Rekrutujemy! Dołącz do naszej agencji!
Close
688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E Widoczni zespół crop
Pozycjonowanie mobilne
SEO

Pozycjonowanie mobilne

Popularność urządzeń mobilnych wśród użytkowników Internetu stawia przed właścicielami witryn i sklepów internetowych nowe wyzwanie. Google szczegółowo sprawdza nie tylko to, czy Twoja strona jest dostępna w wersji mobilnej lub RWD, ale także czy zachowuje wszelkie zasady użyteczności.
Aby wyeliminować źle wyświetlające się strony z mobilnych wyników wyszukiwania, Google opublikowało algorytm, który zupełnie zmienia mobilne wyniki wyszukiwania.

Pozycjonowanie mobilne jest więc niezbędne do osiągania czołowych pozycji w mobilnych wynikach Google właśnie na urządzeniach przenośnych (tablety i telefony).

Zobacz jakie korzyści daje pozycjonowanie stron internetowych.

Mobile friendly SEO

Pozycjonowanie mobilne różnice

Pozycjonowanie mobilne to po części te same działania, których dokonujemy przy pozycjonowaniu pełnowymiarowych serwisów. Urządzenia mobilne mają jednak inne możliwości niż komputery. Google sprawdza więc nie tylko wersję strony, ale także jej techniczne możliwości i budowę.

Najczęściej popełniane błędy na stronach mobilnych to:

  • zbyt mały font
  • zbyt blisko osadzone przyciski
  • wyskakujące, nieskalowalne okienka
  • włączone autoodtwarzanie wideo
  • załączanie informacji w formie dużych plików pdf
  • przekierowanie do wideo na YouTube, niedostępnego na urządzeniach mobilnych
  • przekierowanie do stron źle wyświetlających się na urządzeniach mobilnych
  • stosowanie technologii Flash zamiast HTML5

W uniknięciu tych błędów pomóc może audyt stron mobilnych, który przeprowadzają nasi eksperci.

Jak wygląda pozycjonowanie mobilne?

1

Audyt stron mobilnych

Zanim podejmiemy działania optymalizacyjne w ramach pozycjonowania mobilnego, sprawdzimy jaka wersja Twojej witryny dostępna jest na urządzeniach mobilnych. W trakcie audytu strony mobilnej zdiagnozujemy i usuniemy błędy, które powodują nieprawidłowe wyświetlanie się strony i sprawdzimy przekierowania.

2

Funkcjonalność strony mobilnej

Strona na urządzenia mobilne to nie tylko dopasowanie jej do wymiarów wyświetlacza, ale również zachowanie funkcjonalności i skuteczności. Przetestujemy możliwość nawiązania kontaktu, dokonania zakupu czy sprawdzenia oferty bez konieczności korzystania z komputera lub pobierania ciężkich plików.

3

Mobile vs. RWD

Jeśli jeszcze nie posiadasz odpowiedniej wersji strony, przygotujemy propozycję jej rozwoju pod kątem użytkowników urządzeń mobilnych. Pomożemy Ci wybrać najlepsze rozwiązanie dla Twojego biznesu i doradzimy czy lepsze będzie stworzenie strony mobilnej czy strony responsywnej RWD (ang. Responsive Web Design).

4

Wszystko w jednym miejscu

W ramach pozycjonowania mobilnego zaprojektujemy, wdrożymy i odpowiednio zoptymalizujemy stronę zgodną z wymaganiami Google dla stron na urządzenia mobilne. Następnie będziemy ją monitorować, aby była zgodna ze zmieniającymi się wymaganiami Google dotyczącymi SEO mobile.

Szukasz skutecznej agencji SEO / ADS?

Person
Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej