Pozycjonowanie mobilne
SEO

Pozycjonowanie mobilne

Popularność urządzeń mobilnych wśród użytkowników Internetu stawia przed właścicielami witryn i sklepów internetowych nowe wyzwanie. Google szczegółowo sprawdza nie tylko to, czy Twoja strona jest dostępna w wersji mobilnej lub RWD, ale także czy zachowuje wszelkie zasady użyteczności.
Aby wyeliminować źle wyświetlające się strony z mobilnych wyników wyszukiwania, Google opublikowało algorytm, który zupełnie zmienia mobilne wyniki wyszukiwania.

Pozycjonowanie mobilne jest więc niezbędne do osiągania czołowych pozycji w mobilnych wynikach Google właśnie na urządzeniach przenośnych (tablety i telefony).

Zobacz jakie korzyści daje pozycjonowanie stron internetowych.

 

Mobile friendly SEO

Pozycjonowanie mobilne - różnice

Pozycjonowanie mobilne to po części te same działania, których dokonujemy przy pozycjonowaniu pełnowymiarowych serwisów. Urządzenia mobilne mają jednak inne możliwości niż komputery. Google sprawdza więc nie tylko wersję strony, ale także jej techniczne możliwości i budowę. 

Najczęściej popełniane błędy na stronach mobilnych to:

  • zbyt mały font
  • zbyt blisko osadzone przyciski
  • wyskakujące, nieskalowalne okienka
  • włączone autoodtwarzanie wideo
  • załączanie informacji w formie dużych plików pdf
  • przekierowanie do wideo na YouTube, niedostępnego na urządzeniach mobilnych
  • przekierowanie do stron źle wyświetlających się na urządzeniach mobilnych
  • stosowanie technologii Flash zamiast HTML5

 

JAK WYGLĄDA POZYCJONOWANIE MOBILNE?

01

AUDYT NA URZĄDZENIACH MOBILNYCH

Zanim podejmiemy działania optymalizacyjne w ramach pozycjonowania mobilnego, sprawdzimy jaka wersja Twojej witryny dostępna jest na urządzeniach mobilnych. Zdiagnozujemy i usuniemy błędy, które powodują nieprawidłowe wyświetlanie się strony i sprawdzimy przekierowania.

02

Funkcjonalność strony mobilnej

Strona na urządzenia mobilne to nie tylko dopasowanie jej do wymiarów wyświetlacza, ale również zachowanie funkcjonalności i skuteczności. Przetestujemy możliwość nawiązania kontaktu, dokonania zakupu czy sprawdzenia oferty bez konieczności korzystania z komputera lub pobierania ciężkich plików.

03
MOBILE VS. RWD

Jeśli jeszcze nie posiadasz odpowiedniej wersji strony, przygotujemy propozycję jej rozwoju pod kątem użytkowników urządzeń mobilnych. Pomożemy Ci wybrać najlepsze rozwiązanie dla Twojego biznesu i doradzimy czy lepsze będzie stworzenie strony mobilnej czy strony responsywnej RWD (ang. Responsive Web Design).

04

WSZYSTKO W JEDNYM MIEJSCU

W ramach pozycjonowania mobilnego zaprojektujemy, wdrożymy i odpowiednio zoptymalizujemy stronę zgodną z wymaganiami Google dla stron na urządzenia mobilne. Następnie będziemy ją monitorować, aby była zgodna ze zmieniającymi się wymaganiami Google dotyczącymi SEO mobile.

Współpraca
Skontaktuj się z nami
Zadzwoń do nas
Napisz do nas
Newsletter
Blog
Ostatnio na blogu
05-06-2017
Przygotowaliśmy listę błędów w sklepach PrestaShop, które mogą utrudniać pozycjonowanie lub wręcz obniżać pozycję sklepu w wynikach wyszukiwania.
więcej
23-05-2017
Co zrobić, aby wypromować swój blog i swoje wpisy? Prezentujemy podstawowe działania, od których może rozpocząć każdy bloger.
więcej
16-05-2017
Jak zmotywować użytkowników, aby korzystali z zapytań przez formularz online i tym samym generowali sprzedaż za pośrednictwem strony internetowej? Odpowiedzią j...
więcej
Zadaj nam pytanie