Rekrutujemy - zostań jednym z widocznych.
688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E wegiel
Historia współpracy Sibugolpl

Sibugolpl - Sprzedaż online węgla workowanego

2-krotne zwiększenie sprzedaży online dzięki kampaniom Google Ads!

O firmie

Sibugolpl zajmuje się produkcją oraz dystrybucją węgla kamiennego z Syberii wysokiej jakości. Firma dba o to, aby wszystkie produkty spełniały nawet najbardziej wyśrubowane wymagania, tak aby nadawały się do nowoczesnych, energooszczędnych kotłów grzewczych. Sibugolpl prowadzi zarówno sprzedaż detaliczną, jak i hurtową na terenie całego kraju.

 

Do grona klientów agencji Widoczni sklep dołączył pod koniec sierpnia 2020. Klientowi zależało przede wszystkim na wypromowaniu sklepu internetowego poprzez kampanie Google Ads. Działania, które miały na celu zwiększenie sprzedaży online rozpoczynaliśmy od zera. Pierwszym niezbędnym krokiem było włączenie modułu e-commerce

 

wegiel 1

Wyzwania

Największym wyzwaniem, któremu musieliśmy sprostać była duża konkurencja w tej branży. Na rynku jest sporo dystrybutorów, jednak nasz klient miał tę przewagę, że sam produkuje swój asortyment.

Proces SEM

Celem, jaki sobie postawił nasz zespół Ads było zwiększenie sprzedaży u klienta i większa widoczność w sieci. Przedstawiliśmy klientowi najlepsze rozwiązania do realizacji celów, po czym wdrożyliśmy je. Jednym z innowacyjnych rozwiązań, jakie postanowiliśmy przetestować i które się sprawdziło było uruchomienie inteligentnej kampanii produktowej.

Proces SEM rozpoczęliśmy od ustalenia produktów konkurencyjnych, które klient ma w swojej ofercie. Wybraliśmy takie, które są konkurencyjne zarówno cenowo, jak i  jakościowo. Dodatkowo połączyliśmy to z działaniami najbardziej efektywnościowymi dla e-commerce i to przyniosło wysoki wynik.

Rezultaty

Co osiągnęliśmy?

2-krotny wzrost

sprzedaży online w ciągu 2 miesięcy!

Ty także możesz odnieść taki sukces!
Firma cechuje się profesjonalnym podejściem do tematu zarówno od strony kontaktu z klientem jak i w kwestiach technicznych. 
Sibugolpl
Dmitri Nesteruk,

Najwyższy poziom wykonania, wzorowy kontakt, rzetelne i szybkie wykonanie świadczonych usług, stałe informowanie o etapach realizacji zlecenia. Firma cechuje się profesjonalnym podejściem do tematu zarówno od strony kontaktu z klientem jak i w kwestiach technicznych.  Serdecznie polecam współpracę z firmą Widoczni.

Jakie efekty udało się osiągnąć?

W ciągu 2 miesięcy udało się się dwukrotnie zwiększyć sprzedaż online (za lipiec klient miał ok 300k obrotu natomiast we wrześniu prawie 600k już z naszą kampanią).

1
[październik] wydatki: 5129zł,

obrót z kampanii: 246k zł, ROAS 4800%

2
[wrzesień] wydatki: 6240zł,

obrót z kampanii: 271k zł, ROAS 4300%

Seria czasowa2020.10.01 2020.10.31
Seria czasowa2020 v2.10.01 2020.10.31 1

Powyżej widać efekty z kampanii październikowej. Kluczowym elementem sukcesu tego klienta jest inwestycja i wartość sprzedaż.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej