Wiosenna promocja - 25% zniżki na SEO i Ads
Close
688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E widoczni 70
SEO optymalizacja stron www Dzięki optymalizacji SEO skutecznie i na 100% w Super Cenie Zwiększamy Sprzedaż
SEO

Optymalizacja strony internetowej

Optymalizacja stron www to istotny element pozycjonowania. Pozwala ulepszyć stronę zarówno z myślą o robotach Google, jak i z myślą o użytkowniku. Dzięki dobrze zoptymalizowanej stronie masz większe szanse na wyświetlanie się na pierwszej stronie Google. Zwiększaj efektywność swojej strony www dzięki naszemu doświadczeniu i wiedzy w zakresie optymalizacji www pod pozycjonowanie.

artboard
Optymalizacja Stron WWW z widoczni to:
1
Najkorzystniejsza cenowo inwestycja w promocję Twojej strony
2
Nielimitowana liczba fraz
3
Bez długoterminowych umów
4
Skutecznie - Nasze kampanie finansują się same!
5
Zwiększamy sprzedaż
6
20 lat doświadczeń

Na czym polega optymalizacja strony www?

Pojęcie optymalizacji SEO dla wyszukiwarek wymieniane jest w różnych kontekstach: poprawy komfortu użytkowników strony, zwiększania sprzedaży, eliminowania błędów technicznych. My realizujemy optymalizację strony, która jest elementem złożonej usługi - pozycjonowania stron w wyszukiwarce. Zobacz, jakie na czym polega optymalizacja stron internetowych i jakie działania przeprowadzimy dla Ciebie, gdy zdecydujesz się na optymalizację SEO strony.

Techniczne SEO SEO copywriting Słowa kluczowe Działanie strony Link building

Techniczna optymalizacja www

W ramach technicznej optymalizacji strony zajmiemy się zarówno poprawą błędów na Twojej stronie, jak i ulepszeniem ważnych elementów.

Przeprowadzimy więc m.in. optymalizację meta danych, adresów URL, zlecimy wdrożenie przekierowań, usuniemy duplikację treści i problemy związane z indeksacją strony w Google, przygotujemy wskazówki odnośnie efektywnej struktury i nawigacji strony i wiele innych.

Najważniejsze dla Ciebie jest to, że taka optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych toruje drogę Twojej witryny do top 10 wyników wyszukiwania.

Optymalizowanie stron pod kątek treści

Brak błędów to nie wszystko, trzeba dać także wartość, dlatego przeprowadzamy optymalizację strony www pod kątem treści.

Planujemy długoterminowo rozwój treści na poszczególnych podstronach. Optymalizujemy objętość, budowę i tematykę treści. Teksty na stronie muszą jasno komunikować wyszukiwarce Google, co oferujesz i w jakiej branży działasz.

Dzieje się to za sprawą zawartości odpowiednich słów kluczowych. Ale o tym kolejny punkt.

Optymalizacja stron internetowych pod kątem fraz

To działanie, które zawiera w sobie wyszukiwanie fraz za pomocą narzędzi i analizy konkurencji, a następnie selekcję, nadanie im priorytetów i dopasowanie do odpowiednich podstron witryny.

Optymalizacja SEO strony pod kątem fraz powinna odbywać się cyklicznie, szczególnie, gdy po miesiącach działań dodane do treści strony frazy nie przynoszą efektów w postaci większej liczby odwiedzin, a następnie sprzedaży.

Optymalizacja kodu strony pod SEO

Na czas ładowania się strony ma wpływ wiele czynników, m.in. przeładowany niepotrzebnymi skryptami kod strony, który wymaga optymalizacji. Jeśli ten problem dotyczy Twojej witryny, przeprowadzamy taką optymalizację dla wyszukiwarek internetowych, bo one także oceniają szybkość ładowania się stron.

Optymalizacja strony www pod kątem linków

Wreszcie istotnym filarem pozycjonowania, który nazywamy w branży optymalizacją off-site jest budowa profilu linków przychodzących. Uważamy to za jedno z najważniejszych i najskuteczniejszych działań w ramach pozycjonowania.

Co wyróżnia naszą optymalizację www off-site? Różnorodność, nacisk na bezpieczeństwo Twojej strony i wysoką efektywność.

Ale optymalizacja strony w zakresie linków dotyczy również linków pomiędzy poszczególnymi podstronami serwisu. Optymalizacja struktury linkowania wewnętrznego to kolejne działanie, które ma ułatwić robotom Google odczytywanie całej strony i w efekcie ocenianie jej wartości dla użytkownika.

Koszty

Optymalizacja SEO cena cennik pozycjonowania www

Ile kosztuje optymalizacja strony pod pozycjonowanie? Aby poznać cennik optymalizacji stron www, skontaktuj się z nami przez formularz. Warto wiedzieć, co sprawia, że cena optymalizacji SEO dla wyszukiwarek oferowanej na rynku różni się pomiędzy agencjami. 

Na koszt optymalizacji www wpływa m.in.:
1
Powtarzalność działań

U nas optymalizacja strony pod SEO jest działaniem cyklicznym. Wychodzimy z założenia, że nie ma recepty na skuteczne pozycjonowanie, dlatego na bieżąco analizujemy skuteczność strategii optymalizacji i w miarę potrzeby modyfikujemy ją. Nasz cennik optymalizacji stron internetowych uwzględnia ciągłe działania, a nie tylko jednorazową naprawę błędów czy zmianę meta danych.

2
Dostęp do specjalistycznych narzędzi

Skuteczna optymalizacja stron wymaga korzystania z narzędzi, które zazwyczaj są płatne, a więc i cena optymalizacji strony jest od tego zależna. Korzystając z naszej usługi optymalizacji masz pewność, że nie działamy po omacku, tylko opieramy się na danych z czołowych na rynku narzędzi SEO.

3
Termin realizacji

Optymalizacja strony jest u nas projektem, który realizuje zespół z ekspertem pozycjonowania na czele. To sprawia, że cena optymalizowania stron jest wyższa niż w przypadku działań prowadzonych przez jedną osobę. Dzięki wsparciu copywriterów i osób zajmujących się wdrażaniem zmian na stronie, zespół projektowy może działać znacznie szybciej niż przypadku optymalizacji strony realizowanej przez jedną osobę; krótszy czas wdrażania zmian i optymalizacji serwisu to także krótsza droga do top 10 wyników wyszukiwania.

Optymalizacja strony pod wyszukiwarki - co warto wiedzieć?

Optymalizacja SEO dla wyszukiwarek zakłada wprowadzanie zmian na stronie. Warto więc przygotować się na takie sytuacje jak:

 • konieczność udostępnienia nam danych dostępowych do strony
 • wdrożenie pierwszych zaleceń optymalizacyjnych
 • cykliczne akceptowanie rekomendowanych zmian na stronie
 • akceptowanie fraz i nowych treści na stronę
 • akceptacja zmian w wyglądzie strony - zamiast samych zdjęć, niezbędne są także teksty

Skuteczna optymalizacja stron www to w większości praca zespołu SEO, ale w niewielkim stopniu także Twoje zaangażowanie w postaci zgody na działania i ewentualnie wskazanie kierunku dalszej optymalizacji w zgodzie z Twoim biznesem.

widoczni 4

Optymalizacja strony często utożsamiana jest z pozycjonowaniem stron. Chociaż warto podkreślić, że pozycjonowanie obejmuje także inne działania optymalizacyjne, nie tylko w obrębie strony, jest to dobra interpretacja. Zobacz nasze wideo i dowiedz się, na czym polega optymalizacja strony internetowej.

O naszym spojrzeniu na SEO opowiada nasz starszy pozycjoner Michał Borzyszkowski. A jeśli interesuje Cię temat optymalizacji on-site, zajrzyj na nasz blog, gdzie znajdziesz wiele interesujących artykułów na ten temat.

Co to jest optymalizacja strony internetowej?

corner

Zobacz co to jest optymalizacja strony

Jakie są cele optymalizacji strony?


Pozycjonowanie nieodłącznie wiąże się z optymalizacją strony, która ma na celu wprowadzenie takich zmian na stronie, aby znalazła się jak najwyżej w wynikach wyszukiwania Google lub innej wyszukiwarki.

SEO optymalizacja strony ma na celu także dostosowanie treści do potrzeb użytkownika. Google ocenia jakość strony przez pryzmat użytkownika, w szczególności użytkownika urządzeń mobilnych. Takie aspekty jak prawidłowe wyświetlanie się treści i zachowanie funkcjonalności strony na smarftonie, nabierają coraz większego znaczenia.

 

Jak optymalizować stronę?

Optymalizacja strony obejmuje zarówno zmiany na stronie, które są widoczne dla użytkownika (treści, nagłówki) oraz zmiany w postaci optymalizacji kodu, które są widoczne tylko dla Google. Aby wprowadzić skuteczną optymalizację strony, niezbędna jest wiedza z zakresu aktualnych wymagań Google i trendów w SEO. A także umiejętności techniczne, które pozwalają na wdrożenie optymalizacji na stronie.

SEO optymalizacja strony ma na celu także dostosowanie treści do potrzeb użytkownika. Google ocenia jakość strony przez pryzmat użytkownika, w szczególności użytkownika urządzeń mobilnych. Takie aspekty jak prawidłowe wyświetlanie się treści i zachowanie funkcjonalności strony na smarftonie, nabierają coraz większego znaczenia.

 

Optymalizacja treści SEO - podstawowe zalecenia

Obecnie optymalizacja treści SEO to nie tylko powtarzanie fraz kluczowych, lecz szereg rozbudowanych zabiegów. Dlatego, aby cieszyć się gwarantowanymi sukcesami, najlepiej zgłosić się do profesjonalnej agencji marketingowej. Na co przede wszystkim warto zwrócić uwagę podczas optymalizacji treści SEO?

 • Treści o niskiej jakości - do ich wykrycia możesz wykorzystać narzędzia takie jak Google Search Console, Google Analytics czy Ahrefs, wskażą ci treści o niskim zainteresowaniu. Podczas optymalizacji treści SEO pamiętaj, aby była wartościowa i sensowna, w tym celu można wykorzystać wypowiedzi ekspertów i sekcję FAQ.
 • Frazy kluczowe - zadbaj, aby były doprecyzowane do zawartości strony. W ramach optymalizacji treści SEO aktualizuj również wcześniejsze frazy, które przestały być popularne.

Skuteczna optymalizacja pod kątem treści

W ramach optymalizacji strony pod kątem treści warto korzystać z dostępnych źródeł informacji. W tym celu przeanalizuj najskuteczniejsze wpisy. W ten sposób dowiesz się co zachęca użytkowników do częstych odwiedzin. Na co należy zwrócić uwagę w trakcie tego etapu optymalizacji strony pod kątem treści?

 • Typ treści - poradniki case study, checklisty, zestawienia
 • Sposób optymalizacji pod względem czytelności
 • Konstrukcja nagłówków i wyróżnień tekstu
 • Wykorzystane grafiki

Pamiętaj, że optymalizacja strony pod kątem treści ma przede wszystkim służyć czytelnikowi. Dlatego warto, go poznać, zrozumieć czego potrzebuje i co lubi. Wykorzystaj zdobytą wiedzę do optymalizacji wcześniejszych stron pod kątem treści.

Elementy optymalizacji strony pod kątem wyszukiwarek

Optymalizacja strony pod kątem wyszukiwarek obejmuje szereg działań mających na celu zwiększenie jej pozycji w rankingach wyszukiwania poprzez poprawę jej odbioru przez daną wyszukiwarkę. Spośród różnych zabiegów w celu optymalizacji strony pod wyszukiwarkę warto przede wszystkim:

 • ukierunkować tematycznie podstrony - twórz nowe podstrony dla odmiennych treści. Ułatwi to optymalizację strony pod kątem wyszukiwarki oraz zwiększy zainteresowanie użytkowników,
 • być na bieżąco z trendami - w ten sposób uatrakcyjnisz stronę nie tylko pod kątem wyszukiwarek, ale również dla użytkowników,
 • aktualizować zawartość - co jakiś czas usuwaj nieaktualne posty,
 • pamiętać o tekście - roboty wyszukiwarek potrzebują treści do analizowania, jednocześnie pamiętaj, że nie czytają obrazów, zdjęć, filmów czy animacji, dlatego, gdy optymalizujesz stronę pod kątem wyszukiwarek zadbaj o opisy alternatywne,
 • zdobywać odesłania - postaraj się, aby twoja strona była linkowana na popularnych miejscach w internecie.

