Promocja na Black Friday! 25% zniżki na pierwszą fakturę SEO/Google Ads!
688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E tl cz2 39 of 61

Dział Pozycjonowania

Jeden zespół - kilkadziesiąt różnych talentów
Zespół ekspertów

Michał Plebański

 

Michał Plebański na LinkedIn

Specjalista ds. pozycjonowania, który twardo stąpa po ziemi. Michał ukończył szereg kursów zarówno z zakresu SEO, jak i programowania i marketingu internetowego. Jego celem jest realizacja skutecznej optymalizacji stron, która przynosi klientom konwersje. Jednak równie ważne jest dla Michała szczere przedstawienie możliwości i określenie wyłącznie osiągalnych dla danego klienta celów.

Jego super mocą są umiejętności techniczne, które pozwalają na kompleksowe realizowanie optymalizacji. Zmiany w kodzie? Dla Michała to pestka. Dodatkowo potrafi nawet trudne technicznie pojęcia i działania opowiedzieć w przystępny dla początkujących sposób.

Po pracy chętnie sięga po książki popularnonaukowe, wsiada na rower lub spotyka się ze znajomymi na kawę.

michal plebanski widoczni

Jak odkryłem SEO?

Po skończeniu szkoły średniej zainteresowałem się branżą IT, w szczególności programowaniem - przed Widocznymi odbyłem staż na stanowisku Frontend developer. Potem przyszedł czas na studia. Studiowałem kierunek "Automatyka i robotyka" na Politechnice Poznańskiej. W tym okresie jeszcze nie wiedziałem co to jest SEO. Zupełnie przypadkowo odkryłem to hasło na FB, kiedy wyświetliła mi się reklama Widocznych. Kliknąłem i zacząłem analizować firmę (czym się zajmuje) i tak mnie to zainteresowało, że postanowiłem wysłać swoją aplikację na asystenta ds. pozycjonowania :)

Pierwsze kroki w branży - czas szkoleń

Moje pierwsze kroki w branży SEO stawiałem właśnie w Widocznych. To tutaj nauczyłem się wszystkie od postaw, dzięki szkoleniom i wsparciu kolegów po fachu. Odbywałem bardzo dużą liczbę kursów i szkoleń (jak na laika przystało) zaczynając od teorii co to jest pozycjonowanie i tego jak działa Google. Następnie były coraz bardziej praktyczne rzeczy, w kolejności:

  • dobór słów kluczowych
  • jak pisać teksty optymalne pod kątem SEO
  • co to jest i jak tworzyć optymalny profil linkowy
  • optymalizacja on i off site
  • techniczne aspekty pozycjonowania
  • obsługa paneli CMS i wiele innych.


Każda grupa szkoleń była nie tylko teoretyczna ale również praktyczna - wykonywałem pierwsze zadania na rzeczywistych klientach, dzięki czemu mogłem od razu stwierdzić, jak wygląda praca pozycjonera w praktyce. Bardzo mi się to spodobało, szczególnie możliwość optymalizacji technicznej (w końcu bardzo lubię programować).

Najtrudniejszą rzeczą podczas szkoleń był dla mnie proces wyboru fraz kluczowych pod dany adres URL - miałem z tym problemy ale dzięki dużej ilości zadań oraz merytorycznych szkoleń Przemka szybko się wdrożyłem w ten zakres działań.

Mój rozwój w agencji Widoczni

Pracę w Widocznych zacząłem od stanowiska asystenta ds. pozycjonowania Był to dla mnie kluczowy okres w tej firmie, ponieważ nie miałem wcześniejszego doświadczenia z tą branżą i wiedziałem, że to czego nauczę się podczas szkoleń wewnętrznych zaprocentuje w przyszłości. Pierwsze zadania polegały na profilowaniu poszczególnych adresów URL (dla sklepów i serwisów) oraz w późniejszym okresie - wprowadzania ich na stronę.

Po 3 miesiącach dostałem awans na młodszego specjalistę ds. pozycjonowania - w tym okresie również było dużo szkoleń jednak były one coraz bardziej zaawansowane. Potrafiłem już dobierać słowa kluczowe i wprowadzać optymalizację na stronie. Mój zakres zadań został rozszerzony o:

  • kontakt z klientami 
  • wykonywanie audytów technicznych i ich wprowadzanie;
  • realizacja strategii SEO;
  • badanie efektów na podstawie narzędzi analitycznych (GA, GSC).


W tym czasie dostałem również pierwszych klientów pod swoją opiekę.

Dalej była pozycja specjalisty ds. pozycjonowania. Na tym stanowisku byłem w 100% odpowiedzialny za dany projekt czyli sam tworzyłem i realizowałem strategię, wdrażałem zmiany techniczne na stronach itd. tak aby osiągnąć jak najlepszy wynik dla klienta. Dodatkowo zacząłem również prowadzić szkolenia dla młodszych kolegów i koleżanek oraz przedstawiać case study jakie wypracowałem w swoich projektach.

Aktualnie zajmuję stanowisko starszego specjalisty ds. pozycjonowania - jest tutaj jeszcze większa odpowiedzialność za swoje projekty oraz dodatkowo buduję swój zespół, za który jestem odpowiedzialny.

 

Co lubię w swojej pracy?

Najbardziej w pracy SEO podoba mi się różnorodność Każda strona internetowa jest inna, strategia dla jednej strony może się nie sprawdzić na innej, dlatego za każdym razem musimy podejść indywidualnie. Dzięki temu nie mogę narzekać na monotonie. Mam dużo projektów z wielu branż, które do tej pory nie były mi bliskie. Uważam to za bardzo rozwojowe, bo praca pozwala mi poznawać nowe dziedziny i  poszerzać moją wiedzę.

W firmie Widoczni najbardziej podoba mi się luźna, rodzinna atmosfera. Każdy pomaga sobie w razie problemów, nie ma "wyścigu szczurów".

 

Chcesz rozwijać się tak, jak Michał? Sprawdź, na jakie stanowiska obecnie rekrutujemy i aplikuj!

Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej