Jak zoptymalizować kampanię Google Ads, by zwiększyć sprzedaż offline?

Jak zoptymalizowac kampanie google ads by zwiekszyc sprzedaz offline
Spis treści

• Jak zwiększyć sprzedaż w sklepie stacjonarnym? 8 sposób na udaną reklamę Google Ads

• Wykorzystaj kierowanie geograficzne

• Wyświetlaj reklamy w godzinach otwarcia sklepu i godzinach największego ruchu

• Kieruj reklamy na lokalne słowa kluczowe

• Dostosuj treść reklamy do lokalizacji sklepu

• Użyj rozszerzeń Google Ads

• Stwórz lokalne strony docelowe

• Zwiększaj stawki dla urządzeń mobilnych

• Stwórz profil firmy w Google

• Podsumowanie

W czasach gdy e-handel zdaje się dominować, wartością nadrzędną dla wielu firm wciąż pozostaje bezpośrednia interakcja z klientami i doświadczenie zakupowe oferowane w sklepach stacjonarnych. Wprowadzenie strategii internetowych, takich jak kampanie Google Ads, może jednak nie tylko wzmocnić tę tradycyjną siłę sprzedaży offline, ale także przenieść ją na nowy poziom. Odkryj kluczowe kroki i praktyki, które pomogą Ci wykorzystać potencjał reklamy w Google Ads, aby przyciągnąć większą liczbę klientów do sklepu stacjonarnego!

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Jak zwiększyć sprzedaż w sklepie stacjonarnym? 8 sposób na udaną reklamę Google Ads

W miarę jak świat online przenika nasze życie, zdolność do efektywnego łączenia marketingu internetowego z doświadczeniem zakupowym w sklepach stacjonarnych staje się niezbędnikiem dla osiągnięcia sukcesu. Poznaj sprawdzone sposoby, które pozwolą przenieść potencjał reklam Google Ads do fizycznego świata i skutecznie przekształcić kliknięcia w ruch oraz wzrost sprzedaży w Twoim lokalnym sklepie.


1. Wykorzystaj kierowanie geograficzne

Kierowanie geograficzne to jedna z najważniejszych funkcji, którą Google Ads oferuje, gdy chodzi o zoptymalizowanie kampanii pod kątem sprzedaży offline. Dzięki tej funkcji możesz dokładnie określić obszary geograficzne, w których chcesz wyświetlać swoje reklamy. Jest to niezwykle ważne, ponieważ pozwala skupić się na lokalnych klientach, którzy wykazują największe prawdopodobieństwo do odwiedzenia Twojego sklepu stacjonarnego.

Co ważne, funkcja kierowania geograficznego umożliwia precyzyjne określenie obszarów działania, niezależnie czy jest to konkretna dzielnica, miasto, czy też cały kraj. Dodatkowo skierowanie reklam na konkretną lokalizację pozwala też na efektywne wykorzystanie budżetu reklamowego. Możesz skoncentrować się na obszarach, w których uzyskujesz najlepsze wyniki, a jednocześnie ograniczyć wyświetlanie reklam w mniej efektywnych regionach. Dzięki temu Twój budżet będzie wykorzystywany w sposób bardziej strategiczny i skuteczny.

Google Ads daje Ci możliwość wyboru poziomu kierowania geograficznego, tak aby był dopasowany do Twojej działalności:


Kierowanie na kraje

Kierowanie reklam na kraj lub wiele krajów jest efektywne, gdy chcesz, aby Twoje produkty lub usługi docierały do szerokiej grupy klientów. Taka strategia daje reklamom znacznie większą widoczność niż kierowanie na poszczególne miasta lub regiony. Kierowanie na kraje sprawdzi się w przypadku:

 • Firmy działającej na terenie całego kraju.
 • Sprzedawcy internetowego, którego usługi dostępne są na całym świecie.
 • Międzynarodowej firmy, która działa na terenie kilku krajów.

Kierowanie na obszary w kraju

Jeśli Twoja firma działa lokalnie lub chce skupić się na konkretnych obszarach, rozważ bardziej precyzyjne kierowanie. W zależności od kraju możesz kierować reklamy na różne regiony, miasta lub kody pocztowe. Taka strategia sprawdzi się najlepiej w przypadku:

Kierowanie na obszar wokół lokalizacji

Kierowanie na obszar o określonym promieniu wokół lokalizacji pozwala docierać do klientów znajdujących się w określonej odległości od Twojej firmy, zamiast wybierania konkretnych miast, regionów lub krajów. Na przykład, możesz ustawić promień wynoszący 3 km wokół Twojej lokalizacji. Takie kierowanie najlepiej sprawdzi się dla:

 • Firmy oferującej dostawy w określonym promieniu od swojej siedziby.
 • Lokalnej firmy, której klienci znajdują się w określonym obszarze wokół jej lokalizacji.
 • Firmy, która chce docierać tylko do określonych miast, regionów lub krajów, ale z ograniczeniem odległości.


2. Wyświetlaj reklamy w godzinach otwarcia sklepu i godzinach największego ruchu

Wyświetlanie reklam Google Ads w zależności od godzin otwarcia sklepu oraz godzin o największym ruchu to strategia, która może zapewnić Ci zaskakujące efekty! Takie dostosowanie wyświetlania reklam pozwala dotrzeć do potencjalnych klientów w chwilach, kiedy są oni najbardziej zainteresowani zakupem i gotowi do dokonania transakcji.

Zacznijmy od wyświetlania reklam w godzinach otwarcia sklepu. Ta taktyka pozwala na wyświetlanie oferty w chwili, kiedy potencjalni klienci są w stanie odwiedzić Twój sklep stacjonarny. Oznacza to, że reklamy nie będą wyświetlane wtedy, gdy sklep jest zamknięty, co minimalizuje straty i zapewnia, że reklama trafia do osób, które mogą w danym momencie skorzystać z oferty. Dowiedz się, jak przestać marnować pieniądze w Google Ads!

Reklamy w Google Ads warto też wyświetlać w godzinach największego ruchu. Przeanalizuj dane dotyczące godzin, w których klienci najczęściej korzystają z internetu i podejmują decyzje zakupowe, a następnie dostosuj swoją kampanię według tych informacji. Skoncentrowanie działań reklamowych na godzinach o największym potencjale konwersji zwiększa szanse na dotarcie do odbiorców, którzy są gotowi do zakupu.


3. Kieruj reklamy na lokalne słowa kluczowe

Precyzyjne kierowanie reklam na lokalne słowa kluczowe pozwoli Ci wzmocnić skuteczność Twojej kampanii Google Ads, jednocześnie zwiększając sprzedaż w sklepie stacjonarnym. Wdrożenie strategii opartej na frazach ściśle związanych z lokalizacją oraz specyfiką działalności pozwoli Ci zoptymalizować kampanię w taki sposób, aby trafić wprost do osób, które poszukują konkretnych produktów lub usług w Twojej okolicy.

Oprócz standardowej analizy słów kluczowych w narzędziach, takich jak Google Keyword Planner, Senuto czy SEMSTORM, warto wykorzystać również Google Trends. To narzędzie nie tylko pozwala sprawdzić trendy w wyszukiwaniach użytkowników, ale także przeanalizować, jakie słowa kluczowe są często wpisywane w wyszukiwarkę w określonej lokalizacji. Wykorzystując Google Trends, masz możliwość nie tylko wzbogacić swoją listę słów kluczowych o regionalne terminy, takie jak „sklep z rowerami Poznań Wilda”, ale także dostosować wyświetlanie reklamy, bazując na popularności konkretnych fraz w danym obszarze wyszukiwania. Sprawdź, jak szukać słów kluczowych do reklam Google Ads!

Dzięki kierowaniu reklam na lokalne słowa kluczowe osiągasz dwie istotne korzyści:

 • Po pierwsze, zwiększasz trafność reklam, co oznacza, że Twoje reklamy są lepiej dostosowane do oczekiwań użytkowników, co z kolei zwiększa szanse na kliknięcie i konwersję.
 • Po drugie, redukujesz koszty, ponieważ trafność słów kluczowych prowadzi do lepszych wskaźników jakości reklam, co przekłada się na niższe koszty za kliknięcie.

Popularność słowa kluczowego według miast w narzędziu Google Trends.


4. Dostosuj treść reklamy do lokalizacji sklepu


Jeśli chcesz w swojej reklamie skupić się na sprzedaży offline, to obowiązkowo dostosuj komunikat reklamowy do danej lokalizacji. Umieść w treści reklamy informację o konkretnym mieście czy dzielnicy, aby dotrzeć do lokalnych klientów. Taka personalizacja komunikatu pozwala na bardziej efektywne dotarcie do odbiorców oraz zachęcenie ich do podjęcia działania. Twoja reklama lokalna staje się bardziej konkretna i jasna dla użytkowników, co zwiększa jej trafność - dociera do klientów, którzy faktycznie są zainteresowani daną ofertą w konkretnej lokalizacji. Przykładem może być tytuł Sklep rowerowy Poznań - najlepsza oferta w mieście!

