Wskazówki marketingowe dla sklepu z alkoholami

Wskazowki marketingowe dla sklepu z alkoholami
Spis treści

• Poznaj obostrzenia prawne dotyczące sprzedaży alkoholu

• Zdefiniuj grupę docelową sklepu z alkoholami online

• Poznaj konkurencję z branży alkoholowej online

• Przedstaw klientom historię swojej marki

• Śledź trendy marketingowe dla branży alkoholowej

• Określ budżet marketingowy dla sklepu z alkoholami online

• Przygotuj skuteczną strategię content marketingu dla sklepu z alkoholami online

• Wykorzystaj SEO lokalne w strategii marketingowej sklepu z alkoholami online

• Zoptymalizuj stronę internetową sklepu z alkoholami pod kątem UX

• Podsumowanie

Prowadzenie sklepu z alkoholami online wymaga przemyślanego biznesplanu. Przygotowaliśmy dla Ciebie niezbędne wskazówki marketingowe, które pomogą Ci skutecznie promować swój sklep z alkoholami w internecie. Dowiesz się, jak umiejętnie przygotować reklamę, by nie naruszając obostrzeń prawnych, przyciągnąć klientów i zwiększyć sprzedaż.

Z artykułu dowiesz się:

 • jakie są obostrzenia prawne dotyczące reklamy alkoholu w Polsce,
 • jak określić grupę docelową, by zwiększyć skuteczność strategii marketingowej sklepu z alkoholami online,
 • jak analizować konkurencję branżową,
 • ile znaczny dla strategii marketingu sklepu z alkoholami znajomość trendów,
 • jak dobrze zaplanować budżet reklamowy,
 • jak stworzyć wartościowe treści dla sklepu z alkoholami online,
 • co wpływa na UX na stronie sklepu z alkoholami online.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


1. Poznaj obostrzenia prawne dotyczące sprzedaży alkoholu

Opracowując strategię marketingową dla sklepu z alkoholami online, weź pod uwagę, że zasady sprzedaży alkoholu w Polsce określa ustawa z 26 października 1982 roku o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU19820350230/U/D19820230Lj.pdf). Wprowadza m.in.:

 • zakaz promocji napojów alkoholowych, z wyłączeniem piwa,
 • kategoryczny zakaz kierowania reklam alkoholowych do osób poniżej 18. roku życia; osoby
 • niepełnoletnie nie mogą ani występować w takich reklamach, ani ich rozpowszechniać,
 • zakaz nawiązywania w reklamach do uprawiania sportu czy kierowania pojazdami,
 • zakaz promowania alkoholu jako substancji uspokajającej, leczniczej czy relaksującej,
 • modelowy przekaz reklamy alkoholu - nie powinna zachęcać do jego nadmiernego spożywania, ani
 • przedstawiać napojów alkoholowych jako sposobu na rozwiązanie problemów osobistych,
 • obowiązującą formę reklamy w internecie i poza nim - nie może kojarzyć się z nauką, relaksem,
 • pracą, wypoczynkiem czy sukcesem zawodowym.

Chcąc bezpiecznie i legalnie promować ofertę sklepu z alkoholami w internecie, zadbaj m.in., by:

 • Twoje uprawnienia do sprzedaży alkoholu były aktualne,
 • przekaz docierał wyłącznie do osób pełnoletnich, możesz np. zastosować weryfikację wieku przed wejściem na stronę,
 • każda bezpośrednia interakcja była poprzedzona weryfikacją wieku,
 • user generated content był na bieżąco monitorowany i moderowany,
 • przekaz pod względem formy i treści nie naruszał obostrzeń prawnych.

Pamiętaj, reklama alkoholu w ramach kampanii Google Ads oraz w social mediach podlega obostrzeniom. Obowiązujący w Polsce zakaz promowania sprzedaży alkoholu w Google i na YouTube doznaje pewnych wyjątków. Dotyczy promocji wydarzeń sportowych i kulturalnych związanych z jakąś marką alkoholową oraz lokowania produktu.


2. Zdefiniuj grupę docelową sklepu z alkoholami online

Sukces strategii marketingu dla sklepu z alkoholami w internecie zaczyna się od precyzyjnego określenia grupy docelowej. Przygotuj segmentację odbiorców na podstawie kluczowych czynników demograficznych, takich jak wiek, płeć, lokalizacja itp. Skorzystaj ze specjalistycznych narzędzi, np. Google Analytics 4, by rzetelnie opracować dane. Warto prześledzić także m.in. wpisy użytkowników na stronie internetowej sklepu, posty w mediach społecznościowych, prasę branżową, by poznać potrzeby i oczekiwania odbiorców. Znając swoich klientów, będziesz mógł przygotować właściwy przekaz reklamy, zarówno pod względem formy, jak i treści. Klienci sklepów alkoholowych są różnorodni. Dlatego chcąc do nich trafić, powinieneś uwzględnić w swojej strategii marketingowej m.in. język, jakim się posługują i kanał komunikacji, który im odpowiada, np. treści wideo, artykuły eksperckie.
Określ, czy kierujesz swoją ofertę do konsumentów, czy klientów biznesowych. Jeśli Twoimi klientami są osoby z pierwszej grupy, Twój przekaz powinien być bezpośredni, zrozumiały, kreatywny. Staraj się ograniczać żargon biznesowy do niezbędnego minimum, by nie zniechęcić odbiorców. Możesz zaproponować nowatorski sposób komunikacji, np. storytelling. Dzięki temu wyróżnisz się na tle konkurencji i łatwiej zapadniesz w pamięć. Z kolei, gdy chcesz sprzedawać w segmencie B2B, zadbaj o profesjonalny i bardziej sformalizowany komunikat. Posługuj się słownictwem branżowym. Zachowaj jego odpowiednie natężenie, by nie zaburzyć przekazu.
Więcej przydatnych informacji znajdziesz w naszych artykułach:

Analiza użytkowników według kryterium płci przeprowadzona w Google Analytics 4


3. Poznaj konkurencję z branży alkoholowej online

Sprzedawcy alkoholu online systematycznie prześcigają się w przygotowywaniu wyjątkowych i zachęcających kampanii reklamowych, by rozszerzać grono swoich klientów. Dlatego, jeśli nie chcesz zostać w tyle, powinieneś systematycznie przeprowadzać analizę konkurencji. Dzięki niej poznasz strategie marketingowe konkurentów i będziesz mógł ocenić skuteczność swoich założeń biznesowych.
Jak przeanalizować konkurencję? Możesz skorzystać ze specjalistycznych narzędzi, jak np. Senuto, Surfer, Semstrom, Ahrefs, by ocenić, jak wypadasz na tle branży. Możesz też samodzielnie sprawdzić działania konkurentów, np. przeglądając strony internetowe konkurentów. Jeśli chcesz wyróżnić się na tle konkurencji, unikaj kopiowania ich rozwiązań marketingowych. Staraj się nimi inspirować, by stworzyć unikalną strategię promocyjną, dzięki której zainteresujesz klientów. Szukaj u konkurentów wskazówek w zakresie m.in.:

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o analizie konkurencji branżowej, sprawdź koniecznie:

Analiza konkurencji w narzędziu SurferSEO


4. Przedstaw klientom historię swojej marki

Jeśli chcesz przekonać klientów do zakupów w swoim sklepie z alkoholami online, warto stworzyć przemyślaną narrację swojej marki. Pokaż użytkownikom swoją motywację do stworzenia biznesu internetowego. Podkreślaj wartości, które są dla Ciebie ważne w prowadzeniu firmy, np. rzetelność, wieloletnia tradycja. Wyróżniaj na stronie kluczowe wydarzenia, np. rocznicę działalności, spotkania z przedstawicielami branży. Pokażesz swój profesjonalizm oraz wzbudzisz zaufanie klientów. Dzięki temu możesz zbudować więź z klientami oraz zwiększyć szanse na ich zaangażowanie. To może przełożyć się na większe zyski.


5. Śledź trendy marketingowe dla branży alkoholowej

Nieodłącznym elementem skutecznej strategii marketingowej dla sklepu z alkoholami online jest znajomość najnowszych trendów branżowych. Jeśli chcesz spełnić oczekiwania klientów i zachęcić ich do dokonania zakupów, powinieneś dopasować ofertę do ich bieżących potrzeb. Przeanalizuj m.in. jakich towarów poszukują, w jakim przedziale cenowym. Gdzie możesz szukać wskazówek? Skorzystaj np. z narzędzia Google Trends. Przeanalizujesz w nim m.in. popularność wyszukiwań fraz w określonym czasie i lokalizacji, zakres tematów powiązanych z danym słowem kluczowym. To może być dobre źródło inspiracji do przygotowania np. akcji promocyjnych m.in. z okazji Dnia wina, Międzynarodowego Dnia Piwa.
Przeglądaj systematycznie publikacje branżowe, fora, posty w mediach społecznościowych lub wpisz w dowolną wyszukiwarkę daną frazę, by ocenić, jakim zainteresowaniem cieszy się wśród odbiorców. To pomoże Ci zidentyfikować bieżące potrzeby klientów i zoptymalizować pod tym kątem strategię sklepu z alkoholami. Im większe wyczucie trendów, tym większe szanse na zyski.

Więcej o znaczeniu trendów dowiesz się z:

Porównanie przykładowych fraz kluczowych w narzędziu Google Trends


6. Określ budżet marketingowy dla sklepu z alkoholami online

Budżet marketingowy to wszystkie pieniądze, jakie przeznaczasz na promocję Twojego biznesu w internecie, m.in. pozycjonowanie sklepu internetowego. Ostateczna wysokość i rodzaj wydatków zależy od indywidualnych celów biznesowych, np. zwiększenie sprzedaży, budowa świadomości marki, zwiększenie zaangażowania klientów, oraz Twoich możliwości finansowych. Budżet marketingowy najczęściej obejmuje wydatki m.in. na:

 • utrzymanie witryny internetowej (hosting, domena, utrzymanie strony i wprowadzanie zmian oraz optymalizacja),
 • pozycjonowanie i współpracę z agencją SEO,
 • marketing treści (blog, treści produktowe, poradniki, e-booki),
  zdjęcia produktowe,
 • dostęp do narzędzi do analityki online.

Opracowując swój budżet, określ swój cel i pamiętaj, by był mierzalny, konkretny i możliwy do zrealizowania w określonym czasie, np. zwiększenie sprzedaży o 30% w pierwszym kwartale roku. Oceń swoje możliwości finansowe oraz dopasuj je do sytuacji rynkowej i potrzeb klientów. Weź pod uwagę m.in. popyt na dany produkt, konkurencję na rynku. Ustal jakich narzędzi będziesz potrzebował do promocji sklepu z alkoholami (płatnych, bezpłatnych), a także, w jakich kanałach będziesz ją prowadził, np. e-mail marketing, blog. Systematycznie obserwuj wyniki swoich działań, by nie przepalać budżetu reklamowego.
Przeczytaj także:


7. Przygotuj skuteczną strategię content marketingu dla sklepu z alkoholami online

Skuteczny content marketing to podstawa sukcesu Twojego sklepu z alkoholami w internecie. Dzięki odpowiednim treściom możesz zwrócić uwagę klientów, zainteresować ich swoją ofertą i zachęcić do konwersji. Jakie treści m.in. powinieneś dostarczyć odbiorcy?

Zależy Ci na zwiększenie sprzedaży w sklepie online? Postaw na Google Ads dla e-commerce


Konwertujące i atrakcyjne opisy produktów

Opisy produktów powinny być unikalne, byś wyróżnił się na tle konkurencji i zwrócił uwagę odbiorcy. Dostosuj styl komunikacji do grupy docelowej oraz swojego produktu, np. koneserzy whisky, osoby poszukujące dobrego wina. Pisz przystępnie, ograniczaj żargon biznesowy do niezbędnego minimum, dzięki temu nie zniechęcisz użytkownika.
Umieść w opisach produktów słowa kluczowe, które są modne i powiązane z Twoją branżą oraz odpowiadają oczekiwaniom użytkowników. Zwróć uwagę na frazy typu long tail, np. białe wino wytrawne z Gruzji; dzięki temu skuteczniej wpasujesz się w intencje wyszukiwania odbiorców. W ten sposób zwiększasz szanse, że Twoja oferta dotrze do właściwej grupy docelowej. Analizę słów kluczowych możesz przeprowadzić w specjalistycznych narzędziach SEO, np. Keyword Planner, Senuto.

Przykładowa analiza popularności frazy kluczowej w narzędziu Google Keyword Planner

Przedstawiaj kluczowe informacje dla klienta, takie jak nazwa, cena, pojemność, koszty dostawy itp. Bądź rzetelny, bo odbiorca może zweryfikować każdą informację w internecie. Jeśli okażesz się niewiarygodny, klient nie skorzysta z Twojej oferty i może już nie wrócić na stronę Twojego sklepu z alkoholami.
Akcentuj kluczowe cechy swoich towarów, np. długi czas leżakowania whisky i wyjaśnij, dlaczego są ważne dla jakości danego alkoholu. Podkreślaj korzyść, jaką klient otrzyma, kupując Twój produkt, np. niezapomniane wrażenia smakowe. W ten sposób pokażesz, że Twoim celem jest zaspokojenie potrzeb odbiorcy, a nie tylko sprzedaż produktu. Dzięki temu możesz przekonać klienta do dokonania zakupów.
Zakończ opis produktu chwytliwym i konkretnym wezwaniem do działania (CTA), np. Dodaj do koszyka, Kup teraz. Umieść je w widocznym miejscu, np. po prawej stronie, pod opisem produktu. Wyróżnij CTA innym kolorem, np. czerwonym, zielonym, by użytkownik mógł je z łatwością zidentyfikować. Tworząc wezwanie do działania, bądź konkretny i precyzyjny, aby nie utrudnić interakcji.
Więcej inspiracji znajdziesz tutaj:

Przykładowa karta produktu na stronie sklepu internetowego z wyraźnym przyciskiem CTA


Atrakcyjne i rzetelne treści blogowe

Doskonałą przestrzenią na zaprezentowanie swojej marki w internecie jest blog firmowy. Przygotowując artykuły blogowe, możesz przedstawić zestaw porad i wskazówek na tematy związane m.in. z wyborem napojów alkoholowych oraz zaprezentować swoją ofertę. Zbudujesz w oczach klientów obraz eksperta w swojej branży. Dzięki temu możesz zyskać ich zaufanie i przyciągnąć wartościowy ruch na stronę.
Jeśli zastanawiasz się, jak pisać teksty na blog, mamy dla Ciebie kilka wskazówek:

 • postaw na przejrzysty przekaz - zadbaj o komunikatywny język i przystępną formę treści; to ułatwi zrozumienie informacji; zastosuj np. podział na akapity, nagłówki, wypunktowywania, pogrubienia,
 • twórz artykuły o charakterze tzw. topical authority, czyli treści, które wyczerpują dane zagadnienie; dostosuj długość tekstu do tematu, by zaspokoić potrzeby informacyjne klienta,
 • dbaj o poprawność językową - przestrzegaj m.in. zasad ortografii, gramatyki; to zbuduje Twoją wiarygodność,
 • zrób rzetelny research słów kluczowych - wybieraj popularne słowa kluczowe powiązane z Twoją branżą; wybieraj frazy poradnikowe, np. Jaki alkohol wybrać na prezent dla kobiety? Jak wygląda proces produkcji likieru, zamiast ogólnych, np. wino, likier; jeśli użytkownik szuka rzetelnych informacji na temat alkoholi, z większym prawdopodobieństwem wpiszę frazę poradnikową, a nie ogólną,
 • publikuj systematycznie - to pomoże Ci utrzymać stały ruch na stronie i zbudować zaufanie do marki; możesz przygotować kalendarz treści, by stworzyć treści z odpowiednim wyprzedzeniem; warto rozważyć cykliczne porady tematyczne, np. weekendowe pomysły na koktajle; dzięki temu wyróżnisz się na tle konkurencji i zwiększysz zainteresowanie swoją marką.


8. Wykorzystaj SEO lokalne w strategii marketingowej sklepu z alkoholami online

Prowadzisz sklep z alkoholami stacjonarnie, chcesz zwiększyć zasięg marki, ale nie wiesz jak? Zainwestuj w SEO lokalne! To strategia, która polega na optymalizacji strony, by zwiększyć jej widoczność w wynikach wyszukiwania, na podstawie kryterium lokalizacji, np. miasta, dzielnicy. W ramach pozycjonowania lokalnego Google możesz skorzystać z dwóch usług:

 • Profilu Firmy w Google - obejmuje kluczowe informacje dotyczące Twojej firmy, m.in. dane kontaktowe, godziny otwarcia, opinie klientów,
 • pakietu map Google - po wpisaniu frazy przez użytkownika w wyszukiwarkę, np. sklep z alkoholami Poznań, lokalizacja Twojej firmy pojawi się na mapie Google i będzie wyświetlona w górnych wynikach wyszukiwania.
  Pozycjonowanie lokale może zwiększyć zasięg marki w Twojej okolicy i zachęcić osoby rzeczywiście zainteresowane ofertą to odwiedzania Twojego sklepu. Udostępniając dane kontaktowe, zwiększasz komfort użytkowników, co może wpłynąć na ich decyzje zakupowe.

O korzyściach z SEO lokalnego dowiesz się także z:

Tzw. local pack dla sklepu z alkoholami w Google


9. Zoptymalizuj stronę internetową sklepu z alkoholami pod kątem UX

Opracowując strategię marketingową dla sklepu z alkoholami online, zadbaj o przejrzystą i intuicyjną stronę internetową. Logiczny i uporządkowany układ, ułatwi klientom poruszanie się w obrębie witryny i zachęci ich do zapoznania się z Twoimi produktami. Jak poprawić UX na stronie internetowej? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek!


Popraw szybkość ładowania strony

Szybkość ładowania strony to jeden z ważniejszych czynników warunkujących zadowolenie odbiorców. Jeśli przekroczy 3 sekundy, możesz wywołać u użytkowników irytację i zniechęcić ich do dokonania zakupów. Dlatego zacznij od analizy prędkości ładowania swojej strony np. w narzędziu Google Page Speed Insights. Możesz w nim ocenić zarówno urządzenia mobilne, jak i stacjonarne. Optymalizując czas ładowania, strony możesz m.in.:

 • skompresować pliki,
 • korzystać z formatu JPG do obrazów,
 • skrócić kod HTML,
 • zoptymalizować CSS i Java Script,
 • ograniczyć liczbę reklam,
 • sprawdzić przepustowość ruchu na stronie.

Analiza czasu ładowania strony na telefonach w Google Page Speed Inights

Analiza czasu ładowania strony na komputerach w Google Page Speed Insights


Zadbaj o dostosowanie strony do urządzeń mobilnych

Większość sprzedaży w e-handlu odbywa się przez urządzenia mobilne. Dlatego, jeśli chcesz, aby Twój sklep z alkoholami przynosił oczekiwane zyski, zadbaj o optymalizację mobilną strony. Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest przygotowanie strony responsywnej. To strona, która automatycznie dopasuje swój wygląd do wielkości ekranu urządzenia, na którym się wyświetla. Nie musisz wprowadzać zmian w kodzie HTML, ani w adresie URL. Dzięki temu:

 • wszystkie treści znajdują się pod jednym adresem URL,
 • ograniczasz duplikację treści,
 • zapewniasz użytkownikom pozytywne wrażenia.

Przeanalizuj swoją stronę, np. w narzędziu Google Search Console, by zidentyfikować ewentualne problemy. Zwróć uwagę m.in. na:

 • zastosowane wtyczki, które nie są obsługiwane przez przeglądarki na urządzeniach mobilnych, np. Flash,
 • widoczny obszar - czy jest widoczny na urządzeniach mobilnych,
 • dopasowanie obszaru do szerokości ekranu urządzenia użytkownika.
 • rozmiar czcionki - czy nie utrudnia czytania tekstu,
 • rozmieszczenie klikalnych elementów - czy nie są zbyt blisko siebie.

Wyniki raportu „Obsługa na urządzeniach mobilnych” w Google Search Console


Stwórz intuicyjną nawigację na stronie sklepu

Podstawą sukcesu w branży e-commerce jest przyjazna i intuicyjna nawigacja na stronie. W ten sposób zwiększasz komfort przeglądania oferty Twojego sklepu z alkoholami, co może przełożyć się na wyższą konwersję. Przygotowując nawigację na stronie, weź pod uwagę kilka wskazówek:

 • stwórz logiczny i intuicyjny układ kategorii i menu - przeanalizuj swoją ofertę i podziel towary na kategorie i podkategorie, np. szampany, wina, likiery,
 • wprowadź intuicyjną wewnętrzną wyszukiwarkę i spraw, by była widoczna, zwłaszcza na stronie głównej i stronach kategorii,
 • zastosuj menu okruszkowe - klient będzie mógł z łatwością zorientować się, w której części sklepu się znajduje; to zwiększa komfort poruszania się po stronie,
 • przystosuj nawigację do urządzeń mobilnych - uprościć strukturę kategorii i podkategorii; dzięki temu oferta będzie bardziej czytelna na mniejszych ekranach,
 • dodaj przycisk „powrót na górę strony” - dzięki temu klient będzie mógł w każdej chwili wrócić na początek strony; to zwiększa komfort przeglądania oferty i wzmacnia satysfakcję.

Sprawdź też:

Przykładowe menu okruszkowe na stronie agencji Widoczni


Stwórz przejrzystą i przystępną politykę cenową

Rozpiętość cenowa alkoholi jest duża. Dlatego powinieneś dopasować ceny w swoim sklepie z alkoholami online do potrzeb i możliwości finansowych swojej grupy docelowej. Wartość towaru powinna współgrać z jego jakości. Warto precyzyjnie określić czynniki, które wpływają na wartość towaru, np. skomplikowany proces produkcji. Transparentność ceny pozytywnie wpłynie na komfort robienia zakupów. Klient będzie dzięki temu potrafił określić stosunek jakości do ceny produktu. To może również wzbudzić jego zaufanie do marki i przekonać do skorzystania z oferty.

Nie wiesz, jak skutecznie wypromować sklep w internecie? Wypróbuj pozycjonowanie dla e-commerce


Udostępnij wiele metod płatności, dostawy i zwrotów

Jeśli chcesz zadbać o wygodę i komfort zakupów swoich klientów, zapewnij im różnorodność metod płatności, dostawy oraz zwrotów. Zadbaj, aby regulamin Twojego sklepu był widoczny i zrozumiały dla klientów. Postaw na czytelny i przejrzysty przekaz. Opcje płatności, dostawy i zwrotów udostępnij np. na stronie produktu lub w sekcji FAQ.
Czytelne zasady korzystania z Twojego sklepu wzbudzą zaufanie, zwiększą pozytywne doświadczenia odbiorcy oraz mogą skrócić ścieżkę klienta i zachęcić go do dokonania zakupów.

Warto wprowadzić m.in. opcje:

 • mobilnych płatności - m.in. opcje BLIK, szybkiego przelewu, Pay Pal; pamiętaj o bezpieczeństwie transakcji oraz przesyłu danych; zadbaj o wdrożenie m.in. certyfikat SSL na stronie oraz optymalizację konwersji,
 • płatności gotówką lub kartą/ BLIKIEM przy odbiorze,
 • różnorodnej dostawy i zwrotów, m.in. do paczkomatu, punku odbioru paczek, sklepu (jeśli prowadzisz sprzedaż stacjonarną) czy kurierem.

