Twoja sprzedaż nie zachwyca? Zamów skuteczną strategię digital i nabierz rozpędu w biznesie!
Close
688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E tl cz2 39 of 61

Dział pozycjonowania

Jeden zespół – kilkadziesiąt różnych talentów
Zespół ekspertów

Michał Plebański

 Michał Plebański na LinkedIn

Ekspert ds. SEO i rozwoju zespołu, który twardo stąpa po ziemi. Michał ukończył szereg kursów zarówno z zakresu SEO, jak i programowania i marketingu internetowego. Jego celem jest realizacja skutecznej optymalizacji stron, która przynosi klientom konwersje. Jednak równie ważne jest dla Michała szczere przedstawienie możliwości i określenie wyłącznie osiągalnych dla danego klienta celów.

Jego supermocą są umiejętności techniczne, które pozwalają na kompleksowe realizowanie optymalizacji. Zmiany w kodzie? Dla Michała to pestka. Dodatkowo potrafi nawet trudne technicznie pojęcia i działania opowiedzieć w przystępny dla początkujących sposób.

Po pracy chętnie sięga po książki popularnonaukowe, wsiada na rower lub spotyka się ze znajomymi na kawę.

michal plebanski widoczni

Jak wyglądały początki mojej kariery?

Plany na temat swojej przyszłej kariery rozwijałem jeszcze w czasie szkolnym. Od początku byłem umysłem ścisłym i majsterkowiczem, dlatego też szukałem czegoś w tym kierunku. Projektowanie wirtualnych światów i map do gier komputerowych było moim konikiem. Przed maturą odkryłem również programowanie, a to wszystko za sprawą zepsutego pilota. Zaintrygowało mnie, że ta mała zielona płytka kryje w sobie tyle funkcji.

Znalazłem kurs programowania Frontend Developer w formie bootcampu. Równocześnie rozpocząłem edukację na Politechnice na wydziale Automatyki i Robotyki. Studia łączyły moje zainteresowania z ówczesną pracą montera siedzeń samochodowych.

Po ukończenie bootcampu developera, zacząłem tworzyć swoje portfolio - amatorskie strony internetowe i aplikacje. Dostałem się również na staż jako Frontend developer. Właśnie tam po raz pierwszy zetknąłem się z tematem SEO. Nieco później ponownie wyskoczył mi motyw SEO w formie reklamy Widocznych na Facebooku. Kliknąłem i zacząłem wgłębiać się w temat. Zauważyłem podobieństwa między programowaniem a pozycjonowaniem. SEO to nie tylko marketing, ale dbanie o techniczne aspekty strony. To właśnie lubię najbardziej!

Start z agencją Widoczni

Reklama na Facebooku Widocznych, zachęciła mnie do rozpoczęcia współpracy. Zacząłem na stanowisku stażysty ds. pozycjonowania. Był to bardzo intensywny okres szkoleń. Powoli uczyłem się nowych rzeczy:

  • doboru słów kluczowych
  • pisania tekstów optymalnych pod kątem SEO
  • tworzenia optymalnych profil linkowych
  • optymalizacji on i off site
  • technicznych aspektów pozycjonowania
  • obsługi paneli CMS i wiele innych.

Bardzo istotny był w tym momencie feedback od przełożonego i osób z zespołu. Dzięki nim wiedziałem na co zwrócić uwagę oraz jak się rozwinąć.

Jak rozwinęła się moja kariera z Widocznymi?

Jako specjalista ds. pozycjonowania otrzymałem pierwszych klientów. Zajmowałem się nimi samodzielnie od A do Z. Odpowiadałem za strategię pozycjonowania, profilowanie, optymalizację strony i strategię content marketingu. Cały czas towarzyszyły mi kolejne szkolenia rozwijające moją wiedzę i umiejętności.

Po dłuższym czasie rozwijania swojego portfolio klientów, otrzymałem stanowisko starszego specjalisty ds. pozycjonowania. Pod moje skrzydła zaczęli trafiać klienci premium. W ich przypadku ważne jest kreatywne podejście i relacje na poziomie partnerstwa. W tym czasie brałem również udział w szkoleniu nowych pracowników. Powoli budowałem zalążek własnego zespołu. Dbałem o szkolenia i delegowanie zadań dla nowych członków działu SEO.

Oficjalne otrzymanie zespołu wiązało się z nowym stanowiskiem Lidera Zespołu. Powoli pożegnałem się z bezpośrednią opieką nad klientami. W zamian za to rozwijałem swój zespół, aby jak najlepiej poprawić jakość oferowanych usług. Dostałem również szansę wzięcia udziału w szkoleniu, ale już jako prelegent. Swoją wiedzę przekazałem m.in. studentom Wyższej Szkoły Bankowej. Była to cenna lekcja na temat komunikacji. Zupełnie inaczej wygląda szkolenie specjalistów, a inaczej osób, dla których SEO jeszcze jest zagadką. Na szczęście trafiłem na bardzo otwartych słuchaczy, którzy chętnie rozwijali swoje umiejętności.

Awans na Menadżera działu SEO e-commerce

Dzięki moim kompetencją i wytrwałej pracy, otrzymałem awans na stanowisko Menadżera działu SEO e-commerce. Moje obowiązki nieco się zmieniły. W dalszym ciągu opiekuje się zespołem, który z czterech osób rozrósł się do dziesięciu. Odpowiadam za działania szkoleniowe, nadzorujące, ale również administracyjne. Czasem brakuje mi bezpośredniej pracy z klientami, dzięki nim poszerzałem swoją wiedzę z bardzo różnorodnych branż. Z drugiej strony mogę rozwijać swoje kompetencje miękkie. Jest to dla mnie przełomowe, ponieważ zaczynałem jako zagorzały introwertyk.

Co najbardziej cenię w mojej pracy?

Za co lubię pracę w agencji Widoczni? Zdania nie zmieniłem od samego początku współpracy. Najbardziej lubię panującą przyjazną atmosferę. Każdy jest otwarty i chętny do udzielenia wsparcia. Termin "wyścig szczurów" jest nam zdecydowanie obcy. W przypadku mojego obecnego stanowiska najbardziej podoba mi się możliwość rozwijania relacji z pozostałymi Widocznymi. Zwłaszcza staranie się, aby moi podopieczni czuli się dobrze i byli zadowoleni z siebie i swojej pracy.

 

Chcesz rozwijać się tak, jak Michał? Sprawdź, na jakie stanowiska obecnie rekrutujemy i aplikuj!

EmployeePage