Również promocje i oferty dostosowane do lokalizacji mogą znacząco zwiększyć skuteczność kampanii. Informując potencjalnych klientów o unikalnych promocjach dostępnych tylko w ich okolicy, budujesz poczucie wartości i zachęcasz do natychmiastowego działania. To może być znakomity sposób na przyciągnięcie uwagi klientów i skłonienie ich do odwiedzenia sklepu stacjonarnego.

Personalizacja komunikatu wzbudza większe zainteresowanie u odbiorców, buduje zaangażowanie i wpływa na ich decyzje zakupowe. Dzięki temu reklamy stają się bardziej efektywne, prowadząc do wzrostu ruchu w sklepach stacjonarnych i zwiększenia sprzedaży.

Chcesz poprawić widoczność swojej strony w Google? Postaw na pozycjonowanie


5. Użyj rozszerzeń Google Ads

Rozszerzenia to dodatkowe informacje prezentowane w reklamach, umożliwiające lepsze zrozumienie oferty i zachęcenie użytkowników do interakcji. W kontekście kampanii skierowanych na sprzedaż offline, najlepiej sprawdzą się rozszerzenia takie jak:

 • Rozszerzenie lokalizacji - to rozszerzenie pozwala wyszczególnić lokalizację Twojego przedsiębiorstwa lub sklepu stacjonarnego. Dzięki temu użytkownicy mogą łatwo określić odległość dzielącą ich od Twojej firmy oraz skorzystać z mapy.
 • Rozszerzenie połączeń - to rozszerzenie powoduje, że pod Twoją reklamą pojawia się interaktywne pole zawierające Twój numer telefonu. Wystarczy, że użytkownik wykona jedno kliknięcie, aby nawiązać połączenie z Twoją firmą.
 • Rozszerzenie formularzy kontaktowych - to rozszerzenie umożliwia użytkownikom wypełnienie formularza i przesłanie informacji kontaktowych firmie, bezpośrednio z wyników wyszukiwania.

Oprócz rozszerzeń o charakterze „lokalnym”, które kładą nacisk na kontakt z klientem i zachęcenie go do odwiedzenia sklepu warto też skorzystać z innych rozszerzeń. Na przykład takich, które pozwalają na dodanie linków do podstron, rozszerzeń pokazujących ceny produktów czy też rozszerzeń, które informują o promocjach lub rabatach w sklepie. Dowiedz się więcej o rozszerzeniach w Google Ads!

Korzystanie z rozszerzeń w kampaniach Google Ads nie tylko zwiększa widoczność Twojej reklamy, ale także pomaga podkreślić lokalny charakter firmy. Dzięki nim reklamy stają się bardziej atrakcyjne, informacyjne i zachęcające, co z kolei może przełożyć się na realny wzrost sprzedaży offline. Zobacz przykładową reklamę w Google Ads uzupełnioną o rozszerzenia:

Reklama z rozszerzenia w Google Ads.


6. Stwórz lokalne strony docelowe

Chcesz zwiększyć sprzedaż offline poprzez kampanię Google Ads? Stwórz strony docelowe o charakterze lokalnym! Lokalne landing page’e są zaprojektowane w taki sposób, aby przekazywać najważniejsze informacje dla klientów w danym obszarze. To może obejmować godziny otwarcia sklepu, dokładny adres, numer telefonu, opis oferty oraz ewentualne promocje lokalne. Wszystkie te elementy pomagają potencjalnym klientom łatwo znaleźć i skontaktować się z firmą oraz dowiedzieć się więcej o dostępnych produktach lub usługach.

Ponadto lokalne strony docelowe umożliwiają dostosowanie treści do charakterystyki konkretnej lokalizacji. Można na nich umieścić informacje o wydarzeniach lokalnych, partnerstwach z lokalnymi firmami czy opinie klientów z danej okolicy. To sprawia, że strona staje się bardziej atrakcyjna i istotna dla odbiorców, budując więź i zaufanie.

Jak stworzyć skuteczną stronę docelową?

Tworząc lokalną stronę docelową, warto zastosować najlepsze praktyki, które sprawdzają się w przypadku każdego landing page’a, a mianowicie:

 • Upewnij się, że strona jest przejrzysta - efektywna strona docelowa cechuje się prostotą, czytelnością i pozbawiona jest niepotrzebnych elementów, które mogą rozproszyć uwagę użytkownika.
 • Zastosuj jedno wyraźne CTA - gdy potencjalni klienci trafią na Twoją stronę, kluczowe jest, by od razu mieli jasność co do Twojej oferty oraz sposobu, w jaki mogą z niej skorzystać. W tym celu zaleca się umieszczenie na stronie jednego, dobrze widocznego wezwania do działania
 • Dodaj społeczny dowód słuszności - społeczny dowód słuszności to element, który pokazuje potencjalnym klientom, że Twoja oferta jest warta ich zainteresowania i inwestycji. Mogą to być pozytywne opinie, recenzja od eksperta, liczba sprzedanych produktów czy certyfikat.
 • Stawiaj na obrazy najwyższej jakości - gdy miejsce na stronie docelowej jest ograniczone, a czas zainteresowania odwiedzających coraz krótszy, obrazy pełnią istotną funkcję w przekazywaniu treści i przyciąganiu uwagi użytkowników.
 • Wykorzystaj poczucie pilności - jednym z najskuteczniejszych środków do wywołania poczucia pilności jest wykorzystanie ofert ograniczonych w czasie lub ilościowo. Można na przykład umieścić komunikat o pozostałej liczbie produktów lub kończącym się terminie promocji, co spowoduje, że użytkownicy poczują potrzebę szybkiego działania, aby skorzystać z okazji.
 • Upewnij się, że zniżki i oferty promocyjne są wyraźnie widoczne - przy tworzeniu strony docelowej w ramach kampanii Google Ads, kluczowe jest, aby informacje o dostępnych promocjach były jasne i czytelne dla odwiedzających. Umieść je w dobrze widocznym miejscu lub wyróżnij za pomocą kontrastowego koloru czy ciekawego elementu graficznego.
 • Dopasuj stronę docelową do użytkowników mobilnych - optymalizacja mobilna strony jest niezwykle ważna. Jeśli witryna będzie niewłaściwie przygotowana i niewygodna w użytkowaniu, istnieje ryzyko, że potencjalni klienci zrezygnują z zakupów, ze względu na brak możliwości łatwego przejrzenia oferty i dokonania transakcji.

Dowiedz się więcej o tworzeniu stron docelowych:


7. Zwiększaj stawki dla urządzeń mobilnych

Zwiększając stawki dla urządzeń mobilnych w ramach swojej kampanii Google Ads, można osiągnąć znaczący wzrost skuteczności reklam i zwiększyć sprzedaż offline. Obecnie, klienci często korzystają z telefonów komórkowych i tabletów, aby szukać produktów i usług, zarówno online, jak i offline. Dlatego właśnie koncentrowanie się na użytkownikach mobilnych staje się kluczowym elementem strategii marketingowej dla wielu firm.

Dlaczego urządzenia mobilne odgrywają tak istotną rolę? Statystyki pokazują, że coraz więcej osób przeprowadza lokalne wyszukiwania i podejmuje decyzje zakupowe na podstawie wyników dostarczanych przez smartfony (2023, https://www.statista.com/topics/779/mobile-internet/#dossier-chapter6). Dlatego też, podniesienie stawek dla urządzeń mobilnych jest nie tylko uzasadnione, ale wręcz konieczne. W praktyce oznacza to, że w ramach kampanii Google Ads powinno się dostosować stawki pod kątem urządzeń mobilnych i w efekcie zwiększyć maksymalny koszt CPC dla tych reklam.

Wprowadzenie takiej optymalizacji przynosi szereg korzyści:

 • Wyższe stawki dla urządzeń mobilnych pozwalają na osiągnięcie lepszych pozycji w wynikach wyszukiwania, co zwiększa widoczność reklam i generuje większy ruch na stronie internetowej. To z kolei prowadzi do większej liczby potencjalnych klientów odwiedzających sklep stacjonarny.
 • Skupienie na urządzeniach mobilnych pozwala też dostosować komunikację do specyfiki tego kanału – krótsze, bardziej konkretnie sformułowane komunikaty są bardziej efektywne w przyciąganiu uwagi mobilnych użytkowników.

Dowiedz się więcej o kosztach kampanii w Google Ads:

Szukasz szybkiej i skutecznej reklamy online? Przetestuj Google Ads


8. Stwórz profil firmy w Google

Choć profil firmy w Google nie wiąże się bezpośrednio z kampanią w Google Ads, to jego stworzenie jest niezbędne dla zwiększenia widoczności Twojego sklepu i osiągania lepszych wyników sprzedaży. Profil firmy jest wirtualną wizytówką, która pozwala klientom szybko znaleźć niezbędne informacje i zachęca ich do odwiedzenia sklepu stacjonarnego.

W profilu firmowym Google możesz umieścić kluczowe informacje, takie jak adres, godziny otwarcia, numer telefonu oraz link do strony internetowej. Dodatkowo możesz też dodawać zdjęcia wnętrza sklepu, produktów czy pracowników, co tworzy bardziej realistyczny obraz oferty i buduje zaufanie u użytkowników. Bardzo wartościową funkcją jest również możliwość dodawania opinii o firmie – pozytywne recenzje mogą zachęcić nowych klientów do skorzystania z usług sklepu stacjonarnego.

Nie zapominajmy także o funkcji mapy, która umożliwia potencjalnym klientom łatwe znalezienie drogi do sklepu. Dzięki tej opcji użytkownik może łatwo wyznaczyć trasę do Twojej firmy oraz sprawdzić ile czasu zajmie mu droga w zależności od środka transportu. Dowiedz się, jak poprawić swoją widoczność w mapach Google!

Profil firmy w Google daje Ci również możliwość znalezienia się tzw. local packu. Jest to wyróżniona sekcja z trzema najlepszymi wynikami lokalnymi, która wyświetla informacje o firmie wraz z mapką dojazdu. Zobacz jak wyglądają wyniki local pack:

Przykładowe wyniki local pack w Google.


Jak zoptymalizować kampanię Google Ads, by zwiększyć sprzedaż offline? Podsumowanie

Najlepszym podejściem, jakie możesz zastosować w rozwoju swojego sklepu to połączenie strategii online i offline. Optymalizacja kampanii Google Ads na rzecz sprzedaży offline to doskonały przykład tego, jak nowoczesne narzędzia marketingowe mogą skutecznie współdziałać z tradycyjnymi strategiami. Wykorzystując moc marketingu internetowego, możesz czerpać korzyści z nieograniczonych możliwości reklamy online, jednocześnie ulepszając autentyczne doświadczenia zakupowe w sklepach stacjonarnych.

Jak przygotować kampanię w Google Ads, aby zwiększyć sprzedaż offline?
Down arrow

Aby zwiększyć sprzedaż offline za pomocą kampanii Google Ads, warto skupić się m.in. na lokalnych słowach kluczowych, używać rozszerzeń lokalizacji, wykorzystać kierowanie geograficzne, stworzyć atrakcyjną treść reklamy oraz monitorować efektywność kampanii i dostosowywać ją na bieżąco.

Jakie korzyści niesie optymalizacja kampanii Google Ads dla sprzedaży offline?
Down arrow

Optymalizacja kampanii Google Ads dla sprzedaży offline przynosi korzyści takie jak precyzyjne dotarcie do lokalnych klientów, zwiększenie ruchu w sklepie stacjonarnym oraz skuteczniejsze wykorzystanie budżetu reklamowego.

Dlaczego warto stworzyć profil firmy w Google?
Down arrow

Stworzenie profilu firmy w Google jest wartościowe, ponieważ umożliwia skuteczne zwiększenie widoczności firmy w wynikach wyszukiwania. Oprócz tego dostarcza użytkownikom ważnych informacji o firmie (adres, numer telefonu, strona internetowa), pozwala zbierać opinie od klientów oraz umożliwia interakcję z nimi, co przyczynia się do budowy zaufania i przyciągania nowych klientów.


Poznaj historie sukcesu naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 500 pozytywnych opinii w Google i 70 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Milena Masłowska
Milena Masłowska

Milena swoje doświadczenie w marketingu internetowym zdobywała, pracując na stanowisku copywriterki w agencji oraz jako freelancerka. Regularnie pogłębia wiedzę z zakresu content marketingu, SEO, czy Google Ads studiując na kierunku Copywriting jako narzędzie reklamy.

Jest absolwentką studiów na kierunku Filologia rosyjska, ze specjalizacją literaturoznawstwo. Ukończyła kursy marketingu internetowego, a na co dzień doszkala się, czytając blogi o promowaniu biznesu i poznaje nowe zagadnienia związane z Google Ads. Swoje treści opiera na najświeższych informacjach branżowych i danych pozyskanych z narzędzi takich jak Senuto, Semstorm i Ahrefs.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Jak zoptymalizować kampanię Google Ads, by zwiększyć sprzedaż offline?

Średnia ocen użytkowników4.97 na podstawie 123 głosów

UDOSTĘPNIJ