Alkohol jest delikatnym produktem, dlatego zadbaj o jakość opakowania produktu. Jeśli towar trafi do klienta w nienaruszonym stanie, może chętniej dokonać ponownych zakupów w Twoim sklepie. Dla zwiększenia poczucia satysfakcji możesz dołączyć spersonalizowane podziękowania lub kupon zniżkowy na kolejne zakupy.


Wskazówki marketingowe dla sklepu z alkoholami. Podsumowanie

Reklama sklepu z alkoholami w internecie to złożony proces, wymagający odpowiedniego przygotowania i przemyślanej strategii. Ważne jest, aby dotrzeć do odpowiedniej grupy docelowej, zachęcić ją do odwiedzenia strony internetowej sklepu i skłonić do zakupu. Przygotowaliśmy dla Ciebie 9 kluczowych wskazówek, które możesz wykorzystać w swojej strategii marketingowej dla sklepu z alkoholami online. Dzięki nim zbudujesz silną pozycję swojej marki na rynku i możesz istotnie zwiększyć sprzedaż.

Jakie są przepisy dotyczące reklamy alkoholu w internecie?
Down arrow

W Polsce obowiązuje ogólny zakaz reklamy alkoholu w internecie, z wyjątkiem reklamy piwa. Reklamy innych napojów alkoholowych są legalne tylko w krajach, w których reklama alkoholu jest dozwolona.

Jakie są najważniejsze czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy reklamie sklepu z alkoholami w internecie?
Down arrow

Do najważniejszych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy reklamie sklepu z alkoholami w internecie należą:

 • Grupa docelowa, czyli do kogo chcesz dotrzeć swoją reklamą? Jaki jest wiek, zainteresowania i preferencje zakupowe Twojej grupy docelowej?
 • Strona internetowa - twoja strona internetowa to Twoja wizytówka w internecie, powinna być atrakcyjna, przejrzysta i łatwa w nawigacji.
 • Treści - powinny być wartościowe i interesujące dla Twojej grupy docelowej, możesz publikować artykuły, poradniki, a także oferty promocyjne i nowości produktowe.
Jakie są najlepsze praktyki w zakresie reklamy sklepu z alkoholami w internecie?
Down arrow

Oto kilka najlepszych praktyk w zakresie reklamy sklepu z alkoholami w internecie:

 • Stosuj odpowiednie słowa kluczowe - wybierz te, które są związane z Twoimi produktami i usługami, dzięki temu Twoje reklamy będą wyświetlane użytkownikom, którzy szukają tego, co oferujesz.
 • Twórz kreatywne reklamy - powinny być kreatywne i przyciągające uwagę; dzięki temu przyciągniesz uwagę potencjalnych klientów i skłonisz ich do kliknięcia reklamy.
 • Monitoruj wyniki swoich działań - regularnie sprawdzaj, jak Twoje działania marketingowe wpływają na ruch na stronie internetowej i sprzedaż, dzięki temu będziesz mógł dostosować swoją strategię marketingową i osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty.


Poznaj historie sukcesów naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 550 pozytywnych opinii w Google i 80 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Milena Masłowska
Milena Masłowska

Milena swoje doświadczenie w marketingu internetowym zdobywała, pracując na stanowisku copywriterki w agencji oraz jako freelancerka. Regularnie pogłębia wiedzę z zakresu content marketingu, SEO, czy Google Ads studiując na kierunku Copywriting jako narzędzie reklamy.

Jest absolwentką studiów na kierunku Filologia rosyjska, ze specjalizacją literaturoznawstwo. Ukończyła kursy marketingu internetowego, a na co dzień doszkala się, czytając blogi o promowaniu biznesu i poznaje nowe zagadnienia związane z Google Ads. Swoje treści opiera na najświeższych informacjach branżowych i danych pozyskanych z narzędzi takich jak Senuto, Semstorm i Ahrefs.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Wskazówki marketingowe dla sklepu z alkoholami

Średnia ocen użytkowników4.97 na podstawie 120 głosów

UDOSTĘPNIJ