Czas oczekiwania na efekty optymalizacji pod seo

Optymalizacja pod SEO jest dostosowana do potrzeb i celów konkretnej strony internetowej. Takie zróżnicowanie, uniemożliwia jednocześnie określenie jednakowego okresu oczekiwania na pierwsze efekty. W niektórych przypadkach optymalizacji pod seo, zyski pojawiają się dość szybko. Jednak zazwyczaj efekty są widoczne po kilku miesiącach współpracy. Pamiętaj, że proces pozycjonowania składa się z wielu etapów. Nastawiając się na dłuższy okres oczekiwania unikniesz niepotrzebnych nieporozumień. Dużo zależy od samej agencji, dlatego warto wyjaśnić tą kwestię w trakcie omawiania strategii optymalizacji pod seo.

Narzędzia służące optymalizacji strony pod kątem wyszukiwarki

Na skuteczną optymalizację strony pod kątem wyszukiwarki wpływa doświadczenie i wiedza specjalistów ds. SEO oraz specjalnie zaprojektowane w tym celu narzędzia. Poznaj kilka praktycznych narzędzi wspomagających optymalizację strony pod kątem wyszukiwarki:

 • Majestic SEO/Ahrefs - ułatwiają analizę i audyt profilów linków
 • Google Search Console - jedną z wielu funkcji jest weryfikacja skuteczności treści, a także błędów technicznych. Pomaga m.in. w indeksowaniu strony.
 • Surfer - wspomaga optymalizację strony pod kątem wyszukiwarki poprzez analizę linków oraz planowanie i tworzenie treści.
 • Google Keyword Planner - wyszukuje frazy kluczowe w celu optymalizacji strony pod kątem wyszukiwarki.

Jak przeprowadzić optymalizację strony?

Zastanawiasz się, jak przeprowadzić optymalizację strony? Jest to rozbudowany zabieg składający się z kilku kroków, wymagających praktycznej wiedzy i doświadczenia. Najlepszym rozwiązaniem jest skierowanie się do specjalisty ds. SEO. Wyróżniamy kilka elementów składających się na to, jak przeprowadzić optymalizację strony:

 • Działania wstępne - na tym etapie przeprowadzany jest audyt SEO oraz analiza konkurencji. Na tej podstawie buduje się strategię pozycjonowania, mówiącą jak przeprowadzić optymalizację strony klienta.
 • Optymalizacja techniczna - czyli zadbanie o elementy takie jak: plik robots.txt, certyfikat bezpieczeństwa SSL, szybkość strony, wersja mobile oraz brak duplikacji treści i niedziałających linków.
 • Optymalizacja on-site - czyli, jak przeprowadzić optymalizację strony wewnętrznie. Są to głównie zadania contentowe - zadbanie o strukturę treści, nagłówki, tytuł, adres URL.
 • Optymalizacja off-site - inaczej linkbuilding, czyli pozyskiwanie linków ze stron zewnętrznych.
 • Analityka - obejmuje przeanalizowanie efektów, jak przeprowadzono optymalizację strony. Najczęściej przy użyciu Google Analytics.

Optymalizacja witryn internetowych pod względem czasu ładowania

Podczas procesu optymalizacji witryn internetowych, specjalista oprócz zadbania o linkbuiding czy strukturę treści, musi zwrócić uwagę na czas ładowania strony. Aktualnie użytkownicy porzucają stronę, jeśli nie załaduje się w ciągu kilku sekund. O czym warto pamiętać podczas optymalizacji witryn internetowych?

 • Wykorzystanie pamięci podręcznej przeglądarki - pozwoli to robotowi wyszukiwarki pobrać elementy ze swojej pamięci.
 • Optymalizacja obrazków - na szybkość strony wpływa rozdzielczość i rozmiar obrazka.
 • Włączanie kompresji po stronie serwera - dzięki takiej optymalizacji witryn internetowych, dane są kompresowane na serwerze i dekompresowane przez przeglądarkę.

Optymalizacja serwisów internetowych i rola nagłówków

Budując content w ramach optymalizacji serwisów internetowych należy zwrócić szczególną uwagę na nagłówki. Są one podstawowym miejscem umieszczenia fraz kluczowych i w znaczącym stopniu wpływają na pozycjonowanie strony. Optymalizacja serwisów internetowych powinna uwzględnić hierarchię nagłówków - im wyższy nagłówek tym wyższa jego waga. Kolejnym aspektem są powtórzenia - najważniejszy nagłówek (H1) powinien występować pojedynczo, resztę można powtarzać. W trakcie optymalizacji serwisów internetowych warto pamiętać o umiarze. Podstawowym celem nagłówków w ramach pozycjonowania jest użycie w nich słów kluczowych. Najważniejsze dla danej trony powinno znaleźć się w każdym nagłówku.

Optymalizacja stron pod seo – niedoceniane działania

Optymalizacja stron pod seo to przejście przez szereg elementów składających się na rozbudowany proces pozycjonowania. W natłoku zleceń, łatwo pominąć pomniejsze działania. Jednak, aby uzyskać najlepsze efekty optymalizacji stron pod seo, warto zwrócić uwagę również na drobiazgi.

Uwagę użytkowników przyciągają strony intuicyjne, przez które mogą przejść szybko i łatwo. Jednym ze sposobów jest zbudowanie uporządkowanego menu, które usprawni nawigację po stronie i odnalezienie interesujących materiałów.

W ramach optymalizacji strony pod seo nie może zabraknąć przygotowania wersji mobile. Zdecydowana większość użytkowników pochodzi ze smartfonów, strona niedostosowana do wersji mobile będzie niewygodna dla użytkowników i częściej porzucana.

Specjaliści ds. Pozycjonowania, podczas optymalizacji strony pod seo, przygotowuję listę elementów, które warto zmienić w celu poprawy sprzedaży. Jednym z nich jest CTA, należy je umieszczać w widocznych miejscach, zachowując jednocześnie umiar.

Optymalizacja seo - na czym polega?

SEO (Search Engine Optimization) to cały szereg działań optymalizujących strony www pod kątem wyszukiwarek. Celem optymalizacji SEO jest zwiększenie widoczności przez stronę i osiągnięcie jak najwyższych pozycji w organicznych (bezpłatnych) wynikach wyszukiwania na kluczowe frazy powiązane z ofertą. Optymalizacja seo na czym polega? W ramach procesu pozycjonowania przeprowadza się techniczną edycję strony, czyli przygotowanie pliku robots.txt, wersji mobilnej strony, certyfikatu bezpieczeństwa SSL, usuwa się również wszelkie doplikacje treści i niedziałające linki. Optymalizacja seo polega także na działaniach na stronie (np. optymalizacja treści i struktury strony) oraz działaniach zewnętrznych (np. linkbuilding). Optymalizacja seo polega nie tylko na zadowoleniu robotów wyszukiwarek, ale także realnych użytkowników.

Techniczna optymalizacja serwisu

Optymalizacja serwisu w obrębie tylko i wyłącznie strony, dotycząca wszystkich elementów poza treścią, nazywana jest SEO technicznym. Celem takiej optymalizacji serwisu jest ułatwienie robotom zrozumienia i zaindeksowania zawartości poszczególnych stron w witrynie, a także poprawa komfortu użytkowników w procesie korzystania ze strony. Do zadań technicznej optymalizacji serwisu zaliczamy m.in.:

 • przygotowanie i wdrożenie mapy strony,
 • utworzenie i dodanie na stronie pliku robots.txt,
 • wdrożenie certyfikatu SSL,
 • optymalizację adresów URL,
 • wdrożenie i optymalizację meta tagów,
 • zaplanowanie i wdrożenie spójnej struktury linków wewnętrznych,
 • usunięcie duplikacji treści,
 • wdrożenie danych strukturalnych,
 • wdrożenie przekierowań,
 • wdrożenie linków kanonicznych,
 • optymalizacja szybkości strony,
 • przygotowanie mobilnej wersji strony.

Nieodłącznym elementem optymalizacji serwisu jest analityka, która pozwoli zbadać aktualny stan strony i wykryje ewentualne błędy.

Na czym polega optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych?

Efektywne pozycjonowanie strony to optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych. Przygotowując strategie działania należy zwrócić uwagę na wytyczne wyszukiwarek internetowy u których chcemy się znaleźć wysoko w rankingach. Na jakie elementy warto zwrócić uwagę podczas optymalizacji dla wyszukiwarek internetowych?

Atrakcyjna i wartościowa zawartość zachęci użytkowników do wejścia na naszą stronę oraz ponownych odwiedzin. Często publikowane treści, poprawią ruch na stronie i zwiększą zainteresowanie wyszukiwarek internetowych

Istotnym elementem optymalizacji dla wyszukiwarek internetowych jest liczba i jakość linków przychodzących. Nie można do tego podejść lekceważąco czy na masową skalę, ponieważ roboty wyszukiwarek zwracają uwagę na wiarygodność i rzetelność źródeł.

Podczas optymalizacji dla wyszukiwarek warto zwrócić uwagę na responsywność strony, czyli dostosowanie do urządzeń mobilnych oraz szybkość ładowania strony. Oba czynniki wpływają na zadowolenie użytkowników i popularność strony.

Narzędzia do audytu przed optymalizacją strony pod kątem seo

Działania optymalizujące stronę pod kątem seo wyprzedza analiza aktualnego stanu strony, czyli audyt SEO. Specjalistów wspomagają oczywiście sprawdzone narzędzia, takie jak:

 • DeepCrwal - sprawdza czy witryna spełnia wymagania techniczne pod kątem SEO, jednak nie analizuje treści nagłówków
 • Screamin Frog - pomaga w optymalizacji strony pod kątem seo poprzez weryfikację wielu elementów strony, indeksacji witryny oraz poprawności wdrożenia kodów Googla
 • PageSpeed Insight - jest to darmowe narzędzie do sprawdzania szybkości ładowania strony

Jest to zestaw jednych z wielu narzędzi wspomagających proces optymalizacji strony pod kątem seo.

Optymalizacja witryny lokalnej

Podczas promocji lokalnej firmy należy zadbać o optymalizację witryny lokalnej pod względem SEO. W takim wypadku oprócz klasycznych etapów procesu pozycjonowania, podczas optymalizacji witryny lokalnej warto uwzględnić:

 • dane kontaktowe w widocznym miejscu - zabieg ten wpływa na budowanie zaufania, jeśli firma zajmuje się szybkimi interwencjami, dane kontaktowe powinny znaleźć się jak najwyżej strony, a nie klasyczni w stopce,
 • treści dotyczące lokalnych wydarzeń - optymalizacji witryny podlega również content, dzięki relacją z lokalnych wydarzeń firma staje się częścią społeczności,
 • lokalne słowa kluczowe - uwzględnienie lokalnych słów kluczowych pozwala stworzyć long tail precyzyjnie dopasowany do intencji użytkowników,
 • znaczniki shema.org - uwzględniająca je optymalizacja witryny pozwoli zawrzeć dodatkowe informacje o ofercie i firmie w organicznych wynikach wyszukiwarki.

Optymalizacja seo strony a Google Ads

Zarówno optymalizacja seo strony i działania Google Ads należą do obszaru marketingu internetowego. Dotyczą jednak zupełnie odrębnych inwestycji w usługi i sposoby promocji.

Optymalizacja seo strony, inaczej zwana pozycjonowaniem, to szereg działań mających na celu zdobycie lepszych pozycji w rankingu wyszukiwarek na dane frazy i pozyskanie ruchu z organicznych wyników. Na wyniki optymalizacji seo strony trzeba jednak trochę poczekać, gdyż nie wynikają z dokonywania płatności.

Z kolei narzędzie Google Ads wpływa na pojawienie się strony w wyszukiwarce, jednak po dokonaniu zapłaty. Widoczność budowana jest prawie natychmiastowo, chociaż na efekty również trzeba trochę poczekać. W przeciwieństwie do optymalizacji seo strony, korzyści z Google Ads nie są organiczne lecz sponsorowane.

