Jak stworzyć skalowalną stronę www?

Jak stworzyc skalowalna strone www
Spis treści

• Zapewnij szybkie ładowanie strony

• Dodaj więcej punktów konwersji do projektu strony

• Upewnij się, że zdjęcia i filmy produktów są wysokiej jakości

• Wybierz platformę CMS dla skalowania strony

• Napisz przekonujące opisy produktów dla skalowalnej strony

• Spraw, aby Twoja strona była skalowalna i zoptymalizowana pod SEO

• Zapewnij obsługę klienta dla skalowalnej strony www

• Dodaj oceny i recenzje do projektu skalowalnej strony

• Oferuj kilka metod płatności w skalowalnej stronie www

• Stwórz skalowalną stronę internetową mobile-friendly

• Zaprojektuj skalowalną stronę www z intuicyjną nawigacją

• Podsumowanie

Stworzenie skalowalnej strony internetowej jest nie tylko zaletą, ale wręcz koniecznością. Aby strona www była skuteczna, musi nie tylko dobrze wyglądać i prezentować interesujące treści, ale również działać płynnie i bezawaryjnie, nawet przy dużym ruchu. Właśnie w tym celu niezbędna jest skalowalność strony www. Niezależnie od tego, czy jesteś programistą, menedżerem projektu, czy właścicielem firmy, znajdziesz tu praktyczne wskazówki i strategie, które pomogą Ci w budowie strony gotowej na przyszłe wyzwania.

Z artykułu dowiesz się:

 • jak wybrać odpowiednią architekturę,
 • jak korzystać z narzędzi do testowania i monitorowania, aby zapewnić, że Twoja strona będzie gotowa na każdy wzrost liczby odwiedzających.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54

 

1. Zapewnij szybkie ładowanie strony

Co się stanie, jeśli strona nie podaje w czasie rzeczywistym informacji o dostępności produktów lub ładuje się zbyt wolno? Prawdopodobnie zrezygnujesz z zakupów i poszukasz innej, bardziej profesjonalnej witryny. Dlatego ważne jest, aby wyeliminować opóźnienia, niepotrzebne przekierowania i nadmierne żądania informacji. Dzięki temu poprawisz wydajność i szybkość swojej strony, zapewniając lepsze doświadczenie użytkownikom. Skrócenie czasu ładowania strony internetowej nawet o kilka sekund może znacząco wpłynąć na współczynniki konwersji, zwłaszcza że pierwsze pięć sekund jest najważniejsze. Ze względu na to, że ciągle rośnie popularność zakupów mobilnych, prędkość ładowania staje się jeszcze bardziej istotna. Użytkownicy mobilni często mają wolniejsze połączenia internetowe i są szczególnie wyczuleni na długi czas ładowania. Aż 53% z nich opuści Twoją stronę internetową sklepu, jeśli ładowanie trwa dłużej niż 3 sekundy (źródło: https://www.thinkwithgoogle.com/consumer-insights/consumer-trends/mobile-site-load-time-statistics/). Jak stworzyć stronę internetową, która jest skalowalna i szybko się ładuje?

 • Zmniejsz pliki CSS, JavaScript i HTML.
 • Używaj narzędzi do kompresji obrazów, takich jak TinyPNG lub ImageOptim, aby zmniejszyć ich rozmiar bez utraty jakości. Stosuj formaty obrazów odpowiednie do ich zawartości (np. JPEG dla zdjęć, PNG dla grafik z przezroczystością, SVG dla wektorów) i ładowanie obrazów w trybie lazy loading, aby były one pobierane tylko wtedy, gdy są widoczne w oknie przeglądarki. Przeczytaj też: Co to jest optymalizacja obrazów pod kątem SEO?
 • Korzystaj z CDN, czyli sieci serwerów rozmieszczonych na całym świecie, które przechowują kopie statycznych plików Twojej strony. Używanie CDN zapewnia szybsze dostarczanie treści użytkownikom niezależnie od ich lokalizacji.
 • Upewnij się, że korzystasz z hostingu, który oferuje wystarczająco dużo mocy obliczeniowej i przepustowości, aby obsłużyć ruch na Twojej stronie internetowej.
 • Unikaj niepotrzebnych przekierowań. Przekierowania mogą spowolnić czas ładowania strony internetowej. Unikaj ich stosowania, jeśli to możliwe.

Pamiętaj, że szybkość i wydajność strony internetowej to tylko dwa z wielu czynników wpływających na skalowalność. Stosując się do wskazówek przedstawionych powyżej, możesz dowiedzieć się jak stworzyć stronę internetową, która będzie działać płynnie i bezawaryjnie, nawet przy dużym ruchu.

 

2. Dodaj więcej punktów konwersji do projektu strony

Masz problem z generowaniem satysfakcjonującej liczby konwersji na swojej stronie www? Być może powodem jest brak wystarczającej ilości punktów konwersji, czyli miejsc, w których użytkownicy mogą podjąć pożądane działanie, takie jak zakup produktu, zapisanie się do newslettera czy pobranie e-booka. Zbyt mało punktów konwersji to częsty problem stron www, który może prowadzić do utraty potencjalnych klientów i spadku zysków. Aby temu zaradzić, należy zidentyfikować i dodać do projektu strony strategicznie rozmieszczone punkty konwersji, takie jak:

Dodanie strategicznie rozmieszczonych punktów konwersji do projektu Twojej strony internetowej może znacznie zwiększyć liczbę konwersji.

 

3. Upewnij się, że zdjęcia i filmy produktów są wysokiej jakości

Wysokiej jakości zdjęcia i filmy mogą zwiększyć konwersje, budować zaufanie i pozytywnie wpływać na wizerunek marki. Aby stworzyć skalowalną i profesjonalną stronę internetową, która będzie w stanie obsłużyć rosnący ruch i zapewnić użytkownikom płynne wrażenia, ważne jest, aby zadbać o wysoką jakość zdjęć i filmów produktów. Dlaczego jakość multimediów jest ważna?

 • Pierwsze wrażenie - wysokiej jakości zdjęcia i filmy tworzą profesjonalne pierwsze wrażenie, budując zaufanie i wiarygodność marki.
 • Szczegóły produktu - dobre zdjęcia i filmy umożliwiają klientom dokładne zapoznanie się z produktem, co może zwiększyć prawdopodobieństwo zakupu.
 • Doświadczenie użytkownika - multimedia wysokiej jakości poprawiają ogólne wrażenia użytkowników z przeglądania strony.

Jak możesz zapewnić wysoką jakość zdjęć i filmów produktów?

 • Inwestuj w profesjonalną fotografię produktową. Upewnij się, że zdjęcia są ostre, dobrze oświetlone i przedstawiają produkt z różnych kątów.
 • Używaj zdjęć w wysokiej rozdzielczości, które można powiększać bez utraty jakości.
 • Twórz filmy demonstracyjne, które pokazują produkt w użyciu. Filmy mogą pomóc klientom zrozumieć, jak produkt działa i jakie ma funkcje.
 • Upewnij się, że filmy są krótkie, treściwe i dobrze zmontowane. Zbyt długie filmy mogą zniechęcić użytkowników do ich oglądania.
 • Używaj narzędzi do kompresji zdjęć i filmów, aby zmniejszyć ich rozmiar bez utraty jakości. Szybsze ładowanie multimediów poprawia doświadczenie użytkownika.
 • Jeśli nie masz doświadczenia w fotografii lub produkcji wideo, rozważ zatrudnienie profesjonalistów. Jakość pracy specjalistów często przekłada się na lepsze rezultaty.
 • Używaj programów do edycji zdjęć i wideo, aby poprawić ich jakość. Retuszowanie zdjęć i edycja filmów mogą znacząco poprawić ich wygląd.

Wysokiej jakości zdjęcia i filmy produktów to istotny element skalowalnej strony internetowej. Inwestycja w profesjonalne multimedia, ich optymalizacja oraz odpowiednie rozmieszczenie mogą znacząco poprawić wrażenia użytkowników, zwiększyć ich zaufanie do marki i przełożyć się na wyższe współczynniki konwersji. Pamiętaj, że dobra jakość multimediów to nie tylko estetyka, ale również efektywność działania Twojej strony internetowej sklepu.

Sprawdź też artykuły:

Chcesz poprawić widoczność swojej strony w Google? Postaw na pozycjonowanie

 

4. Wybierz platformę CMS dla skalowania strony

Jeśli chcesz, aby strona internetowa Twojego sklepu była skalowalna, warto rozważyć dodanie i wybór odpowiedniej platformy CMS. Jest to system zarządzania treścią, który umożliwia tworzenie, edytowanie i zarządzanie treściami na stronie internetowej bez konieczności zaawansowanej wiedzy technicznej. CMS oferuje interfejs użytkownika, który ułatwia zarządzanie treściami, umożliwiając dodawanie nowych stron, postów na blogu, obrazów, filmów i innych elementów bez konieczności pisania kodu. Jakie są najpopularniejsze platformy CMS?

 • WordPress - jest to najpopularniejsza platforma CMS na świecie. Jej udział w rynku globalnym szacuje się na około 65% (źródło: https://raidboxes.io/pl/blog/hosting-performance/wordpress-high-performance/). WordPress jest łatwy w użyciu, oferuje wiele wtyczek i szablonów, a także jest wysoce skalowalny. Doskonale nadaje się do tworzenia różnego rodzaju stron internetowych, od prostych blogów po rozbudowane sklepy internetowe i strony firmowe.
 • Drupal - ta platforma CMS jest znana ze swojej wydajności, bezpieczeństwa i możliwości dostosowywania. Jest popularna wśród dużych stron internetowych i organizacji, które wymagają dużej elastyczności i kontroli nad swoją stroną www. Drupal ma nieco wyższą krzywą uczenia się niż WordPress, ale oferuje więcej opcji dla zaawansowanych użytkowników.
 • Shopify - to platforma CMS dedykowana stronom internetowym sklepów. Oferuje ona łatwe w użyciu narzędzia do tworzenia i zarządzania sklepem, a także integrację z popularnymi platformami płatniczymi i narzędziami wysyłkowymi. Shopify jest idealnym rozwiązaniem dla firm, które chcą szybko i łatwo uruchomić sklep internetowy bez konieczności posiadania wiedzy technicznej.
 • Wix - to platforma CMS typu przeciągnij i upuść, która pozwala na tworzenie stron internetowych bez konieczności pisania kodu. Jest ona łatwa w użyciu i oferuje wiele szablonów i elementów graficznych. Wix jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą szybko i łatwo stworzyć prostą stronę internetową bez posiadania wiedzy technicznej.

Oprócz wymienionych najpopularniejszych platform CMS istnieje wiele innych opcji dostępnych na rynku. Wybór najlepszej platformy dla Ciebie zależy od Twoich indywidualnych potrzeb i wymagań. Należy wziąć pod uwagę takie czynniki jak: łatwość użytkowania, funkcjonalność, skalowalność, bezpieczeństwo, cena i dostępność wtyczek i szablonów.

Jaki wpływ na skalowanie strony ma platforma CMS?

 • Umożliwia łatwe zarządzanie treścią strony bez potrzeby zaawansowanej wiedzy technicznej. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi użytkownika można szybko dodawać, edytować i usuwać treści, co jest ważne dla dynamicznie rozwijających się stron internetowych.
 • Większość CMS-ów oferuje bogaty ekosystem wtyczek i modułów, które umożliwiają dodawanie nowych funkcji do strony. Na przykład, można dodać funkcje e-commerce, formularze kontaktowe, systemy rezerwacji, galerie zdjęć, integracje z mediami społecznościowymi i wiele innych. To pozwala na stopniowe rozbudowywanie strony w miarę wzrostu jej potrzeb.
 • Platformy CMS są zazwyczaj zoptymalizowane pod kątem wydajności i skalowalności. Mogą obsługiwać duże ilości ruchu i danych, a także łatwo integrować się z zewnętrznymi systemami, takimi jak bazy danych, serwery plików, czy usługi chmurowe. Skalowanie infrastruktury serwera jest również łatwiejsze dzięki wsparciu technologii takich jak load balancing, cache'owanie oraz CDN.
 • Oferują różne narzędzia i wtyczki do optymalizacji SEO, które pomagają w zwiększeniu widoczności strony w wynikach wyszukiwania.

Przykładami zastosowania platform CMS dla skalowania strony, mogą być:

 • Mały blog do dużego portalu - WordPress umożliwia start z prostym blogiem, a następnie rozbudowę do dużego portalu informacyjnego dzięki wtyczkom, takim jak Yoast SEO, WP Super Cache i BuddyPress.
 • Sklep internetowy - Shopify pozwala na łatwe rozpoczęcie sprzedaży online, a następnie rozbudowę funkcji sklepu poprzez aplikacje do zarządzania zapasami, marketingu, analityki i wiele innych.
 • Strona firmowa - Drupal oferuje zaawansowane moduły do zarządzania użytkownikami, przepływem pracy i integracji z systemami zewnętrznymi, co umożliwia rozbudowę strony firmowej.

Wybór odpowiedniego CMS pozwala na dynamiczny rozwój strony, dostosowując się do rosnących potrzeb i oczekiwań użytkowników.

 

5. Napisz przekonujące opisy produktów dla skalowalnej strony

Czasami dobre produkty są pomijane z powodu niewystarczających opisów na stronie internetowej sklepu. Kiedy już przyciągniesz uwagę użytkownika zdjęciami, zadbaj o szczegółowy i kompletny opis produktu. Opisy produktów mają istotne znaczenie dla sukcesu każdej strony e-commerce. Dobre opisy mogą zwiększyć zaangażowanie użytkowników, poprawić konwersje i wzmocnić pozycjonowanie w wynikach wyszukiwania. Dobrze napisane opisy produktów mogą:

Jak stworzyć stronę internetową z dobrymi opisami produktów, aby strona www była skalowalna?

 • Skoncentruj się na korzyściach płynących z użytkowania produktu, a nie tylko na jego funkcjach. Wyjaśnij, jak produkt może poprawić życie klienta.
 • Używaj jasnych i zwięzłych nagłówków. Sprawdź również: Jak stosować i optymalizować nagłówki w pozycjonowaniu?
 • Dla bardziej zaawansowanych produktów technicznych, podaj dokładne specyfikacje i dane techniczne.
 • Skup się na tym, co wyróżnia Twój produkt na tle konkurencji.
 • Używaj narzędzi do doboru słów kluczowych, aby znaleźć frazy, które potencjalni klienci wpisują w wyszukiwarkach.
 • Opowiedz historię, która zwiąże emocjonalnie klienta z produktem.

Pamiętaj, że opisy produktów to nie tylko tekst. To narzędzie marketingowe, które może pomóc Ci w osiągnięciu celów biznesowych. Stosując się do tych wskazówek, możesz tworzyć perswazyjne opisy produktów, które pomogą Ci zwiększyć sprzedaż, budować zaufanie do marki i skalować Twoją stronę www. Może Cię również zainteresować: Jak tworzyć opisy produktów z ChtGPT? Poznaj skuteczne triki!

 

6. Spraw, aby Twoja strona była skalowalna i zoptymalizowana pod SEO

Stworzenie skalowalnej strony internetowej, która może obsługiwać rosnący ruch i zapewniać użytkownikom płynne wrażenia, wymaga starannego planowania i realizacji. Oprócz wdrażania technik wspomnianych wcześniej, takich jak optymalizacja wydajności, wybór CMS i eliminowanie opóźnień, ogromne znaczenie również ma optymalizacja SEO. 

Optymalizacja SEO obejmuje szereg technik, które pomagają wyszukiwarkom zrozumieć Twoją stronę i uznać ją za wartościową i istotną dla użytkowników. Niektóre z najważniejszych technik SEO to:

 • Umieszczenie odpowiednich słów kluczowych w treściach strony, tytułach, meta opisach i adresach URL pomaga wyszukiwarkom zrozumieć, o czym jest Twoja strona i komu może być przydatna.
 • Regularne publikowanie wartościowych i angażujących treści, które są istotne dla Twojej docelowej grupy odbiorców, zachęca użytkowników do spędzania więcej czasu na Twojej stronie i powracania po więcej.
 • Uzyskiwanie linków do Twojej strony z innych wysokiej jakości stron internetowych sygnalizuje wyszukiwarkom, że Twoja strona jest wiarygodna i wartościowa.

Pamiętaj, że optymalizacja SEO to ciągły proces. Regularnie aktualizuj swoją stronę nowymi treściami, buduj linki i monitoruj ranking w wyszukiwarkach. Korzystaj z narzędzi SEO i usług profesjonalistów, aby uzyskać pomoc w tym, jak stworzyć stronę internetową skalowalną.

Koniecznie przeczytaj te artykuły: 

Szukasz szybkiej i skutecznej reklamy online? Przetestuj Google Ads

 

7. Zapewnij obsługę klienta dla skalowalnej strony www

Kolejnym czynnikiem dla sukcesu skalowalnej strony www sklepu internetowego jest zapewnienie doskonałej obsługi klienta. Dobra obsługa klienta zwiększa zadowolenie użytkowników, buduje lojalność klientów i wspiera długoterminowy rozwój firmy. Szczególnie ważne jest to w przypadku stron internetowych, które mogą obsługiwać dużą liczbę klientów jednocześnie. Skalowalna obsługa klienta to taka, która może obsługiwać rosnącą liczbę zapytań i zapewniać wszystkim klientom szybkie i satysfakcjonujące odpowiedzi. Istnieje kilka kroków, które możesz wykonać, aby zapewnić wysokiej jakości obsługę klienta na Twojej profesjonalnej stronie internetowej:

 • Zidentyfikuj kanały komunikacji, które preferują Twoi klienci, i upewnij się, że Twoja firma jest dostępna na tych kanałach. Popularne opcje to czat na żywo, e-mail, media społecznościowe i telefon.
 • Stwórz bazę wiedzy (FAQ) z często zadawanymi pytaniami i odpowiedziami, aby klienci mogli samodzielnie znaleźć odpowiedzi na swoje pytania.
 • Wykorzystaj chatboty, które mogą obsługiwać proste zapytania klientów.
 • Udostępnij na swojej stronie internetowej sklepu bazę wiedzy, artykuły i samouczki, aby klienci mogli rozwiązywać problemy samodzielnie.
 • Zatrudnij pracowników obsługi klienta, którzy posiadają odpowiednią wiedzę i umiejętności, aby skutecznie rozwiązywać problemy klientów. Zapewnij im regularne szkolenia, aby byli na bieżąco z produktami, usługami i polityką firmy.
 • Regularnie monitoruj interakcje z klientami, aby zidentyfikować obszary, które wymagają poprawy. Analizuj dane, aby poznać potrzeby i problemy klientów.
 • Niezależnie od tego, z jakiego kanału komunikacji korzystają klienci, zapewnij im spójne i wysokiej jakości doświadczenie.

Dobra obsługa klienta nie tylko zwiększa satysfakcję i lojalność klientów, ale także przyczynia się do wzrostu i długoterminowego sukcesu Twojej strony internetowej.

 

8. Dodaj oceny i recenzje do projektu skalowalnej strony

Według Statista, 70% kupujących online przegląda od 1 do 6 recenzji produktów przed dokonaniem zakupu (źródło: https://www.statista.com/statistics/1020836/share-of-shoppers-reading-reviews-before-purchase/#:~:text=In%202021%2C%20nearly%2070%20percent,reading%20customer%20reviews%20before%20buying.). Z kolei inne badanie wskazuje, że 92% klientów bardziej ufa rekomendacjom od znajomych i rodziny niż reklamom (źródło: https://trustmary.com/marketing/what-is-word-of-mouth-advertising-3-tactics-to-boost-sales/). Recenzje produktów niewątpliwie mają ogromny wpływ na decyzje zakupowe. Niezależnie od perspektywy, pozytywne recenzje stanowią niezwykle potężne narzędzie do budowania i rozwijania Twojej firmy. Umieszczenie opinii i recenzji na stronie internetowej nie jest bezpośrednio związane ze skalowalnością techniczną strony, ale ma ogromny wpływ na jej rozwój i sukces, co pośrednio wspiera skalowalność biznesową.

Zadbaj o pozytywne doświadczenie klientów z Twoją stroną Poznaj naszą ofertę PRO SXO

 

9. Oferuj kilka metod płatności w skalowalnej stronie www

Oferowanie różnych metod płatności na stronie internetowej sklepu ma znaczący wpływ na jej skalowalność, zarówno pod względem technicznym, jak i biznesowym. Jak stworzyć stronę internetową, która jest skalowalna i oferuje kilka metod płatności? Skorzystaj z następujących wskazówek:

 • Klienci mają różne preferencje co do metod płatności, takie jak karty kredytowe, PayPal, przelewy bankowe, portfele mobilne (np. Google Pay, Apple Pay) czy płatności ratalne. Oferowanie wielu opcji zwiększa prawdopodobieństwo finalizacji zakupów.
 • Różne metody płatności są popularne w różnych regionach świata. Oferowanie lokalnych metod płatności pozwala dotrzeć do szerszej grupy klientów międzynarodowych.
 • Klienci czują się bardziej komfortowo i bezpiecznie, mając możliwość wyboru preferowanej metody płatności.
 • Ułatwienie procesu płatności dzięki wielu opcjom minimalizuje liczbę porzuconych koszyków.
 • Wybór elastycznych systemów płatności, które łatwo integrują się z platformą e-commerce, wspiera skalowalność techniczną.
 • Wykorzystanie API i gotowych wtyczek do integracji różnych metod płatności ułatwia dodawanie nowych opcji w miarę rozwoju firmy.
 • Wybór renomowanych dostawców usług płatniczych zapewnia zaawansowane zabezpieczenia transakcji.
 • Możliwość zwrotu środków na różne sposoby (np. na kartę, PayPal) poprawia zadowolenie klientów i zachęca do ponownych zakupów.

Oferowanie kilku metod płatności na stronie sklepu internetowego ma istotny wpływ na skalowalność, zarówno techniczną, jak i biznesową. Większa liczba opcji płatności zwiększa konwersje, buduje zaufanie i wygodę, a także umożliwia globalny zasięg. Z technicznego punktu widzenia, elastyczne integracje i zaawansowane zabezpieczenia transakcji wspierają rozwój sklepu. Zadowolenie klientów z różnorodnych opcji płatności przyczynia się do ich lojalności i dalszego wzrostu firmy.

 

10. Stwórz skalowalną stronę internetową mobile-friendly

Obecnie responsywna strona internetowa to konieczność. Coraz więcej osób korzysta z urządzeń mobilnych do dostępu do Internetu, dlatego ważne jest, aby Twoja strona wyglądała i działała poprawnie na wszystkich ekranach, od smartfonów po tablety i komputery stacjonarne. Jak stworzyć skalowalną stronę internetową przyjazną dla urządzeń mobilnych?

 • Wybierz szablony i motywy, które automatycznie dostosowują się do różnych rozmiarów ekranów i urządzeń. Popularne platformy, takie jak WordPress, oferują wiele responsywnych opcji.
 • Używaj zapytań CSS, aby dostosować wygląd strony w zależności od urządzenia.
 • Używaj narzędzi do kompresji obrazów bez utraty jakości, aby zmniejszyć rozmiar plików. Szybko ładujące się obrazy poprawiają doświadczenie użytkowników mobilnych.
 • Implementuj lazy loading, aby obrazy i inne zasoby ładowały się tylko wtedy, gdy są widoczne na ekranie użytkownika. Dzięki temu zmniejszysz czas ładowania strony.
 • Stosuj hamburger menu, które pozwala zaoszczędzić miejsce na ekranie i ułatwia nawigację na urządzeniach mobilnych.
 • Upewnij się, że przyciski i linki są wystarczająco duże i łatwe do kliknięcia na ekranach dotykowych. To zwiększa wygodę użytkowników mobilnych.
 • Regularnie testuj swoją stronę na różnych urządzeniach mobilnych i przeglądarkach, aby upewnić się, że działa poprawnie. Testowanie pomoże wykryć i naprawić problemy. Sprawdź jak to zrobić: Co to jest Mobile Friendly Test?
 • Używaj krótszych akapitów i jasnych, zwięzłych nagłówków, aby ułatwić czytanie na małych ekranach. Krótsze treści są bardziej przystępne dla użytkowników mobilnych.
 • Stosuj obrazy i multimedia, które automatycznie dostosowują się do różnych rozdzielczości ekranu. Responsywne elementy wizualne poprawiają wygląd strony.
 • Redukuj liczbę pól w formularzach kontaktowych i rejestracyjnych, aby były łatwiejsze do wypełnienia na urządzeniach mobilnych.
 • Wykorzystaj funkcje autouzupełniania, aby ułatwić użytkownikom wprowadzanie danych. Skrócone i zoptymalizowane formularze zwiększają konwersję.
 • Skróć i uprość proces płatności, aby użytkownicy mogli łatwo i szybko dokonywać transakcji na swoich urządzeniach mobilnych.
 • Upewnij się, że adresy URL są przyjazne dla użytkowników i wyszukiwarek, co wspiera lepsze indeksowanie na urządzeniach mobilnych.
 • Wdroż struktury danych schema.org, aby wyszukiwarki mogły lepiej zrozumieć zawartość Twojej strony i poprawić jej widoczność w wynikach wyszukiwania mobilnego.

Dzięki tym krokom Twoja strona będzie nie tylko przyjazna dla użytkowników, ale także skalowalna i gotowa na rozwój.

Aby dowiedzieć się więcej o tworzeniu strony mobile-friendly, przeczytaj także artykuły:

Potrzebujesz skutecznej strategii w social mediach? Sprawdź naszą ofertę

 

11. Zaprojektuj skalowalną stronę www z intuicyjną nawigacją

Intuicyjna nawigacja na stronie internetowej sklepu ma znaczący wpływ na jej skalowalność. Skalowalność strony internetowej oznacza zdolność do obsługi zwiększonego ruchu, większej liczby użytkowników i większej ilości treści bez pogorszenia wydajności lub użytkowalności. Intuicyjna nawigacja odgrywa ważną rolę w tym procesie z kilku powodów:

 • Sprawia, że użytkownicy łatwo znajdują produkty, których szukają, co zwiększa ich zadowolenie i skłonność do powrotu na stronę. Lepsze UX prowadzi do wyższych współczynników konwersji i lojalności klientów.
 • Kiedy użytkownicy mogą łatwo poruszać się po stronie, rzadziej ją opuszczają z frustracją. Niższy współczynnik odrzuceń oznacza, że więcej osób zostaje na stronie dłużej, co może prowadzić do większej liczby zakupów i lepszych wyników SEO.
 • Skalowalność strony wymaga dodawania nowych produktów, kategorii i treści bez zamieszania. Dobrze zaprojektowana nawigacja umożliwia łatwe dodawanie nowych elementów bez konieczności przeprojektowywania całej strony.
 • Skraca ścieżki zakupowe, co może prowadzić do większej liczby konwersji. Użytkownicy są bardziej skłonni do dokonania zakupu, gdy proces jest szybki i prosty.

Jak zaprojektować intuicyjną nawigację na skalowalnej stronie sklepu?

 • Upewnij się, że kategorie produktów są logicznie zorganizowane i łatwe do zrozumienia.
 • Stosuj menu rozwijane, które pozwalają użytkownikom szybko przeglądać podkategorie bez konieczności klikania na każdą główną kategorię.
 • Dodaj zaawansowane opcje filtrowania i sortowania wyników wyszukiwania.
 • Upewnij się, że przyciski są wystarczająco duże i dobrze rozmieszczone, aby były łatwe do kliknięcia na ekranach dotykowych.
 • Pozwól użytkownikom łatwo zobaczyć, gdzie znajdują się na stronie i jak mogą wrócić do poprzednich sekcji.
 • Dodaj linki do najczęściej odwiedzanych stron, takich jak „Nowości”, „Wyprzedaż”, czy „Bestsellery”.

Intuicyjna nawigacja jest niezbędna dla skalowalności strony sklepu internetowego.

Sprawdź także te artykuły:

 

Jak stworzyć skalowalną stronę www? Podsumowanie

Tworzenie skalowalnej strony internetowej to proces, który wymaga przemyślanej strategii i odpowiednich narzędzi. Pamiętaj, że skalowalność nie kończy się na wdrożeniu strony. To ciągły proces, który wymaga uwagi i dostosowywania się do zmieniających się warunków i potrzeb użytkowników. Dzięki zastosowaniu omówionych w artykule metod i technologii Twoja strona internetowa sklepu będzie w stanie sprostać rosnącym wymaganiom, zapewniając jednocześnie satysfakcjonujące doświadczenie dla użytkowników.

 

FAQ — pytania i odpowiedzi

Czym jest skalowalność strony internetowej i dlaczego jest ważna?
Down arrow

Skalowalność strony internetowej odnosi się do jej zdolności do obsługi rosnącego ruchu, większej liczby użytkowników i dodatkowej zawartości bez pogorszenia wydajności lub funkcjonalności. Jest to ważne, ponieważ pozwala stronie na płynny rozwój wraz z rozwojem biznesu. Skalowalna strona może lepiej reagować na zmieniające się potrzeby klientów, obsługiwać większe obciążenia i dostarczać lepsze doświadczenia użytkownikom, co prowadzi do wyższych współczynników konwersji i lojalności klientów.

Jakie są elementy techniczne, które należy uwzględnić przy tworzeniu skalowalnej strony internetowej?
Down arrow

Elementy techniczne obejmują wybór odpowiedniego hostingu, który oferuje elastyczne zasoby i możliwość łatwej rozbudowy, wykorzystanie Content Delivery Network w celu szybszego dostarczania treści użytkownikom na całym świecie oraz optymalizację bazy danych, aby szybko obsługiwała zapytania nawet przy dużym ruchu. Ważna jest także skalowalna architektura aplikacji, umożliwiająca łatwe dodawanie nowych funkcji i modułów, oraz wdrożenie mechanizmów automatycznego skalowania, które dynamicznie dostosowują zasoby serwera w odpowiedzi na zmieniające się obciążenia.

Jakie kroki należy podjąć, aby zapewnić skalowalność treści i funkcji na stronie?
Down arrow

Aby zapewnić skalowalność treści i funkcji na stronie, należy wybrać elastyczny system zarządzania treścią (CMS), który umożliwia łatwe dodawanie nowych treści, kategorii i funkcji. Ważne jest także optymalizowanie obrazów i mediów pod kątem szybkiego ładowania, regularne testowanie i optymalizacja strony pod kątem SEO, a także korzystanie z narzędzi analitycznych do monitorowania ruchu i identyfikowania obszarów wymagających optymalizacji. Wybieraj elastyczne moduły i wtyczki, które są regularnie aktualizowane i dobrze zoptymalizowane, aby nie obciążały strony i umożliwiały łatwe dodawanie nowych funkcji w przyszłości.


Poznaj historie sukcesów naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 550 pozytywnych opinii w Google i 80 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Maja Mróz
Maja Mróz

Maja z pasją tworzy treści na blog agencji widoczni. Jej droga w świecie marketingu rozpoczęła się od fascynacji content marketingiem oraz pozycjonowaniem stron. W swojej codziennej pracy wykorzystuje narzędzia takie jak Keyword Planner czy Senuto, ChatGPT, Surfer. Dzięki nim potrafi precyzyjnie analizować trendy, przewidywać zmiany i tworzyć skuteczne treści, które przemawiają do algorytmów Google i użytkowników.

Jako entuzjastka najnowszych technologii stale dąży do poszerzania wiedzy na temat sztucznej inteligencji i wykorzystania jej w kreatywny i innowacyjny sposób. Wykorzystuje narzędzia, takie jak ChatGPT do kreowania atrakcyjnych treści oraz do odkrywania nowych spojrzeń na marketing.

Nieustannie rozwija swoje umiejętności poprzez czytanie zagranicznych blogów marketingowych, śledzi najnowsze trendy marketingowe, co pozwala jej adaptować najlepsze praktyki do swojej codziennej pracy.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Jak stworzyć skalowalną stronę www?
Nikt jeszcze nie ocenił tego artykułu. Badź pierwszy
UDOSTĘPNIJ