10 strategii, które zwiększą zwrot z inwestycji w Google Ads dla sklepu

10 strategii ktore zwieksza zwrot z inwestycji w Google Ads dla sklepu
Spis treści

• Co to jest współczynnik ROI i dlaczego jest ważny w e-commerce?

• Stwórz precyzyjną grupę docelową dla kampanii Google Ads

• Dopracuj strategię dobierania słów kluczowych do kampanii Google Ads

• Przygotuj grupy reklam Google Ads z jedym słowem kluczowym

• Przeanalizuj bestsellery swojego sklepu dla potrzeb płatnej reklamy

• Sprawdź konfigurację konta Google Ads

• Dopracuj strategię ustalania stawek w kampaniach Google Ads

• Sprawdź tekst reklamy Google Ads

• Sprawdź skuteczność formatu reklamy Google Ads

• Sprawdź komponenty reklam Google Ads

• Przeanalizuj skuteczność strony docelowej

• Podsumowanie

Prowadzisz kampanie Google Ads, ale nie wiesz, jak w pełni wykorzystać ich potencjał? Chciałbyś osiągać lepsze wyniki sprzedażowe? Mamy dla Ciebie kilka przydatnych wskazówek! Przygotowaliśmy 10 strategii, które zwiększą zwrot z inwestycji w Google Ads dla sklepu. Dowiesz się, jak wykorzystać możliwości płatnych reklam, które pomogą Ci osiągnąć sukces w marketingu internetowym!

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Co to jest współczynnik ROI i dlaczego jest ważny w e-commerce?

ROI (Return on Investment) to procentowy lub liczbowy wskaźnik zysku, jaki osiągasz z prowadzonych kampanii reklamowych Google Ads. Dzięki niemu możesz ocenić efektywność swoich promocji oraz skuteczność wykorzystania budżetu reklamowego.
Jak obliczyć ROI? Od przychodów kampanii odejmij koszty jej prowadzenia, podziel całość przez wydatki na kampanię i pomnóż wynik przez 100%, np. wydałeś 1000 zł na reklamy w Google Ads, a uzyskany zysk wyniósł 3000 zł, to Twój ROI wynosi 200% [(3000-1000)/1000 * 100]. Wskaźnik ROI może być dodatni (zysk), równy zeru (ani zysk, ani strata) lub ujemny (strata).
Niezależnie od celu prowadzonej kampanii reklamowej dobrze, jeśli znasz realną wartość zwrotu z inwestycji. Dlaczego ROI z Google Ads jest ważny dla Twojego sklepu online? Ponieważ możesz m.in.:

 • ocenić skuteczność swoich działań reklamowych, w tym porównać efekty różnych kampanii, by
 • zidentyfikować te najbardziej dochodowe,
 • odpowiednio rozdysponować budżet reklamowy,
 • zoptymalizować działania promocyjne w ramach kampanii Google Ads,
 • zaplanować efektywne kampanie reklamowe.

Sprawdź koniecznie:

Zobacz, jakie triki możesz wykorzystać, by zwiększyć zwrot z inwestycji w Google Ads dla swojego sklepu online!


1. Stwórz precyzyjną grupę docelową dla kampanii Google Ads

Efekty skutecznej kampanii reklamowej Google Ads zależą od precyzyjnego dopasowania promocji do swojej grupy docelowej. Przeanalizuj dane demograficzne odbiorców Twoich dotychczasowych kampanii pod kątem m.in. wieku, płci, wykształcenia, zainteresowań, stanu cywilnego, np. w narzędziu Google Analytics 4. Sprawdź, czy dokonana przez Ciebie segmentacja demograficzna grupy docelowej jest nadal aktualna. Dzięki temu ocenisz stopień dopasowania przekazu reklamowego do aktualnych oczekiwań grupy docelowej oraz jego skuteczność. W razie potrzeby wprowadź rozwiązania optymalizacyjne, np. zmień język lub formę przekazu reklamowego, wybierz inną platformę reklamową.

Dla zwiększenia zwrotu z inwestycji W Google Ads warto wykorzystać opcję kierowania na odbiorców w Google Ads. Jest dostępna (z wyjątkiem kierowania na lokalizację) z panelu Google Ads. To pomoże Ci dotrzeć z przekazem reklamowym do użytkowników wykazujących pewne zainteresowanie, podejmujących konkretne czynności lub mających pewne stałe cechy, na podstawie:

 • ich zainteresowań,
 • wydarzeń z życia,
 • ostatnich zamiarów zakupowych,
 • interakcji z Twoją witryną.

Kierowanie na odbiorców możesz wykorzystywać w reklamie w sieci wyszukiwania, reklamie Google Ads w sieci reklamowej, reklamie video.

Zobacz też: Jak analizować grupę docelową w e-commerce? Wykorzystaj dane demograficzne

Analiza zainteresowań odbiorców w narzędziu Google Analytics 4

Segmentacja odbiorców do remarketingu w Google Ads


2. Dopracuj strategię dobierania słów kluczowych do kampanii Google Ads

Od czego zależy wysoki wskaźnik ROI z reklamy Google Ads? M.in. od trafnego dopasowania słów kluczowych do prowadzonej kampanii reklamowej. Przeanalizuj w specjalistycznych narzędziach, np. Google Keyword Planner, Senuto, aktualność słów kluczowych, na które kierujesz płatne reklamy w Google. Oceń, które najlepiej odzwierciedlają intencje użytkowników i sugerują zamiar dokonania zakupów oraz ich ścieżkę zakupową. Możesz wpisać frazę kluczową, na którą planujesz prowadzić kampanię w dowolną wyszukiwarkę, by sprawdzić, jakie frazy wpisują obecnie użytkownicy i wykorzystać je w swoich kampaniach reklamowych.
Zweryfikuj, czy w trakcie prowadzenia kampanii pojawiły się jakieś nowe słowa kluczowe odzwierciedlające Twoją branżę. Jeśli tak oraz ich liczba wyszukiwań jest wysoka, przemyśl wprowadzenia ich do swoich płatnych reklam w Google.
Warto regularnie analizować ścieżkę zakupową klienta i koncentrować się w szczególności na intencji:

 • komercyjnej - klient chce zdobyć bliższe informacje o produkcie i w przyszłości zrobić zakupy; będzie wpisywał np. produkt X+model X+opinie,
 • transakcyjnej - użytkownik jest zdecydowany na zakup, tylko szuka najkorzystniejszej oferty, np. “gdzie kupić srebrne szpilki maki X”, “laptop X tanio”.

W ten sposób na bieżąco ocenisz aktualność słów kluczowych, na które kierujesz płatne reklamy, oraz dopasowanie do intencji użytkowników bardziej zdecydowanych na zakup. To może przyczynić się do wzrostu współczynnika konwersji oraz przynieść większe zyski.
By zwiększyć zysk w Google Ads, przeanalizuj dopasowanie słów kluczowych typu long tail wykorzystywanych w kampaniach. Frazy z długim ogonem mają szczególne znaczenie dla wzrostu zysków sklepu internetowego, ponieważ pozwalają dotrzeć do precyzyjnej grupy klientów bardziej zorientowanej na zakup w konkretnym momencie.
Wynik Twojej reklamy Google Ads zależy także od uwzględnienia w strategii promocyjnej wykluczających słów kluczowych. Słowa niepowiązane z Twoją marką lub które nie odzwierciedlają jej w pełni i których nie chcesz używać w kampanii, mogą wprowadzać klientów w błąd oraz zmniejszać szanse na konwersję. Wyeliminuj je, dodając przygotowany zestaw fraz na swoim koncie Google Ads. Dla przykładu, prowadząc kampanię ekskluzywnego spa, wyklucz m.in. słowa ”tanio”, “niska cena”.

Funkcja wykluczenia słów kluczowych w panelu Google Ads


3. Przygotuj grupy reklam Google Ads z jedym słowem kluczowym

Strategia tworzenia grupy reklam opartych na jednym słowie kluczowym może realnie zwiększyć Twój wzrost z inwestycji w Google Ads dla sklepu online. Dlaczego? Ponieważ:

 • zapewnia skuteczniejsze dopasowanie reklamy do konkretnej grupy docelowej,
 • wpływa na poprawę wyniku jakości reklamy,
 • pozwala precyzyjniej monitorować wynik kampanii reklamowych,
 • ułatwia kontrolę finansów reklamowych.

Dzięki temu możesz lepiej weryfikować efektywność swoich działań oraz na bieżąco wprowadzać rozwiązania optymalizacyjne. W ten sposób koncentrujesz się na aktualnych wynikach kampanii, by maksymalizować zyski.

Chcesz poprawić widoczność swojej strony w Google? Postaw na pozycjonowanie


4. Przeanalizuj bestsellery swojego sklepu dla potrzeb płatnej reklamy

Dobrym sposobem na zwiększenie zwrotu z inwestycji jest przeanalizowanie, np. w narzędziu Google Analytics 4, wzorców zakupowych klientów pod kątem współczynnika konwersji. Wiedząc, jakie produkty w Twoim sklepie cieszą się największą popularnością na przestrzeni pewnego okresu, może zainspirować Cię do stworzenia kampanii reklamowej skierowanej na swoje bestsellery lub zbliżone do nich produkty. Dzięki temu odpowiednio zoptymalizujesz budżet, swoje działania promocyjne, aby zmaksymalizować zyski.

Raport dotyczący konwersji w Google Analytycs 4


5. Sprawdź konfigurację konta Google Ads

W celu zwiększenia skuteczności kampanii reklamowych w Google Ads upewnij się, że struktura Twojego konta Google Ads jest spójna ze strukturą Twojego sklepu internetowego. Rozważ utworzenie oddzielnych grup reklam dla różnych kategorii produktów, takich jak na przykład "odżywki do włosów". Dzięki temu lepiej wyeksponujesz reklamy i zapewnisz ich dopasowanie do intencji klientów. Użytkownik, który wpiszę w wyszukiwarkę konkretną frazę kluczową, zostanie bezpośrednio przeniesiony na właściwą stronę docelową. Jakie to przyniesienie dla Ciebie korzyści?

 • skróci ścieżkę zakupową klienta,
 • zwiększy komfort zakupów,
 • zmaksymalizuje szanse na to, że klient zdecyduje się na zakupy w Twoim sklepie online,
 • zwiększy szanse na konwersję i zwrot z inwestycji w Google Ads.

Dobrym pomysłem jest połączenie konta Google Ads z narzędziem Google Analytics 4. Dzięki temu możesz efektywniej śledzić wyniki kampanii reklamowych. Utwórz specjalny raport w GA4 o nazwie "Kampanie Google Ads" i monitoruj kluczowe wskaźniki, takie jak konwersje, sesje z zaangażowaniem i koszty kliknięcia w Google Ads. Upewnij się, że narzędzia są prawidłowo połączone, a kod śledzenia jest poprawnie wdrożony, aby dokładnie zbierać dane.


6. Dopracuj strategię ustalania stawek w kampaniach Google Ads

Dopracowanie strategii ustalania stawek kampaniach Google Ads zwiększa realnie szanse na zwrot z inwestycji w płatne reklamy. Strategia ustalania stawek w Google Ads opiera się na modelu płatności za określone działanie, np. za kliknięcie (CPC). Płacisz tylko za faktyczne interakcje użytkowników z Twoją reklamą. Jak optymalizować stawki w reklamach Google Ads, by zwiększyć ich efektywność? Mamy kilka ważnych wskazówek:

 • monitoruj wyniki kampanii i analizuj, które słowa kluczowe generują najwięcej konwersji i przychodów; możesz to ocenić na koncie Google Ads; sprawdzaj systematycznie koszt kliknięcia za słowo; będzie to zależeć m.in. od popularności frazy kluczowej, jakości reklamy, profilu działalności, konkurencji, dlatego powinieneś na bieżąco śledzić wyniki, aby racjonalnie planować budżet i zwiększyć szanse na zwrot z inwestycji.

Analiza średniego kosztu za kliknięcie na koncie Google Ads

 • dostosuj stawki w zależności od konkretnej grupy docelowej; dzięki temu możesz dostosować stawki CPC dla różnych grup, skupiając się na tych, które są najbardziej wartościowe dla Twojego biznesu,
 • analizuj konkurencję - monitoruj stawki, jakie oferują konkurenci za kliknięcie w te same słowa kluczowe; zarządzaj swoim budżetem odpowiednio do ruchów konkurentów, np. jeśli zwiększają swoje stawki na konkretne słowo, rozważ zastosowanie takiej frazy,
 • eskperymentuj ze strategiami ustalania stawek - rozważ zastosowanie inteligentnego ustalania stawek - określ budżet, a algorytm Google dostosuje Twój budżet do sytuacji na rynku, tak aby zapewnić Ci jak największy zwrot z inwestycji w Google Ads; jeśli już korzystasz inteligentnego określania stawek, możesz rozważyć opcję ręcznego ustalania stawek - wtedy cały proces będziesz musiał przeprowadzić samodzielnie,
 • przeprowadzaj testy A/B, by porównać efektywność różnych stawek w oparciu o ten sam zestaw reklam; dzięki temu możesz wybrać optymalną dla Twojego biznesu strategię.

Zobacz także:


7. Sprawdź tekst reklamy Google Ads

Jeśli zależy Ci na zwiększeniu sprzedaży w Twoim sklepie online dzięki reklamom Google Ads, sprawdź skuteczność tekstu swojej reklamy. Weź pod uwagę kilka kluczowych elementów:

 • dopasowanie przekazu do grupy docelowej - powinien być zrozumiały dla Twoich odbiorców; sprawdź, czy wykorzystujesz zrozumiałe dla nich zwroty; ogranicz żargon biznesowy do niezbędnego minimum;
 • wykorzystanie słów kluczowych - umieściłeś je w tytule oraz w treści, jednak nie używaj ich w nadmiernej ilości, bo to może zaburzyć naturalność przekazu i zniechęcić odbiorcę,
 • czytelność oferty - oceń, czy precyzyjnie wskazałeś wszystkie kluczowe elementy oferty, które powinny skłonić klienta do zakupu, m.in. nazwę, cenę, koszty dostawy,
 • unikalność reklamy - treść reklamy powinna zwracać uwagę; postaw na kreatywny i dowcipny przekaz, to może zwiększyć zainteresowanie klientów; staraj się wyróżnić na tle konkurencji, ale bądź uczciwy i rzetelnie przedstawiaj informacje,
 • skuteczność przekazu - zweryfikuj, czy posługujesz się językiem korzyści, akcentując profity, jakie może otrzymać klient po skorzystaniu z Twojej oferty; w ten sposób zwiększysz szanse na konwersję, co może przełożyć się na wyższy zwrot z inwestycji w Google Ads,
 • treść CTA - w tekście reklamy umieść wezwanie do działania, które zachęca użytkownika do przejścia na stronę docelową - by zwiększyć skuteczność, umieść w nim dodatkowe korzyści, np. Skorzystaj z 10% rabatu .

Zobacz, czy Twoja strategia promocyjna uwzględnia treści na wydarzenia sezonowe, np. Boże Narodzenie, Halloween. Warto zintensyfikować działania reklamowe w takim okresie , poni wówczas kampanie mogą przyciągnąć duży ruch na stronę i zwiększyć szanse na dokonanie zakupów. To może przyczynić się do wyższych zysków.

Szukasz szybkiej i skutecznej reklamy online? Przetestuj Google Ads


8. Sprawdź skuteczność formatu reklamy Google Ads

Jeśli zwrot z inwestycji w Google Ads jest dla Ciebie niesatysfakcjonujący, sprawdź czy format reklamy, z którego korzystasz w kampanii reklamowej, jest skuteczny, czyli m.in.:

 • odpowiedni dla grupy docelowej,
 • dostosowany do produktu, który sprzedajesz,
 • dopasowany do celów Twojej promocji.

Google Ads zapewnia szeroki wachlarz typów płatnej reklamy. Dlatego oceń, który z nich może zapewnić najwyższą skuteczność dla Twojego biznesu. Przygotowaliśmy zestawienie kluczowych cech najważniejszych formatów. Sprawdźmy!

 • reklamy w sieci wyszukiwania - pojawiają się w wynikach wyszukiwania z oznaczeniem “reklama”; możesz z nich skorzystać, jeśli zależy Ci na tekstowej prezentacji oferty, podkreśleniu jej unikalnych cech, np. składzie produktu, aktualnej ofercie promocyjnej; powinna być precyzyjnie dopasowana do intencji użytkowników, dlatego uwzględnij w niej słowa kluczowe (maksymalnie 20), przygotuj chwytliwe CTA, np. kup teraz, i odpowiedni landing page,

Płatna reklama w sieci wyszukiwania w Google

 • reklamy Google Zakupy - to skuteczna i niskobudżetowa (koszt za kliknięcie waha się w granicach od 30 do 80 groszy) forma płatnej reklamy w Google przeznaczona wyłącznie dla sklepów; kluczową rolę odgrywają: sposób prezentacji oferty, czyli wysokiej jakości zdjęcie wraz z kluczowymi dla klienta informacjami, takimi jak nazwa, cena, koszty dostawy oraz wykorzystanie słów kluczowych, aby reklama wyświetliła się klientom zorientowanym na zakup; reklama produktowa pomoże Ci szybko dotrzeć do grupy poszukujących użytkowników, co może przełożyć się na wyższy zwrot z inwestycji w Google Ads

Przykładowa reklama produktowa w Google

 • remarketing w Google Ads - za jego pomocą możesz zwiększyć swój wzrost z inwestycji, kierując przekaz reklamowy do klientów, którzy już weszli w interakcję z Twoją witryną, ale nie wykonali żadnej konwersji; to również forma promocji przyjazna dla Twojego budżetu, bo bazuje na indywidualnej ofercie, np. bonie na następne zakupy, spersonalizowanej zniżce, którą kierujesz do klienta zainteresowanego Twoim produktem; w ten sposób możesz dotrzeć do klientów, którzy byli bliscy zrobienia zakupów w Twoim sklepie internetowym i zachęcić ich do ponownych odwiedzin; warto rozważyć zastosowanie strategii remarketingu dynamicznego, czyli wyświetlania klientom konkretnych produktów, które oglądali, aby w ten sposób zachęcić ich do sfinalizowania transakcji,

Warto, żebyś zwrócił uwagę:

 

 • reklamy na YouTube - warto zainwestować w ten formę reklamy ze względu na popularność platformy, która może zapewnić szeroki zasięg Twojej reklamie; płacisz za wyświetlanie wideo (kilka groszy) lub za wyświetlenie 1000 reklam (w granicach kilku złotych za reklamę); skuteczność reklamy na YouTube i związany z tym większy zwrot z inwestycji w Google Ads zależą m.in. od: precyzyjnie określonej grupy docelowej oraz atrakcyjnego przekazu; możesz skorzystać z opcji kierowania reklam na podstawie kluczowych kryteriów, np. historii wyszukiwań, dzięki temu zwiększysz szanse na powodzenie kampanii.

Inspiracje znajdziesz tu:

Reklama wideo na YouTube


9. Sprawdź komponenty reklam Google Ads

Jeśli chcesz napędzić sprzedaż w swoim sklepie internetowym, przeanalizuj, czy korzystasz z komponentów reklam Google Ads! To dodatkowe informacje widoczne dla użytkowników, które pojawiają się w reklamie w wynikach wyszukiwania. Dzięki nim możesz podkręcić zainteresowania swoją ofertą. Google Ads proponuje m.in. rozszerzenia:

 • linków, np. do podstron,
 • lokalizacji - to ważne, gdy prowadzisz równolegle sprzedaż stacjonarną; wskazując swoją lokalizację na mapie, pomożesz klientom dotrzeć do Twojego sklepu,
 • połączeń - udostępniając dane kontaktowe, ułatwisz kontakt z Twoim sklepem i możesz w ten sposób łatwiej zachęcić do zapoznania się z ofertą,
 • opinii i recenzji - opinie i recenzje zadowolonych klientów są nieocenionym sposobem na przyciągnięcie ruchu na stronę Twojego sklepu online oraz zwiększenie konwersji; użytkownicy czytają i sugerują się opiniami innych, dlatego warto je wyeksponować; Jak wykorzystać treści generowane przez użytkowników w strategii marketingowej?
 • promocji - dzięki temu zwiększyć zainteresowanie ofertą oraz szansę na wzrost współczynnika CTR i konwersji.

Część rozszerzeń można dodać ręcznie, a część jest dodawana automatycznie przez system Google Ads na podstawie treści reklamy i zapytania użytkownika.
Podstawą sukcesu jest przemyślana strategia stosowania rozszerzeń. Dlatego zdecyduj się na te komponenty reklam, które najlepiej pasują do profilu Twojej działalności i oferty, np. jeśli nie prowadzisz sklepu stacjonarnie, zrezygnuj z rozszerzenia lokalizacji.

Reklama z rozszerzeniem linków do podstron w Google Ads


10. Przeanalizuj skuteczność strony docelowej

Dlaczego strona docelowa jest ważna w kampaniach reklamowych Google Ads? Ponieważ może wpłynąć na wzrost lub obniżenie współczynnika konwersji! Dobrym pomysłem dla wdrożenia odpowiednich optymalizacji na landing page’a jest przeprowadzenie testów A/B, żeby sprawdzić, która wersja bardziej przemawia do klientów. Możesz sprawdzić jej każdy element, np. rozmieszczenie elementów, kolorystykę, treści. Dostosowując stronę docelową do konkretnych oczekiwań odbiorców, zwiększasz szanse powodzenia kampanii reklamowej. Co powinien zawierać landing page, żeby zwiększyć wzrost z inwestycji w Google Ads? Oto kilka wskazówek:

 • atrakcyjny design - ciekawa, unikalna forma prezentacji oferty zwróci uwagę klienta oraz zachęci go do interakcji, np. dokonania zakupów,
 • odpowiednie natężenie treści - przedstaw klientowi tylko najważniejsze informacje ofertowe, m.in. nazwę, cenę, gabaryty, pojemność, koszty dostawy; precyzyjne dane nie rozproszą jego uwagi i ułatwią drogę do konwersji,
 • słowa kluczowe dotyczące oferty, tak aby klient dostrzegł powiązanie pomiędzy reklama a stroną docelową,
 • ograniczoną i płynną nawigację - sprawdź, czy na Twoich stronach docelowych ograniczyłeś nawigację do niezbędnego minimum; postaw na płynność nawigacji, a nie na jej rozbudowanie-to zwiększy user experience i nie zniechęci klienta do dokonania zakupów,
 • wyraźne CTA - proste i konkretne, np. włóż do koszyka.

Na skuteczność landing page’a w kampaniach Google Ads wpływa także szybkość ładowania strony. Możesz ją sprawdzić np. w narzędziu PageSpeed Insights. Jeśli jest zbyt długa, możesz stracić zainteresowania klienta, a tym samym szanse na zyski. Zobacz, które elementy warto poprawić, np. skompresować piki.
Pamiętaj także o sprawdzeniu responsywności mobilnej. Większość ruchu w e-commerce odbywa się przez urządzenia mobilne, dlatego warto zadbać o komfort mobilnych użytkowników. Sprawdź m.in., czy treść, obrazy na Twojej stronie wyświetlają się tak samo na urządzeniach mobilnych i deteskoponych, czy czcionka jest dostosowana do smartfonów.

Sprawdź:

Panel do analizy szybkości strony w narzędziu PageSpeed Insights


10 strategii, które zwiększą zwrot z inwestycji w Google Ads dla sklepu. Podsumowanie

Reklamy Google Ads są skutecznym sposobem na zwiększenie sprzedaży w sklepie online. Kluczem do sukcesu jest odpowiednio ukierunkowana analiza dotychczasowych wyników kampanii i wdrażanie działań optymalizujących. Przedstawiliśmy Ci najważniejsze triki, które powinieneś wykorzystać w swoich kampaniach reklamowych. Pamiętaj, przemyślana i sprawdzona strategia promocyjna oraz regularna analiza wyników zapewnią Ci sukces w świecie e-handlu!

Jak zwiększyć zwrot z inwestycji w Google Ads?
Down arrow

Aby zwiększyć zwrot z inwestycji w Google Ads, istotne jest opracowanie skutecznej strategii. Po pierwsze, dokładnie sprecyzuj swoje cele reklamowe, takie jak zwiększenie sprzedaży lub pozyskanie nowych klientów. Następnie starannie wybierz odpowiednie słowa kluczowe, dostosowując je do treści reklam i strony docelowej. Kontynuuj optymalizację kampanii, monitorując jej wyniki i dostosowując budżet oraz treści reklamowe w zależności od efektywności. Warto także eksperymentować z różnymi rodzajami reklam, takimi jak reklamy wideo lub reklamy graficzne, aby dotrzeć do różnych grup docelowych.

Jak zwiększyć sprzedaż dzięki reklamom Google Ads?
Down arrow

Zwiększenie sprzedaży za pomocą reklam Google Ads wymaga kilku kroków. Po pierwsze, zadbaj o atrakcyjne i przekonujące treści reklamowe, które wyraźnie prezentują korzyści płynące z twojego produktu lub usługi. Następnie zoptymalizuj stronę docelową pod kątem konwersji, umożliwiając łatwe dokonanie zakupu lub kontaktu. Skorzystaj z rozszerzeń reklamowych, aby dostarczyć dodatkowych informacji klientom. Kontynuuj monitorowanie i analizowanie wyników kampanii, dostosowując je w miarę potrzeb, aby zoptymalizować efektywność reklam.

Od czego zależy wynik w Google Ads?
Down arrow

Wynik w Google Ads zależy od wielu czynników. Kluczowe elementy to jakość reklam i stron docelowych, stosunek jakości do ceny (Quality Score), a także konkurencyjność słów kluczowych. Im lepsza jakość reklam i strony docelowej, tym wyższy będzie wynik reklam. Istotne jest także dopasowanie słów kluczowych do treści reklam i strony docelowej oraz efektywne zarządzanie budżetem i stawkami CPC (koszt na kliknięcie). Regularna optymalizacja kampanii jest kluczem do osiągnięcia lepszych wyników w Google Ads.


Poznaj historie sukcesu naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 560 pozytywnych opinii w Google i 70 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: w Google i na Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Maria Błaszkowiak
Maria Błaszkowiak

Maria pierwsze kroki w marketingu stawiała na kursie podstaw SEO, copywritingu i content marketingu. W agencji widoczni zajmuje się pisaniem eksperckich artykułów z zakresu SEO, Google Ads i innych zagadnień związanych z marketingiem internetowym, które pomagają firmom osiągać cele biznesowe. W pracy wykorzystuje takie narzędzia jak np. Keyword Planner, Senuto, Google Analytcs 4 i Google Search Console.

Systematycznie poszerza wiedzę z obszaru marketingu, czytając artykuły branżowe na stronach m.in.. Search Engine Journal, MOZ, sprawny.maketing. Na bieżąco śledzi nowinki e-commerce na stronie Federacji e-commerce i sprzedaży na odległość (Fevad), w poszukiwaniu inspiracji do treści marketingowych.

Pasjonują ją możliwości AI i ich wpływ na marketing internetowy. Dlatego rozwija swoje kompetencje, pracując z różnymi narzędziami AI, np. ChatGPT, Gemini AI. Czyta publikacje dotyczące AI, np. na stronach Harvard Buissnes Review, HubSpot, by doskonalić swoje umiejętności i nadawać świeżości treściom.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
10 strategii, które zwiększą zwrot z inwestycji w Google Ads dla sklepu

Średnia ocen użytkowników4.98 na podstawie 122 głosów

UDOSTĘPNIJ