Zero Click Searches - czym są i ile znaczą dla Twojej strony?

Zero Click Searches czym sa i ile znacza dla Twojej strony
Spis treści

• Zero Click Searches - co to jest?

• Rodzaje Zero Click Searches

• Znaczenie Zero Click Searches dla SEO

• Strategia optymalizacji strony pod kątem Zero Click Searches

• Podsumowanie

Użytkownicy obecnie oczekują natychmiastowych oraz kompleksowych odpowiedzi na swoje zapytania z poziomu wyników wyszukiwania Google, bez konieczności klikania w żaden z nich. Google dąży do systematycznego zwiększania komfortu odbiorców i zapewniania jak najlepszych doświadczeń. Zastanawiasz się, jak te tendencje wpłyną na budowanie obecności Twojej marki w internecie? Dowiedz się, czym są Zero Click Searches i ile znaczą dla Twojej strony oraz jak możesz je wykorzystać w strategii SEO.

Z artykułu dowiesz się:

 • czym są Zero Click Searches i ile znaczą dla Twojej strony,
 • jakie są rodzaje Zero Click Searches,
 • jakie jest znaczenie Zero Click Searches w SEO,
 • jakie są tajniki strategii skutecznej optymalizacji strony pod kątem Zero Click Searches.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Zero Click Searches - co to jest?

Zastanawiasz się co to jest Zero Click Searches? To rezultaty wyszukiwania, które są prezentowane w wyszukiwarce w formie fragmentów treści widocznych u góry wyników wyszukiwania. Kiedy użytkownik wpisze zapytanie, np. Ile 1 dag ma gramów?, natychmiast otrzyma odpowiedź. Zero Click Searches dostarczają odbiorcy informacji dotyczących zapytania z poziomu wyników wyszukiwania. Dlatego w większości przypadków nie prowadzą do kliknięcia kolejnego linku wyświetlanego w bezpłatnych czy płatnych wynikach wyszukiwania.

Badania przeprowadzone przez firmę Jumpshot w 2019 roku wykazały, że prawie 51% wszystkich wyszukiwań w Google zakończyło się bez kliknięcia jakiegokolwiek linku (źródło: https://sparktoro.com/blog/avasts-shutdown-of-jumpshot-will-harm-the-web-and-the-world/). A według danych statystycznych firmy LikeWeb z 2020 roku (dotyczących komputerów stacjonarnych i urządzeń mobilnych) liczba ta wzrosła do 64,82%! (źródło: https://www.similarweb.com/). Te dane pomagają zrozumieć, jak zachowują się użytkownicy oraz jak zmieniają się ich potrzeby i oczekiwania. Wyraźnie wskazują na tendencję do zwiększania komfortu i wygody odbiorców.

Zero Click Searches są powszechne zwłaszcza w przypadku wyszukiwań mobilnych. Użytkownicy poszukują zwięzłych i praktycznych odpowiedzi na konkretne pytania, korzystając z urządzeń mobilnych np. w podróży. Weź pod uwagę te informacje, by opracować skuteczną strategię SEO dla swojej marki, dopasowaną do nowej sposobu generowania ruchu poprzez wyszukiwania bez kliknięć.

Chcąc osiągnąć wysoką efektywność swojej strategii, powinieneś rozważyć optymalizację pod kątem:

 • poprawy wskaźnika klikalności (CTR) - w tym znaczeniu warto m.in. poprawić jakość title i descripiton, by zachęcić użytkowników do kliknięcia,
 • możliwości Zero Click Searches, które generują informacje bezpośrednio na stronie wyników, eliminując potrzebę kliknięcia; warto wdrożyć na stronie np. odpowiedzi na pytania użytkowników w formie tabel, list czy innych form dostarczania bezpośrednich informacji.

Warto, żebyś przeczytał także:

Przykład Zero Click Searches w Google


Rodzaje Zero Click Searches

Charakter Zero Click Searches jest uzależniony od konkretnego wyszukiwanego hasła. Obecnie w wynikach wyszukiwania (SERP) prezentowanych jest siedem rodzajów Zero Click Searches. Poznajmy ich najważniejsze cechy i sprawdźmy, ile Zero Click Searches znaczą dla Twojej strony oraz jak wpływają na SEO.


1. Polecane fragmenty

Featured Snippets to krótkie fragmenty tekstu, które pojawiają się u góry wyników wyszukiwania w tzw. pozycji zerowej. Dzięki temu są od razu widoczne dla odbiorcy. Stanowią zwięzłe odpowiedzi na zapytania użytkowników, oparte na treści pytania. Istnieje pięć typów fragmentów z odpowiedziami:

 • fragment akapitu – obejmuje część tekstu związanego z pytaniem, około 40 - 50 słów; odpowiada na pytania typu kto, dlaczego, co itp., np. Kto to jest Frida Kahlo?, Kiedy pić czerwoną herbatę?, Co to jest AI?

Przykład Featured Snippets w formie akapitu

 • fragment typu listy – może być wyświetlany jako lista numerowana lub punktowa, w zależności do kontekstu zapytania; zawiera kroki lub elementy w formie listy, które wyjaśniają, jak coś zrealizować, np. przepis, listy zalet i przeciwwskazań, poradniki krok po kroku.

Przykładowe Featured Snippets w formie listy

 • fragment tabeli – prezentuje treść w formie tabeli; zawiera dane dotyczące porównania produktów, cen itp.; ułatwia przejrzystość informacji.

Przykład Featured Snippets w formie tabeli

 • fragment wideo – przedstawia wyniki w formie wideo lub odpowiada na pytania użytkownika, wykorzystując tekst z opisu filmu.

Przykład Featured Snippets w formie wideo

Wszystkie te typy Featured Snippets mają na celu dostarczenie szybkich i skondensowanych odpowiedzi na konkretne zapytania. Jak tego rodzaju Zero Click Searches wpływają na SEO? Pomagają w budowaniu marki, ponieważ pozwalają firmom na uzyskanie większej widoczności w wynikach wyszukiwania. Strony, które pojawiają się jako polecane fragmenty, zyskują zaufanie użytkowników. Autorytet strony może wpływać na wygenerowanie większego ruchu na stronie oraz zwiększyć zaangażowanie użytkowników. Dlatego optymalizacja treści pod kątem polecanych fragmentów powinna być kluczowym elementem Twojej strategii SEO. Jeśli chcesz wprowadzić polecane fragmenty na swojej stronie, zadbaj o odpowiednią strukturę treści. Przygotuj przejrzyste odpowiedzi na pytania, twórz precyzyjne nagłówki, stosuj wypunktowania, tabele itp. To ułatwi algorytmom Google zrozumienie zawartości Twojej strony i dopasowanie ich do intencji wyszukiwania w SEO.


2. Rich Answers

Rich Answers, zwane również Instant Answers, to natychmiastowe odpowiedzi dostarczane przez Google. Odnoszą się wyłącznie do faktów, m.in. matematycznych, historycznych, geograficznych, np. ile lat ma Słońce. Do ich wygenerowania Google korzysta z własnych zasobów źródłowych, dlatego nie wskazuje konkretnego źródła danych.
Jak te Zero Click Searches wpływają na SEO? Według badań Rich Answers na komputerach stacjonarnych stanowiły w 2020 roku 7,3% zapytań w Niemczech i 10,1% w USA (źródło: https://www.conductor.com/platform/features/result-types/?via-searchmetrics=1). Ich znaczenie dla SEO jest raczej niewielkie, zwłaszcza przy tak niskim procencie tego rodzaju zapytań. Dlatego skuteczna strategia SEO nie powinna opierać się na Rich Answers. Możesz z nich korzystać wspomagająco, dostosowując je do profilu swojej działalności.

Przykład Rich Answers w Google


3. People Also Ask

People Also Ask (PPA) to rodzaj Zero Click Searches, który pomaga użytkownikom w znalezieniu informacji na podstawie podobnych pytań zadawanych przez innych odbiorców. Wyświetlają się zwykle w górnej części wyników wyszukiwania. Kiedy użytkownik wpisze w wyszukiwarkę daną frazę, np. gdzie kupić dobry kubek termiczny, wyświetli mu się fragment z dodatkowymi informacjami związanymi z zapytaniem, w formie listy najczęściej zadawanych pytań. Klikając strzałkę obok każdego pytania, uzyska dodatkowe odpowiedzi wraz z linkami prowadzącymi do danego źródła. To zaoszczędza jego czas oraz zwiększa komfort wyszukiwania.

Ten rodzaj Zero Click Searches w SEO wpływa na widoczność strony w wynikach wyszukiwania. Możesz je wykorzystać, tworząc treści odpowiadające na popularne pytania związane z Twoją branżą, np. jakie buty do biegania wybrać na początek, jak pielęgnować wełniany sweter, gdzie najlepiej przechowywać kasze, jak monitorować postępy treningu kardio. Wprowadzenie odpowiedzi na pytania użytkowników na stronie internetowej może zwiększyć jej autorytet w oczach wyszukiwarek. Dzięki temu możesz przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów oraz zwiększyć szanse na wygenerowanie ruchu na swojej stronie. Ponadto dynamiczne dostosowanie treści witryny do zmieniających się pytań w PAA może pomóc utrzymać wysoką widoczność w wynikach wyszukiwania, co jest kluczowe dla efektywnej strategii SEO.

Przykład sekcji People Also Ask w Google dla zapytania o kubek termiczny


4. Definicje jako typ Zero Click Searches

Kolejnym rodzajem Zero Click Searches są definicje. Wyświetlają się w odpowiedzi na zapytanie o m.in. znaczenie danego słowa czy wyrażenia, jego prawidłowe użycie, pisownię, np. co oznaczają białe róże.

Jak te Zero Click Searches wpływają na SEO? Pomagają algorytmom Google zrozumieć treść na stronie. Poprawnie sformułowane definicje mogą zwiększyć klarowność i wartość merytoryczną treści na stronie. To może wpłynąć na lepsze pozycje w wynikach wyszukiwania SERP. Algorytmy wyszukiwarek, zwłaszcza te oparte na sztucznej inteligencji, coraz bardziej cenią jakość treści i jej zgodność z zapytaniami użytkowników. Dlatego właściwe korzystanie z definicji, zwłaszcza kluczowych dla tematyki strony, może zwiększyć jej widoczność online.

Drugą zaletą definicji jest możliwość projektowania doświadczeń użytkowników. Jeśli odbiorca rozumie ważne dla niego pojęcia i zwroty, będzie czuł się komfortowo i bezpieczenie na Twojej stronie. To wpłynie na jego zadowolenie oraz może zachęcić go do konwersji. W ten sposób możesz zwiększyć szanse na zyski, a także zbudować autorytet swojej marki online.

Przeczytaj także nasze porady:

Przykład definicji jako Zero Click Searches wyświetlanych w Google


5. Mapy a Zero Click Searches

Czym są mapy jako rodzaj Zero Click Searches i ile znaczą dla Twojej strony? Odnoszą się do wyników wyszukiwania opartych na lokalizacji, które prezentują mapę Google bezpośrednio na stronie wyników wyszukiwania (SERP) wraz z kluczowymi informacjami o firmie, m.in. godziny otwarcia, adres czy numer telefonu. Kiedy użytkownik wpisze frazę, np. najbliższa kawiarnia, jak daleko do fryzjera, Google wyświetli mu informacje jak najbardziej dopasowane do zapytania. Dzięki temu użytkownik może poznać podstawowe dane o firmie z poziomu wyników wyszukiwania. To zwiększa jego komfort oraz może zachęcić go do poznania Twojej marki i odwiedzenia lokalizacji. W ten sposób możesz skrócić jego ścieżkę zakupową. Wyniki mapy to świetny sposób na zwiększenie popularności lokalnych wyszukiwań i promowanie marki w ramach pozycjonowania lokalnego. Dzięki temu zwiększasz szanse na przyciągnięcie klientów bezpośrednio z wyników wyszukiwania, eliminując konieczność klikania na strony internetowe.

Wdrożenie strategii związanej z wynikami mapy dla Zero Click Searches może obejmować m.in.:

 • optymalizowanie danych firmowych,
 • regularne aktualizacje informacji lokalnych,
 • korzystanie z usługi Google Moja Firma,
 • zbieranie pozytywnych opinii, które dodatkowo wpływają na atrakcyjność firmy w wynikach mapy.

Ten typ Zero Click Searches może pomóc Ci m.in. zwiększyć widoczność Twojej firmy wśród lokalnej społeczności, co może przekładać się na wzrost liczby klientów oraz łatwiej i szybciej dotrzeć do grupy docelowej poszukującej konkretnych usług lub produktów w danym regionie.

Nie wiesz, jak skutecznie wypromować sklep w internecie? Wypróbuj pozycjonowanie dla e-commerce

O możliwościach i zaletach SEO lokalnego przeczytasz więcej tutaj:

Przykład mapy jako Zero Click Searches pokazującej trasę do najbliższego fryzjera


6. Kalkulatory formatem Zero Click Searches

Jednym z rodzajów Zero Click Searches jest kalkulator. Google udostępnia go do przeprowadzania obliczeń matematycznych bezpośrednio w wynikach wyszukiwania. Dzięki temu użytkownicy mogą wykonywać zarówno podstawowe, jak i bardziej zaawansowane operacje matematyczne bez konieczności wchodzenia na dodatkowe strony czy korzystania z osobnych kalkulatorów.

Czy kalkulator ma znaczenie dla Twojej firmy? Oczywiście! Eliminuje potrzebę kliknięcia konkretnej strony, dostarczając odbiorcy natychmiastowe i precyzyjne odpowiedzi. Jak ten rodzaj Zero Click Searches wpływa na SEO? Kalkulator ma kluczowe znaczenie dla firm, ponieważ może generować ruch bezpośredni, pomijając tradycyjne wyniki wyszukiwania. Możesz np. tworzyć specjalizowane kalkulatory związane z Twoją branżą. Przykładowo, jeśli prowadzisz firmę o profilu finansowym, możesz udostępnić na swojej stronie internetowej kalkulator rat kredytowych, przyciągając użytkowników poszukujących szybkiej informacji bez konieczności odwiedzania wielu stron. Pamiętaj, że zastosowanie kalkulatora w strategii SEO wymaga staranności w dostarczaniu wartościowej treści, aby przekonać użytkowników do dalszej interakcji ze stroną. Warto również zauważyć, że nie wszystkie branże i firmy mogą skorzystać z kalkulatora jako narzędzia Zero Click Searches, więc konieczne jest zindywidualizowane podejście w zależności od specyfiki danego przedsiębiorstwa. Najlepiej sprawdzi się w branży finansowej, bankowej. Jeśli chcesz go wykorzystać w innej, powinieneś rozważyć, czy wpasowuje się w specyfikę Twojej firmy.

Przykład kalkulatora dostępnego w Google


7. Panel Wiedzy - kolejny Zero Click Searches

Panel Wiedzy Google staje się coraz bardziej znaczącą funkcją w wynikach SERP kiedy użytkownik szuka danych m.in. o osobach, miejscach, organizacjach, rzeczach. Obecnie, coraz większa liczba wyszukiwań generuje rozbudowany wynik w postaci Panelu Wiedzy, szczególnie w przypadku zapytań związanych ze zdrowiem czy rozrywką, np. obsada filmu „Chłopi”.

Panel Wiedzy wyświetla się obok lub nad wynikami w wyszukiwarce. Pojawia się w formie karuzeli lub boxu wraz z najważniejszymi informacjami dotyczącymi zapytania użytkownika. Jakie to ma znaczenie dla Twojej strony? Możesz wykorzystać np. Panel Wiedzy o marce czy Panel Wiedzy lokalnej, by dostarczać odbiorcom informacji o firmie i ułatwić im przeglądanie danych. W ten sposób masz szanse pojawić się na wysokich pozycjach w Google i zbudować świadomość swojej marki.

Przykładowy Panel Wiedzy dotyczący zapytania o obsadę filmu „Chłopi”


Znaczenie Zero Click Searches dla SEO

Badania pokazują, że 50,3% wszystkich wyszukiwań kończy się bez kliknięcia innej treści, a 5,3% ogółu wyszukiwań kończy się kliknięciem i przeniesieniem do treści organicznych (źródło: https://sparktoro.com/blog/less-than-half-of-google-searches-now-result-in-a-click/). Google systematycznie dąży do zapewnienia jak najlepszych wyników wyszukiwania w najkrótszym możliwym czasie oraz zwiększenia komfortu użytkowników.

Jak jednak Zero Click Searches wpływają na SEO? Widać pewne podziały co do reakcji na rosnącą tendencję tego rodzaju wyszukiwań. Strony mogą tracić na ruchu organicznym na korzyść Google i innych platform, które wykorzystują różnorodne funkcje SERP do generowania dochodów, czy to poprzez reklamy, czy bezpośrednie konwersje, np. w formie rezerwacji hoteli i lotów. Jednocześnie poprawiają się doświadczenia użytkowników.

Zastanawiasz się, jak dostosować swoją strategię SEO do zmieniającej się rzeczywistości? Warto podejmować kroki mające na celu systematyczne przyciąganie ruchu organicznego. Możesz m.in.:

 • śledzić i analizować tematy związane z Twoją branżą, którymi interesuje się Twoja grupa docelowa, np. w narzędziu Google Trends,
 • aktualizować i optymalizować treści,
 • optymalizować zestaw słów kluczowych,
 • aktualizować dane o swojej firmie,
 • udostępniać User Generated Content.

Dostosuj działania do potrzeb i oczekiwań swojej grupy docelowej. Wprowadź rozwiązania, które ich zainteresują już z poziomu wyszukiwarki, np. mapy, People Also Ask. Przemyślane wykorzystanie możliwości Zero Click Searches może przynieść Ci korzyści takie jak np.:

 • budowa świadomości marki - konsumenci mogą zapoznać się z Twoją marką bezpośrednio na stronie wyników wyszukiwania; to może zwiększyć chęć dokonania zakupów,
 • zwiększenie wiarygodności marki - możesz zbudować zaufanie, udostępniając istotne informacje o firmie, np. w ramach Featured Snippets,
 • wzrost zasięgu lokalnego - masz szanse na wygenerowanie wartościowego ruchu w swoim obszarze; ta strategia sprawdzi się, gdy oferujesz swoje produkty lub usługi stacjonarnie, w konkretnym obszarze.

Dzięki temu umiejętnie wykorzystasz potencjał Zero Click Searches do przyciągnięcia ruchu na swoją stronę. To może przyczynić się do zwiększenia widoczności Twojej strony oraz osiągnięcia zysków.

Zadbaj o pozytywne doświadczenie klientów z Twoją stroną Poznaj naszą ofertę PRO SXO


Strategia optymalizacji strony pod kątem Zero Click Searches

Podstawą optymalizacji strony pod kątem Zero Click Searches jest skuteczna strategia pozycjonowania. Przygotowaliśmy zestawienie obszarów, na które powinieneś zwrócić uwagę. Sprawdźmy jak wprowadzić Zero Click Searches w SEO.


1. Przeanalizuj słowa kluczowe na stronie

Kluczowym elementem strategii optymalizacji strony jest rzetelny research słów kluczowych. Zwróć uwagę na te, które są wyświetlane w wynikach wyszukiwania podczas wyszukiwań bez kliknięć. Analizę możesz przeprowadzić w specjalistycznych narzędziach, np. Keyword Planner czy Senuto. Koncentruj się na frazach odpowiadających preferencjom użytkowników, które są m.in. popularne i powiązane z Twoją marką. Skup się na frazach typu long tail, np. jak zrobić dobre ciasto na naleśniki. One lepiej odpowiadają intencjom wyszukiwania oraz są mniej konkurencyjne. Dzięki temu zwiększysz szanse na dotarcie do właściwej grupy odbiorców, poszukujących konkretnych produktów czy usług, którzy mogą być zainteresowaniu Twoją marką. Dla skuteczności Zero Click Searches równie ważne są słowa kluczowe oparte na pytaniach. Pomogą Ci tworzyć treści, które odpowiadają na te konkretne zapytania, np. jak długo trzeba czekać na efekty treningu cardio. Przez to będą lepiej wpasowywały się w konkretne wyszukiwania użytkowników. W ten sposób możesz osiągnąć wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania.

O strategii doboru słów kluczowych przeczytasz w:


2. Zoptymalizuj treści na stronie pod kątem Zero Click Searches

Kolejnym krokiem do efektywnego wykorzystania Zero Click Searches w SEO jest optymalizacja treści na stronie pod kątem zidentyfikowanych słów kluczowych. Upewnij się, że Twój content jest w szczególności:

 • istotny,
 • wysokiej jakości,
 • kompleksowy,
 • dostosowany do intencji użytkownika.

Dzięki temu masz większe szanse, że algorytmy Google wyświetlą użytkownikowi Twoją stronę i będzie mógł uzyskać wszystkie interesujące go informacje z poziomu wyszukiwania.


3. Stwórz przejrzystą nawigację na stronie

Bardzo ważnym elementem w optymalizacji strony pod kątem Zero Click Searches jest stworzenie przejrzystej i przemyślanej nawigacji. Zadbaj m.in. o silne:

To może ułatwić robotom Google zrozumienie zawartości Twojej strony oraz zwiększyć szanse na wyświetlenie linków do podstron w wynikach wyszukiwania.

Zależy Ci na zwiększenie sprzedaży w sklepie online? Postaw na Google Ads dla e-commerce


4. Zastosuj dane strukturalne schema.org

Dlaczego wdrożenie danych strukturalnych jest ważne w strategii Zero Click Searches w SEO? Ponieważ one uszczegóławiają informacje dostępne na stronie i dostarczają algorytmom Google danych na mikroskopijnym poziomie. Przyczyniają się do precyzyjnego prezentowania wyników Twojej strony. Dane strukturalne schema.org mogą przyczynić się do wzrostu wskaźnika klikalności (CTR).

Istnieje wiele rodzajów danych strukturalnych schema.org. Dotyczą m.in. produktów, filmów, opinii i recenzji. Wybierz ten rodzaj, który najlepiej pasuje do profilu Twojej działalności i charakteru strony.

Przeanalizuj strony, których fragmenty są widoczne w wynikach wyszukiwania Zero Click Searches. Sprawdź, czy te witryny już wykorzystują znaczniki schematu i rozważ zastosowanie ich również na swojej stronie.

Przykładowy wynik wyszukiwania z fragmentami rozszerzonymi ze strony, na której dodano dane strukturalne


5. Zoptymalizuj obrazy na stronie pod kątem Zero Click Searches

Zastawiasz się, czy optymalizacja obrazów jest ważna dla Zero Click Searches? Tak! Pamiętaj, że 12,5% wszystkich wyników wyszukiwania przyjmuje postać obrazów (źródło: https://moz.com/blog/seo-photos-visuals-graphics-whiteboard-friday). Dlatego warto zoptymalizować swoje obrazy pod kątem SEO, by pomóc wyszukiwarkom lepiej zrozumieć treść i tematykę obrazów. Zwróć uwagę m.in. na:

 • nazwę pliku obrazu i znaczniki alt - wybieraj te zawierające słowa kluczowe,
 • kontekst obrazu - zachowaj spójność tematyczną między obrazami a treścią,
 • podpisy pod obrazami - dodawaj krótkie, trafne i przemyślane opisy pod obrazami, m.in. zawierające słowa kluczowe, powiązane tematycznie,
 • rozmiar obrazów - stosuj standardowe wymiary (szerokość 900 pikseli i proporcje 16:9); to ma znaczenie dla szybkości ładowanie strony i jest istotne zarówno dla SEO, jak i użytkowników.


Zero Click Searches - czym są i ile znaczą dla Twojej strony? Podsumowanie

Zero Click Searches, czyli wyniki wyszukiwania, które dostarczają użytkownikowi odpowiedzi bez konieczności klikania na konkretny link, stają się coraz bardziej powszechne. W kontekście optymalizacji stron internetowych pod kątem SEO zjawisko to wymaga specjalnej uwagi. Algorytmy Google priorytetowo traktują treści dostarczające natychmiastowych odpowiedzi na pytania użytkowników. Optymalizacja treści pod kątem Zero Click Searches w SEO obejmuje staranne dostosowanie strategii treściowej, uwzględniając odpowiedzi na popularne pytania, wykorzystywanie fragmentów odpowiedzi oraz odpowiednie tagi i struktury danych. Kluczem do Twojego sukcesu wirtualnego jest zrozumienie, w jaki sposób to zjawisko wpływa na ruch i widoczność strony internetowej oraz jak zbudować zaufanie użytkowników. Umiejętne zaprezentowanie informacji na stronie może pomóc Ci zminimalizować utratę ruchu związanego z Zero Click Searches. Powiedzieliśmy, czym są Zero Click Searches i ile znaczą dla Twojej strony. Dlatego przeanalizuj nasze wskazówki i zadbaj o swoją pozycję w Google.


FAQ - Pytania i odpowiedzi

Co to są Zero Click Searches?
Down arrow

Zero Click Searches to wyniki wyszukiwania, które dostarczają użytkownikowi odpowiedzi bez konieczności klikania na konkretny link. W praktyce oznacza to prezentację istotnych informacji bez konieczności przejścia na stronę internetową. W przypadku Zero Click Searches użytkownik pozyskuje potrzebną mu wiedzę bez opuszczania wyników wyszukiwania.

Jak Zero Click Searches wpływają na SEO?
Down arrow

W kontekście SEO Zero Click Searches mają istotne znaczenie. Algorytmy wyszukiwarek, zwłaszcza Google, priorytetowo traktują treści dostarczające natychmiastowych odpowiedzi na pytania użytkowników. Aby efektywnie dostosować strategię SEO do tego zjawiska, konieczne jest optymalizowanie treści pod kątem Zero Click Searches, czyli dostarczanie wartościowych informacji już w wynikach wyszukiwania. To podejście pozwala zwiększyć widoczność strony, pomimo braku tradycyjnych kliknięć.

Jakie są kluczowe aspekty optymalizacji treści pod kątem Zero Click Searches w SEO?
Down arrow

Optymalizacja treści pod kątem Zero Click Searches w SEO obejmuje kilka kluczowych aspektów. Po pierwsze, konieczne jest identyfikowanie popularnych pytań użytkowników i dostarczanie precyzyjnych odpowiedzi. Dodatkowo warto korzystać z fragmentów odpowiedzi oraz odpowiednich tagów i struktur danych. W ten sposób można zwiększyć szanse na pojawienie się treści w wynikach bezpośrednich, minimalizując utratę ruchu związaną z tym zjawiskiem.Poznaj historie sukcesów naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 500 pozytywnych opinii w Google i 80 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Maria Błaszkowiak
Maria Błaszkowiak

Maria pierwsze kroki w marketingu stawiała na kursie podstaw SEO, copywritingu i content marketingu. W agencji widoczni zajmuje się pisaniem eksperckich artykułów z zakresu SEO, Google Ads i innych zagadnień związanych z marketingiem internetowym, które pomagają firmom osiągać cele biznesowe. W pracy wykorzystuje takie narzędzia jak np. Keyword Planner, Senuto, Google Analytcs 4 i Google Search Console.

Systematycznie poszerza wiedzę z obszaru marketingu, czytając artykuły branżowe na stronach m.in.. Search Engine Journal, MOZ, sprawny.maketing. Na bieżąco śledzi nowinki e-commerce na stronie Federacji e-commerce i sprzedaży na odległość (Fevad), w poszukiwaniu inspiracji do treści marketingowych.

Pasjonują ją możliwości AI i ich wpływ na marketing internetowy. Dlatego rozwija swoje kompetencje, pracując z różnymi narzędziami AI, np. ChatGPT, Gemini AI. Czyta publikacje dotyczące AI, np. na stronach Harvard Buissnes Review, HubSpot, by doskonalić swoje umiejętności i nadawać świeżości treściom.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Zero Click Searches - czym są i ile znaczą dla Twojej strony?

Średnia ocen użytkowników4.85 na podstawie 94 głosów

UDOSTĘPNIJ