688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E widoczni 128

Dział Content Marketingu

Jeden zespół - kilkadziesiąt różnych talentów
Zespół ekspertów

Agata Stasik

Agata Stasik na LinkedIn

Jako Liderka Zespołu Content Marketingu nie tylko tworzy rewelacyjne teksty na stronę, ale również szkoli innych, jak to robić. Jej szczególnym talentem jest tworzenie wysokiej jakości tekstów pod pozycjonowanie, przyjaznych dla czytelnika, w których przy okazji walczy ze stereotypami, np. pokazując, że zabawki dla dzieci kupują również ojcowie, a sklep erotyczny to miejsce, które pozwala oswajać się z własną seksualnością. Dużą satysfakcję w pracy daje Agacie świadomość, że jej teksty wpływają na pozycje strony oraz pozyskiwanie konwersji.

Jej celem jednak jest stworzenie tekstów, które będą znacznie bardziej wszechstronne niż tylko teksty pod pozycjonowanie. Zwraca uwagę na szczegóły i stawia na otwartą komunikację z klientem.

W wolnym czasie zajmuje się karmieniem ludzi - potrafi jednego dnia upiec chleb, zrobić pierogi ruskie, przygotować ciasto i wypróbować nowy przepis. Napisała pracę magisterską o śliwowicy łąckiej, poszła na doktorat, ale zrezygnowała z niego i wybrała pracę w naszym zespole.

agata stasik

Antropologia w marketingu


Jeszcze kilka lat temu przyszłość zawodową wiązałam z etnologią i gastronomią, szukając jednak swojej drogi zdecydowałam się spróbować w marketingu. Pracę w tym obszarze zaczęłam jako stażystka, gdzie wykorzystywałam swoją wiedzę antropologiczną uczestnicząc w tworzeniu marki, person i contentu.

W tamtym czasie zobaczyłam ogłoszenie agencji widoczni. Przekonał mnie profesjonalizm, jaki zauważyłam na stronie. Przeszłam kolejne etapy rekrutacji i zaczęłam pracę copywriterki. Dosyć naturalnie weszłam na tę drogę - czułam się pewnie tworząc różne treści, ponieważ słowo pisane było w moim życiu obecne cały czas, od wierszy w okresie gimnazjum po publikacje naukowe na studiach. W pracy w agencji mogłam tę wiedzę i doświadczenie wykorzystać.

Mój rozwój w agencji 

 

W trakcie studiów byłam przewodniczącą koła naukowego, realizowałam się też w gastronomi, gdzie miałam swój mały zespół. Te kompetencje liderskie i pasję do pracy z ludźmi szybko dostrzegła moja managerka, dzięki czemu zaczęłam dostawać nowe zadania i budować zespół. Lubię ludzi i pracę z nimi. Obserwowanie jak się rozwijają jest dla mnie niezwykle budujące. Dziś czas pracy dzielę pomiędzy zadania copywriterki -  zajmuje się pisaniem treści SEO i współpracą z klientami i klientkami, a zadania związane z prowadzeniem teamu, szkoleniem i wspieraniem kolegów i koleżanek. 

W pracy copywriterki nie brakuje mi wyzwań, nowości i niestandardowych tematów. Wciąż wśród moich projektów pojawiają się nowe branże - ostatnio taką nowością była dla mnie firma zajmująca się robotyzacją. Cieszę się, że mogę pisać na tyle różnych tematów. Moje studia (etnologia) nauczyły mnie też elastyczności i umiejętności wczuwania się w potrzeby klientów. Dzięki temu umiem się dostosować do różnych obszarów, ale też mogę wyciągnąć wartość dla siebie.

Co najbardziej cenię w pracy w agencji?

 

Najbardziej cenię tę pracę za ludzi, których tu spotykam, swobodę i życzliwą atmosferę. Zarówno z perspektywy liderki, jak i pracowniczki -  poziom wsparcia, jaki okazują sobie wzajemnie Widoczni i Widoczne jest nie do przecenienia.

Bardzo wartościowe jest też dla mnie, że w pracy mogę dzielić się swoim zainteresowaniem różnorodnością i równością społeczną. To dla mnie ważny obszar. Przygotowałam webinar na ten temat dla naszego zespołu i cieszę się, że trafił na stałe do naszej bazy wiedzy i został przyjęty z entuzjazmem.  

W agencji cały czas mogę podejmować nowe wyzwania. Ponieważ ważnym obszarem jest dla mnie edukacja, cieszę się, że i w tym zakresie mogę się realizować szkoląc, czy prowadząc warsztaty. Miałam też przyjemność prowadzić wywiady z prelegentami i prelegentkami Golden Marketing Conference w 2021 roku. Sprawdzanie się w różnych tematach, poszerzanie zakresu zadań i branie udziału w nowych projektach daje mi dużą satysfakcję.

Ty też możesz się tak rozwijać!

 

Zainteresowała Cię historia Agaty? Chcesz się rozwijać w naszym zespole? Zapoznaj się z aktualnymi ofertami pracy w agencji widoczni lub po prostu wyślij do nas swoje CV!

 

Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej