Jak reklamować sklep z artykułami szkolnymi w internecie?

Jak reklamowac sklep z artykulami szkolnymi w internecie
Spis treści

• Reklama sklepu z artykułami szkolnymi w internecie - wyzwania

• Jak reklamować sklep z artykułami szkolnymi w internecie? Strategia pozycjonowania

• Reklama sklepu z artykułami szkolnymi - pozycjonowanie lokalne

• Reklama i promocja sklepu z artykułami szkolnymi w Google Ads

• SXO i optymalizacja konwersji dla sklepów z artykułami szkolnymi

• Jak reklamować sklep z artykułami szkolnymi w mediach społecznościowych?

• Podsumowanie

Chcesz skutecznie wypromować swój sklep z artykułami szkolnymi online i zwiększyć zyski? W erze, w której zakupy i poszukiwanie informacji przeniosły się głównie do internetu, obecność firmy online staje się obowiązkowa. Poznaj tajniki skutecznej promocji sklepu z artykułami szkolnymi w internecie - sprawdź strategie, które pozwolą Ci dotrzeć do swojej docelowej grupy klientów, zwiększyć widoczność marki oraz skutecznie przemienić użytkowników w lojalnych kupujących. Nie czekaj dłużej i rozwijaj swój sklep za pomocą marketingu internetowego!

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Reklama sklepu z artykułami szkolnymi w internecie - wyzwania

Zanim przedstawimy Ci skuteczne strategie reklamowe, warto spojrzeć na wyzwania, które mogą towarzyszyć promocji sklepu z artykułami szkolnymi w internecie. Najistotniejsze z nich to:

 • Konkurencyjność rynku - sprzedaż artykułów szkolnych w internecie jest zdominowana przez kilka, dużych sklepów i platform takich jak Empik czy Allegro. Konieczne jest znalezienie unikalnego sposobu, aby wyróżnić się wśród popularnych stron e-commerce i przyciągnąć uwagę klientów.
 • Zwrócenie uwagi użytkowników - aktualnie konsumenci są zasypywani ogromną liczbą informacji i ofert. Wyzwanie polega na przyciągnięciu ich uwagi i utrzymaniu zainteresowania.
 • Zmienne trendy zakupowe - preferencje klientów oraz trendy zakupowe wciąż się zmieniają. Trzeba być elastycznym i gotowym dostosować swoją strategię reklamową do nowych oczekiwań i potrzeb konsumentów.
 • Zbudowanie pozytywnej reputacji online - współczesni klienci często korzystają z opinii innych użytkowników przed dokonaniem zakupu. Negatywne recenzje lub brak obecności online może niekorzystnie wpłynąć na wizerunek sklepu.
 • Dotarcie do odpowiedniej grupy odbiorców - skuteczna reklama wymaga trafienia do odpowiedniej grupy odbiorców. Znalezienie właściwych narzędzi i strategii, aby dotrzeć do konkretnych grup klientów, może być wyzwaniem.
 • Konieczność dostosowania się do ciągłych zmian w marketingu online - platformy reklamowe, społecznościowe czy wyszukiwarka Google stale się rozwijają, zmieniają algorytmy i wprowadzają ulepszenia. Konieczne jest śledzenie tych zmian i dostosowywanie swojej strategii reklamowej.
 • Ograniczony budżet reklamowy - niezależnie od tego, czy prowadzisz duże przedsiębiorstwo, czy mały sklep z artykułami szkolnymi, budżet reklamowy może być ograniczony. Wykorzystanie dostępnych środków w sposób efektywny może sprawiać trudności.

Zrozumienie tych wyzwań pozwala na opracowanie odpowiednich strategii reklamowych, dzięki którym wypromujesz swój sklep z artykułami szkolnymi w świecie online i nie tylko.

W DUECIE TANIEJ

-250zł na drugą usługę

 

Oferta ważna do końca kwietnia

Nie wiesz co wybrać pozycjonowanie czy Google Ads? Skorzystaj z naszej promocji i zobacz jak dobrze się uzupełniają. Ten duet nie tylko pozyska dla ciebie nowych klientów, ale również poprawi konwersje i zwiększy zyski Twojej firmy.

Skontaktuj się z naszym ekspertem i zyskaj zniżkę na pierwszą fakturę

 

Skorzystaj z promocji
promocja kwiecien


Jak reklamować sklep z artykułami szkolnymi w internecie? Strategia pozycjonowania

Promowanie sklepu z artykułami szkolnymi poprzez pozycjonowanie wymaga długotrwałych działań, ale przynosi stałe rezultaty, które pozwolą Ci nieustannie rozwijać swój biznes! Konkurencyjność w świecie internetowym jest wyjątkowo zacięta, co oznacza, że stałe promowanie biznesu jest niezbędne. Poniżej przedstawiamy kluczowe elementy składające się na skuteczną strategię SEO dla e-commerce oferującego artykuły i przybory szkolne.


Audyt SEO w pozycjonowaniu sklepu z artykułami szkolnymi

Przed rozpoczęciem procesu pozycjonowania sklepu z artykułami szkolnymi, dokładnie sprawdzamy, jak funkcjonuje strona i jakie wyniki osiąga. W tym celu przeprowadzamy audyt SEO, który polega na dokładnej analizie witryny w kontekście jej efektywności oraz dostosowania do strategii pozycjonowania. W trakcie tego audytu wykorzystujemy nie tylko doświadczenie, ale również dane gromadzone przez specjalistyczne narzędzia takie jak Google Analytics 4, Ahrefs czy NetPeak Spider. Podczas audytu skupiamy się na konkretnych aspektach:

 • Sprawdzamy, w jakim stopniu strona jest indeksowana przez wyszukiwarki internetowe.
 • Oceniamy stopień widoczności witryny i jakie pozycje osiąga w SERP.
 • Analizujemy liczbę kliknięć i wyświetleń strony.
 • Badamy źródło i natężenie ruchu na Twojej stronie oraz oszacowany ruch generowany przez inne sklepy oferujące podobne produkty.
 • Oceniamy liczbę konwersji, czyli działań podejmowanych przez użytkowników, takich jak zakupy.
 • Analizujemy jakość i liczbę linków prowadzących do strony.
 • Sprawdzamy stan optymalizacji technicznej witryny, obejmującej elementy, takie jak title i description, adresy URL, czy implementacja certyfikatu SSL.
 • Oceniamy ilość treści, jej unikalność oraz sposób wykorzystania fraz kluczowych.

Ten proces umożliwia zidentyfikowanie obszarów wymagających poprawy oraz dostosowanie taktyki pozycjonowania do specyficznych potrzeb Twojego sklepu. Dzięki temu możemy ułożyć najbardziej efektywną strategię i oszacować czas, który jest potrzebny na osiągnięcie pierwszych pozytywnych rezultatów.


Analiza konkurencji SEO dla sklepu z artykułami szkolnymi

Aby stworzyć skuteczną strategię SEO dla sklepu sprzedającego artykuły szkolne online, potrzebna jest dokładna analiza konkurencji. W tym procesie skupiamy się na badaniu innych sklepów, które oferują podobne produkty i kierują swoją ofertę do podobnych grup docelowych. Sprawdzamy, jak radzą sobie na rynku, jakie produkty są popularne, oraz ogólne trendy w branży. W trakcie analizy:

 • Badamy widoczność konkurencyjnych sklepów w wynikach wyszukiwania i na jakich konkretnych frazach kluczowych opierają swoją obecność.
 • Oceniamy ilość odwiedzin generowanych przez inne sklepy w branży.
 • Analizujemy układ i strukturę stron internetowych innych konkurencyjnych sklepów.
 • Badamy jakość i liczbę linków prowadzących do witryn konkurentów.
 • Analizujemy treści prezentowane na stronach innych sklepów, takie jak artykuły blogowe, opisy produktów itp.
 • Sprawdzamy, w jaki sposób konkurencyjne sklepy optymalizują proces konwersji, czyli w jaki sposób przekształcają odwiedzających w klientów.


Wybór słów kluczowych w pozycjonowaniu sklepu z artykułami szkolnymi

Wybór odpowiednich słów kluczowych to niezbędny krok w promocji sklepu oferującego artykuły szkolne. Jest to proces, który wymaga dużo pracy i odpowiednich narzędzi - niewłaściwe dobranie fraz może powodować małą skuteczność pozycjonowania. W agencji Widoczni planowanie strategii słów kluczowych obejmuje kilka etapów:

 • Ustalenie fraz w porozumieniu z klientem - wspólnie z klientem określamy liczbę potrzebnych słów kluczowych, co jest częścią umowy dotyczącej działań SEO.
 • Przygotowanie listy fraz przez specjalistę ds. pozycjonowania - nasz ekspert opracowuje listę potencjalnych fraz kluczowych i przekazuje ją klientowi do weryfikacji.
 • Akceptacja fraz przez klienta oraz ewentualne zmiany - klient dokonuje akceptacji lub sugeruje ewentualne zmiany w liście fraz, aby zapewnić ich trafność i spójność z jego strategią biznesową.

Do opracowania listy fraz używamy narzędzi takich jak Google Keyword Planner czy Senuto, co pomaga odnaleźć najbardziej wartościowe słowa w Twojej branży. Dobierając frazy, skupiamy się na hasłach, które jak najlepiej odzwierciedlają ofertę sklepu i odpowiadają intencjom użytkowników. Cenne są dla nas również frazy typu long tail, które choć mają mniejszą ilość wyszukiwań, zwiększają szanse na efektywną konwersję.

Analiza słów kluczowych w Google Keyword Planner.

Kiedy nasz specjalista ma już sporządzoną listę fraz kluczowych, może przejść do rozmieszczenia ich na poszczególnych podstronach. Jest to istotne, aby uniknąć kanibalizacji fraz i zaplanować dobrze zorganizowaną oraz intuicyjną strukturę kategorii w sklepie.

 • Najbardziej ogólne frazy, np. sklep z artykułami szkolnymi lub przybory szkolne przyporządkowujemy do strony głównej.
 • Najbardziej szczegółowe frazy, np. piórnik z wyposażeniem COOLPACK różowy dodajemy do stron produktowych.
 • Frazy pośrednie umieszczamy na stronach kategorii produktowych. Dotyczy to fraz, które są bardziej ogólne niż konkretne produkty, ale dotyczą określonych kategorii, np. artykuły piśmiennicze lub torby i plecaki.
 • Frazy w formie pytań, które odnoszą się do porad czy treści edukacyjnych, przyporządkowujemy do bloga.

Dowiedz się więcej o kanibalizacji słów kluczowych:

Aby uzyskać jeszcze lepsze wyniki pozycjonowania Twojego sklepu z artykułami szkolnymi, warto uporządkować strukturę strony. W tym celu wykorzystujemy wcześniej przygotowaną listę słów kluczowych. Dzięki niej planujemy rozbudowę witryny i tworzymy nowe podstrony, np. dla nowych kategorii produktów. Naszym celem jest ułatwienie klientom znalezienia tego, czego potrzebują.


Reklama sklepu z artykułami szkolnymi - content marketing

Jako doświadczona agencja SEO, zdajemy sobie sprawę, że podczas pozycjonowania sklepów z artykułami szkolnymi, content marketing odgrywa kluczową rolę. Choć SEO nie opiera się tylko na tworzeniu treści, to jednak bez solidnej bazy różnorodnych tekstów trudno oczekiwać zadowalających wyników. Kiedy przygotowujemy treści dla sklepów z przyborami szkolnymi, kierujemy się następującymi zasadami:

 • Wprowadzamy odpowiednie słowa kluczowe do treści, by wspierać pozycjonowanie witryny.
 • Tworzymy teksty przystępne i zrozumiałe dla użytkowników, unikając skomplikowanego języka.
 • Skupiamy się na dostarczaniu najważniejszych informacji, aby treści były użyteczne dla odbiorców i pomagały im w podjęciu decyzji zakupowej.
 • Stosujemy elementy, takie jak wyróżnienia, lista punktowana, nagłówki i akapity, aby utrzymać odpowiednią strukturę i przejrzystość tekstów.

Nasi specjaliści od content marketingu tworzą treści, które nie tylko są dostosowane do algorytmów Google, ale także przyciągają potencjalnych klientów. W opisach produktów staramy się dostarczać potrzebne informacje, ale również używamy języka korzyści, który przekonuje do zakupu. Ogromną wagę przywiązujemy do oczekiwań i wątpliwości klientów, więc w tekstach staramy się odpowiadać na ich konkretne potrzeby.

Nie wiesz, jak skutecznie wypromować sklep w internecie? Wypróbuj pozycjonowanie dla e-commerce


Budowa profilu linków dla sklepu z artykułami szkolnymi

W procesie pozycjonowania sklepu z artykułami szkolnymi, kluczowym aspektem jest również zbudowanie solidnego profilu linków. Dzięki temu działaniu strona e-commerce staje się bardziej widoczna w przestrzeni internetowej, co z kolei przekłada się na wzrost ruchu w witrynie. Sprawdź, w jaki sposób pozyskujemy linki, aby zapewnić naszym klientom najlepsze rezultaty:

 • Nasz pierwszy krok to zdobycie linków z witryn związanych z branżą klienta. Starannie dobieramy strony, które są powiązane tematycznie, co pomaga wzbudzić zaufanie wśród wyszukiwarek.
 • Poszukujemy okazji do linkowania na stronach o wysokim rankingu w wynikach wyszukiwania Google oraz o dużej liczbie odwiedzin. To umożliwia nam osiągnięcie lepszej widoczności dla sklepu z artykułami szkolnymi.
 • W sytuacji, gdy to możliwe, staramy się promować sklep w lokalnych portalach informacyjnych i katalogach firm, co pomaga zbudować zasięg lokalny.

Zdobycie linków to proces stopniowy i zrównoważony. W tym celu korzystamy z narzędzia Ahrefs, które pomaga nam śledzić jakość i liczbę pozyskanych linków. Dzięki naszym starannym wysiłkom w budowaniu profilu linków umacniamy pozycję sklepów z artykułami szkolnymi w środowisku online, przyciągając większą uwagę i generując cenny ruch na stronie. Sprawdź, jak pozyskiwać wartościowe linki dla sklepu!

Analiza linków w narzędziu Ahrefs.


Optymalizacja techniczna sklepu internetowego z artykułami szkolnymi

Oprócz budowy wartościowego profilu linków przychodzących istotnym krokiem pozycjonowania jest też doszlifowanie techniczne strony. Optymalizacja techniczna dla sklepu z artykułami szkolnymi obejmuje:


Reklama sklepu z artykułami szkolnymi - pozycjonowanie lokalne

Jeśli prowadzisz zarówno sprzedaż online, jak i stacjonarny sklep z artykułami szkolnymi, warto rozważyć inwestycję w pozycjonowanie lokalne. Jest to forma promocji online, dzięki której możesz skierować swoją ofertę do potencjalnych klientów w okolicy. Jakie korzyści niesie za sobą SEO lokalne? Przede wszystkim zwiększa ruch zarówno na stronie internetowej, jak i w fizycznym sklepie, a także podnosi rozpoznawalność na lokalnym rynku. W ramach pozycjonowania lokalnego podejmujemy następujące kroki:

 • Tworzymy dedykowane strony dla każdej lokalizacji Twojego sklepu (jeśli jest ich więcej).
 • Optymalizujemy treści na stronie, dodając do nich frazy lokalne, np. sklep papierniczy Poznań.
 • Pozyskujemy linki z witryn o charakterze lokalnym.
 • Tworzymy i optymalizujemy profil firmy w usłudze Google (dawniej Wizytówka Google Moja Firma).

Profil firmy w Google nie tylko dostarcza podstawowych informacji o sklepie (adres, numer telefonu, godziny otwarcia czy zdjęcia), ale także pomaga w pozycjonowaniu na mapach Google. Gdy ktoś w okolicy poszukuje produktów z Twojej oferty i Twój profil odpowiada jego zapytaniu, Twoja strona może pojawić się w "local pack" - trzech najlepszych wynikach na mapach Google. Wyszukiwarka wyświetli je w taki sposób:

Wyniki local pack dla sklepu z artykułami szkolnymi.

Profil sklepu z artykułami szkolnymi w Google.


Reklama i promocja sklepu z artykułami szkolnymi w Google Ads

Jak wykorzystać Google Ads do skutecznej reklamy sklepu z artykułami i przyborami szkolnymi? Najkorzystniejsze mogą być następujące formaty reklam:

Korzystając z Google Ads, warto połączyć tę strategię z pozycjonowaniem, by zwiększyć efektywność reklam i poprawić widoczność w okresach, gdy sprzedaż jest największa.

Zależy Ci na zwiększenie sprzedaży w sklepie online? Postaw na Google Ads dla e-commerce


Jak reklamować sklep z artykułami szkolnymi w Google Ads? Reklama w sieci wyszukiwania

Reklama w sieci wyszukiwania to bardzo skuteczny format, szczególnie podczas działań promocyjnych dla sklepów oferujących artykuły szkolne. Jak specjaliści z agencji Widoczni konstruują skuteczną kampanię w Google Ads? Oto główne etapy:

 • Rozpocznamy od stworzenia listy słów kluczowych, korzystając z narzędzia Google Keyword Planner. Wybieramy na początek słowa o niskiej i średniej konkurencyjności oraz takie, które posiadają potencjał sprzedażowy.
 • Określamy maksymalną stawkę za kliknięcie, która jest zgodna z Twoim budżetem reklamowym.
 • Określamy dopasowania słów kluczowych, a następnie na bieżąco monitorujemy ich skuteczność.
 • Regularnie oceniamy wyniki kampanii, dokonując optymalizacji, np. zmieniamy stawki za kliknięcie, dodajemy wykluczające słowa kluczowe, lub szukamy nowych fraz, które przyciągną uwagę osób zainteresowanych artykułami szkolnymi.
 • Rozdzielamy kampanie na osobne grupy dla różnych kategorii produktowych, aby lepiej dostosować Twoją ofertę do potrzeb klientów.
  Przygotowujemy atrakcyjne treści reklamowe, które skutecznie zachęcą do kliknięcia.
 • Dopasowujemy treści reklam do zapytań użytkowników, aby pokazać im właściwe produkty.
 • Dbamy o użyteczność strony docelowej, aby użytkownicy mieli pozytywne doświadczenia podczas przeglądania oferty.

Dla nas skuteczność kampanii w Google Ads to efekt nie tylko dobrego planowania, ale także ciągłej optymalizacji, by osiągnąć jak najlepsze rezultaty dla sklepów z artykułami szkolnymi.

Przykład reklamy w sieci wyszukiwania.


Promocja sklepu z artykułami szkolnymi. Reklama produktowa Google Ads

Kolejnym skutecznym narzędziem promocji dla sklepów papierniczych jest reklama produktowa w Google Ads. Ta forma pozwala promować konkretne przybory i artykuły szkolne z Twojej oferty bezpośrednio w wynikach wyszukiwania Google poprzez kategorię Google Zakupy. Oto, jak krok po kroku tworzymy taką kampanię reklamową:

 • Rozpoczynamy od utworzenia konta w Google Merchant Center i połączenia go z Twoim kontem w Google Ads.
 • Tworzymy plik produktowy, który zawiera pełną listę produktów z Twojego sklepu. Starannie oznaczamy każdy element taki jak nazwa produktu, adres URL, tytuł, opis, oceny, itp.
 • Wprowadzamy plik produktowy do Google Merchant Center.
 • Dbamy o jakość i atrakcyjność zdjęć produktowych.
 • Tworzymy kampanię PLA (Product Listing Ads) w Google Zakupy.
 • Określamy budżet oraz maksymalną kwotę, którą jesteś w stanie zapłacić za każde kliknięcie.
 • Precyzyjnie ustawiamy kierowanie reklam, by dotrzeć do odpowiednich odbiorców.

Przykład reklamy produktowej w Google.


Reklama dla sklepu artykułami szkolnymi. Remarketing Google Ads

Doskonałym sposobem na dotarcie do osób, które już były na Twojej stronie internetowej i interesowały się artykułami szkolnymi jest remarketing w Google Ads. Dzięki niemu możesz wyświetlić swoją reklamę użytkownikom, którzy już kiedyś odwiedzili Twoją stronę lub dodali produkt do koszyka, ale ostatecznie nie dokonali zakupu.

W ramach remarketingu masz dwie opcje do wyboru: tradycyjny i dynamiczny. W przypadku remarketingu dynamicznego użytkownik widzi reklamę produktu, który oglądał wcześniej w Twoim sklepie. Dzięki takiej spersonalizowanej reklamie sklepu papierniczego online istnieje większa szansa na odzyskanie porzuconych koszyków oraz zachęcenie do finalizacji zakupu, np. poprzez propozycję dodatkowego rabatu czy darmowej przesyłki.


SXO i optymalizacja konwersji dla sklepów z artykułami szkolnymi

Głównym priorytetem podczas pozycjonowania sklepów z artykułami szkolnymi jest osiągnięcie wzrostu sprzedaży dla naszych klientów. W związku z tym, w ramach naszych usług, zapewniamy również SXO - jest to połączenie pozycjonowania strony, optymalizacji konwersji oraz User Experience.

W ramach usługi SXO dla sklepu z artykułami szkolnymi wykonujemy działania takie jak:

 • Dodajemy wysokiej jakości zdjęcia, które dokładnie przedstawiają oferowany produkt i uzupełniamy go o alternatywny opis.
 • Na stronę główną dodajemy najpopularniejsze kategorie produktów.
 • Wdrażamy strategie cross-sellingu i up-sellingu na stronach produktów.
 • Zachęcamy do wprowadzenia różnorodnych opcji płatności i dostawy dla klientów.
 • Proponujemy wprowadzenie programów rabatowych, aby zachęcić do zakupów.
 • Dodajemy do strony wewnętrzną wyszukiwarkę z funkcją filtrowania produktów.
 • Tworzymy czytelne i intuicyjne menu z konkretnymi kategoriami produktów.
 • Upraszczamy proces zakupowy poprzez umożliwienie klientom dokonywania zakupów bez rejestracji oraz logowania za pomocą kont społecznościowych.
 • Wprowadzamy usprawnienia UX, które pomagają zminimalizować liczbę porzuconych koszyków.


Jak reklamować sklep z artykułami szkolnymi w mediach społecznościowych?

Reklama dla sklepów oferujących przybory i artykuły szkolne to dzisiaj nieodłączny element działań promocyjnych, a media społecznościowe stanowią niezastąpiony kanał. Osiągnięcie efektywnych wyników jest możliwe między innymi dzięki platformom takim jak Instagram i Facebook, z wykorzystaniem systemu reklamowego Facebook Ads. Przyjrzyj się, jak tworzymy skuteczne kampanie reklamowe dla sklepów papierniczych:

 • Dostosowujemy reklamy do różnych etapów na ścieżce zakupowej klienta. Docieramy zarówno do użytkowników, którzy dopiero zastanawiają się nad zakupem, jak i tych bardziej zdecydowanych.
 • Starannie dobieramy atrakcyjne zdjęcia produktów do wykorzystania w reklamach.
 • Rozważamy różnorodne formaty reklam, w tym wideo, Reels i Stories na Instagramie.
 • Planujemy reklamy w Facebook Ads z myślą o różnych celach, takich jak zasięg, ruch na stronie, konwersje oraz wyświetlenia wideo.
 • Tworzymy wąskie grupy odbiorców, biorąc pod uwagę ich zainteresowania i zachowania online. Zobacz, jak określić swoją grupę docelową!
 • Planujemy kampanie retargetingowe, dzięki czemu docieramy do osób, które już odwiedziły sklep, lecz nie dokonały zakupu.
 • Dokładnie określamy budżet reklamowy, mając na uwadze intensywną konkurencję w branży papierniczej.
 • Uruchamiamy reklamy kierowane zarówno do niestandardowych odbiorców, jak i do grup podobnych do Twoich klientów.

Przykładowa reklama w Facebook Ads.

Dowiedz się więcej o reklamie w mediach społecznościowych:


Jak reklamować sklep z artykułami szkolnymi w internecie? Podsumowanie

Reklamowanie sklepu z artykułami szkolnymi w internecie to proces wymagający skrupulatnego planowania, kreatywności i zaangażowania. Wybór odpowiednich strategii, takich jak SEO, reklamy w Google Ads czy kampanie w mediach społecznościowych, może przynieść znakomite rezultaty, zwiększając widoczność sklepu oraz generując większą sprzedaż. Dzięki odpowiednio zastosowanym narzędziom oraz wsparciu doświadczonych profesjonalistów możesz skutecznie wypromować swój sklep, budując trwałą pozycję na rynku e-commerce!

Czy reklama w mediach społecznościowych jest konieczna, jeśli już korzystam z pozycjonowania SEO?
Down arrow

Reklama w mediach społecznościowych, zwłaszcza na platformach takich jak Instagram i Facebook, może znacząco wzmocnić efekty twojej strategii pozycjonowania SEO. Pozwala ona na dotarcie do szerokiej grupy odbiorców, generowanie wysokiego ruchu i skupienie uwagi na konkretnych ofertach lub promocjach.

Czy powinienem inwestować w reklamę Google Ads i pozycjonowanie SEO jednocześnie?
Down arrow

Tak, inwestowanie w reklamę Google Ads oraz pozycjonowanie SEO jednocześnie może być bardzo korzystne. Reklama Google Ads daje szybkie rezultaty i pozwala na dotarcie do konkretnych użytkowników. Z kolei, pozycjonowanie to proces długoterminowy, który buduje trwałą obecność w organicznych wynikach wyszukiwania.

Czy warto inwestować w reklamę lokalną, jeśli mam sklep z artykułami szkolnymi?
Down arrow

Tak, reklama lokalna może przynieść znakomite rezultaty dla sklepów z artykułami szkolnymi, zwłaszcza jeśli prowadzisz również sprzedaż stacjonarną. Skupienie się na klientach z lokalnej społeczności, które są zainteresowane produktami szkolnymi, może generować ruch do Twojego sklepu zarówno online, jak i offline.


Poznaj historie sukcesu naszych klientów 


widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 560 pozytywnych opinii w Google i 70 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: w Google i na Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Milena Masłowska
Milena Masłowska

Milena swoje doświadczenie w marketingu internetowym zdobywała, pracując na stanowisku copywriterki w agencji oraz jako freelancerka. Regularnie pogłębia wiedzę z zakresu content marketingu, SEO, czy Google Ads studiując na kierunku Copywriting jako narzędzie reklamy.

Jest absolwentką studiów na kierunku Filologia rosyjska, ze specjalizacją literaturoznawstwo. Ukończyła kursy marketingu internetowego, a na co dzień doszkala się, czytając blogi o promowaniu biznesu i poznaje nowe zagadnienia związane z Google Ads. Swoje treści opiera na najświeższych informacjach branżowych i danych pozyskanych z narzędzi takich jak Senuto, Semstorm i Ahrefs.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Jak reklamować sklep z artykułami szkolnymi w internecie?

Średnia ocen użytkowników4.97 na podstawie 135 głosów

UDOSTĘPNIJ