Jak stworzyć zwycięską strategię Google Ads dla sklepu?

Jak stworzyc skuteczna strategie Google Ads dla sklepu 1
Spis treści

• Zdefiniuj swoją grupę docelową kampanii Google Ads

• Przeprowadź analizę konkurencji branżowej

• Przeanalizuj słowa kluczowe na potrzeby kampanii Google Ads

• Zoptymalizuj swoje konto w Google Ads

• Określ swój budżet reklamowy

• Wybierz format kampanii Google Ads

• Używaj komponentów w kampaniach Google Ads

• Przygotuj skuteczne treści reklamowe

• Pamiętaj o cyklicznym audycie Google Ads

• Podsumowanie

Kampanie reklamowe Google Ads dla sklepów internetowych są bardzo przydatnym narzędziem marketingu internetowego. Dzięki nim możesz skutecznie i szybko zwiększyć widoczność swojego sklepu online i dotrzeć do konkretnej grupy odbiorców poszukującej danego produktu. Podstawą sukcesu są: przemyślany plan, umiejętne wykorzystanie dostępnych możliwości reklamowych oraz systematyczna analiza wyników. Pokażemy Ci, jak stworzyć zwycięską strategię Google Ads dla Twojego sklepu, aby osiągnąć sukces w reklamie online!

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


1. Zdefiniuj swoją grupę docelową kampanii Google Ads

Kluczowym elementem skutecznej kampanii Google Ads jest określenie grupy docelowej. Analizę przeprowadź w specjalnym narzędziu, np. Google Analytics 4, w oparciu o kluczowe kryteria demograficzne, np. wiek, płeć, lokalizację, zainteresowania, wzorce zakupowe. Weź pod uwagę język, jakim się posługują Twoi odbiorcy. Jeśli kierujesz kampanię do konsumentów, komunikat powinien być bardziej przystępny, dowcipny i pozbawiony biznesowego żargonu. Gdy Twoim odbiorcą jest profesjonalista, stwórz przekaz o odpowiednim stopniu sformalizowania. Dzięki precyzyjnie przygotowanej segmentacji odbiorców dostosujesz treść i formę reklamy do aktualnych potrzeb użytkowników. W ten sposób Twoja kampania reklamowa odniesie oczekiwany efekt.

Zobacz też:

Analiza danych odbiorców w oparciu o kryterium płci w GA4


2. Przeprowadź analizę konkurencji branżowej

Czy analiza konkurencji branżowej jest potrzebna? Oczywiście! Według szacunków ponad 80% firm wykorzystuje w swojej strategii marketingowej płatne reklamy w Google, a Google odnotowuje 8,5 miliarda wyszukiwań dziennie (źródło: www.omniconvert.com/blog/google-ads-ecommerce). Research działań konkurentów, czyli np. na jakie frazy kluczowe prowadzą kampanie reklamowe, kategorie najczęściej promowanych produktów, treść i forma reklam, design strony docelowej, formuła CTA, pomoże Ci ocenić skuteczność Twoich działań marketingowych na tle branży. Dzięki niemu sprawdzisz, jakich błędów powinieneś unikać podczas tworzenia kampanii reklamowej Google Ads. Może też posłużyć jako inspiracja do optymalizacji strategii reklamowej. W ten sposób wyróżnisz się na tle innych i unikniesz powielania ich dotychczasowych rozwiązań. Możesz też zwiększyć swoje szanse na zbudowanie szerokiego grona odbiorców oraz oczekiwany zysk.


3. Przeanalizuj słowa kluczowe na potrzeby kampanii Google Ads

Jednym z ważniejszych elementów skuteczności płatnej reklamy w Google jest wnikliwa i rzetelna analiza fraz kluczowych. Dlaczego? Ponieważ dzięki odpowiednio dobranym słowom kluczowym możesz dotrzeć ze swoją ofertą do określonej grupy klientów, którzy teraz szukają konkretnego produktu. System działania reklam Google polega na uruchomieniu aukcji. Kiedy użytkownik wpisuje daną frazę w wyszukiwarkę, algorytm Google bada trafność i jakość reklamy w stosunku do zapytania użytkownika. Precyzyjne dopasowanie słów kluczowych do kampanii reklamowej pozwala trafić do właściwej grupy odbiorców, bardziej zdecydowanej na dokonanie zakupów.
Jak przeprowadzić analizę? Skorzystaj ze specjalnych narzędzi, np. Keyword Planner czy Senuto. Wybierz słowa kluczowe, które współgrają z Twoją grupą docelową oraz branżą. Skoncentruj się na tzw. frazach typu long tail, czyli z długim ogonem, np. czarna sukienka koktajlowa rozmiar XL. One lepiej i dokładniej określają aktualne preferencje odbiorców. Ich konkurencyjność jest mniejsza, co zapewnia większą skuteczność kampanii. Koszt za kliknięcie również jest niższy, co ma znaczenie dla budżetu kampanii. Uwzględnij także sezonowość i trendy dotyczące określonej frazy kluczowej, aby zapewnić aktualność i skuteczność kampanii reklamowej.

Przeczytaj koniecznie:
Jak znaleźć konwertujące słowa kluczowe dla pozycjonowania i Google Ads?

Wynik analizy fraz kluczowych przeprowadzonej w Keyword Plannerze


4. Zoptymalizuj swoje konto w Google Ads

Twoje konto Google Ads powinno odzwierciedlać strukturę menu Twojego sklepu. Dla zapewniania skuteczności kampanii reklamowych dobrym rozwiazaniem jest przygotowanie oddzielnej grupy reklam dla poszczególnych kategorii produktowych, np. kremy do twarzy. To poprawi ekspozycję reklamy oraz jej dopasowanie do intencji odbiorców. Dzięki temu użytkownik, który poszukuje tego produktu, zostanie bezpośrednio przeniesiony na konkretną stronę docelową. Dzięki temu skrócisz ścieżkę zakupową klienta, zwiększysz jego komfort oraz szanse, że klient trafi do Twojego sklepu a nie konkurencyjnego.
Jak sprawdzać skuteczność swoich kampanii reklamowych? Powinieneś połączyć konto Google Ads z narzędziem Google Analytics 4. Musisz stworzyć oddzielny raport w GA4 “Kampanie Google Ads” i monitorować kluczowe wskaźniki, takie jak np. konwersje, sesje z zaangażowaniem, koszty kliknięcia w Google Ads. Pamiętaj o sprawdzeniu, czy konta są prawidłowo podłączone i czy kod śledzenia jest prawidłowo zaimplementowany zbiera dane w sposób właściwy.

Sprawdź 9 sposobów na optymalizację konta Google Ads


5. Określ swój budżet reklamowy

Zaletą kampanii Google Ads jest elastyczność finansowa. Oznacza to, że możesz dostosować budżet kampanii do możliwości finansowych Twojej firmy i założeń kampanii, w tym jej celu. Na rzeczywisty koszt kampanii reklamowej składa się wiele czynników, do których należą m.in.:

 • konkurencyjność i popularność słowa kluczowego, na które kierujesz promocje,
 • deklarowana maksymalna kwota za kliknięcie,
 • wynik jakości reklamy,
 • format reklamy,
 • temat kampanii reklamowej,
 • wielkość i jakość konkurencji,
 • rodzaj branży,
 • koszty optymalizacji kampanii,
 • sposób zarządzania kontem Google Ads.

Analiza szacowanych kosztów za kliknięcie przeprowadzona w narzędziu Semstrom

Jak skutecznie przygotować swój budżet? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek:


Zaplanuj limit dzienny i miesięczny dla każdej kampanii

Stawka dzienna to iloczyn maksymalnej stawki za reklamę i liczby dziennych wyświetleń. Dostosuj ją do swoich możliwości oraz kampanii. Możesz ją zmienić w dowolnym momencie, obserwując skuteczność promocji. Optymalny budżet, jaki powinieneś przeznaczyć na kampanię w skali miesiąca, to przynajmniej 2500 złotych netto. Opracuj indywidualną strategię określania stawek za kliknięcia przy pomocy profesjonalnych narzędzi, np. Senuto czy Google Ads. Sprawdź także:

Analiza szacunkowych kosztów reklamy w narzędziu Senuto


Wybierz metodę ustalania stawek

Możesz zdecydować się np. na opcję inteligentnego określania stawek (określasz maksymalny budżet, a cały proces optymalizacji stawek przeprowadzi algorytm Google) albo samodzielnego określania stawek (sam określasz m.in. budżet, stawkę dla kategorii reklam, słowa kluczowe).
Więcej dowiesz się z artykułów:


Kieruj kampanie reklamowe na mniej konkurencyjne słowa kluczowe

Wybieraj np. frazy z długim ogonem, dzięki którym trafisz do odbiorców bardziej zorientowanych na zakup. To zapewni Ci większą szansę na konwersję. Fraza bardziej szczegółowa jest też bardziej opłacalna finansowo (jest tańsza), a jednocześnie może zapewnić większe zyski.


Unikaj ogólnych słów kluczowych

Staraj się nie kierować kampanii na ogólne frazy, np. szalik, bo ich popularność i stosunkowo wysoki koszt stawki dziennej mogą nie przynieść spodziewanych zysków. Słowa te nie są tak skuteczne jak szczegółowe frazy kluczowe.


Zoptymalizuj czas wyświetlania reklamy

Dobrze, jeśli jest on dostosowany do godzin prowadzonej przez Ciebie działalności oraz Twojej lokalizacji, zwłaszcza gdy masz sklep stacjonarny. Zachęci to klienta do skorzystania z Twojej oferty w pobliżu jego lokalizacji.


Regularnie monitoruj stan swojego budżetu

Generuj raporty w Google Ads z każdej kampanii reklamowej oraz sprawdzaj, najlepiej dwa razy w miesiącu, stan swojego budżetu dziennego. W ten sposób będziesz na bieżąco mógł ocenić wyniki promocji.
O zasadach planowania budżetu w kampaniach Google Ads dowiesz się z naszych artykułów:


6. Wybierz format kampanii Google Ads

Google udostępnia szeroką gamę formatów płatnej reklamy. Przy wyborze kieruj się swoimi celami, zapotrzebowaniem na produkt oraz preferencjami grupy docelowej. Dopasuj swój przekaz do odpowiedniego kanału dystrybucji reklamy. To zwiększy szanse na sukces prowadzonej przez Ciebie kampanii. Spośród dostępnych formatów reklamowych wybraliśmy te najskuteczniejsze dla branży e-commerce. Sprawdźmy!


Reklama w sieci wyszukiwania

Reklama w sieci wyszukiwania pojawia się wynikach wyszukiwania Google z dopiskiem “reklama”. W przeciwieństwie do reklamy produktowej, zawiera sam tekst. Bazuje na precyzyjnie dopasowanych do intencji użytkowników słowach kluczowych i wyświetla się w odpowiedzi na zapytania. Służy też zaprezentowaniu im bardziej szczegółowych informacji o ofercie, np. unikalności oferty, składzie produktu, ofercie promocyjnej. Przygotowując taką reklamę, pamiętaj aby wybrać nie więcej niż 20 pasujących słów kluczowych oraz przygotować landing page. Dostosuj również czas wyświetlania reklamy. Pamiętaj także o przekonującym i zachęcającym CTA.
Rozpiętość cenowa reklamy tekstowej jest stosunkowo szeroka, bo waha się od kilkunastu groszy do kilkudziesięciu złotych za kliknięcie i w dużej mierze zależy od branży. Dobrym rozwiązaniem jest stworzenie kampanii testowej, aby realnie oszacować budżet reklamowy i ocenić szanse reklamy.
O landing page dowiesz się więcej z artykułu: Jak tworzyć strony docelowe w kampaniach Google Ads dla e-commerce?

Przykładowa reklama w wynikach wyszukiwania Google Ad


Reklama Google Zakupy

Reklama Google Zakupy to reklama pojawiająca się w wynikach wyszukiwania u góry lub z boku. Przyjmuje formę zdjęcia wraz z najważniejszymi informacjami o produkcie, m.in. nazwą, cena, kosztami dostawy i pozwala promować konkretne produkty z Twojej oferty. Reklamy produktowe są ważnym elementem branży e-commerce, ponieważ pomagają szybko i bezpośrednio dotrzeć do klientów poszukujących konkretnych towarów. Wykorzystując atrakcyjną formę wizualną, możesz skrócić ścieżkę zakupową klientów i zachęcić ich do dokonania zakupów w Twoim sklepie online. Ich koszt mieści się w granicach od 30 do 80 groszy za kliknięcie, więc jest to stosunkowo niska kwota, biorąc pod uwagę jej skuteczność. Pamiętaj, aby zadbać o właściwą optymalizację pliku produktowego, ponieważ reklama wyświetla się nie na podstawie słów kluczowych, ale na podstawie informacji w nim zawartych
Zobacz nasze wskazówki w: Jak zwiększyć przychody w sklepie dzięki reklamie produktowej w Google Ads?

Reklama produktowa kremu do twarzy w Google Zakupy


Remarketing w Google Ads

Remarketing Google Ads to kampania promocyjna, która polega na kierowaniu przekazu do użytkowników, którzy już weszli w interakcję z Twoją witryną, ale nie wykonali żadnej konwersji, spersonalizowanych ofert, np. indywidualnej zniżki na kolejne zakupy. To relatywnie tani sposób na reklamę oferty w Google, za pomocą którego możesz przypomnieć klientom o przeglądanych przez nich produktach i skłonić ich do odwiedzenia Twojego sklepu internetowego. Zapewniając klientowi dodatkowe korzyści przy kolejnych zakupach, efektywnie skracasz ścieżkę zakupową niezdecydowanych klientów i zwiększasz szansę na konwersję. Skuteczność tej formy promocji zależy od cappingu, czyli częstotliwości wyświetlania reklamy pojedynczemu użytkownikowi w kontekście konwersji. Pamiętaj, gdy wysoki capping nie generuje wysokiej konwersji, zredukuj działania. Optymalna liczba wyświetleń to 5-7.

W ramach remarketingu możesz skorzystać ze strategii remarketingu dynamicznego. Polega ona na kierowaniu do użytkownika indywidualnej oferty produktu, który już oglądał. W ten sposób wzbudzasz jego potrzebę posiadania tego towaru i zachęcasz do skorzystania z oferty.

Zobacz też koniecznie:

Chcesz poprawić widoczność swojej strony w Google? Postaw na pozycjonowanie


Reklama na YouTube

Kampanie video YouTube to jedna z najpopularniejszych form reklamy. Pozwala dotrzeć do dużego grona zaangażowanych odbiorców. Koszt reklamy zależy od wyświetlenia wideo (cost per view) i wynosi kilka groszy, lub wyświetlenia 1000 reklam, co generuje wydatek kilku złotych za reklamę. Jak przygotować skuteczną reklamę na YouTube? Precyzyjnie zdefiniuj swoją grupę docelową. Weź pod uwagę m.in. wiek, płeć, zainteresowania odbiorców. Możesz skorzystać z opcji kierowania reklam na podstawie poszczególnych kryteriów, np. historii wyszukiwań, określonej tematyki. Postaw na atrakcyjny przekaz, który spełni oczekiwania odbiorców i będzie osadzony w trendach. To zwiększy szanse na przyciągnięcie ruchu na stronę swojego sklepu. Pamiętaj o systematycznym analizowaniu wyników reklamy, aby zmaksymalizować zyski.
Szykując kampanię reklamową na YouTube, przeczytaj koniecznie:

Przykładowa reklama wideo na YouTube


Reklama displayowa

Reklama displayowa to efektowna i tania forma reklamy w Google. Dzięki wykorzystaniu elementów interaktywnych, np. animacji, dźwięku, wideo, możesz zwiększyć skuteczność przekazu i łatwiej trafić do odbiorcy. Pokazujesz kreatywny potencjał swojej marki, zwracasz uwagę klientów i zachęcasz ich do zapoznania się z ofertą Twojego sklepu. Reklama displayowa pozwoli Ci zwiększyć świadomość i zasięg marki, pokaże Twój kreatywny potencjał, ale powinna być raczej uzupełnieniem do innych formatów reklamy, a nie trzonem Twojej kampanii reklamowej.


7. Używaj komponentów w kampaniach Google Ads

Jeśli chcesz, aby kampanie Google Ads przyciągnęły ruch a wraz z nim zyski, skorzystaj z komponentów reklam, wcześniej zwanych rozszerzeniami. To dodatkowe informacje dotyczące oferty, widoczne w reklamie sklepu w sieci wyszukiwania, dzięki którym skuteczniej zaprezentujesz ją odbiorcy. Wyróżniając kluczowe elementy produktu, możesz zwiększyć swoją ekspozycję w wynikach wyszukiwania, współczynnik klikalności (CTR) oraz szansę na konwersję. Najpopularniejsze rozszerzenia to rozszerzenia:

 • połączeń - udostępniając klientowi swoje dane kontaktowe, m.in. numer telefonu, zapewnisz mu możliwość bezpośredniego kontaktu z Twoim sklepem,
 • lokalizacji - dzięki niemu odbiorcy wyświetli się Twoja lokalizacja; w ten sposób klient będzie mógł z łatwością dotrzeć do Twojego sklepu; to rozszerzenie jest kluczowe, jeśli prowadzisz sprzedaż stacjonarną,
 • linków do podstron - pozwala na kierowanie klientów do poszczególnych podstron Twojego sklepu; udostępniasz im dogodną i szybką możliwość zapoznania się z asortymentem w Twoim sklepie,
 • promocji - dzięki nim poinformujesz klientów o trwającej akcji promocyjnej, wyprzedażach, specjalnych okazjach.

Reklama z rozszerzeniem linków do podstron w Google


8. Przygotuj skuteczne treści reklamowe

Powodzenie kampanii Google Ads zapewnią precyzyjne i skuteczne treści reklamowe. Jak je przygotować? Oto kilka wskazówek:


Przygotuj przekonującą treść reklamową

Twoje treści reklamowe powinny być atrakcyjne i zachęcać klientów do kliknięcia. Dzięki temu zwiększysz szanse na konwersję. Przygotowując je, weź pod uwagę kilka zasadniczych kwestii:

 • pisz krótko i zwięźle - skoncentruj się np. na 2 kluczowych cechach produktu i je zaakcentuj,
 • umieść słowa kluczowe w nagłówku i tytule strony docelowej,
 • posługuj się językiem korzyści - akcentuj profity, jakie może uzyskać klient, by skłonić go do dokonania zakupów,
 • podkreśl swoją ofertę, np. wyróżnij wartość zniżki innym kolorem, dodaj informacje o specjalnej ofercie,
 • pamiętaj o wydarzeniach sezonowych, które mogą wygenerować ruch i zwiększą szansę na konwersję, np. Boże Narodzenie, Black Friday,
 • zamieść przekonujące CTA w treści, np. Skorzystaj z darmowej dostawy.

Szukasz szybkiej i skutecznej reklamy online? Przetestuj Google Ads


Zadbaj o chwytliwe nagłówki

Nagłówek to kluczowy element dobrze przygotowanej reklamy w ramach kampanii Google Ads. Powinien skłonić klienta do kliknięcia w link. Jak przygotować chwytliwy nagłówek? Sprawdź nasze przykładowe porady:

 • postaw na precyzyjny i konkretny przekaz - tak, aby klient wiedział,czego się może spodziewać,
 • odwołuj się do emocji - wykorzystuj słowa, które mogą zachęcić klienta, np. “Rozkoszuj się naszą czekoladą”,
 • używaj liczb, to bardziej przemówi do odbiorcy, dobrze, jeśli jednocześnie starasz się rozwiązać jego problem,
 • pisz zachęcająco - pokaż, że warto skorzystać z Twojej oferty, np. “Poznaj niesamowitą paletę kolorów pomadek”, “Odkryj wyjątkową ofertę sukienek dla Ciebie!”.


9. Pamiętaj o cyklicznym audycie Google Ads

Powodzenie kampanii Google Ads zależy od wielu czynników, dlatego pamiętaj o regularnym audycie kampanii Google Ads. Dzięki temu dowiesz się, jakie efekty przyniosły Twoje dotychczasowe działania i co musisz zrobić, aby odświeżyć swoją strategię oraz zintensyfikować swoje zyski. Jakie wskaźniki efektywności powinieneś śledzić? Weź pod uwagę m.in.:

 • cel kampanii, np. zwiększenie ruchu, budowę wizerunku, zwiększenie sprzedaży,
 • liczbę kliknięć,
 • liczbę wyświetleń,
 • zasięg reklamy,
 • liczbę konwersji.

Sprawdzaj również optymalizację landing page’e, np. przeprowadzając testy A/B.

Przeczytaj także:


Jak stworzyć zwycięska strategię Google Ads dla sklepów? Podsumowanie

Tworzenie zwycięskiej strategii Google Ads dla swojego sklepu to wyzwanie, ale również doskonała okazja do osiągnięcia szybkich wyników. Podstawą sukcesu jest przemyślany plan, obejmujący m.in. wybór odpowiednich słów kluczowych, analiza konkurencji, określenie budżetu, wybór formatu reklamy oraz systematyczne monitorowanie wyników. Pamiętaj o ciągłym doskonaleniu swojej strategii reklamowej i dostosowywaniu jej do zmieniających się trendów rynkowych.

Jakie są kluczowe kroki do stworzenia skutecznej strategii reklamowej w Google Ads dla sklepu online?
Down arrow

Kluczowymi krokami do stworzenia skutecznej strategii Google Ads dla sklepu są:

 • Wybór odpowiednich słów kluczowych: rozpocznij od dokładnego badania słów kluczowych związanych z twoimi produktami lub usługami. Użyj narzędzi do słów kluczowych Google Ads, aby znaleźć te, które mają potencjał generowania ruchu i konwersji.
 • Tworzenie atrakcyjnych reklam: stwórz kreatywne i przekonujące reklamy, które jasno komunikują korzyści produktów i rozwiązywane problemy. Skorzystaj z rozszerzeń reklam, aby wzbogacić treść reklamy.
 • Optymalizacja landing page: upewnij się, że strona docelowa (landing page) jest spójna z treścią reklamy i zapewnia łatwą nawigację oraz klarowne informacje o produkcie lub usłudze.
 • Zarządzanie budżetem: określ realistyczny budżet reklamowy i śledź jego wydajność. Regularnie dostosowuj budżet na podstawie danych analitycznych, aby zmaksymalizować zwrot z inwestycji.
 • Monitorowanie i analiza wyników: bieżąco analizuj dane z kampanii Google Ads. Śledź wskaźniki, takie jak wskaźnik klikalności (CTR), wskaźnik konwersji (CR) i koszt konwersji. Dzięki temu dowiesz się, które kampanie i słowa kluczowe przynoszą najlepsze rezultaty.
Jakie są najważniejsze narzędzia do zarządzania reklamami na Google Ads?
Down arrow

Istnieje wiele narzędzi do zarządzania reklamami w Google Ads. Kilka z nich to:

 

 • Google Ads Editor: darmowe narzędzie desktopowe umożliwiające zarządzanie kampaniami offline, dokonywanie masowych zmian i eksportowanie kampanii.
 • Google Keyword Planner: pomaga w analizie słów kluczowych i sugestiach na podstawie hasła, a także pozwala na określenie szacowanego ruchu.
 • Google Analytics: śledzi zachowanie użytkowników na stronie internetowej, dostarczając cennych danych o konwersjach i zachowaniu klientów.
 • Google Tag Manager: ułatwia dodawanie i zarządzanie kodami śledzenia na stronie internetowej, co pomaga w monitorowaniu działań użytkowników.
 • Optymalizacja strony internetowej: narzędzia do testów A/B, takie jak Google Optimize, pozwalają na testowanie różnych wersji stron docelowych, co może poprawić konwersję.
Jak można zoptymalizować kampanie Google Ads, aby obniżyć koszty reklam i zwiększyć efektywność?
Down arrow

Optymalizacja kampanii Google Ads to klucz do obniżenia kosztów reklam i zwiększenia efektywności. Oto kilka strategii:

 • Negatywne słowa kluczowe: regularnie dodawaj negatywne słowa kluczowe, które nie są związane z twoimi produktami lub usługami, aby uniknąć zbędnych kliknięć.
 • Testowanie reklam: kontynuuj testowanie różnych wariantów reklam, aby dowiedzieć się, które są najbardziej skuteczne. Zmieniaj nagłówki, treść i obrazy.
 • Ulepsz strony docelowej: skoncentruj się na doskonaleniu stron docelowych, aby zapewnić użytkownikom klarowną ścieżkę konwersji i szybsze ładowanie.
 • Optymalizacja kampanii na podstawie danych: korzystaj z danych analitycznych, aby dostosowywać budżet, wyłączać słabe słowa kluczowe i dostosowywać stawki za kliknięcia.
 • Użyj strategii licytacji: wybierz odpowiednią strategię licytacji, taką jak licytacja automatyczna lub licytacja celu CPA, aby dostosować wydatki do celów reklamowych.


Poznaj historie sukcesu naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 500 pozytywnych opinii w Google i 70 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Maria Błaszkowiak
Maria Błaszkowiak

Maria pierwsze kroki w marketingu stawiała na kursie podstaw SEO, copywritingu i content marketingu. W agencji widoczni zajmuje się pisaniem eksperckich artykułów z zakresu SEO, Google Ads i innych zagadnień związanych z marketingiem internetowym, które pomagają firmom osiągać cele biznesowe. W pracy wykorzystuje takie narzędzia jak np. Keyword Planner, Senuto, Google Analytcs 4 i Google Search Console.

Systematycznie poszerza wiedzę z obszaru marketingu, czytając artykuły branżowe na stronach m.in.. Search Engine Journal, MOZ, sprawny.maketing. Na bieżąco śledzi nowinki e-commerce na stronie Federacji e-commerce i sprzedaży na odległość (Fevad), w poszukiwaniu inspiracji do treści marketingowych.

Pasjonują ją możliwości AI i ich wpływ na marketing internetowy. Dlatego rozwija swoje kompetencje, pracując z różnymi narzędziami AI, np. ChatGPT, Gemini AI. Czyta publikacje dotyczące AI, np. na stronach Harvard Buissnes Review, HubSpot, by doskonalić swoje umiejętności i nadawać świeżości treściom.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Jak stworzyć zwycięską strategię Google Ads dla sklepu?

Średnia ocen użytkowników4.95 na podstawie 127 głosów

UDOSTĘPNIJ