Optymalizacja strony pod seo a linkowanie wewnętrzne

Wprowadzenie błędnej struktury linków wewnętrznych w ramach optymalizacji strony pod seo, może utrudnić robotom wyszukiwarek poruszanie się po niej. W efekcie następują problemy w indeksowaniu strony. Czego wystrzegać się podczas optymalizacji strony pod seo?

 • Zamieszczania niepowiązanych tematycznie z podstroną.
 • Nadmiernego linkowania na jednej stronie.
 • Wykorzystywania jednakowego anchora dla różnych linków.
 • Wykorzystywania różnych anchorów prowadzących do tej samej podstrony.

Optymalizacja strony pod seo - o czym pamiętać podczas linkowania wewnętrznego?

 • W treściach blogowych zamieszczaj pasujące tematycznie linki.
 • Wykorzystuj różnorodne treści linków
 • Linkuj tylko do podstron na tym samym poziomie lub wyższym.

Optymalizacja www początkującego sklepu

Równocześnie z założeniem firmy powinna powstawać jego strona internetowa. Właściciele zazwyczaj nie mają doświadczenia w branży SEO i nie wiedzą jak poprawnie przeprowadzić optymalizację www. W takiej sytuacji można zgłosić się do odpowiednie agencji lub zaryzykować i przeprowadzić samodzielnie optymalizację www. W obu przypadkach warto mieć wiedzę o podstawowych czynnościach, które czekają stronę:

 • Dobieranie chwytliwej nazwy - ważne, aby wpadała w ucho użytkowników i kojarzyła się z branżą, najczęściej jest nią nazwa firmy lub słowa kluczowe.
 • Budowanie intuicyjnego szkieletu strony -w trakcie optymalizacji www, nie powinno się zapomninać o elementach, do których przywykli użytkownicy (rozwijane menu, zakładki “o nas/kontakt”, wersja mobile). Użytkownicy porzucają strony, które są dla nich niekomfortowe.
 • Planowanie treści - pierwszym krokiem jest określenie grupy odbiorców, treść powinna być dla nich atrakcyjna, optymalizacja www treści uwzględnia słowa kluczowe oraz przygotowanie publikacji z wyprzedzeniem.
 • Działania on-site i off-site - proces ten składa się z wielu elementów, dlatego zaleca się kontakt ze specjalistom
 • Prowadzenie analityki - zbieranie danych od samego początku pomoże w kolejnych optymalizacjach www

Optymalizacja strony internetowej seo a backlinki

Jest wiele aspektów wpływających na pozycję w rankingach Google. Jednym z najbardziej kluczowych elementów optymalizacji strony internetowej seo powinna być budowa profili linków prowadzących do niej. Spośród możliwych sposobów pozyskiwania linków warto wyróżnić:

 • wymianę artykułów,
 • prowadzenie branżowych szkoleń,
 • stworzenie e-booka,
 • przeprowadzenie wywiadu z ekspertami,
 • występowanie na branżowych eventach.

Skuteczną i bezpieczną metodą optymalizacji strony internetowej seo jest pozyskiwanie naturalnych linków. W ten sposób powstaje wizerunek zaufanej firmy która jest w otoczeniu uznana za autorytet i wiarygodnego eksperta w branży. Zbudowana na takim gruncie optymalizacja strony internetowej seo przynosi długofalowe efekty.

Zalety optymalizacji strony internetowej

Pod pojęciem optymalizacji strony internetowej kryje się szereg zadań wewnętrznych mających na celu poprawę jej pozycji w wyszukiwarce. Inaczej proces ten nazywany jest on-site SEO. Jakie korzyści niesie za sobą optymalizacja strony internetowej?
Strona internetowa zwiększy swoją widoczność i będzie wyświetlała się wyżej na odpowiednie do treści słowa kluczowe. Zaowocuje to większym ruchem i prawdopodobieństwem konwersji. Optymalizacja strony internetowej to również poprawa jej jakości. Umożliwia to użytkownikom na trafne, sprawne i efektywne poruszanie się po niej. Z kolei zadowolony gość chętniej wróci na naszą stronę. Proces optymalizacji strony internetowej przynosi długofalowe korzyści związane z rozpoznawalnością marki.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej