Wypromuj swoją stronę z SXO
Close
688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E Widoczni zespół crop
Skuteczne pozycjonowanie stron Zwiększ z nami swoją sprzedaż. Nasze kampanie finansują się same.
artboard
SEO

Pozycjonowanie stron z agencją widoczni.
Nowa oferta SEO na 2024 rok.

Dotrzyj do swoich klientów w Google

Optymalizacja SEO i skuteczne pozycjonowanie stron internetowych w naszym wydaniu to znacznie więcej niż dotarcie do top 10 wyników wyszukiwania Google.

Jesteśmy skoncentrowani na konwersji i sukcesywnym wzroście wskaźnika Zwrotu z Inwestycji (ROI). Naszym celem w pozycjonowaniu strony internetowej jest stały wzrost widoczności w Google na wszystkie frazy związane z Twoją ofertą.

1
Koncentracja na pozyskiwaniu zapytań i sprzedaży
2
Bezpośredni kontakt ze specjalistą SEO
3
Ponad 130 doświadczonych specjalistów
4
Przejrzyste zasady współpracy, bez długoterminowej umowy
5
Transparentność w raportowaniu wyników pozycjonowania i optymalizacji
6
Optymalizacja konwersji jako element pozycjonowania
Spis treści

• Jak realizujemy pozycjonowanie?

• Poznaj efekty naszych działań

• Zainwestuj w pozycjonowanie

• Zalety SEO

• Optymalizacja konwersji w cenie

• Kiedy zobaczę efekty SEO?

• Jaka cena pozycjonowania?

• Dlaczego my?

• Co obejmuje pozycjowanie stron?

personalizowana oferta

Sam decydujesz jaki rabat otrzymujesz

 

Oferta ważna do końca marca

Poznaj siłę SXO! To wyjątkowa okazja, by wzmocnić swoją obecność online i przekuć ruch na stronie w konwersję i sprzedaż!

W Widocznych stawiamy klienta na pierwszym miejscu, a ofertę dopasowujemy do indywidualnych potrzeb i celów. Teraz to ty przejmujesz kontrolę:

  • Przy umowie na 6 miesięcy, 7 miesiąc dostajesz za 50% ceny!
  • A jeśli zdecydujesz się na 12 miesięcy, to cały 13 miesiąc otrzymasz GRATIS!

Skontaktuj się z naszym ekspertem i dostosuj ofertę do siebie

 

Skorzystaj z promocji
promocja marzec 2024 2
Zalety SEO

Skuteczne pozycjonowanie stron - Twoje korzyści

Postaw na agencję, która dostarcza realne efekty SEO

 

Pozycjonowanie stron w agencji widoczni to wymierne korzyści dla Twojego biznesu. Dzięki naszym działaniom zauważysz istotne pozytywne zmiany:

 

Budujemy widoczność strony

Nasi klienci są #zawszewidoczni. W efekcie pozycjonowania Twoja strona będzie wyświetlać się na pierwszej stronie Google na najważniejsze frazy związane z Twoim biznesem. Gdy Twój potencjalny klient będziesz szukał produktów, usług, firm czy chociażby porad, znajdzie właśnie Twoją stronę. A konkurencja? Z nami zostawisz ją daleko w tyle. Wysokie pozycje na istotne słowa kluczowe zajmie Twoja strona internetowa.

Zwiększamy liczbę odwiedzin na stronie

Strategiczne podejście do wyboru słów kluczowych i optymalizacji strony pozwoli Ci dotrzeć do osób potencjalnie zainteresowanych ofertą. Dzięki temu w wyniku pozycjonowania strony pozyskasz rosnący ruch na stronę. Co ważne, w pozycjonowaniu skupiamy się na tym, aby były to odwiedziny użytkowników z Twojej grupy docelowej, a więc osób, które z dużym prawdopodobieństwem dokonają konwersji.

Zwiększamy liczbę zapytań i sprzedaż

Widoczność strony czy też duża liczba odwiedzin, to dla nas za mało. Chcemy dzięki pozycjonowaniu zamienić odwiedzających w Twoich klientów. W tym celu realizujemy optymalizację współczynnika konwersji w ramach SEO. Znosimy wszelkie przeszkody na drodze użytkownika do konwersji (nawiązania kontaktu lub wysyłki zapytania). Zyskasz nie tylko odwiedziny na stronie, lecz przede wszystkim nowych klientów.

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
5
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 600 pozytywnych opinii w Google i 70 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: w Google i na Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

Dlaczego my?

Dlaczego pozycjonowanie z agencją widoczni?

Poznaj zalety współpracy z jedną z największych agencji SEO/PPC w Polsce

Wiesz już, że pozycjonowanie stron to must-have w Twojej strategii marketingowej? Czas na wybór zespołu, który zrealizuje je dla Ciebie. W agencji widoczni płacisz za najwyższą jakość obsługi i działania, które przynoszą wymierne efekty. Zobacz, dlaczego warto wybrać właśnie nas!

1

Koncentrujemy się na pozyskiwaniu zapytań i sprzedaży

Pozycjonowanie stron można, a nawet trzeba raportować na każdym etapie działań. Na początku dowiesz się, jakie działania optymalizacyjne zostały przeprowadzone. Z czasem raport SEO będzie prezentował wzrosty w widoczności strony na wybrane frazy. Wreszcie dowiesz się, że dzięki wysokim pozycjom w Google, Twoja strona ma coraz więcej odwiedzin. Wiele agencji zatrzymuje się właśnie tutaj, traktując pozycje i ruch jako cel pozycjonowania. Ale nie my! Nasz zespół skupia się na tym, aby profesjonalne pozycjonowanie stron przynosiło efekty w postaci sprzedaży. Dlatego podejmując z nami współpracę będziesz mierzyć efektywność SEO przez pryzmat swoich zysków.

2

Stawiamy na bezpośredni kontakt ze specjalistą SEO

Nie masz pojęcia, kto właściwie pracuje nad Twoją stroną? Nie w agencji widoczni! Zaraz po rozpoczęciu współpracy dowiesz się, jacy specjaliści będą zajmować się poszczególnymi działaniami na Twojej stronie. Co za tym idzie, poznasz swojego specjalistę ds. pozycjonowania i dostaniesz bezpośredni kontakt do niego. To znacznie ułatwia współpracę i podejmowanie decyzji odnośnie Twojej strony. Poznasz również swojego opiekuna, który czuwa nad przebiegiem i jakością współpracy, swojego specjalistę ds. content marketingu i inne osoby, zaangażowane w projekt.

3

Działamy w branży od 1999 roku

Pozycjonowanie to dynamiczna branża i wciąż trzeba trzymać rękę na pulsie. Jednak pozycjonowanie i optymalizacja stron www wyróżnia pewne niezmienne podstawy. Ugruntowana przez lata wiedza i doświadczenie z setkami firm z najróżniejszych branż to przewaga agencji widoczni nad wieloma agencjami, które dopiero szukają swojej metody na współpracę z klientem. Znamy branżę SEO od podszewki, czas testowania i stawiania pierwszych kroków mamy dawno za sobą. Czego nas nauczyła obecność w tej branży od 1999 roku? Najważniejsza jest rzetelna praca i przemyślane reagowanie na nowości lub zmiany. Stale poszerzamy nasze kompetencje, bierzemy udział w konferencjach branżowych i wymieniamy się doświadczeniem z czołowymi ekspertami SEO na całym świecie. Działamy zgodnie z najlepszymi praktykami SEO, więc możesz być przekonany, że przełoży się to na efekty pozycjonowania Twojej strony.

4

Stosujemy przejrzyste zasady współpracy, bez długoterminowej umowy

Nasi klienci są z nami, dlatego że chcą, a nie dlatego że muszą. Wypracowywane regularnie efekty dla stron naszych klientów są najlepszą motywacją dla długoterminowej współpracy. W swoim portfolio mamy klientów, którzy są z nami niemal od początku istnienia agencji, ale nie dlatego że zatrzymujemy ich skomplikowanymi umowami bez możliwości wypowiedzenia umowy. Nasza udana współpraca bazuje na efektywności naszej pracy, na dobrych relacjach i najwyższej jakości obsługi. Zdarza się, że klienci odchodzą, w poszukiwaniu nowej agencji, która ma inne pomysły na ich stronę. Niejednokrotnie jednak wracają, ponieważ trudno znaleźć agencję działającą w tak przejrzystym modelu współpracy, z taką efektywnością i podejściem do klienta.

5

Transparentność w raportowaniu wyników pozycjonowania i optymalizacji

Nasi klienci nie czują się zagubieni, gdy dostają od nas raporty. Dbamy o to, by były nie tylko przejrzyste i zawierały wszystkie niezbędne informacje do oceny jakości naszych działań. Przede wszystkim nasze raporty są zrozumiałe, wzbogacone o interpretację i wnioski. Nie musisz zastanawiać się, czy zawarte w raporcie wskaźniki są na korzystnym poziomie, bo z wniosków dowiadujesz się, co zrobiliśmy, jak przekłada się to na efektywność Twojej strony i jaki mamy dalszy plan działań. Korzystamy wyłącznie z najlepszych narzędzi: Google Analytics, Google Search Console, Senuto, Ahrefs i Surfer. Co więcej, nasi klienci cyklicznie mają okazję brać udział w szkoleniu z podstaw analityki, dzięki czemu jeszcze lepiej rozumieją nadsyłane raporty. Działania raportujemy cyklicznie, nie musisz nigdy prosić o raport działań. Dodatkowo Twój opiekun regularnie będzie się kontaktował, aby zbadać efekty pozycjonowania, których nie można zmierzyć w narzędziach, takie jak sprzedaż w sklepie stacjonarnym czy też liczba zapytań telefonicznych.

6

Optymalizacja konwersji jako element pozycjonowania

Pozycjonowanie nie kończy się dla nas w momencie uzyskania wysokich pozycji dla Twojej strony. Wyświetlanie się strony w Google na najważniejsze frazy to duży sukces, ale jeszcze nie gwarantuje sprzedaży. Pozyskany w ten sposób ruch użytkowników trzeba zamienić w kupujących klientów. W tym celu pracujemy także nad doświadczeniem użytkowników na Twojej stronie, torujemy mu drogę do dokonania konwersji i ułatwiamy podjęcie decyzji o zakupie czy też o złożeniu zapytania. To złożony proces, który nazywa się optymalizacją współczynnika konwersji. Usługę też realizujemy w ramach pozycjonowania stron, dla ruchu pozyskiwanego z Google. Jednak, jeśli myślisz o wdrożeniu optymalizacji konwersji dla swojej strony w szerszym zakresie, możesz skorzystać z dodatkowej usługi CRO, która łączy w sobie UX, analitykę i optymalizację konwersji.

7

Czeka na Ciebie dedykowany zespół ekspertów

Jako jedyni na rynku, do każdego projektu pozycjonowania firmy delegujemy cały zespół ekspertów: Specjalistę ds. pozycjonowania, Webmastera, Specjalistę ds. Budowy Profilu Linków, Specjalistę ds. Content Marketingu oraz Specjalistę ds. optymalizacji konwersji. Sprawna komunikacja między zespołem ekspertów a Twoją firmą nie byłaby możliwa bez dedykowanego Specjalisty ds. Obsługi Klienta, który będzie czuwał nad przebiegiem kampanii SEO. To on będzie dostarczał Ci niezbędnej wiedzy na temat prowadzonych działań, wysyłał raporty, analizował wpływ kampanii na Twój biznes i wspólnie z Tobą określał kolejne cele dla Twojej strony internetowej. 

GA4

Przejdź na Google Analytics 4 bez stresu

Skorzystaj z naszych usług pozycjonowania stron lub sklepów, a bezpłatnie przeprowadzimy dla Ciebie konfigurację Google Analytics 4. 

Czy wiesz, że od 1 lipca 2023 r. Twoje dotychczasowe konto GA przestało zbierać dane? Czas przejść na nową wersję, ale wymaga to konfiguracji, ustawienia konwersji i innego podejścia do pomiaru danych. Jeśli ustawianie narzędzi, to nie Twój konik, nasi specjaliści zrobią to w ramach pozycjonowania stron i sklepów. Skontaktuj się z naszymi doradcami.

Zobacz więcej

Wyślij zapytanie
widoczni 46
Zainwestuj w pozycjonowanie

Czy wiesz, że pozycjonowanie stron to najlepsza inwestycja?

Pozycjonowanie stron w Google jest jedną z najlepszych inwestycji w promocję strony w internecie.

Nieważne, w jakiej działasz branży i jaki zasięg ma Twoja firma. Dzięki pozycjonowaniu swojej strony dotrzesz do wybranej grupy docelowej, wypromujesz swoją ofertę, pozyskasz leady, klientów i w efekcie - sprzedaż. Chociaż na efekty trzeba poczekać, skuteczne pozycjonowanie stron w internecie w dłuższej perspektywie czasu jest jedną z najbardziej opłacalnych usług marketingu internetowego.

Zoom

Stały wzrost sprzedaży, malejące koszty pozyskania

Z każdym kolejnym miesiącem kampanii SEO, efekty pozycjonowania są coraz lepsze: regularnie rośnie liczba trafnych odwiedzin na stronie oraz liczba konwersji. Tym samym przy stałej opłacie za kampanię SEO średni koszt konwersji z czasem jest coraz niższy. 

Zoom

Długotrwałe efekty i korzyści dla całej strony

Jeśli zrezygnujesz z pozycjonowania i optymalizacji, nie stracisz wypracowanych efektów z dnia na dzień. W trakcie współpracy dostajesz od nas m.in. optymalizację techniczną, rozbudowane treści na stronę, wskazówki optymalizacyjne oraz rozbudowę profilu linków przychodzących.

Zoom

Większa funkcjonalność i UX strony

W ramach pozycjonowania stron realizujemy również optymalizację konwersji i UX w zakresie, który jest niezbędny do uzyskania sprzedaży z pozycjonowania. Dzięki temu inwestujesz nie tylko w skuteczne dotarcie do klientów, lecz także w optymalizację strony w myślą o użytkownikach. Wszystko w ramach jednej usługi pozycjonowania.

Zoom

Skuteczność na każdym etapie lejka sprzedażowego

Pozycjonowanie stron umożliwia dotarcie do odbiorcy na każdym etapie świadomości produktu i usługi. Dzięki rozbudowanej strategii SEO możesz docierać zarówno do osób, które potrzebują porady, jak i osób, które szukają konkretnych rozwiązań.

Zoom

Budowanie świadomości marki

Obecność w wynikach wyszukiwania to nie tylko pierwszy krok do pozyskania sprzedaży, ale również forma budowy marki. Pozycjonowanie i optymalizacja stron www sprawdzi się więc zarówno dla rozpoznawalnych marek, jak i tych, które dopiero budują swoją wartość i zasięg. Większa obecność w Google to Twoja szansa na zwiększenie rozpoznawalności i zaufania wśród klientów. Pozycjonowanie możesz wykorzystać m.in. by zbudować popularność swojej marki w kontekście opinii, ocen, recenzji.

Zoom

Opłacalny element strategii online

Profesjonalne pozycjonowanie stron doskonale współgra z innymi działaniami marketingu internetowego. Dzięki SEO zoptymalizujesz koszty reklam Google Ads, wzmocnisz zasięg kampanii wizerunkowych, zapewnisz ciągłość ścieżki klienta, który odnalazł Cię dzięki innym kanałom. Nie musisz wybierać między pozycjonowaniem, a innymi działaniami. Najlepszy efekt uzyskasz łącząc ze sobą różne kanały.

Klienci - strony internetowe
Z nami będziesz w dobrym towarzystwie
protan elmark logo
carnet logo
nickel development logo
saint gobain logo
karlik logo czarne
9
3
6
DHL logo
astat logo
pblechbud logo
wadowscy logo
bm cat logo v2
stadion poznan
Jak realizujemy pozycjonowanie?

Proces pozycjonowania strony internetowej w Google

 

Jakie działania zrealizujemy dla Ciebie w ramach pozycjonowania stron?

SEO optymalizacja stron to szereg działań mających na celu zwiększenie widoczności strony w wyszukiwarce Google i pozyskanie wartościowych odwiedzin, zakończonych konwersją. Chociaż każda strona ma inne potrzeby i strategia optymalizacji może się różnić, nie może zabraknąć w niej najważniejszych działań. Pozycjonowanie z agencją widoczni to kompleksowe podejście do budowania sprzedaży i pozyskiwania klientów ze strony www.

Jakie działania w ramach pozycjonowania w internecie przeprowadzą dla Ciebie nasi eksperci? Sprawdź, jak wygląda nasz proces pozycjonowania i dowiedz się, na czym polega pozycjonowanie stron Google z agencją widoczni.

1. Analiza strony i strategia pozycjonowania

Down arrow

To kluczowy etap i czas na ustalenie założeń projektu skutecznego pozycjonowania strony. Współpracę w zakresie projektu pozycjonowania strony internetowej w Google rozpoczynamy od zbadania obecnego stanu Twojej strony, jak również pozostałych obszarów, które będą miały wpływ na prowadzoną przez nas kampanię.

Tylko w ten sposób możemy określić mocne i słabe strony Twojej witryny, aby dopasować strategie kampanii pozycjonowania stron w wyszukiwarce do specyfiki Twojej grupy odbiorców.

Przeprowadzimy analizę rynku w Twojej branży, zbadamy konkurencję i zbudujemy profil potencjalnego Klienta. Nasi analitycy podzielą cały proces na poszczególne etapy pozycjonowania. Dzięki odpowiednio dobranym narzędziom do pozycjonowania serwisów www odkryją intencje i frazy jakich mogą używać potencjalni Klienci aby dotrzeć do Twojej oferty. Zbadamy, które z nich prowadzą do zapytania ofertowego lub zakupu.

  • Analiza branży - pozycjonowanie stron w Google uwzględnia także podstawy takie jak analizę na rynku w Twojej branży, zidentyfikowanie grupy docelowej oraz jej potrzeb i oczekiwań. Na tej podstawie zbudujemy profil potencjalnego Klienta.
  • Analiza fraz - w procesie profilowania lingwistycznego z wykorzystaniem dedykowanych narzędzi budujemy macierz słów kluczowych powiązanych z Twoją ofertą oraz potrzebami i intencjami Twoich Klientów. Frazy oceniamy pod względem popularności, trendów wyszukiwań a także wartości dla pozyskania konwersji.
  • Analiza konkurencji - sprawdzamy strony internetowe Twojej bezpośredniej konkurencji, która już znajduje się w top 10. Dzięki temu obieramy sobie punkt wyjścia i robimy wszystko, aby Twoja strona wkrótce znalazła się na wyższej pozycji niż strony konkurencji.

2. Audyt SEO i optymalizacja techniczna strony

Down arrow

Przygotowanie zaleceń optymalizacyjnych pod kątem pozycjonowania firmy w internecie. Przeanalizujemy Twój serwis od strony technicznej, zbadamy m.in. kod, adresy URL, metatagi, strukturę treści pod kątem budowy silosów tematycznych, linkowanie wewnętrzne, schemat nawigacji, prędkość działania i inne potencjalne ograniczenia widoczności w wyszukiwarkach.

To ściśle techniczna i strategiczna praca, która daje nam podstawy do przeprowadzenia dalszych działań w zakresie skutecznego pozycjonowania www. Możesz być pewien, że nasi eksperci, którzy robili to już setki razy wiedzą jak zbudować skuteczne zalecenia optymalizacji strony pod kątem pozycjonowania. Oferty agencji SEO przeważnie zawierają tego rodzaju działania.

Niezależnie od rodzaju SEO, na który się zdecydujesz otrzymasz od nas zestaw zaleceń dotyczących poprawy funkcjonalności i użyteczności serwisu pod kątem optymalizacji konwersji. Pozwoli to zwiększyć zysk z prowadzonych kampanii - większa część odwiedzających zostanie Twoim Klientami. To, ile trwa pozycjonowanie stron www zależy właśnie od wdrożenia wszystkich zaleceń.

Może się zdarzyć, że w wyniku audytu SEO wykryjemy filtr nałożony przez Google na Twoją stronę. W tej sytuacji przeprowadzimy dla Ciebie usuwanie filtra Google, zanim przejdziemy do jakichkolwiek działań optymalizacyjnych.

3. Wybór fraz i tworzenie skutecznych treści w pozycjonowaniu

Down arrow

Rozbudowa treści strony www w nowe teksty, zoptymalizowane z myślą o pozycjonowaniu bezpiecznie, to jedyny rzetelny i efektywny sposób dodania na stronę fraz. Jednocześnie treści stanowią wartość dla użytkowników, którzy otrzymują wysokiej jakości opisy produktów, kategorii, artykuły eksperckie i poradnikowe.

Same frazy wyszukane dzięki narzędziom pozycjonowania serwisów www to za mało. Google ocenia strony pod względem przydatności dla użytkowników, dlatego tak istotny jest unikalny, ciekawy i wyczerpujący content na stronie. Realizujemy tematy, które są często wyszukiwane, tym samym edukując Twoich potencjalnych klientów.

Nie bez znaczenia jest także spójność tematyczna treści, dlatego bazując na macierzy fraz przygotowanych w ramach procesu pozycjonowania firmy w internecie realizujemy rozbudowę, która ułatwia Google określenie tematyki Twojej witryny. 

  • Inbound Marketing - to jeden z podstawowym elementów skutecznej strategii pozycjonowania stron w Google. Etap ten polega na kierowaniu ruchu na stronę z powiązanych tematycznie portali. Uczestniczymy w wartościowych dyskusjach na forach i blogach, które wzbudzają zainteresowanie Twoimi produktami lub usługami.
  • Social Media - poszerzamy naturalny zasięg postów publikowanych w mediach społecznościowych i budujemy zaangażowanie Twoich obserwatorów.
  • Wartościowe linki - dzięki profesjonalnym narzędziom pozycjonowania bezpiecznie i rzetelnie przygotujemy audyt aktualnego profilu linków przychodzących i zbudujemy skuteczną i bezpieczną strategię jego rozbudowy. Zróżnicujemy ilość, tempo i różnorodność pozyskiwanych linków stale dbając o ich wysoką jakość oraz tematyczne powiązanie otoczenia treści linku z treścią do której prowadzi.

4. Budowa profilu linków i pozycjonowanie strony off-site

Down arrow

Budowa wartościowego profilu linków przychodzących w procesie skutecznego wypozycjonowania strony internetowej jest jednym z ważniejszych czynników rankingowych algorytmu wyszukiwarki Google.

Przygotujemy audyt aktualnego profilu linków przychodzących i zbudujemy skuteczną i bezpieczną strategię pozycjonowania i rozbudowy. Zróżnicujemy ilość, tempo i różnorodność pozyskiwanych linków stale dbając o ich wysoką jakość oraz tematyczne powiązanie otoczenia treści linku z treścią do której prowadzi. Możesz być pewien, że nasi eksperci w sposób naturalny i bezpieczny pozyskają wysokie jakościowo linki prowadzące do Twojej strony skutecznie zwiększając jej popularność.

Stawiamy nie tylko na klientów, którzy korzystają z wyszukiwarki Google, dlatego dbamy o obecność Twojej firmy także w mediach społecznościowych, na forach i w katalogach firmowych. Ta strategia niesie za sobą podwójną korzyść – szersze dotarcie do użytkowników oraz pozyskanie wartościowych linków przychodzących do Twojej strony www.

5. Optymalizacja współczynnika konwersji i zwiększenie sprzedaży z pozycjonowania

Down arrow

Stale zwiększamy Zysk z Inwestycji (ROI). Ten etap pozycjonowania stron w wyszukiwarce jest niezwykle istotny. W ramach usługi SEO strony otrzymujesz od nas cenną usługę optymalizacji konwersji.

Koncentrujemy się na optymalizacji konwersji i sukcesywnym zwiększaniu współczynnika Zwrotu z Inwestycji (ROI). Naszym celem jest wygenerowanie jak największej sprzedaży w ramach budżetu prowadzonych kampanii SEO.

W ramach optymalizacji konwersji dokonujemy zmian w wyglądzie, budowie i treści strony internetowej, a także bieżące modyfikacje w kampaniach marketingowych. Celem jest wykorzystanie potencjału pozyskiwanego ruchu na stronę i wygenerowanie jak największej liczby konwersji, dzięki pozycjonowaniu w wyszukiwarkach internetowych

6. Pomiar efektów pozycjonowania i dalsza optymalizacja strony

Down arrow

Stale ulepszamy proces pozycjonowania stron, wiemy co i jak i dobieramy najlepsze strategie. Tak jak Google nieustannie rozwija swoje algorytmy, tak zmienia się branża SEO i marketing w wyszukiwarkach. Naszym zadaniem jest śledzić te zmiany i odpowiednio reagować, dostosowując strategię skutecznego pozycjonowania strony do bieżących trendów. Cyklicznie badamy możliwości zwiększenia widoczności witryn i sprawdzamy, jak jeszcze można poprawić pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych.

Zaletą usługi SEO i pozycjonowania strony są mierzalne efekty – nie tylko rosnąca pozycja słów kluczowych i odwiedziny na stronie, ale przede wszystkim rosnąca liczba konwersji tj. zapytań lub zakupów. Od początku współpracy z klientem, dbamy o regularne raportowanie efektywności naszych działań. To, ile trwa pozycjonowanie stron zależy od szybkości wdrożenia zaleceń oraz branży klienta.

Monitorujemy, analizujemy, wyciągamy wnioski i cyklicznie optymalizujemy prowadzone kampanie pozycjonowania w jednym głównym celu: stałego zwiększania zysku z inwestycji (ROI - Return On Investment).

SEO + UX

Potrzebujesz czegoś więcej? Wybierz Pro SXO

Postaw na kompleksową usługę Pro SXO. W zakres działań SXO wchodzą m.in.:

  • Pozycjonowanie
  • Zaawansowana analityka
  • Optymalizacja konwersji
  • Optymalizacja UX

Pro SXO to usługa, która łączy w sobie skuteczne pozycjonowanie i optymalizację konwersji. Wybierając Pro SXO otrzymujesz zaawansowaną analitykę strony i działań marketingu internetowego. To idealne rozwiązanie, jeśli korzystasz już z pozycjonowania i chcesz maksymalizować wypracowywane efekty.

Łączymy moc analityki, user experience i pozycjonowania. Zobacz pełną ofertę.

Zobacz ofertę
widoczni 67
Optymalizacja konwersji w cenie

Hit! Optymalizujemy konwersję w cenie pozycjonowania strony www

Realizując kampanie pozycjonowania stron www, do oferty SEO dołączamy także optymalizację konwersji i sukcesywne zwiększanie współczynnika Zwrotu z Inwestycji (ROI). Wszystko w jednym celu - zwiększenia zysku dla Twojej firmy. To właśnie sekret opłacalności naszych działań.

Optymalizacja strony internetowej to istotny element pozycjonowania w internecie. Pozwala ulepszyć stronę zarówno z myślą o robotach Google, jak i z myślą o użytkowniku. Dzięki dobrze zoptymalizowanej stronie masz większe szanse na wyświetlanie się na pierwszej stronie Google, a dzięki dodatkowej optymalizacji konwersji - zwiększasz szanse na pozyskanie sprzedaży.

Maksymalizuj efektywność swojej strony www dzięki naszemu doświadczeniu i wiedzy w zakresie optymalizacji pod pozycjonowanie WWW.

 

Naszym celem jest wygenerowanie jak największej sprzedaży z kampanii SEO dla firm

Nasze kampanie SEO nie są więc szablonowym działaniem. Wszystko, co robimy jest dostosowane do potrzeb Twojej firmy i Twoich klientów. Inaczej pracujemy z firmą o zasięgu lokalnym, z korporacją czy też stronami z różnych branż. Cel jednak mamy zawsze ten sam - aby pozycjonowanie strony budowało sprzedaż dla Twojego biznesu.

 

Nasze kampanie finansują się same, dzięki optymalizacji konwersji

Realizujemy kompleksowe pozycjonowanie stron, którego elementem jest optymalizacja współczynnika konwersji. Skupiamy się nie tylko na pozyskaniu ruchu na stronę, ale przede wszystkim na wykorzystaniu go do budowania sprzedaży. Upewniamy się, że Twój potencjalny klient bez trudu znajdzie ofertę, dane kontaktowe czy też wypełni sprawnie formularz. Zatrzymujemy użytkowników na stronie i skracamy im drogę do Ciebie.

 

Sukces

Historie Sukcesów

Od 1999 roku realizujemy skuteczny marketing internetowy generujący zyski.

Nasze kampanie finansują się same!

Poznaj efekty naszych działań

Efekty pozycjonowania stron, które Cię przekonają

Zobacz historie naszych klientów

Nie ma lepszego potwierdzenia skuteczności agencji SEO niż efekty, które wypracowała u swoich klientów. W agencji widoczni nie brakuje przykładów firm, które dzięki naszemu pozycjonowaniu rozwinęły się, zbudowały sprzedaży i zyskały nowych klientów. Poznaj historie współpracy z firmami z najróżniejszych branż i zobacz, jak możemy wesprzeć Twój biznes w sieci.

Pozycjonowanie certyfikowanej agencji pracy

 

Firmy, które skorzystały z naszej usługi pozycjonowania, obserwują regularny i stopniowy wzrost liczby odwiedzin i sprzedaży z kampanii SEO. Powyżej przykład naszego klienta - pflegerin24.pl - agencji opiekunek osób starszych, gdzie odnotowaliśmy ponad 6,5 - krotny wzrost unikalnych użytkowników odwiedzających stronę.

Pozycjonowanie dystrybutora części samochodowych

Wzrost przychodów w sklepie internetowym z częściami samochodowymi - Ivemax, dzięki naszemu pozycjonowaniu zwiększył się 18-krotnie! Więcej na ten temat w linku poniżej.

Pozycjonowanie dystrybutora artykułów ortopedycznych

9,5-krotny wzrost liczby użytkowników u naszego klienta ortezy.pl - sklepu internetowego z ortezami. Ruch pochodzi z bezpłatnych wyników wyszukiwania Google.

Pozycjonowanie dystrybutora sprzętu rehabilitacyjnego

4,5-krotny wzrost fraz w TOP3 Google u naszego klienta - Termedis - sklepu internetowego ze sprzętem rehabilitacyjnym

Artboard
To robi wrażenie

Sprawdź efekty naszych działań

Nie musisz dłużej się zastanawiać, czy pozycjonowanie się u Ciebie sprawdzi. Przygotowaliśmy zestawienie branż, z wypracowanymi wynikami. Przekonaj się, że dla agencji widoczni nie ma stron i branż niemożliwych do wypozycjonowania. Różne historie stron, zasięgi, budżety - a my zawsze znajdziemy sposób. Zobacz efekty pozycjonowania stron w agencji widoczni.

Projekt bez nazwy 18
3 v2 4 v3
Artboard
Historie sukcesów

Obejrzyj wywiady z naszymi klientami

Chcesz poznać historie naszych klientów? Zobacz rozmowy z przedstawicielami firm z różnych branż, którzy opowiadają o tym, jak przebiega nasza współpraca, jak pozycjonowanie i reklamy wpłynęły na ich biznes oraz jakie wyniki wspólnie osiągnęliśmy.

Pytamy naszych klientów o największe wyzwania, trudności i perspektywy rozwoju ze wsparciem marketingu internetowego.

Zobacz, jak takie firmy jak Twoja korzystają z potencjału pozycjonowania i reklam Google Ads.

bakowski kadr
dalpo wywiad bm cat okaldka yt
Dlaczego widoczni?

U nas w pozycjonowaniu dostajesz więcej

Dajemy Ci nie tylko wymierne efekty pozycjonowania, ale również szereg dodatkowych korzyści. W ramach pozycjonowania zrealizujemy także wysokiej jakości treści na stronę, a także przeprowadzimy optymalizację współczynnika konwersji. Dodatkowo wszystkim klientom dajemy możliwość zdobycia podstawowej wiedzy z zakresu marketingu internetowego na naszych szkoleniach. Sprawdź poniżej, dlaczego nasza oferta SEO daje więcej niż oczekujesz.

Zobacz, co dodajemy do pakietu usług SEO:

1

Content marketing

Tworzymy i publikujemy na stronie wartościowe treści. Zoptymalizowane pod SEO dopasowane do potrzeb odbiorców.

2

Optymalizacja konwersji

Usuwamy wszelkie przeszkody na drodze Twojego klienta do zakupu lub nawiązania współpracy.

3

Bezpłatne szkolenia

Dzielimy się wiedzą i zapraszamy naszych klientów na bezpłatne szkolenia z zagadnień marketingu internetowego.

Co obejmuje pozycjowanie stron?

Jakie działania obejmuje pozycjowanie stron?

Pozycjonowanie stron obejmuje szereg różnych działań, które można pogrupować na pozycjonowanie on-site, off-site i techniczne seo. Na czym polegają poszczególne filary pozycjonowania i optymalizacji stron www?

 

Co to jest pozycjonowanie stron on-site?

Pozycjonowanie stron on-site koncentruje się na optymalizacji w obrębie witryny. Jest składową strategii SEO, obok pozycjonowania off-site i optymalizacji technicznej. Działania dotyczą zarówno treści widocznych dla użytkowników, jak i optymalizacji kodu strony. Są to np. takie kroki jak:

  • rozbudowa treści strony
  • wzbogacenie treści we frazy
  • optymalizacja meta title
  • linkowanie wewnętrzne (pomiędzy podstronami)
  • optymalizacja nagłówków h1, h2, h3 itd.
  • optymalizacja struktury strony i wiele innych.

Celem optymalizacji on-site jest zarówno podniesienie jakości strony dla użytkowników, jak również umożliwienie robotom Google zrozumienie intencji, tematyki i wartości strony. Realizując on-page SEO chcemy mieć pewność, że Google zrozumie powiązanie między zapytaniem użytkownika w wyszukiwarce, a treścią naszej strony. W efekcie to właśnie nasza strona trafi do wyników wyszukiwania. Nie oznacza to jednak, że optymalizacja on-site koncentruje się wyłącznie na robotach Google. Wręcz przeciwnie. Po części ma za zadanie również wykorzystać pozyskany z Google ruch, utwierdzając użytkowników w przekonaniu, że znaleźli się na właściwej stronie i zrealizują na niej swój cel.

Dużym obszarem on-site SEO jest content marketing, który dostarcza użytkownikom wysokiej jakości, unikalną i pomocną treść, np.: opisy produktów, opisy usług, poradniki, artykuły blogowe, recenzje i zestawienia. Dodatkowo treści te powinny być wzbogacone w słowa kluczowe oraz odpowiednio zaprezentowane - w czytelny i przejrzysty sposób.

 

Co to jest pozycjonowanie stron off-site?

Pozycjonowanie off-site (można spotkać nazwę off-page) odnosi się do optymalizacji pod pozycjonowanie stron, realizowanej poza Twoją stroną internetową internetową. Chociaż kojarzy się głównie z link buildingiem, jest znacznie szerszym pojęciem, a sednem nie jest wyłącznie pozyskanie linków do strony. Off-site SEO dąży do poprawy jakości strony w ocenie Google, w szczególności do poprawy w obszarach, które nazwane zostały EAT od 3 słów: expertise, authority i trustworthiness. Wysiłki w zakresie pozycjonowania off-site stron zmierzają do lepszego odbioru strony przez użytkowników i do przekonania botów Google, że treść strony jest godna zaufania, rzetelna i profesjonalna. Świadczyć mają o tym np. wzmianki o stronie na renomowanych portalach, artykuły gościnne, a nawet zdaniem niektórych - wzmianki o firmie lub udostępnienia w mediach społecznościowych.

Pozycjonowanie stron off-site mimo wszystko ma związek z linkami. Warto skupić się na dywersyfikacji profilu linków przychodzących i inwestować nie tylko w link building, ale również w influencer marketing, content marketing oraz kreatywne strategie pozyskiwania linków. Warto wyróżnić kilka typów linków:

  • pozyskane z naturalny sposób - dzięki aktywności użytkowników, którzy z własnej inicjatywy udostępniają link do strony na forach, w komentarzach czy też na swoich stronach internetowych
  • ręczne pozyskiwanie linków - np. poprzez nawiązywanie współpracy, wymianę artykułów czy też wysyłanie próśb o dodanie linków do stron, na których już jest nieklikalna wzmianka o firmie
  • ręczne dodawanie linków - np. w katalogach firmowych, listach firm, na portalach ogłoszeniowych i w innych miejscach tego typu

Optymalizacja off-page jest jednym z filarów pozycjonowania stron i powinna być elementem strategii SEO. Profil linków przychodzących, który obejmuje wartościowe linki, przyrastające stale, ale regularnie ma znaczący wpływ na pozycjonowanie strony w Google.

 

Co to jest optymalizacja techniczna w pozycjonowaniu stron?

Optymalizacja techniczna może być traktowana jako element on-site SEO, z uwagi na to, że działania realizowane są w obrębie strony. Jest to jednak specyficzny typ działań skierowanych na optymalizację struktury strony, ułatwienie robotom odwiedzania poszczególnych podstron, przyspieszenie indeksowania. Techniczna optymalizacja zajmuje się również takimi aspektami jak przyspieszenie ładowania strony, niwelowanie duplikacji technicznej czy też naprawa błędów, które uniemożliwiają poprawne indeksowanie strony.

Optymalizacja techniczna to np. takie działania jak:

  • optymalizacja szybkości ładowania się strony
  • optymalizacja i zadbanie o poprawność pliku Robots.txt
  • optymalizacja tagów meta robots
  • niwelowanie linków prowadzących do stron z błędem 404
  • niwelowanie duplikacji technicznej
  • wdrożenie https
  • wdrożenie danych strukturalnych (Schema.org)
  • wdrożenie mapy strony i dodanie jej do Google Search Console
  • dostosowanie do urządzeń mobilnych

Szukasz skutecznej agencji SEO / ADS?

Person
Od czego zależą efekty SEO?

Co wpływa na pozycjonowanie stron? Czynniki rankingowe.


Na pozycję strony w wynikach wyszukiwania wpływają czynniki rankingowe, czyli czynniki, które bierze pod uwagę Google przy ocenie strony internetowej. Nie są to wytyczne określone jednoznacznie przez Google, lecz działania, wynikające z doświadczeń pozycjonerów. Na przestrzeni czasu, wraz ze zmianą algorytmu Google, zmieniają się też czynniki rankingowe. Dlatego tak ważen jest, aby pozycjonowanie i optymalizacja stron www prowadzić regularnie. Niektóre działania przestają być skuteczne lub wręcz mogą przyczyniać się do nałożenia filtra na stronę przez Google. Żadne z tych działań nie jest receptą na sukces i należy je traktować jako wskazówkę, a nie zasadę. Możemy przyjąć podział czynników rankingowych na:

  • on-page - działania w obrębie strony internetowej
  • off-page - działania poza stroną, w tym pozyskiwanie linków
  • użyteczność/funkcjonalność - działania, które mają poprawić komfort użytkowników na stronie

Czynniki off-page:

  • Liczba domen, z których pochodzą linki
  • Liczba stron, z których pochodzą linki
  • Linkowany tekst (anchor)
  • Alt Tag na zdjęciach z linkami przychodzącymi
  • Linki pochodzące z domen .gov i .edu
  • Autorytet strony linkującej
  • Autorytet domeny linkującej
  • Linki ze stron konkurencji
  • Linki ze stron wątpliwej wartości, z tzw. złego sąsiedztwa
  • Autorytet strony głównej w linkującej witrynie
  • Linki nofollow
  • Wiek domeny, z której pochodzą linki
  • Wiek domeny
  • Fraza w nazwie domeny, a najlepiej jako pierwsze słowo w nazwie domeny
  • Historia domeny
  • Exact match domain (nazwa domeny = słowo kluczowe)
  • Domain Authority
  • Długość adresu URL
  • Domain Trust/Trust Rank
  • Lokalizacja serwera
  • Certyfikat SSL
  • Zróżnicowane typy linków
  • Linki ze stron z przekierowaniem 301
  • Frazy podlinkowane wewnętrznie, pomiędzy podstronami
  • Title linku
  • Umiejscowienie linku w tekście
  • Umiejscowienie linku na stronie
  • Zgodność tematyczna z treścią dostępną pod linkującą domeną
  • Zgodność tematyczna z treścią strony, z której pochodzi link
  • Fraza w formie nazwy Twojej marki/strony w title strony linkującej
  • Regularny przyrost linków do strony
  • Linki ze stron z dużym autorytetem
  • Linki z sekcji źródeł na Wikipedii
  • Wiek linków
  • Naturalny profil linków
  • Wzajemne linkowanie z innymi stronami
  • Linki z User Generated Content - treści tworzonej przez użytkowników
  • Linki z przekierowań 301
  • TrustRank linkujących stron
  • Liczba wychodzących linków ze strony
  • Linki z forum
  • Objętość treści, z której pochodzi link
  • Jakość treści, z której pochodzi link
  • Linki typu site-wide, dostępne z każdej podstrony
  • Publiczne informacje o domenie w systemie WhoIs
  • Kara nałożona na właściciela domeny w WhoIs

Czynniki on-page

  • Fraza w title
  • Fraza pierwszym słowem w title
  • Fraza w description
  • Fraza w nagłówku h1
  • Objętość treści na stronie
  • Aktywny spis treści na stronie
  • Nasycenie treści słowami kluczowymi
  • Słowa dodatkowe w treści budujące jego tematykę
  • Słowa budujące tematykę treści w title i description
  • Merytoryka treści
  • Szybkość ładowania się strony w oparciu o HTML
  • Szybkość ładowania się strony w oparciu o dane z Chrome
  • Duplikacja treści
  • Linki kanoniczne
  • Optymalizacja zdjęć i grafik na stronie
  • Zakres aktualizacji treści na stronie (duże vs. małe zmiany)
  • Historia zmian na stronie
  • Zawartość słowa kluczowego w pierwszych 150 znakach tekstu
  • Frazy w nagłówkach h2, h3, h4
  • Jakość linków wychodzących
  • Zgodność tematyczna ze stronami, do których linkujesz
  • Poprawność tekstów - gramatyka, ortografia, literówki
  • Kopiowanie treści z innych stron (np. stron producentów)
  • Dostosowanie strony do urządzeń mobilnych
  • Funkcjonalność strony na urządzeniach mobilnych
  • Brak dostępu do istotnych treści na urządzeniu mobilnym
  • Dodatkowa, przydatna treść uzupełniająca tekst na stronie
  • Treść w rozwijanych polach tekstowych
  • Liczba linków wychodzących
  • Materiały graficzne, video i inne multimedialne treści
  • Liczba linków wewnętrznych kierujących do podstrony
  • Jakość linków wewnętrznych kierujących do podstrony
  • Niedziałające linki
  • Błędy w kodzie HTML, brak walidacji W3C
  • Listy numerowane, wypunktowania w treści
  • Wiek strony
  • Projekt strony przyjazny dla użytkownika
  • Wartościowa treść, która daje korzyść użytkownikom
  • Strona kontakt
  • Architektura strony
  • Częstotliwość dodawania nowych treści na stronę
  • Dodanie mapy strony
  • Publikacja polityki prywatności i regulaminu serwisu
  • Duplikacja meta danych
  • Menu okruszkowe
  • Materiały osadzone z Youtube

Czynniki User Interaction - podnoszące komfort użytkowników na stronie:

  • RankBrain
  • CTR w Google dla najważniejszych strategicznie fraz
  • CTR w Google dla wszystkich fraz
  • Współczynnik odrzuceń
  • Ruch z kanału direct
  • Powracający użytkownicy
  • Pogosticking, czyli uciekanie ze strony i wybór innej w wynikach wyszukiwania
  • Zablokowane strony
  • Dodanie strony do zakładek w Chrome
  • Liczba komentarzy
  • Czas spędzony na stronie

 

Nasze kampanie finansują się same

Bez długoterminowych umów

Jesteśmy przekonani o skuteczności naszej usługi. Dlatego nasza oferta pozycjonowania stron nie wymaga umowy długoterminowej.

Nasi Klienci są z nami, dlatego że chcą, nie - dlatego że muszą.

Wyślij zapytanie
widoczni 114
Kiedy zobaczę efekty SEO?

Ile trwa pozycjonowanie stron?

Przeanalizowaliśmy kilkadziesiąt pozycjonowanych przez nas stron, żeby sprawdzić:


Pytanie, ile trzeba czekać na pierwsze efekty pozycjonowania strony w wyszukiwarkach to jedno z najczęstszych pytań od klientów. Nie ma jednej odpowiedzi na to, ile trwa pozycjonowanie witryny. Ma na to wpływ wiele czynników - nie tylko wiedza i praca pozycjonera, ale także konkurencja i zmiany algorytmu Google, a także kondycja i jakość Twojej strony. Jednak po kilkunastu latach optymalizacji stron w Google, zauważamy pewne schematy. Aby łatwiej było Ci zrozumieć, ile trwa skuteczne pozycjonowanie stron internetowych w Google i jakie zmienne mają wpływ na efektywność pracy, wybraliśmy 3 przykładowe strony. Od lokalnej strony, po ogólnopolski sklep, aby na ich przykładzie opisać, jakie cechy strony realnie wpływają na to, kiedy pojawią się efekty SEO. Zobacz, z którym typem strony się identyfikujesz i ile może trwać proces SEO dla Twojej witryny. Sprawdź nasz artykuł: Ile trwa pozycjonowanie stron i sklepów?

Jaka cena pozycjonowania?

Ile kosztuje pozycjonowanie stron?

Pozycjonowanie - oferty cenowe od ekspertów

Prowadzone przez nas kampanie skutecznego pozycjonowania www nie są ani drogie ani tanie - są przede wszystkim skuteczne. Trudno mówić o jednej cenie pozycjonowania stron, ponieważ zależy ona od wielu czynników i musi być określana indywidualnie po analizie strony i potrzeb Twojej firmy. Koszt pozycjonowania będzie więc różny, ale zawsze dobierany również do Twoich możliwości. 

Masz dość problemów z pozycjonowaniem i agencjami SEO?

Trafiają do nas klienci z najróżniejszymi wyzwaniami, którzy stracili wiarę w sens pozycjonowania strony. Mamy jednak na to receptę. A nasz doświadczony zespół, dzięki swojej wszechstronności sprawi, że poznasz, co to znaczy skuteczne pozycjonowanie stron. Zobacz, jakie problemy klientów rozwiązujemy najczęściej. Rozpoznajesz te sytuacje u siebie?

1

To konkurencja ma lepsze pozycje w Google

2

Brakuje Ci w zespole specjalistów, którzy potrafią realizować marketing internetowy

3

Inne agencje Cię zawiodły i nie dostarczyły wyników

4

Ruch na Twojej stronie utknął w miejscu lub zaczął spadać

5

W Twoim biznesie nie ma sprzedaży i brakuje Ci klientów

6

Brakuje Ci zrozumiałej i empatycznej komunikacji ze strony specjalistów i agencji

FAQ

Najczęściej zadawane pytania - pozycjonowanie stron FAQ

Jeśli zastanawiasz się, co to jest pozycjonowanie stron, jak to działa i jakie efekty przynoszą te działania, już pędzimy z odpowiedzią! Sprawdźcie poniżej najczęściej zadawane pytania - pozycjonowanie stron FAQ

Jak ocenić skuteczność pozycjonowania?

Down arrow

Dobrze wypozycjonowana strona jest widoczna na wiele fraz w top 10 Google, co można sprawdzić w narzędziach SEO, a ruch na stronę stale rośnie. My efekty pozycjonowania strony mierzymy także w konwersjach – dokonanych zakupach i złożonych zapytaniach, bo to realne korzyści i zwrot z inwestycji w pozycjonowanie Google. SEO to jedna z najlepszych metod generowania zysku online, dlatego właśnie Twój zysk w postaci wysokości sprzedaży i liczby zapytań ofertowych jest miarą sukcesu naszych działań SEO.

Jak sprawdzić pozycjonowanie stron w internecie?

To naturalne, że zanim zapłacisz za pozycjonowanie strony, chcesz mieć pewność, że ona w ogóle tego potrzebuje. Szczególnie, jeśli już do tej pory korzystałeś z usług optymalizacji strony w wyszukiwarce Google. Po pierwsze zanim cokolwiek dla Ciebie zrobimy, przeprowadzimy audyt strony, aby ocenić, jakie działania będą niezbędne i w jakiej kondycji jest Twoja strona internetowa. Zobacz, na czym polega audyt SEO dla strony internetowej.

A jak możesz to sprawdzić we własnym zakresie? Skorzystaj z narzędzi. My polecamy sprawdzać pozycjonowanie strony, a w zasadzie jej optymalizację, widoczność i frazy za pomocą takich narzędzi jak:

  • Senuto
  • SEMSTORM
  • Surfer SEO
  • Ahrefs
  • Searchmetrics


A jeśli nie współpracujesz z żadna agencją SEO i nie masz dostępu do raportów z powyższych narzędzi, zajrzyj do Google Search Console i Google Analytics.

Co obejmuje usługa pozycjonowania stron?

Down arrow

Pozycjonowanie stron to proces wieloetapowy. Zaczynamy go od audytu i określenia strategii. Następnie przeprowadzamy optymalizację techniczną strony. Po tym etapie zaczynają się działania cykliczne - optymalizacja treści strony, w tym wybór i wdrożenie fraz, linkowanie wewnętrzne, a także optymalizacja off-site. Efektywność pozycjonowania uzyskujemy także dzięki optymalizacji współczynnika konwersji.

Co to jest pozycjonowanie stron?

Down arrow

Pozycjonowanie to kompleksowe działanie promujące stronę w internecie i przy okazji nasza specjalność. Dzięki pozycjonowaniu to właśnie Twoja witryna wyświetla się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania Google (w top 10). Wysokie pozycje w Google przekładają się na większy ruch na stronę i w efekcie - na większą sprzedaż.

Cele pozycjonowania stron to:

  • poprawa widoczności strony w Google
  • osiągnięcie widoczności strony w top 10 Google
  • zwiększenie liczby odwiedzin na stronie
  • zwiększenie sprzedaży

Na czym polega skuteczne pozycjonowanie w Google?

Skuteczne pozycjonowanie stron w Google wymaga wykonania szeregu działań zgodnych z wytycznymi wyszukiwarki. Dzięki temu twoja witryna zyskuje wyższe pozycje w wynikach, zwiększa się ruch na stronie, konwersje, a ostatecznie również zysk firmy. Nie są znane wszystkie czynniki skutecznego pozycjonowania w Google, jednak główne czynniki rankingowe to:

  • linki wychodzące,
  • linki wewnętrzne,
  • dane strukturalne,
  • linki przychodzące,
  • słowa kluczowe,
  • szybkość strony,
  • certyfikat SSL.

Spośród szeregu zabiegów pozycjonowania stron w wyszukiwarkach, warto zastosować:

  • dokładny opis oferty - roboty Google potrzebują treści do przeanalizowania
  • ukierunkowanie tematyczne podstrony - przyporządkowanie podstron pod konkretne treści usprawni pozycjonowanie strony w Google i poprawi wrażenia użytkowników
  • opis alternatywny obrazków - roboty wyszukiwarki nie czytają zawartości zdjęć, filmów, animacji, dlatego konieczny jest opis
  • linki przychodzące - jednym z czynników rankingowych jest liczba i jakość linków ze stron zewnętrznych, ważne jednak, aby zostały pozyskane naturalnie.

Pozycjonowanie stron w wyszukiwarkach wymaga bycia na bieżąco z panującymi zasadami i trendami, dlatego warto zdecydować się na współpracę ze specjalistami SEO.

Efektywne pozycjonowanie dla nowej strony

Stawiasz swoje pierwsze kroki w sieci? Zastanawiasz się nad efektywnym pozycjonowaniem? Nie wahaj się, pozycjonowanie to jeden z najskuteczniejszych sposobów wypromowania swojej strony w internecie. Na efektywne pozycjonowanie strony składa się kilka kroków.

  • Wybór prostej i chwytliwej nazwy strony - powinna być krótka i wpadać w ucho, dzięki czemu zostanie zapamiętana przez użytkowników.
  • Stworzenie intuicyjnego szkieletu nowej strony - przede wszystkim powinien odpowiadać potrzebom i oczekiwaniom klientów. Sama struktura powinna mieć kolejność hierarchiczną, czyli od szczegółu do ogółu.
  • Zaplanowanie treści - efektywne pozycjonowanie zależy od spójnej treści opartej na słowach kluczowych. Internet szczególnie docenia regularne publikacje.
  • Zaplanowanie optymalizacji SEO - warto wyuczyć się dobrych praktyk SEO już na starcie, etapy systematycznych działań pozycjonowania dzielą się na: optymalizację techniczną, optymalizację onsite i optymalizację offsite.
  • Sprawdzenie statystyk i popularności nowej strony - analiza pozwoli wykryć błędy na stronie, nieefektywne i efektywne strategie pozycjonowania.
  • Śledzenie trendów w branży - reklama w internecie i trendy szybko się zmieniają, aby nie pozostać daleko w tyle za konkurencją, warto śledzić artykuły specjalistów z branży.

Optymalizacja techniczna i pozycjonowanie strony www

Dobre pozycjonowanie strony składa się z szeregu przeprowadzonych działań w ramach strony internetowej. Jednym z nich jest optymalizacja i pozycjonowanie strony www pod kątem technicznym. Obejmuje działania na wszystkich elementach strony poza jej treścią:

  • przygotowanie i wdrożenie mapy strony,
  • utworzenie i dodanie na stronie pliku robots.txt,
  • wdrożenie i optymalizację meta tagów,
  • wdrożenie certyfikatu SSL,
  • optymalizację adresów URL,
  • wdrożenie danych strukturalnych,
  • prawidłowe wdrożenie przekierowań i linków kanonicznych
  • zapobieganie duplikacji treści,
  • optymalizacja szybkości strony,
  • optymalizacja strony pod kątem urządzeń mobilnych.

Optymalizacja i pozycjonowanie techniczne mają za zadanie stworzyć stronę przystępną dla robotów Google i przyjazną dla użytkownika. Zastanawiasz się czy twoja strona tego potrzebuje? Możesz to sprawdzić poprzez przeprowadzenie audytu lub zlecenie go agencji. Dobre pozycjonowanie strony, jak również audyt SEO wymaga specjalistycznych narzędzi i doświadczenia, dlatego warto skorzystać ze wsparcia profesjonalistów.

Co to jest SEO?

Down arrow

SEO jest skrótem od Search Engine Optimization i oznacza optymalizację strony pod wyszukiwarki. W ramach optymalizacji realizowane są działania techniczne, działania w obrębie strony i poza nią, które mają podnieść wartość strony w ocenie algorytmu wyszukiwarki. Można realizować SEO dla różnych wyszukiwarek, jednak w Polsce działania pozycjonowania stron w większości skupiają się na wymaganiach i standardach wyszukiwarki Google.

Jakie są najczęstsze błędy w SEO/ pozycjonowaniu stron www?

Pozycjonowanie strony www jest jedną z najskuteczniejszych sposobów wypromowania swojej marki. Jednak żeby przyniosło zadowalające efekty trzeba uważać na błędy pozycjonowania. O czym musisz pamiętać decydując się na pozycjonowanie serwisów www?

Nie popełniaj błędu i nie rezygnuj z działań po 2-3 miesiącach. Na sukces pozycjonowania stron www trzeba poczekać, jednak ostatecznie wyniki są długotrwałe i efektywne. Pierwsze zauważalne efekty to zwiększenie widoczności i ruchu na stronie. Możesz się ich spodziewać po kilku miesiącach współpracy z specjalistą ds. seo. Jednak wzrost z przychodów następuje najczęściej po około 1,5 roku. Nie chcesz zmarnować pieniędzy? Zdecyduj się na długotrwałą strategię i systematyczną optymalizację strony.

Rozpocząłeś pozycjonowanie strony www swojej marki i co dalej? Nie zapominaj o regularnym analizowaniu wyników. Jest to dość popularny błąd, ale niebezpieczny. To ten etap pozwoli ci stwierdzić, czy działania seo są skuteczne, wskaże błędy oraz pomoże zaplanować zmiany. Specjaliści ds. seo korzystają z narzędzi takich jak Google Analytics i Google Search Console. Jeśli zdecydowałeś się na współpracę i nie masz wystarczającej wiedzy z tej branży, nie przejmuj się. Specjaliści ds. pozycjonowania serwisów www przygotują raport najistotniejszymi informacjami, a następnie go z tobą omówią.

Są to tylko podstawowe błędy w pozycjonowaniu stron www, możesz się również spotkać z błędami na etapie pozycjonowania technicznego lub budowy profilu linków.

Co wybrać SEO czy PPC?

Down arrow

Oba działania mają na celu wypromowanie firmy w Google. W efekcie SEO strona widoczna jest w bezpłatnych wynikach wyszukiwania - najczęściej w formie klasycznego tekstowego wyniku, ale również w formie video, graficznej, a także na tzw. pozycji zero, w featured snippetach.
W efekcie PPC reklama firmy wyświetli się u góry wyników wyszukiwania Google, ale w zależności od typu kampanii może być widoczna także jako reklama na popularnych portalach, w aplikacjach, na YouTube w formie tekstowej lub graficznej.
Oba działania pozwalają na skuteczne pozyskanie klientów. W pozycjonowaniu liczy się długoterminowa współpraca, a na efekty trzeba poczekać od kilku do kilkunastu miesięcy. Zaletą tej formy współpracy jest możliwość uzyskania rosnącej sprzedaży, przy zachowaniu stałego budżetu. Natomiast w PPC firma wyświetli się w Google nawet tego samego dnia, gdy zasilone jest konto Google Ads, a kampania poprawnie skonfigurowana. Jednak zwiększenie efektywności kampanii, najczęściej wymaga również zwiększania budżetu.
Na początek dobrze jest połączyć oba działania. Google Ads pozwoli natychmiast dotrzeć do potencjalnych klientów i zapełni lukę, którą jest oczekiwanie na efekty z pozycjonowania. Prowadzenie jednocześnie kampanii PPC i SEO zwiększa również szansę na pozyskanie sprzedaży.

Czy można pozycjonować stronę samodzielnie?

Down arrow

Zastanawiasz się, jak zrobić pozycjonowanie strony bez pomocy fachowców? Samodzielna praca w zakresie pozycjonowania stron z pewnością jest bardziej czasochłonna i jest większym wyzwaniem niż np. samodzielne prowadzenie profilu na Facebooku. Jeśli nie ma doświadczenia w tym temacie i nie wiesz, jak pozycjonować stronę w oparciu o aktualne algorytmy Google , warto płacić za pozycjonowanie i powierzyć je specjalistom, którzy mają wiedzę i umiejętności, by realizować techniczne aspekty pozycjonowania i optymalizacji strony w Google.

Jak pozycjonować stronę internetową?

Działasz w sieci i zastanawiasz się, jak pozycjonować strony internetowe? Pozycjonowanie strony w internecie to złożony proces, na który składa się kilka odrębnych etapów. Możesz zdecydować się na samodzielnie przeprowadzenie działań seo, jednak konieczna jest specjalistyczna wiedza i wspomagające narzędzia, bardzo często płatne. Dlatego, jeśli interesuje Cię, jak dobrze pozycjonować stronę, warto zdecydować się na współpracę z agencją marketingową. Specjaliści ds. pozycjonowania strony w internecie dzielą działania na:

  • działania wstępne - przeprowadzenie audytu SEO, analizy konkurencji i stworzenie strategii seo
  • optymalizację techniczną - optymalizacja elementów takich jak: plik robots.txt, certyfikat SSL, szybkość strony, responsywność mobile, duplikacje treści, niedziałające lub uszkodzone linki,
  • optymalizację on-site - działania na stronie, przede wszystkim contentowe,
  • optymalizację off-site - budowanie profilu linków,
  • analitykę - analiza działań i wyników.

W zależności od rodzaju pozycjonowania strony w internecie, proces może zawierać dodatkowe działania lub etapy.

Na czym polega pozycjonowanie strony internetowej? - samodzielna optymalizacja onsite

Jak się pozycjonuje stronę internetową? Czy można ją przeprowadzić samodzielnie? Część działań może wykonać na własną rękę, jednak pozostałe wymagają wiedzy, doświadczenie i dostępu do narzędzi SEO. Dodatkowo na proces ten należy poświęcić sporo czasu i uwagi. Optymalizacja i pozycjonowanie składa się z kilku etapów, jednym z nich są działania onsite, czyli w obrębie strony. Jakie etapy obejmuje optymalizacja onsite?

  • Optymalizacja treści
  • Optymalizacja linków wychodzących i wewnętrznych
  • Optymalizacja techniczna
  • Optymalizacja adresów URL
  • Optymalizacja Meta danych
  • Optymalizacja kodu Schema
  • Optymalizacja User Experience

Optymalizacja i pozycjonowanie stron internetowych onsite to złożony proces, który można podzielić na działania jednorazowe i cykliczne. Na czym polega pozycjonowanie stron internetowych? Wlicza się w nie również systematyczne odnawiania wiedzy na temat trendów i najnowszych rozwiązań Google. Zastanów się, czy zaoszczędzając pieniądze na współpracy z agencja, nie poświęcisz zbyt dużo swojego czasu.

Czy pozycjonowanie stron to usługa dla każdego?

Down arrow

Nie, pozycjonowanie to usługa, która przede wszystkim jest skierowana do firm, które chcą w efekcie pozyskiwać sprzedaż. Skuteczne pozycjonowanie stron nie jest małym wydatkiem, więc wybór tej formy marketingu internetowego powinien wiązać się z celami komercyjnymi. Pozycjonowanie to dobry wybór dla właścicieli firm, dla sklepów internetowych i stron z usługami. Z czasem zyski wygenerowane przez pozycjonowanie znacznie przewyższą jego miesięczny koszt. Jeśli prowadzisz blog, z pewnością warto przeprowadzić podstawową optymalizację i usunąć błędy, które mogą źle wpływać na widoczność strony w Google. Dla blogerów, którzy dopiero zaczynają i nie nie wiedzą, w jaki sposób zarabiać na swoim blogu, pozycjonowanie i optymalizacja strony w Google może być poza zasięgiem finansowym.

Czy pozycjonowanie stron wiąże się ze zmianami na stronie?

Down arrow

W ramach pozycjonowania realizujemy m.in. optymalizację techniczną strony oraz rozbudowę treści i nasycenie tekstów frazami. Te działania wiążą się z wprowadzaniem zmian na stronie zarówno w tekstach, w układzie, jak i w kodzie strony. Pozycjonowanie, które nie obejmuje zmian na stronie musiałoby sprowadzać się do działań off-page. W naszej ocenie taki ograniczony zakres działań nie przyniesie oczekiwanej skuteczności.

Czy możliwe jest pozycjonowanie stron bez dodawania fraz na stronę?

Down arrow

Celem pozycjonowania jest wyświetlanie się strony w Google na ważne biznesowo frazy. Aby wyszukiwarka powiązała stronę z frazami, muszą one na niej wystąpić w formie tekstowej. Nasi copywriterzy to doskonale wyszkoleni i doświadczeni specjaliści, którzy przygotowują teksty z frazami, zachowując naturalne brzmienie tekstu. Tworząc treści pod pozycjonowanie stron, myślą także o użytkownikach i o tym, jak teksty wpłyną na wizerunek strony w oczach odbiorcy. Dodawanie fraz do treści strony jest jednym z najważniejszych działań SEO i przynosi dobre efekty.

Czy dostanę raport z pozycjonowania mojej strony?

Down arrow

Nasi klienci otrzymują cyklicznie raporty. Niezależnie od raportów wysyłamy co jakiś czas informacje o bieżących postępach, a opiekun kontaktuje się telefonicznie, aby omówić działania i efekty. Nie zostawiamy naszych klientów bez informacji i nie oczekujemy od nich znajomości skomplikowanych narzędzi. Raporty zawierają objaśnienia i są skonstruowane w przyjazny sposób, nie wymagający specjalistycznej wiedzy. Jednak jeśli klient chce sam śledzić postępy, pomocne będą szkolenia, które oferujemy w zakresie obsługi Google Analytics.

Czy pozycjonowanie stron wymaga ode mnie zaangażowania?

Down arrow

Większość działań w ramach pozycjonowania strony realizuje zespół przydzielony do projektu: pozycjonerzy, copywriter i opiekun. Jednak w trakcie realizacji ich działań niezbędna jest Twoja praca: akceptacja wybranych słów kluczowych, zmian na stronie, treści przed publikacją oraz, co bardzo ważne, wdrożenie zaleceń optymalizacyjnych, które dotyczą m.in. błędów technicznych czy też zmian w obrębie kodu strony. Do tych działań wielu klientów korzysta ze współpracy ze swoim informatykiem, więc w praktyce nie potrzebna jest wiedzy techniczna, a jedynie umożliwienie nam realizowania działań poprzez bieżącą weryfikację, sprawne udzielanie akceptacji i zlecanie zaleceń swojemu informatykowi.

Czy muszę się spotykać z agencją SEO w trakcie współpracy?

Down arrow

Kontakt z klientem to coś, co wyróżnia nas na rynku. Chociaż pozycjonowanie nie wymaga spotkań, nadrabiamy to cyklicznymi rozmowami i telekonferencjami. Nie musisz poświęcać czasu na spotkania, wszystkie ważne kwestie związane z pozycjonowaniem Twojej strony internetowej od lat z powodzeniem omawiamy online i telefonicznie. Jeśli tylko chcesz i potrzebujesz tego, możemy zorganizować spotkanie. Świetną okazją, aby się poznać są szkolenia, które organizujemy cyklicznie dla klientów.

Czy mogę w każdej chwili zrezygnować z pozycjonowania?

Down arrow

Zanim podpiszesz umowę z agencją SEO zwróć uwagę na okres wypowiedzenia. Wciąż można spotkać agencje SEO, które próbują zatrzymać klienta umowami bez możliwości wypowiedzenia nawet przez parę lat. My nie stosujemy takich chwytów, ponieważ wierzymy, że jakość naszych działań, obsługi klienta i przede wszystkim nasza efektywność są powodem, aby współpracować z nami przez lata. Mamy krótkie okresy wypowiedzenia i jeśli z jakiegokolwiek powodu zechcesz zrezygnować z pozycjonowania, zakończymy współpracę w czasie określonym w umowie.

Jaki typ pozycjonowania wybrać?

Down arrow

To ważne pytanie, zwłaszcza w kontekście kosztów. W swojej ofercie dzielimy działania na pozycjonowanie lokalne, szerokie pozycjonowanie stron, pozycjonowanie sklepów. Każda z tych form różni się zakresem działań, nakładem pracy i celami. Pozycjonowanie lokalne zakłada dotarcie do użytkowników z okolicy i będzie dobre dla niedużych serwisów www. Pozycjonowanie szerokie to uniwersalna usługa, która skierowana jest do klientów o zasięgu ogólnopolskim, ale też takich, którzy mają rozbudowane strony internetowe, dużą konkurencję i bogatą ofertę do wypromowania. Sklepy internetowe natomiast mają odrębny pakiet działań, co wynika z dużej liczby podstron i treści do optymalizacji. Nie musisz sam decydować, do której grupy najlepiej pasujesz. Nasi specjaliści realizują bezpłatne audyty SEO i na podstawie oceny kondycji Twojej strony i Twoich celów biznesowych podpowiedzą, która usługa SEO będzie dla Ciebie najlepsza.

Jakie istnieją typy pozycjonowania?

Oferta SEO zawiera szeroki wachlarz działań, uwzględnia również odmienne kategorie stron i potrzeby firm. Pozycjonowanie stron medycznych, będzie się różniło od pozycjonowania stron firm z Wieliczki lub Pszczyny. Jak najlepiej pozycjonować stronę? Specjaliści z naszej agencji chętnie dostosują ofertę do Twoich celów biznesowych. Poznaj jakie masz możliwości.

  • Pozycjonowanie szerokie - jeśli twoja strona jest kierowana do wszystkich mieszkańców Polski to oferta dla Ciebie. Dzięki niej zbudujesz szerokie grono odbiorców, poprawisz widoczność i ruch na stronie.
  • Pozycjonowanie lokalne - skupia się na działaniach w obrębie danej lokalizacji. Dzięki mniejszej konkurencji niż w przypadku pozycjonowania szerokiego, opcja ta staje się tańsza, a wyniki pojawiają się znacznie szybciej. Interesuje Cię pozycjonowanie stron w Pszczynie, a może pozycjonowanie strony w Wieliczce? Ta oferta jest dla Ciebie!
  • Pozycjonowanie sklepów - szukasz pozycjonowania dla strony medycznej z sprzedażą online? Oferta ta przeznaczona jest dla każdego sklepu internetowego, również dla Ciebie. Oprócz standardowych działań SEO uwzględnia również strategię skoncentrowaną na wzroście sprzedaży.

Jak wygląda pozycjonowanie stron firmy lokalnie?

Pozycjonowanie firmy w internecie różni się w zależności od specyfiki samej firmy. Należy zwrócić uwagę na cele firmy, ofertę, zakres działań, długość funkcjonowania na rynku. Jeśli Twoja firma działa w obrębie konkretnej lokalizacji, pozycjonowanie strony firmowej lokalnie jest najkorzystniejszym wyborem. SEO lokalne skupia się na wzroście widoczności na słowa kluczowe popularne lokalnie, zwiększenie ruchu na stronie i zysku dla firmy. Wyróżnia się mniejszą konkurencją niż pozycjonowanie firmy w internecie na skalę całej Polski. Dzięki temu można szybciej zaobserwować wyniki działań seo, a budżet pozostaje niższy. Jakie działania powinny charakteryzować pozycjonowanie stron firmy lokalnej?

  • Wyznaczenie lokalnych słów kluczowych
  • Stworzenie lokalnej treści
  • Zadbanie o widoczne dane kontaktowe
  • Pozyskanie linków zewnętrznych z lokalnych stron
  • Pozyskanie opinii i recenzji klientów

Pamiętaj, że pozycjonowanie strony firmowej może zrealizować agencja SEO z Polski. Wybierając agencje, kieruj się jej ofertą i specjalistami, a nie lokalizacją.

Jak pozycjonować stronę usługową? Poznaj seo dla stron usługowych

Pozycjonowanie stron usługowych to złożony proces mający na celu zwiększenie widoczności w organicznych, czyli bezpłatnych, wynikach wyszukiwania, zwiększenie ruchu na stronie i konwersji. Ostatecznie działania mają doprowadzić do głównego celu, jakim jest wzrost zysku dla firmy z realizacji usług. Pozycjonowanie usług obejmuje podstawowe działania seo wspólne dla różnych typów stron, ale również działania charakterystyczne dla e-commerce. Podstawowe działania seo dla stron usługowych to:

  • audyt seo,
  • analiza konkurencji,
  • optymalizacja techniczna strony,
  • tworzenie treści,
  • pozyskiwanie linków zewnętrznych,
  • analiza działań.

Jakie działania są przeznaczone bezpośrednio dla pozycjonowania stron usługowych? Przede wszystkim należy zadbać o jak najwyższy komfort użytkownika i jego doświadczenie z stroną, czyli UX. Należy zwrócić uwagę na aspekty takie jak szybkość ładowania strony, intuicyjna nawigacja strony, treść zrozumiała i unikalna dla odbiorców, call to action. Wprowadzenie przejrzystego menu, łatwego i szybkiego procesu zakupu usługi, widocznych zasad płatności i realizacji to fundamenty pozycjonowania usług.

Również recenzje i opinie klientów wpływają pozytywnie na pozycjonowanie dla stron. Opinie nie tylko są jednym z czynników rankingowych, ale również budują zaufanie dla danej firmy. Popraw pozycjonowanie strony usługowej poprzez zachęcenie klientów do napisania recenzji. Przypominaj o tym mailowo lub skuś rabatem.

Czy możliwe jest pozycjonowanie bez umowy?

Down arrow

Pozycjonowanie bez umowy jest bardzo ryzykowne. Często proponują je freelancerzy, którzy nie maja zarejestrowanej działalności gospodarczej. Taka współpraca nie daje gwarancji rzetelnej i profesjonalnej realizacji SEO. Pozycjonowanie stron w Google warto powierzyć osobom z doświadczeniem, najlepiej renomowanych agencjom SEO, które cieszą się dobrą opinią wśród klientów. 

Jak efektywnie współpracować z agencją SEO?

Down arrow

Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych przynosi wiele korzyści, przede wszystkim dąży do pozyskania większej sprzedaży. Jednak jest to rozbudowany proces i większość działań SEO wymaga specjalistycznej wiedzy, doświadczenia i wspomagających narzędzi. Dlatego najbezpieczniejszym wyjściem jest rozpoczęcie współpracy z agencją SEO. Jak skutecznie pozycjonować stronę internetową? Zobacz jak możesz wspomóc Twoją agencje SEO.

  • Przygotuj dokładny brief - specjaliści znają się na seo, ale niekoniecznie na twojej firmie. Im bardziej szczegółowy będzie brief, tym skuteczniej specjaliści dobiorą działania.
  • Nie zwlekaj z feedbackiem - sprawna komunikacja to podstawa skutecznego pozycjonowania stron internetowych. Postaraj się jak najszybciej odpowiadać, a jeśli nie jesteś zadowolony, wskaż konkretnie, co byś chciał zmienić.
  • Właściwie określ priorytety - efekty pozycjonowania wymagają czasu, dlatego priorytety planujemy długoterminowo.
  • Konsultuj zmiany z pozycjonerem - nawet drobna zmiana może odbić się na wynikach pozycjonowania, dlatego warto uprzedzić je konsultacją ze specjalistą.

Na skuteczne pozycjonowanie strony internetowej pracuje cały zespół - pozycjoner, link builder, copywriter, ale również Ty. W naszej agencji wierzymy w siłę sprawnej komunikacji i przyjaznej atmosfery.

Co to jest SERP?

Down arrow

SERP to skrót od Search Engine Results Page i oznacza wyniki wyszukiwania Google. Wygląd wyników wyszukiwania w ostatnich latach przeszedł rewolucję. Z 10 tekstowych wyników i reklam, wyniki wyszukiwania przeobraziły się w tablicę z odpowiedziami, grafikami i filmami. Przeanalizujmy wygląd wyników wyszukiwania:

W wynikach wyszukiwania Google możemy zobaczyć:

  • do 10 tekstowych bezpłatnych wyników wyszukiwania - liczba ta może się zmieniać, jeśli poza tekstowymi wynikami wyświetlają się też video lub featured snippety
  • płatne wyniki wyszukiwania - reklamy Google Ads w formie tekstowej lub w formie Google Zakupów, czyli zdjęć produktów z cenami, krótkim opisem i linkiem bezpośrednio do produktu w sklepie
  • featured snippety - wyniki wyszukiwania w formie gotowych odpowiedzi u góry strony lub po prawej stronie SERP; zazwyczaj mają postać fragmentu tekstu zaciągniętego ze strony, który stanowi gotową odpowiedź dla użytkownika Google, np. przepis, informacja, krótka definicja
  • local pack - wyniki wyszukiwania miejsc związanych z wybraną lokalizacją wraz z oznaczeniem ich na mapie

Warto zwrócić uwagę, że klasyczne tekstowe wyniki wyszukiwania również się zmieniły i dziś możemy trafić na ich bogate wersje. Dzięki zastosowaniu kodu schema widzimy ocenę w formie gwiazdek, dostęp w magazynie, cenę itp. Są też wyniki tekstowe z dodatkową treścią np. w formie rozwijanych pytań i odpowiedzi.

Jak działa wyszukiwarka i algorytm Google?

Down arrow

Dlaczego w wynikach wyszukiwania Google widzisz właśnie te strony, a nie inne? Celem Google jest dostarczać swoim użytkownikom wartościowe i dopasowane do ich potrzeb treści. Jest to możliwe dzięki coraz doskonalszym algorytmom, które rozumieją treść i cele strony internetowej. Poznaj najważniejsze aspekty działania Google i dowiedz się, dlaczego pozycjonowanie stron odgrywa tak dużą rolę w dotarciu do top 10.

Jak dodać stronę do Google?


Publikacja strony w internecie nie oznacza automatycznie, że jest ona dostępna w Google. W internecie jest tak dużo treści, że samo stworzenie strony internetowej bez dodatkowej promocji nie ma dziś dużej wartości. Drogę od publikacji strony do dotarcia do odbiorcy w Google można podzielić na kilka obszarów:

  • crawling
  • indeksowanie
  • pozycjonowanie


Po pierwsze strona musi być dostępna dla robotów Google. Crawling to właśnie proces, w którym Google wysyła swoje roboty na stronę, aby poznały jej treść. Warto wiedzieć, że czasami nieświadomie, szczególnie w przypadku stron na Wordpressie, wyłączamy zgodę na odwiedziny robotów na stronie. Tym samym szanse na to, że witryna wyświetli się w Google są praktycznie zerowe. Są jednak przypadki, gdy wybrane podstrony witryny celowo blokujemy przed robotami, ale są to szczególne przypadki i strona w większości powinna być dostępna dla robotów Google.

W wyniku crawlingu roboty indeksują stronę, czyli dodają ją do wyników wyszukiwania Google. Nie oznacza to, że automatycznie strona wyświetli się w top 10. Może być widoczna w Google np. na 30 lub 130 stronie wyników wyszukiwania. Dlaczego algorytm miałby wyświetlić nową witrynę na pierwszej stronie wyników wyszukiwania? O miejsce w czołówce Google trzeba zawalczyć.

Indeksowanie to proces, który odbywa się bez naszego udziału. Możemy go usprawnić np. poprzez przygotowanie mapy strony, ale jeśli nie zrobimy nic, prędzej czy później strona będzie zaindeksowana. Postępy możemy śledzić w Google Search Console w raporcie stanu zaindeksowania. Jeśli Google zauważy przeszkody w indeksowaniu lub błędy, tam również znajdziemy informację na ten temat. Bez poprawnego indeksowania strony nie ma sensu realizowanie pozycjonowania.

Pozycjonowanie stron internetowych w wyszukiwarkach


Nawet w całości zaindeksowana strona może nigdy nie trafić do odbiorców. Stron dotyczących tej samej tematyki jest tysiące, a tymczasem użytkownicy ograniczają się zwykle do sprawdzenia witryn z pierwszej strony wyników wyszukiwania. Jakie strony zobaczą? Przez lata Google wypracowało algorytm, który nie tylko ocenia jakość i wartość stron z perspektywy użytkowników jako grupy, ale także dobiera je indywidualnie dla każdego z nas. Oznacza to, że każdy użytkownik widzi inne strony w top 10.

To, jakie czynniki Google bierze pod uwagę przy wyborze stron pozostaje w sferze domysłów. Zgodnie z oficjalnym stanowiskiem przedstawicieli Google wyniki wyszukiwania są personalizowane pod względem historii przeglądania oraz lokalizacji. Wśród ekspertów SEO pojawiają się jednak domysły, że przy personalizacji może być brane pod uwagę notoryczne pomijanie przez użytkownika określonych stron z wyników wyszukiwania, a nawet bardzo krótki czas pobytu na stronie.

Czy pozycjonowanie jest skuteczne?

Down arrow

Szukasz sposobu na wypromowanie strony, ale nie wiesz czy pozycjonowanie jest skuteczne? Przychodzimy z pomocą! Do korzyści z SEO przekonało się już tysiące firm, zarówno lokalnych, jak również na szeroką skalę. Jak przejawia się skuteczne SEO?

  • Widoczność w Google - prawie wszyscy użytkownicy w Polsce korzystają z Google, pozycjonowanie na konkretne frazy pozwoli pojawić się twojej stronie wysoko w wynikach wyszukiwarki i dotrzeć do szerokiego grona odbiorców.
  • Ruch na stronie - poprawiona widoczność strony przekłada się na wyższy ruch. Jak użytkownicy mają dotrzeć do Twojej witryny skoro jej nie widzą?
  • Zysk dla firmy - czy pozycjonowanie jest skuteczne? Sprawdź dostępne raporty skuteczności seo. Zoptymalizowana i widoczna strona zachęca użytkowników do skorzystania z oferty.
  • Niskie koszty w przyszłości - chociaż na efekty trzeba trochę poczekać, to inwestycje się zwracają, a ruch rośnie mimo stałego budżetu.
  • Wizerunek eksperta - wysokiej jakości strona i treść, a także wysokie wyniki w Google budują wizerunek eksperta. Jednocześnie rośnie zaufanie do strony i firmy.
  • Dotarcie do konkretnej grupy odbiorców - zoptymalizowane działania seo pozwalają dotrzeć do osób zainteresowanych ofertą. W ten sposób budżet nie jest przepalany na nietrafionych odbiorców.

Skuteczne SEO zależy jednak specjalistów do których się udasz. Przed rozpoczęciem współpracy poznaj opinie na ich temat, doświadczenie w branży oraz zakres oferty.

Skuteczne pozycjonowanie www - jak je mierzyć?

Zastanawiasz się jak działa pozycjonowanie Twojej strony? Czy przynosi skuteczne efekty i czy warto je kontynuować? W przeciwieństwie do tradycyjnych form reklamy, efekty pozycjonowania łatwo zmierzyć. Z drugiej strony musisz uważać, aby nie zgubić się w gąszczu informacji. Jeśli chcesz przeanalizować, czy prowadzisz skuteczne pozycjonowanie www, wyznacz wskaźniki sukcesu (KPI).

Najpierw określ swoje cele oraz działania które prowadzą do ich realizacji. Na ich podstawie dobiera się odpowiednie wskaźniki sukcesu. Warto podzielić je zgodnie ze strategicznymi celami, przykładowo mogą dotyczyć:

  • świadomości odbiorców (przykładowe KPI: ruch na stronie, liczba polubień na fb)
  • zaangażowania (przykładowe KPI: współczynniki jakościowe odwiedzin)
  • konwersji (przykładowe KPI: liczba pozyskiwanych zapytań, współczynnik konwersji, średnia wartość zamówienia)

Pamiętaj, skuteczne pozycjonowanie www wiąże się z regularnym nadzorowaniem wyników. Analityka pozwala:

  • sprawdzić, jak działa pozycjonowanie strony,
  • analizować efektywności poszczególnych działań w ramach SEO,
    wyciągać istotne wnioski,
  • pokazać wymierne rezultaty pozycjonowania,
  • szybko identyfikować spadek efektywności.

Jak wygląda pozycjonowanie stron za granicą?

Down arrow

Zastanawiasz się jak pozycjonować stronę za granicą? Bez wątpienia różni się od działań nakierowanych na Polskę. O co należy zadbać podczas pozycjonowania na stronie za granicą?

  • Wybierz kraj docelowy - jeśli chcesz zmieścić się w ograniczonym czasie i budżecie, zdecyduj się na jeden kraj.
  • Zdecyduj się na domenę - zapomnij o domenie .pl i wybierz adekwatną do wybranego kraju lub ogólną .com.
  • Ustaw język strony - przygotuj wersję całej strony w języku obowiązującym w danym kraju.
  • Ustaw geolokalizacja - jeśli masz swój oddział w kraju docelowym nie zapomnij dodać go w Google My Business.
  • Zbuduj lokalny profil linków - skuteczne pozycjonowanie na stronie za granicą wymaga pozyskania linków z wybranego kraju.
  • Stwórz treść - content to podstawa, dlatego zadbaj o treść w odpowiednim języku i ciekawą dla tamtejszych użytkowników
  • Wyznacz nowe założenia kampanii - nie popełnij błędu i nie skopiuj założeń kampanii prowadzonej w Polsce. W nowym miejscu obowiązują inne zasady, potrzeby i typy wyników.

Co to jest pozycjonowanie firmy w Google Maps?

Down arrow

Szukasz efektywnego sposobu pozycjonowania dla firm? Sprawdź czy twoje działania seo obejmują pozycjonowanie firmy w Google. Jest to kluczowy element pozycjonowania lokalnego. Dzięki obecności w wynikach wyszukiwania Map zwiększasz widoczność swojej strony wśród użytkowników znajdujących się niedaleko i faktycznie zainteresowanych ofertą. Tym samym poprawiasz wyniki sprzedaży. Jakie obszary obejmuje pozycjonowanie firm w Google Maps?

  • Optymalizacja strony - obejmuje wszystkie działania pod kątem lokalnym, a więc lokalne słowa kluczowe, content, linki przychodzące
  • Optymalizacja wizytówki w Profilu Firmy w Google - dobrze uzupełniona i na bieżąco aktualizowana wizytówka, pozwoli pojawić się Twojej firmie w jednej z trzech pozycji w local packu, czyli wynikach wyszukiwarki uwzględniającej Google Maps
  • Pozyskiwanie opinii i ocen - są to jedne z istotniejszych czynników rankingowych w Google. Specjaliści ds. pozycjonowania firm muszą wykonać serię działań w celu ich pozyskania.

Google Maps cieszą się popularnością zwłaszcza w przypadku użytkowników smartfonów. Z tego względu konieczne jest, aby proces pozycjonowania dla firm uwzględniał optymalizację strony pod kątem wersji mobile.

Oferta SEO

Pozycjonowanie szerokie + pozycjonowanie lokalne

Prowadzimy najskuteczniejsze pozycjonowanie szerokie w Google, które buduje zasięg, wizerunek i sprzedaż firmy na rynku ogólnopolskim, jak również atrakcyjne kosztowo pozycjonowanie lokalne dla firm działających wyłącznie na rynku lokalnym.

Interesuje Cię profesjonalne pozycjonowanie stron internetowych na Śląsku, a może w Wielkopolsce? Popularność pozycjonowania lokalnego stron www, powiązanego z konkretnym miastem wynika z wielkości rynku, zapotrzebowania na usługę, a nawet z zaufania do lokalnych dostawców kampanii SEO. W oparciu o dane z narzędzia Google Keyword Planner prezentujemy średnią miesięczną liczbę wyszukiwań (za rok 2016) dla największych miast Polski. Kampanie SEO oparte o frazy lokalne mogą różnić się znacznie konkurencją i popularnością frazy, oto przykłady:

Dla jakiego miasta chciałbyś prowadzić z nami najskuteczniejsze pozycjonowanie stron w internecie?

 

Eksperci

Skuteczne pozycjonowanie w wyszukiwarkach każdego systemu CMS

Sprawdź, jak skutecznie pozycjonować stronę www na różnych CMS-ach

 

Oferta naszego pozycjonowania stron przewiduje obsługę różnych systemów CMS. Realizujemy profesjonalne pozycjonowanie stron internetowych w wyszukiwarkach bez względu na to, jaki mają system do zarządzania treścią (CMS). Mamy szerokie doświadczenie zarówno z pozycjonowaniem i optymalizacją stron www z najpopularniejszymi CMSami, jak i z tymi mniej rozpowszechnionymi oraz autorskimi. Każdy CMS daje inny zakres możliwości dla naszych ekspertów SEO i ekspertów optymalizacji technicznej stron internetowych. Jednocześnie jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji od skutecznego pozycjonowania stron www w Polsce na Facebooku i Google.

Szczególne doświadczenie posiadamy w zakresie pozycjonowania stron i optymalizacji najpopularniejszych systemów CMS wg builthwith.com

  • Wordpress
  • Joomla
  • Drupal
  • Silverstripe
  • Blogger
  • Bitrix
  • Typo3
  • Wix

Wordpress, Joomla i Drupal to najpopularniejsze systemy CMS, które pozycjonujemy. Nasze doświadczenie pozwala nam jednak na skutecznego pozycjonowanie w Google każdego systemu CMS, m.in. takich jak: Blogger, Squarespace, Wix, Laravel, Typo3, SiteCore, CMS Made Simple, Website x5, Apache Lenya, Batflat, Bitweaver, Concrete5, e107, Geeklog, MoziloCMS, MySource Matrix, Orchard Project, PHP-Fusion, PHP-Nuke, SilverStripe, Textpattern, Quick.CMS, Modx, Expression Engine.

Widoczni w liczbach

Nasze kampanie finansują się same

Zoom

600+

pozytywnych opinii w Google

Zoom

70+

pozytywnych opinii na Clutch.co

Zoom

160+

specjalistów marketingu
internetowego

Zoom

25+
lat na rynku

Współpraca z agencjami

Standardy obsługi klienta w agencji SEO

Zaczniemy od samej współpracy z agencją SEO. Można mieć podejście, że skoro są efekty pozycjonowania na stronie, to nieważne, jak mnie traktują. Są jednak sytuacje, kiedy działania agencji musisz raportować do przełożonych i brak informacji zwrotnej uderza także w Ciebie. Usługa pozycjonowania to współpraca długoterminowa, istotne jest też z kim współpracujesz i jak traktują Cię w agencji. Na co zwrócić więc uwagę?

Jak wygląda raportowanie efektów pozycjonowania w Google?

Jak często agencja kontaktuje się z Tobą?

W jakim stopniu agencja angażuje się realizację pozycjonowania dla Ciebie?

Jak dobrze znasz osobę z agencji SEO, która się z Tobą kontaktuje?

W jaki sposób agencja SEO raportuje efekty pozycjonowania? Czy poza standardowymi raportami, poświęca czas na przygotowanie analizy i wniosków z raportu? Czy zasypuje Cię trudnymi do zrozumienia pojęciami, czy raportuje działania w przejrzysty i prosty sposób? Jeśli na podstawie otrzymanego raportu nie jesteś w stanie stwierdzić, czy usługa pozycjonowania strony firmowej dała efekt, coś jest nie tak. Zastanów się, czy możesz liczyć na kogoś z agencji, kto pomoże Ci przeanalizować i zrozumieć raport, przynajmniej na początku współpracy, gdy wszystko jest dla Ciebie nowością.

Czy agencja kontaktuje się z Tobą poza regularnymi raportami z działań? W pozycjonowaniu nie wystarczy raz ustalić plan działań. Dobra agencja SEO obserwuje efekty i nie boi się modyfikować działań, w zależności od rynku, potrzeb klienta, sezonu. A do tego przecież niezbędny jest kontakt. Zadaj sobie więc pytanie, czy to agencja kontaktuje się z Tobą, czy może to Ty musisz zabiegać o kontakt.

Można zaproponować jeden plan działań optymalizacyjnych, a potem tylko odhaczać kolejne kroki, ale trudno wtedy oczekiwać spektakularnych efektów pozycjonowania. Jeśli agencja jest zaangażowana i faktycznie zależy jej na Twoim sukcesie, nie będzie ograniczała się do schematycznych działań. Czasami zaangażowanie oznacza, że agencja wskaże problemy z Twoją stroną, które nie mają związku z pozycjonowaniem, ale wpływają na sprzedaż. Dobre agencje SEO analizują konkurencję i na tej podstawie informują Cię, jak wypada Twoja strona na tle branży i co warto zmienić, aby zyskać większą sprzedaż.

Być może za każdym razem kontaktuje się z Tobą inna osoba, więc nawet nie ma okazji poznać Twojej firmy. Trudno wtedy o ciągłość komunikacji. Za każdym razem musisz wdrażać rozmówcę w swój biznes. Do tego jeszcze dochodzi kwestia kompetencji. Czy rozmawiasz z osobą, która ma wiedzę i doświadczenie? Czy potrafi odpowiedzieć na Twoje pytania lub pozyskać sprawnie odpowiedzi od bardziej doświadczonych kolegów? Czy w ogóle masz szansę porozmawiać z pozycjonerem? Warto odpowiedzieć sobie na te pytania, bo jeśli płacisz abonament, obsługa klienta powinna być elementem usługi. A może Twój konsultant lub pozycjoner jest na LinkedInie? Wtedy możesz sam sprawdzić, jakie ma doświadczenie i co robił wcześniej.

Agencja SEO

Jak szybko sprawdzić agencję SEO/SEM i ocenić jej skuteczność?

Agencja agencji nierówna. Pozycjonowanie serwisów internetowych może obejmować skrajnie różne działania, a więc i efekty mogą znacząco się różnić. Jak oceniać i kontrolować pracę agencji SEO, aby mieć pewność, że wszystko idzie w dobrą stronę?

Na naszym blogu pisaliśmy już o pytaniach, które warto zadać agencji SEO zanim zdecydujemy się na współpracę. W tym artykule zajmiemy się tym, jak sprawdzać co robi agencja SEO. Niezależnie od tego, czy pracujesz z jedną agencją od miesiąca czy 10 lat, dowiesz się, na co zwrócić uwagę, jak analizować pracę i kiedy rozważyć zmianę agencji pozycjonującej Twoją stronę.

10 zasad skutecznej współpracy z agencją SEO. Jak wspierać jej działania?
widoczni 29
Jakość agencji SEO

Jak ocenić strategię i jakość pozycjonowania w agencji SEO?

Podpisałeś umowę i dowiadujesz się, że na efekty trzeba czekać. Łatwiej się czeka, mając pewność, że agencja prowadzi działania w oparciu o dobrą strategię, z optymalnie dopasowanymi działaniami do Twojego biznesu.

Sami wiemy, jak ważne we współpracy agencja - klient jest wzajemne zaufanie. Znamy jednak rynek i historie naszych klientów, zanim do nas trafili. Obok wielu świetnych agencji w Polsce, są też firmy, które nie dbają ani o jakość pozycjonowania, ani o swoich klientów. Warto więc być czujnym i mieć wiedzę, która pozwoli na weryfikowanie agencji w trakcie realizacji umowy. Liczy się zarówno standard obsługi klienta, jak także szczegóły realizowanych działań. Nie daj się zwieść kolorowym raportem, tylko pytaj, jakie działania są obecnie realizowane i upewnij się, że firma dba przede wszystkim o zgodność strategii SEO z Twoją strategią biznesową. Jeśli do tego dodasz widoczne efekty, wszystko jest w porządku. W przeciwnym razie - wróć do naszego artykułu Jak wybrać i zatrudnić agencję SEO.

Poniżej sugestie, co warto sprawdzić w tym kontekście, zanim będzie za późno:

1

Ilu klientów jednocześnie obsługuje Twój pozycjoner?

W agencjach bywa różnie. Zdarza się, że jeden pozycjoner ma pod opieką nawet 100 klientów i więcej. Miesiąc ma około 160 godzin roboczych. Wynika z tego, że dla Ciebie taki pozycjoner ma zaledwie półtorej godziny w miesiącu. To niewiele czasu, aby móc działać kreatywnie i wdrażać nowe rozwiązania.

2

Kim jest pozycjoner?

Pozycjoner pozycjonerowi nie równy. Sprawdź więc, jaką wiedzę i doświadczenie ma osoba, której powierzasz los swojej strony. Może to ktoś, kto wczoraj przeczytał kilka artykułów o pozycjonowaniu w wyszukiwarkach i dziś będzie testował zdobytą wiedzę na Twojej stronie. A może to ktoś, kto etap testowania dawno ma za sobą i przez wiele lat wypracował wiedzę na temat skutecznych działań. Zapytaj lub sprawdź na LinkedInie, z kim współpracujesz.

3

Jaka jest strategia pozycjonowania Twojej firmy?

Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych w wyszukiwarkach dla każdego może znaczyć coś innego. Warto więc dowiedzieć się, co oznacza dla Twojej agencji. Zapytaj: w jaki sposób agencja zamierza pracować na widoczność Twojej strony, jaki jest harmonogram działań, ile czasu chce poświęcić na poszczególne działania.

4

Czy agencja pyta o wyniki sprzedaży?

Efekty usługi SEO można mierzyć w narzędziach, ale nie zawsze. W niektórych biznesach efekty pozycjonowania strony widać stacjonarnie - w liczbie telefonów od klientów albo w sprzedaży w sklepie stacjonarnym. Aby optymalizować strategię SEO, agencja potrzebuje takich informacji. Czy Twoja agencja w ogóle interesuje się tym, jak rozwija się Twoja sprzedaż?

5

Jak budowany jest profil linków przychodzących?

Link building jest jednym z ważniejszych filarów pozycjonowania. Linkowanie może przynieść rewelacyjne efekty albo zaszkodzić Twojej stronie. Dlatego tak istotne jest, aby sprawdzić, w jaki sposób agencja zamierza pozyskiwać linki, z jakich źródeł i w jakiej liczbie miesięcznie. Zapytaj, czy agencja korzysta z własnych stron zapleczowych w procesie pozycjonowania. Możesz też na bieżąco sprawdzać profil linków dla Twojej strony w narzędziach typu Ahrefs lub Majestic.

6

Jak agencja mierzy efekty pozycjonowania?

Co oznacza dla agencji, że pozycjonowanie przyniosło efekt? Czy to tylko obecność strony na wybrane frazy w top 10? Zapytaj, na jakie wskaźniki agencja będzie zwracać uwagę przy ocenie efektywności. Sprawdź też, jakich narzędzi używa. To ważne - warto wybrać agencję, która ma dostęp do zaawansowanych, płatnych narzędzi SEO, a nie wyłącznie do Google Analytics i Google Search Console. Jakie narzędzia mamy tu na myśli? Chociażby Senuto, SEMSTORM, Searchmetrics, Ahrefs, Majestic, Netpeak, Surfer SEO i inne narzędzia o podobnych funkcjach.

7

Czy agencja przeprowadziła analizę konkurencji?

Wiedza o rynku i konkurencji jest niezbędna, aby przygotować skuteczny plan działania usługi SEO. Pozycjonowanie w wysoko konkurencyjnej branży przebiega inaczej niż w niszowej: jest inny nakład i czas pracy, inny zakres działań. Upewnij się, że Twoja agencja wzięła to pod uwagę.

8

Czy agencja realizuje optymalizację współczynnika konwersji?

Gdy nie ma efektów SEO, zawsze można powiedzieć, że to wina strony internetowej. Tutaj agencja powinna podzielić się swoimi spostrzeżeniami z klientem i, nawet jeśli sama nie zajmuje się tego typu optymalizacją, zaproponować optymalizację strony pod względem pozyskiwania sprzedaży. Jeśli nawet nie wspomni o tym, że nie wystarczy pozyskanie ruchu, bo na sprzedaż wpływa też jakość strony www i sama oferta, powinno to wzbudzić Twoje podejrzenia. Pozycjoner wie, że wpływ SEO na sprzedaż nie kończy się na widoczności w Google. W wielu przypadkach, aby SEO przyniosło sprzedaż niezbędna jest optymalizacja strony pod kątem pozyskania konwersji.

9

Czy agencja pozycjonuje tak, aby wspierać sprzedaż?

Profesjonalne pozycjonowanie stron powinno współgrać z działaniami sprzedażowymi, więc dobrym sygnałem jest, gdy agencja interesuje się, jak wygląda Twój proces sprzedażowy i jaka jest specyfika grupy docelowej. Jest wiele działań w obrębie pozycjonowania, które mają też wpływ właśnie na komunikację z klientem i wizerunek marki. Dobrze więc, aby agencja wiedziała, jak takie działania prowadzić w zgodzie z Twoją strategią.

Opłacalne pozycjonowanie

Jak efektywnie pracować z agencją SEO?

Nie masz pojęcia, co to jest pozycjonowanie strony internetowej i jak pozycjonować stronę www? Nic nie szkodzi. Od tego zadania są eksperci, którzy z chęcią Cię wyręczą. Pamiętaj jednak, że ważna jest wzajemna współpraca. Zlecasz pozycjonowanie witryny agencji, więc możesz zapomnieć o tym i zająć się swoimi zadaniami? Nie, jeśli zależy Ci na efektach usługi SEO. Współpraca z pozycjonerem pozwala mu nie tylko lepiej dopasować strategię do Twoich potrzeb, ale wręcz uzyskiwać znacznie lepsze efekty. Co możesz zrobić, aby pozycjonowanie Twojej strony było jak najbardziej efektywne?

Jak mogę wesprzeć działania agencji SEO?

Podzieliliśmy działania na dwa obszary - współdziałanie z agencją i działania dodatkowe, wykraczające poza pozycjonowanie WWW. W przypadku współpracy z agencją, chodzi przede wszystkim o wdrażanie zalecanych zmian i o sprawną komunikację. Agencja potrzebuje zielonego światła, by działać, więc niezbędny jest Twój czas i zaangażowanie szczególnie na początku współpracy. Zobacz, w jakich obszarach agencja potrzebuje Twojego wsparcia i jak możesz tym samym usprawnić jej działanie na rzecz swojej strony www.

 

Zaplanuj wdrożenie zaleceń optymalizacyjnych

Zwykle współpraca z agencją SEO zaczyna się od audytu. U nas audyt obejmuje znacznie więcej niż tylko kwestie techniczne strony. Oceniamy także potencjał sprzedażowy Twojej strony - czy jest przyjazna dla użytkownika, czy łatwo dokonać zakupu lub nawiązać kontakt. Efektem jest szereg zaleceń optymalizacyjnych, dotyczących pozycjonowania w internecie i pozyskiwania konwersji. Wdrożenie zaleceń to podstawowy krok w całym procesie usługi SEO. Nieważne, co dalej zrobi pozycjoner. Jeśli nie wdrożysz na stronie rekomendowanych zmian, możesz nigdy nie uzyskać oczekiwanych efektów. Dlaczego klienci nie wdrażają zaleceń optymalizacyjnych? Mogą nie wiedzieć, jak to zrobić. Jeśli też masz taki problem, skorzystaj z pomocy informatyka lub zgłoś to swojej agencji, a być może ona kogoś zarekomenduje. Nie zostawiaj jednak zaleceń w szufladzie.

 

Udziel sprawnej akceptacji strategii pozycjonowania strony

Agencja przygotowuje strategię pozycjonowania, ale nie zna specyfiki Twojej firmy tak dobrze jak Ty. Jest to kolejny krok pozycjonowania i optymalizacji strony www, w którym potrzebne jest Twoje zaangażowanie. Agencje stosują różne modele: wysyłają plan działań do wglądu, organizują spotkanie, my umawiamy się na rozmowę telefoniczną, podczas której omawiamy nadesłaną strategię i wspólnie ją zatwierdzamy. Nie chodzi o to, by rzucić okiem na strategię i zaakceptować ją “dla świętego spokoju”. To ważny etap profesjonalnego pozycjonowania, o którego zależy efektywność dalszych działań. Wygospodaruj więc czas, aby rzetelnie ocenić propozycję agencji i ewentualnie nanieść swoje uwagi, modyfikacje.

 

Zweryfikuj listę fraz do pozycjonowania stron

W zależności, co proponuje agencja w ramach usługi SEO, powinieneś otrzymać listę z określoną liczbą fraz do pozycjonowania. Tutaj Twoja akceptacja powinna obejmować zarówno merytorykę fraz, jak i ich przydatność dla pozyskania klienta. Osoba, która wybiera frazy korzysta z analizy konkurencji i różnych narzędzi do wyszukiwania fraz, jednak nie jest ekspertem w Twojej branży. Może się zdarzyć, że narzędzia podpowiedzą frazę niepasującą do Twojej oferty, dlatego liczymy na Twoje wsparcie. Przejrzyj frazy i oceń je pod względem merytorycznym. W kwestii biznesu, warto ocenić także, czy frazy dotyczą strategicznych produktów i usług. Jeśli fraza opisuje produkt, który chce wycofać albo usługę, która ma niską marżę, zmienimy to, ale potrzebne jest także Twoje zaangażowanie w pozycjonowanie w internecie. 

 

Udziel zgody na zmiany na stronie pod pozycjonowanie w Google

Pozycjonowanie witryny może wymagać zmian w wyglądzie strony internetowej. Najczęściej jest to dodanie pól tekstowych. Treści to jeden z filarów pozycjonowania, więc jeśli Twoja strona składa się wyłącznie z grafik, przygotuj się na zmiany. Zapewne pozycjoner zaproponuje rozwiązanie, które pozwoli zachować charakter strony, np. poprzez umieszczenie tekstów niżej na stronie. Niczego jednak nie zrobi bez Twojej zgody. To kolejny przykład, kiedy Twój udział, nawet niewielki, jest potrzebny, aby prace postępowały. 

 

Wprowadź zalecenia optymalizacji konwersji w terminie

Optymalizacja współczynnika konwersji może być elementem oferty profesjonalnego pozycjonowania, ale nie należy to do standardów. Jeśli już masz to szczęście i agencja SEO poza zaleceniami optymalizacji technicznej, podpowiada Ci, co możesz zmienić na stronie, aby ułatwić życie klientom - korzystaj. My tak robimy, ale jednocześnie wiemy, że te drobne zalecenia od nas czasami są bagatelizowane. Może dostaniesz listę małych zmian, ale wszystkie razem, wdrożone czynią różnicę.

  

Co możesz jeszcze zrobić, aby zwiększyć efektywność SEO i optymalizacji konwersji?

Pozycjonowanie witryny nie załatwi wszystkiego. Równolegle z inwestowaniem w pozycjonowanie strony w wyszukiwarkach, trzeba zadbać także o pozostałe aspekty sprzedażowe strony, nie tylko o jej popularność w Google. Jakie to działania? 

 

Prowadź blog firmowy

Prowadzenie bloga na stronie firmowej lub w sklepie internetowym niesie za sobą wiele korzyści. Po pierwsze blog to przestrzeń do budowania relacji z użytkownikami (jeszcze nie klientami). Warunek jest taki, że treści muszą być wartościowe - to miejsce do dzielenia się wiedzą, a nie do sprzedawania. Korzyścią szczególnie ważną z perspektywy pozycjonowania jest dostarczanie wartościowej treści bogatej we frazy typu long-tail. To właśnie blog pozwoli wypozycjonować stronę w Google na frazy poradnikowe i frazy wpisywane przez osoby niezorientowane w ofercie. Profesjonalne pozycjonowanie może obejmować pomoc w prowadzeniu bloga. W tym wypadku agencja przygotowuje zestaw fraz z długim ogonem do wykorzystania lub przejmując na siebie tworzenie treści z Twoim merytorycznym wsparciem. 

 

Stale rozwijaj i udoskonalaj ofertę

Możemy wypozycjonować Twoją stronę w top 10 i pozyskać odwiedziny potencjalnych klientów. Jednak o tym, czy ostatecznie skorzystają z Twojej oferty, decyduje wiele czynników. Klienci będą porównywać Cię z konkurencją, więc upewnij się, że:

  • masz atrakcyjną ofertę - produkty i usługi, których klienci potrzebują, pokazane w sposób motywujący do zakupu (duże, ładne zdjęcia, niezbędne informacje w opisie, język korzyści)
  • oferujesz dobre ceny - to wcale nie oznacza, że zachęcamy do konkurowania ceną, ale jeśli w kilkunastu innych sklepach dokładnie ten sam produkt, na tych samych zasadach jest w niższej cenie...jest mała szansa, że klient wybierze Ciebie
  • nie wymagasz zbyt wiele od klienta - ile kroków musi dokonać klient, aby kupić coś u Ciebie, czy z łatwością znajdzie pożądany produkt, czy musi wypełniać przydługi formularz przed zakupem? Słowem - sprawdź, czy skorzystanie z Twojej oferty nie wymaga od klienta wysiłku.
  • Twoja strona internetowa jest przyjazna dla użytkownika - ładna i funkcjonalna strona to nie tylko kwestia estetyki, ale również zaufania wizerunku.
  • Nieprofesjonalne logo może wydawać się odległym tematem w procesie sprzedaży. Jednak przez pryzmat takich drobiazgów, klient ocenia, czy chce wydać pieniądze właśnie w tym sklepie internetowym czy u tego wykonawcy. 

 

Dbaj o najwyższą jakość obsługi klienta

Załóżmy, że masz ładną stronę, wypozycjonowaną w top 10 Google i do tego świetną ofertę, ale...obsługa klienta pozostawia wiele do życzenia. Nie odpisujesz na maile, a kontakt telefoniczny nie wchodzi w grę? Nie nadążasz z obsługą zleceń? To rzutuje na decyzję zakupową. Dobra obsługa przed i po sprzedaży przyczynia się do budowy grona lojalnych klientów. Sprawdź, jak Twoim pracownicy komunikują się z klientami, czy nie trzeba zbyt długo czekać na zamówienie, a realizowane usługi są na najwyższym poziomie.

 

Buduj pozytywny wizerunek marki w sieci

W procesie zakupowym ważną rolę odgrywają opinie w sieci. O negatywne opinie łatwo, ale o pozytywne - trzeba się postarać. Warto wdrożyć system, który będzie przypominał klientom o możliwości wystawienia opinii w jak najprostszy sposób. Weź przykład z portali, które bez opinii nie odniosłyby takiego sukcesu, np. Booking.com. Gdyby portal nie pozyskiwał aktywnie opinii użytkowników, nie byłby tak wiarygodny. Po każdym pobycie otrzymujemy maila z pytaniem, jak oceniamy miejsce pobytu. Kwestionariusz skonstruowany jest tak, aby poświęcić jak najmniej czasu na wystawienie opinii. Podobnie działa Google. Jeśli korzystasz z Androida, z dużym prawdopodobieństwem otrzymujesz pytania o miejsce, które właśnie odwiedzasz (restauracje, punkty usługowe, sklepy, a nawet instytucje). Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zainspirować się tą strategią i również prosić klientów, aby wystawili opinię, jeśli są zadowoleni. Warto dodać, że ostatnimi czasy mówi się o opiniach jako o kolejnym czynniku rankingowym, więc korzyść jest podwójna. 

 

Zbieraj rekomendacje i twórz historie sukcesu

Czymś więcej niż opinie są historie współpracy. Jeśli tylko możesz opisać proces realizowania usługi dla jakiegoś klienta, z podaniem wyzwań, efektów, a nawet konkretnych danych liczbowych - dajesz jeszcze lepszy powód, aby to właśnie Ciebie wybrał kolejny klient. Szukasz inspiracji? Zobacz, jak my opisujemy historie sukcesu.

Efekty SEO

Jak mierzymy skuteczność pozycjonowania Twojej strony?

Czy rosnąca liczba odwiedzin lub duża liczba słów kluczowych w top 10 zawsze stanowią o sukcesie pozycjonowania Google? SEO to bardziej skomplikowany proces. Pomiar pozycjonowania serwisów internetowych powinien uwzględniać wyniki sprzedażowe i cele biznesowe firmy. Jednak po drodze do sprzedaży mamy jeszcze szereg innych oznak tego, że pozycjonowanie WWW jest realizowane dobrze. Jak mierzyć skuteczność pozycjonowania na każdym etapie działań? Zobacz, jak samodzielnie ocenić efekty usługi SEO za pomocą popularnych narzędzi!

Sprawdzamy widoczność fraz w Google

Jednym z bardziej oczywistych efektów pozycjonowania witryn jest widoczność strony w Google. Na początku jednak wzrost widoczności będzie dotyczył awansów na odległych stronach wyników wyszukiwania. Trudno byłoby więc sprawdzać to ręcznie. Dzięki odpowiednim narzędziom prześledzimy, na ile słów kluczowych strona jest widoczna w Google i jak widoczność rośnie na przestrzeni czasu (lub spada, jeśli działania prowadzone są nieskutecznie).

Do zbadania widoczności można wykorzystać polskie narzędzia Senuto i SEMSTORM. My polecamy oba do analizy polskich stron. Dowiemy się z nich, na ile fraz strona widoczna jest w top 10 i w top 3. Poznamy też najpopularniejsze frazy oraz porównamy stronę z konkurencją. Jak wyglądają dane z takich narzędzi?

Powyższe narzędzia pozwalają stwierdzić, czy widoczność strony rośnie. To ważne szczególnie na początku procesu pozycjonowania, gdy strona pojawia się w top 10 co najwyżej na frazy z nazwą firmy lub marki.

Czy zawsze jest tak kolorowo? Z narzędzi można przecież wywnioskować, że widoczność wcale nie wzrasta, a usługi SEO nie są skuteczne. Wtedy pozycjoner powinien zmienić strategię. Być może dobrał zbyt ambitnie słowa kluczowe lub nie uwzględnił dużej konkurencji. Często brak zmian w widoczności to efekt...niewprowadzonych zmian na stronie, które zalecił pozycjoner. Wtedy należy jak najszybciej to nadrobić, a przełoży się to na widoczność i lepsze efekty pozycjonowania strony.

 

Mierzymy wielkość ruchu na stronie


Niewątpliwie pierwszym “namacalnym” efektem pozycjonowania w internecie będzie wzrost ruchu na stronie. Można go przeanalizować za pomocą Google Analytics, sprawdzając takie statystyki jak: odsłony, sesje i użytkownicy. Warto skorzystać z możliwości Google Analytics i zestawić rosnący ruch na stronie z liczbą konwersji, a także źródłem odwiedzin.

Tutaj istotne jest sprawdzenie, czy ruch pochodzi z wyników organicznych Google. Zwłaszcza profesjonalne pozycjonowanie stron internetowych idzie w parze z innymi kampaniami - PPC, social media itp. Zakładamy, że efektem pozycjonowania witryn jest właśnie wzrost ruchu z kanału organic, ale częściowo widać go również w kanałach referral i direct.

W odniesieniu do punktu o widoczności strony, warto mieć na uwadze, że nie od razu pojawią się odwiedziny. Nie wiesz, kiedy możesz się ich spodziewać? Zobacz nasz artykuł o tym, ile trwa pozycjonowanie strony.

 

Analizujemy CTR strony w Google


Warto analizować stosunek liczby kliknięć do wyświetleń za pomocą narzędzia Google Search Console. CTR pokazuje, czy opis i tytuł strony w wynikach wyszukiwania motywuje użytkowników do odwiedzin. Jeśli mamy dużą liczbę wyświetleń i bardzo niską liczbę kliknięć warto wziąć pod uwagę, czy optymalizacja meta title i description uwzględniała nie tylko pozycjonowanie w internecie, ale również potrzeby użytkownika.

Celem usługi SEO jest nie tylko wyświetlanie się w Google, ale przede wszystkim pozyskanie klienta. Jeśli już się wyświetliliśmy w wynikach wyszukiwania, wykorzystajmy tę szansę, aby zmotywować użytkownika do odwiedzin i zapoznania się z ofertą.

Oceniamy jakość odwiedzin na stronie


Po wielu miesiącach pozycjonowania możesz być zadowolony z rosnącego ruchu na stronę. Jednak sama objętość jeszcze nie daje korzyści Twojej firmie. Przeanalizuj jakość odwiedzin, czyli to, czy przyczyniają się do wzrostu sprzedaży. W tym wypadku również przyda się Google Analytics.

W raporcie konwersje w Google Analytics możesz sprawdzić, z jakiego kanału pochodzą konwersje. Uwaga, dla pełnego obrazu sytuacji, lepiej skorzystać z raportu najpopularniejszych ścieżek konwersji. Gdybyśmy skorzystali z raportu konwersji celu, dowiemy się z jakiego kanału pochodzą odwiedziny, podczas których dokonano konwersji.

Ale droga użytkownika do konwersji często jest długa i złożona z wielu wcześniejszych odwiedzin. Równie ważne jest więc, skąd przyszedł po raz pierwszy na stronę. Tego dowiemy się właśnie, analizując najpopularniejsze ścieżki konwersji. Możemy zauważyć na przykład sytuację, w której pierwsze odwiedziny pochodzą z pozycjonowania, a ostatnie - te z konwersją, na przykład z remarketingu.

Warto inwestować we wszystkie kanały, które występują w najpopularniejszych ścieżkach, nie tylko w ten ostatni, konwertujący.

Mierzymy sprzedaż z pozycjonowania


Pozycjonowanie i optymalizacja stron www bezpośrednio dotyczy sprzedaży. Można ją mierzyć za pomocą narzędzi, ale przecież nie w każdym biznesie pozostaje ślad online po kliencie. Jeśli prowadzisz biznes lokalny, stacjonarny albo sprzedajesz głównie przez telefon, kluczowe będzie mierzenie sprzedaży i zestawianie jej z rosnącym ruchem na stronę internetową.

Warto także mierzyć odwiedziny na podstronach, które odgrywają rolę w procesie sprzedaży są to np.: strony ofertowe, strony z danymi kontaktowymi, strona z adresem firmy, strona z cenami itp. W przypadku stacjonarnych biznesów nie zmierzymy konwersji online, ale sprawdzimy, ile osób widziało ofertę i numer telefonu, a następnie porównamy z wizytami w sklepie lub salonie i liczbą telefonów od klientów.

Co jeszcze mierzymy w pozycjonowaniu?


Powyższe zestawienie, jak mierzyć profesjonalne pozycjonowanie w internecie, jest stworzone dla właścicieli i administratorów stron. Ta grupa, do której być może także należysz, chce przede wszystkim wiedzieć, jak i czy pozycjonowanie witryn pomaga w rozwoju biznesu. Po drodze jednak jest szereg innych elementów, które my, agencja, badamy, aby ocenić skuteczność pozycjonowania są to takie elementy jak:

  • profil linków przychodzących - sprawdzamy go w narzędziu Ahrefs
  • zaindeksowanie i widoczność poszczególnych podstron w Google
  • duplikacja treści - do tego wykorzystujemy narzędzia, spróbuj m.in. Sitelinera
  • widoczność na tle konkurencji - sprawdzamy, jakie jeszcze frazy warto uwzględnić w kampanii SEO, analizujemy konkurencję za pomocą
  • narzędzi: Senuto, SEMSTORM, Ahrefs, Surfer SEO.

 

Pozycjonowanie stron w dobie Page Experience

Page Experience to czynnik rankingowy w Google, który bazuje na doświadczeniach użytkownika ze stroną odwiedzaną z wyszukiwarki. Jak algorytm będzie oceniał strony? Jak to wpłynie na pozycjonowanie w internecie?Na co się przygotować i jak Page Experience wpłynie na pozycjonowanie stron? Zebraliśmy najważniejsze informacje i wskazówki, które warto wdrożyć już dziś w swojej strategii pozycjonowania stron.

 

Pozycjonowanie stron a doświadczenia użytkownika

Warto zaznaczyć, że doświadczenia użytkownika zawsze miały znaczenie w pozycjonowaniu strony w wyszukiwarkach. Może nie były klasyfikowane jako czynnik rankingowy, ale z pewnością miały znaczenie w procesie pozyskiwania konwersji. Złe doświadczenia to stracony potencjał ruchu pozyskanego z usługi SEO. Można było uzyskiwać wysokie pozycje strony w wynikach wyszukiwania, mimo że działanie samej strony nie było idealne. Dziś to, co użytkownik widzi po wejściu na stronę, wpływa na widoczność strony w wynikach wyszukiwania. Google wymienia konkretne czynniki, wpływające na Page Experience i są to:

  • Core Web Vitals - szybkość ładowania się poszczególnych elementów strony
  • Mobile friendliness - dostosowanie do urządzeń mobilnych
  • Bezpieczeństwo przeglądania stron
  • Wdrożenie https
  • Rezygnacja z natrętnych reklam blokujących treść

 

Co to jest Core Web Vitals i jak wpływa na pozycjonowanie stron?

Core Web Vitals są to sygnały związane z szybkością ładowania się strony, które wpływają na pozycjonowanie w internecie. Już wcześniej były brane pod uwagę w ramach usługi SEO. Teraz ich znaczenie wzrosło i twórcy stron powinni szczególnie zadbać o wskazane przez Google sygnały takie, jak:

  • Largest Contentful Paint - czas potrzebny do załadowania się największego elementu na widocznym obszarze strony
  • First Input Delay - czas, który musi upłynąć, zanim strona zacznie reagować na działania użytkownika, np. kliknięcia
  • Cumulative Layout Shift - ten wskaźnik Google określa mianem stabilności wizualnej i określa on, na ile treść wizualna pozostaje po pełnym załadowaniu strony w takim samym układzie i miejscu, jak od początku ładowania się strony

Powyższe wskaźniki znajdziemy w Google Search Console. Jakie wyniki zdaniem Google będą zadowalające?

  • CLS mniejsze niż 0,1 (wartości od 0,25 uchodzą za krytyczne)
  • LCP mniejsze niż 2,5 sekundy (wynik +4 sekundy powinien być bezwzględnie niwelowany)
  • FID mniejsze niż 100 milisekund (wynik +300 milisekund powinien skłonić do działania)


Czym różni się więc Core Web Vitals od dotychczasowego spojrzenia na czas ładowania się strony w pozycjonowaniu stron? Dotychczas badaliśmy czas ładowania się strony w Page Speed Insights czy Pingdom bez uwzględniania potrzeb użytkownika. Core Web Vitals sprawia, że strategia pozycjonowania stron jest mocniej skupiona na użytkowniku. Nie tylko badamy jak szybko ładuje się sama strona, ale również jak szybko ładują się jej elementy, jak szybko można wejść w interakcję ze stroną i czy w procesie ładowania treść nie przesuwa się niespodziewanie, powodując niepoprawne kliknięcia czy też trudność z powrotem do przeglądanego miejsca na stronie.

Jak zadbać o dobre wyniki Core Web Vital w pozycjonowaniu?

Poszczególne metryki Core Web Vitals zależą głównie od jakości hostingu, jak i budowy samej strony internetowej. Przyjrzyjmy się poszczególnym elementom i co możemy zrobić, aby nie zrujnowały pracy włożonej w pozycjonowanie strony:

 

Działania poprawiające LCP w pozycjonowaniu stron

  • Audyt strony pod kątem zewnętrznych skryptów i usunięcie zbędnych, nieużywanych lub mało wydajnych skryptów; w przypadku stron na Wordpressie i innym CMSie korzystającym z zewnętrznych rozszerzeń, warto przejrzeć wtyczki (pluginy).
  • Przeanalizować stronę z użyciem Pagespeed Insights w celu wykrycia za dużych elementów, a następnie podjąć działanie - usunąć duże pliki lub zoptymalizować je.
  • Rozważyć inny hosting, jeśli obecny nie zapewnia najlepszych wyników szybkości strony.
  • Część specjalistów ds. usługi SEO zaleca także wdrożenie lazy load, czyli ładowania się treści wraz ze scrollowaniem, jednak tutaj zdania są podzielone w kontekście pozycjonowania witryn.


Działania poprawiające FID w pozycjonowaniu stron:

  • Minifikacja kodu JavaScript
  • Zredukuj liczbę skryptów zewnętrznych, rozważ korzystanie z GTM, który pozwala zminimalizować liczbę skryptów
  • Włącz cache, który umożliwi Twoim użytkownikom szybsze ładowanie treści przy ponownych odwiedzinach strony

 

Działania poprawiające CLS w pozycjonowaniu stron:

  • Upewnij się, że deweloper stosuje elementy graficzne w stałych rozmiarach dla konkretnego kanału
  • Stosuj tylko sprawdzone systemy reklamowe, które szybko się ładują i nie rozpychają treści w ostatniej chwili
  • Zredukuj liczbę dodatkowych elementów graficznych, które ładują się w ostatniej chwili i zmieniają układ treści, np. banery czy formularze


Pozostałe Web Vitals a pozycjonowanie stron

Core Web Vitals stanowi dopełnienie dotychczasowych sygnałów, które wpływały na pozycjonowanie stron. Niezmiennie więc należy zadbać o:

1. Dostosowanie strony do urządzeń mobilnych

Sprawdzisz to w narzędziu Google Mobile-Friendly Test, warto jednak zajrzeć również do Page Speed Insights, gdzie przekonasz się, jak szybko strona ładuje się na urządzeniach mobilnych. Co szczególnie może wpłynąć na pozycjonowanie strony na urządzeniach mobilnych? Takie aspekty jak:

  • usability (użyteczność) - czy strona na urządzeniu mobilnym jest nadal zdatna do użycia, czy nie tracimy np. ważnych przycisków lub pozycji w menu? Częste błędy to np. zbyt blisko osadzone przyciski, za mały font lub treść, która nie mieści się w obszarze wyświetlacza
  • szybkość ładowania się strony - szczególnie na urządzeniach mobilnych szybkość jest wyzwaniem, wiele osób nie ma dostępu do szybkiego internetu mobilnego, a dodatkowo nie każdy korzysta z najnowszych modeli smartfonów
  • rozsądne korzystanie z okienek wyskakujących - reklamy, które wyskakują w trakcie przeglądania treści i utrudniają korzystanie ze strony, nie powinny być stosowane.

2. Wdrożenie https

Wystarczy skorzystać z bezpłatnych certyfikatów SSL, chyba że prowadzimy sklep lub świadczymy usługi bankowe itp. Wtedy zaleca się zainwestować w płatny certyfikat. Brak certyfikatu może znacząco wpłynąć na liczbę odwiedzin z pozycjonowania witryny - najpopularniejsze przeglądarki ostrzegają swoich użytkowników przed wchodzeniem na strony bez https. Co ciekawe, samo wdrożenie certyfikatu SSL nie jest uznawane za istotny czynnik rankingowy, tzn. nie poprawi wyraźnie efektów pozycjonowania. Jednak brak certyfikatu może je wyraźnie pogorszyć. Warto więc traktować w pozycjonowaniu stron https jako must have i standard.

 

3. Bezpieczeństwo przeglądania stron

Jest to dosyć zrozumiały czynnik pozycjonowania i optymalizacji stron www - strona nie powinna być zainfekowana przez złośliwe oprogramowanie, wyłudzać danych ani szkodzić użytkownikom. Tutaj istotną rolę odgrywa zarówno właściwe zabezpieczenie dostępu do kodu strony, jak i wybór hostingu, który może chronić przed niektórymi powtarzającymi się podejrzanymi działaniami botów. Ponownie można określić to jako standard, a nie czynnik, który poprawi efekty pozycjonowania w wyszukiwarkach.

 

4. Brak natrętnych reklam zasłaniających treść

Co wpływa negatywnie na pozycjonowanie w wyszukiwarkach? Google rekomenduje całkowitą rezygnację z pop-upów i reklam typu interstitial, które blokują korzystanie z treści przed upływem jakiegoś czasu lub wręcz wymagają ręcznego zamknięcia. Zdaniem Google jedyne wyskakujące okienka, jakie warto wdrożyć to informacja o plikach cookies, okno do logowania i ważne komunikaty związane z korzystanie ze strony.

 

Oceń ten artykuł:
Pozycjonowanie stron

Średnia ocen użytkowników4.24 na podstawie 140 głosów

Oceń swoją stronę www

Bezpłatny audyt SEO

Nie wiesz, czy Twoja strona jest dobrze zoptymalizowana? Zleć nam bezpłatny audyt SEO, a sprawdzimy, czy i jakie działania warto podjąć, aby Twoja strona generowała konwersje i sprzedaż. Skorzystamy z najlepszych narzędzi SEO, dodamy do tego własną wiedzę i doświadczenie, aby przygotować ocenę widoczności i jakości Twojej strony w Google.

Co dalej? Audyt może być pierwszym krokiem do dalszej współpracy w ramach usługi SEO. Dostaniesz wiedzę i konkretne dane, które pomogą Ci podjąć decyzję o inwestycji w pozycjonowanie lub inne działania marketingu internetowego. Jeśli uznasz, że pozycjonowanie jest dla Ciebie, przygotujemy ofertę dopasowaną do potrzeb Twojej strony i biznesu.

 

Zamów bezpłatny audyt
widoczni 141
Eksperci pozycjonowania

Nasz sekret? Skuteczny i doświadczony zespół SEO

Czy wiesz, że w naszym dziale pozycjonowania jest ponad 20 specjalistów? W tym eksperci z kilkunastoletnim doświadczeniem. Pozycjonowanie w wyszukiwarkach i jego efekty to zasługa pracy specjalistów. U nas masz pewność, że Twoją stroną zajmują się najlepiej wyszkolone osoby, z odpowiednimi zasobami i narzędziami, aby wypracować wyniki, jakich oczekujesz. Co jeszcze wyróżnia naszych specjalistów SEO?

1

Doświadczenie w różnych branżach

Nasi specjaliści ds. pozycjonowania witryn mają doświadczenie ze stronami firm o różnym profilu działalności i zasięgu. Dzięki temu znają już Twoją branżę i rynek, w którym działasz.

2

Znajomość najlepszych praktyk

W pozycjonowaniu nie ma sztywnych reguł, są jednak dobre praktyki, które są wynikiem doświadczenia w branży i wymiany wiedzy między najlepszymi specjalistami. Nasi specjaliści trzymają rękę na pulsie i mają zawsze aktualną wiedzę z pozycjonowania i optymalizacji stron www.

3

Stały rozwój i szkolenia

Dajemy naszym specjalistom ds. pozycjonowania w wyszukiwarkach przestrzeń do rozwoju i testowania nowych pomysłów. Dzięki temu masz pewność, że pracujesz z kreatywnymi ludźmi, którzy podchodzą nieszablonowo do pozycjonowania stron.

4

Dostęp do narzędzi SEO

Dużo inwestujemy w dostępy do najlepszych na świecie narzędzi SEO od crawlerów po narzędzia do analizy linków i widoczności strony. Jeśli tylko nasi specjaliści stwierdzą, że dla osiągania lepszych wyników potrzebują jakiegoś narzędzia, dostają je. U nas nie ma miejsca na oszczędności, gdy w grę wchodzi efektywność pracy naszych specjalistów.

Poznaj statystyki SEO

Liczby mówią same za siebie

Pozycjonowanie jest działaniem typu performance, co oznacza, że działania oraz efekty łatwo przełożyć na liczby i analizować za pomocą specjalistycznych narzędzi. Zebraliśmy dane na tematy SEO, które nie tylko przekonają Cię, że ta usługa to klucz do sukcesu Twojej firmy w sieci, ale również niezwykle opłacalna taktyka marketingu internetowego. Poznaj najważniejsze statystyki o pozycjonowaniu.

  • Pierwszy wynik wyszukiwania w Google odpowiada za 32% wszystkich kliknięć w Google
  • 68% osób zaczyna przeglądanie internetu od wyszukiwarki
  • Google ma największy udział w rynku wyszukiwarek z wynikiem 92,58%
  • zdaniem 61% specjalistów ds. marketingu B2B pozycjonowanie pozwala generować więcej leadów niż inne działania marketingowe
  • 63% wszystkich zakupów zaczyna się online, nawet jeśli sam zakup finalizowany jest w sklepie stacjonarnym
  • 70% marketerów online twierdzi, że SEO jest lepsze niż PPC w generowaniu sprzedaży
  • Pierwsza strona wymieniona w wynikach wyszukiwania Google ma średni wskaźnik klikalności wynoszący 25,6%. Druga ma szacowany wskaźnik klikalności na poziomie 10,25%
  • 75% ludzi nigdy nie przewija się poza pierwszą stronę wyników wyszukiwania
  • Jak podaje Backlinko - 53% firm, które wydają na pozycjonowanie ponad 500 dolarów miesięcznie na pozycjonowanie jest zadowolonych z efektów SEO, dla porównania aż 75% firm, które wydają mniej niż 500 dolarów miesięcznie jest niezadowolonych z jakości pozycjonowania
  • 80% użytkowników rozpoczyna wyszukiwanie produktów online
  • 75% kliknięć przypada na trzy pierwsze wyniki wyszukiwania
  • 75% użytkowników odwiedza tylko pierwszą stronę wyników wyszukiwania
  • 71% klientów B2B rozpoczyna wyszukiwania produktów i usług za pomocą wyszukiwarek
  • 70-80% użytkowników skupia się na wynikach wyszukiwania organicznego w przeciwieństwie do płatnych wyników
  • Ponad 70% osób robi research online przed podjęciem decyzji o zakupie lub wizycie w firmie
  • 51% użytkowników odkrywa nową firmę lub produkt po wyszukiwaniu w internecie
  • 25% użytkowników odwiedza drugą stronę wyników wyszukiwania
  • 21% użytkowników klika w wiele wyników wyszukiwania
  • Średnio użytkownik przeprowadza 3-4 wyszukiwania dziennie lub 1095 do 1460 wyszukiwań rocznie
  • Średnia sesja wyszukiwania trwa poniżej 1 minuty
  • Średnio użytkownik B2B dokonuje 12 wyszukiwań przed interakcją z witryną
  • Średnio użytkownik odwiedza około trzech stron na witrynach, które odwiedził dzięki wynikom wyszukiwania

 

Źródła:

  • inter-growth.co/seo-stats/
  • backlinko.com/seo-services-statistics
  • webfx.com/seo/statistics/
Kampanie SEO

Kampanie SEO - rodzaje

Kampanie SEO stron i sklepów internetowych w naszym wydaniu to znacznie więcej niż dotarcie do top 10 wyników wyszukiwania Google.

Jesteśmy skoncentrowani na konwersji i sukcesywnym wzroście wskaźnika Zwrotu z Inwestycji (ROI). Naszym celem w pozycjonowaniu stron jest stały wzrost widoczności w Google na wszystkie frazy związane z Twoją ofertą.

Mierzymy osiągnięte efekty i optymalizujemy aby skutecznie stale zwiększać widoczność strony i zysk z inwestycji. Nasze kampanie SEO finansują się same!

Jak monitorować efekty SEO? Sprawdź pozycjonowanie strony od A do Z

Jednym z niezbędnych działań w ramach prowadzenia strategii pozycjonowania jest weryfikacja efektów SEO. dzięki niej możesz dowiedzieć się, czy zmierzasz w dobrym kierunku i czy faktycznie realizujesz założone na początku cele. Jak sprawdzić SEO strony i skutecznie monitorować efekty pozycjonowania? Sprawdź wskaźniki, które warto wziąć pod uwagę.


Jak sprawdzić SEO strony? Najważniejsze wskaźniki

Jak sprawdzić SEO strony? Ważne, by wiedzieć, na jakie parametry witryny trzeba zwrócić uwagę. Na początkowym etapie istotna jest widoczność, czyli liczba fraz w top3, top10 i top50 dla danej witryny. Następnie warto monitorować ruch z wyników organicznych, który powinien stopniowo rosnąć. a także liczbę i współczynnik konwersji. To podstawowe wskaźniki, za pomocą których można sprawdzić SEO strony. Istnieje jednak jeszcze wiele innych. Poniżej dowiesz się, jak sprawdzić SEO strony za pomocą narzędzi do pozycjonowania oraz poznasz najważniejsze wskaźniki skuteczności (KPI - Key Performance Indicators).


Jak sprawdzić SEO strony? Widoczność

Jak sprawdzić i monitorować SEO strony? Zacznij od widoczności. To liczba fraz w top3, top10 i top50 organicznych wyników wyszukiwania dla Twojej witryny. Możesz ją łatwo zweryfikować w narzędziu Senuto w raporcie widoczności. Po wpisaniu adresu swojej witryny otrzymasz wykres widoczności oraz tabelę z najważniejszymi frazami i ich pozycjami (wraz z określeniem, czy w ostatnim czasie zaliczyły wzrosty lub spadki). Dlaczego warto sprawdzać widoczność? Ponieważ to pierwszy sygnał, że SEO naprawdę działa.

Wykres widoczności w Senuto


Jak sprawdzić SEO strony? Wyświetlenia i kliknięcia

Ważnym aspektem, który pomaga sprawdzić efektywność pozycjonowania, są wyświetlenia i kliknięcia. Określają one, ile razy Twoja strona wyświetliła się w organicznych wynikach Google oraz ile razy użytkownicy kliknęli w link. Dane te znajdziesz w darmowym narzędziu Google Search Console. Podobnie jak w przypadku widoczności, dane te pozwalają sprawdzić, czy strategia SEO zmierza w dobrym kierunku oraz czy buduje ruch z wyników organicznych. Wyświetlenia powinny rosnąć już po kilku miesiącach od startu pozycjonowania strony.

Wyświetlenia i kliknięcia w Google Search Console


Jak sprawdzić pozycjonowanie strony? Współczynnik CTR

Współczynnik CTR to stosunek liczby kliknięć w link w wynikach organicznych w stosunku do liczby wyświetleń. Można go znaleźć w Google Search Console. Im wyższy współczynnik CTR, tym lepiej. Oznacza to, że Twój wynik w Google jest dla użytkowników atrakcyjny. Co możesz zrobić, jeśli współczynnik CTR jest niski mimo dużej liczby wyświetleń? Popracuj nad treścią title i description strony.

Średni CTR w Google Search Console


Jak sprawdzić SEO strony? Ruch organiczny

Ruch organiczny to jeden z najważniejszych wskaźników, który pozwala sprawdzić pozycjonowanie strony. Dzięki niemu dowiesz się, czy użytkownicy faktycznie trafiają na Twoją stronę z wyników organicznych Google. Jak sprawdzić ruch na stronie? Skorzystaj z Google Analytics 4. W raporcie Cykl życia kliknij “Pozyskanie”, a następnie “Pozyskiwanie ruchu”. Znajdziesz tam wykresy i tabele, które pokazują, z jakich kanałów pochodzą użytkownicy na stronie. Wiodącym kanałem powinny być wyniki organiczne, określane jako Organic Search.

Źródła ruchu w Google Analytics 4


Jak sprawdzić pozycjonowanie strony? Liczba, współczynnik i wartość konwersji

Celem SEO jest wzrost przychodów danej strony internetowej lub sklepu. Jak sprawdzić, czy SEO faktycznie zarabia? Zweryfikuj liczbę, średnią wartość i współczynnik konwersji. Dane o konwersjach znajdziesz w Google Analytics 4 w raporcie Zaangażowanie > Konwersje. Im więcej konwersji i im wyższa ich wartość oraz współczynnik konwersji, tym skuteczniejsza jest strategia pozycjonowania. Jak zwiększyć szansę na wzrost przychodów z SEO?> Zainwestuj w SXO, które stanowi połączenie pozycjonowania stron, optymalizacji konwersji oraz doświadczeń użytkowników.


Jak monitorować SEO strony? Zwrot z inwestycji

Czy pozycjonowanie się opłaca? By to sprawdzić, musisz obliczyć zwrot z inwestycji. Jak to zrobić? Podziel przychody z pozycjonowania przez całkowitą inwestycję w SEO. Pamiętaj jednak, że takie wyliczenia najlepiej rozpocząć po 6-12 miesiącach od startu pozycjonowania. To wówczas SEO ma szansę przynieść pierwszy zwrot z inwestycji.


Jak sprawdzić SEO strony? Widoczność i ruch na frazy brandowe

Kolejnymi wskaźnikami, które pozwalają sprawdzić pozycjonowanie strony, są widoczność i ruch na frazy brandowe. Pozwalają sprawdzić, czy działania SEO budują świadomość marki wśród docelowych odbiorców. Widoczność i ruch na frazy brandowe pozwalają sprawdzić, jak często użytkownicy wpisują w wyszukiwarkę Google frazy uwzględniające nazwę Twojej marki i ilu z nich faktycznie ląduje w witrynie. Im większa widoczność i ruch z fraz brandowych, tym większa świadomość Twojej marki wśród odbiorców.


Jak sprawdzić pozycjonowanie strony? Widoczność i ruch na frazy niebrandowe

Widoczność i ruch na frazy niebrandowe to wyraz efektywności pozycjonowania. Jak je sprawdzi? Skorzystaj z raportu skuteczności treści w Google Search Console i posortuj wyniki według zapytań. Włącz filtrowanie “Zapytania niezawierające” i wyłącz z wyszukiwania nazwę swojej marki w różnych formach.


Jak sprawdzić SEO strony? Współczynnik zaangażowania

Jak sprawdzić pozycjonowanie strony? Zweryfikuj współczynnik zaangażowania. Określa on odsetek użytkowników, którzy aktywnie korzystali ze strony. Sesja zaangażowana według Google Analytics to taka, w trakcie której użytkownik spełnił jeden z poniższych warunków:

  • wyświetlił co najmniej 2 ekrany / strony,
  • dokonał konwersji,
  • spędził minimum 10 sekund w witrynie / aplikacji.

Dane o współczynniku zaangażowania znajdziesz w raporcie Zaangażowanie > Zaangażowanie ogółem.

Sesje zaangażowane w GA4


Jak sprawdzić pozycjonowanie strony? Skuteczność treści

Efektywność treści to kolejny ze wskaźników KPI w pozycjonowaniu. Jak sprawdzić skuteczność SEO i treści? Skorzystaj z następujących narzędzi:

  • W Google Search Console sprawdź wyświetlenia i kliknięcia.
  • W Google Analytics sprawdź raport Strony / ekrany w sekcji Zaangażowanie i zobacz, na którą stronę trafia najwięcej użytkowników. Zastanów się dlaczego. Znajdź także najmniej skuteczne treści i postaraj się je lepiej zoptymalizować.


Jak sprawdzić SEO strony? Profil linków przychodzących

Jak sprawdzić SEO strony? Zweryfikuj profil linków przychodzących. Możesz to zrobić w narzędziu Ahrefs. Sprawdź:

  • czy linki przyrastają w sposób stopniowy,
  • jaka jest liczba linków,
  • ile wynoszą wskaźniki Ahrefs Rating i Domain Rating,
  • skąd pochodzą linki i czy strony-źródła mają wysoką pozycję w wynikach organicznych oraz wysoki ruch,
  • czy strony, z których pochodzą linki, są powiązane tematycznie z Twoją witryną,
  • jaki jest procent linków dofollow i nofollow,
  • czy dominują linki tekstowe.

Analiza linków w Ahrefs


Jak sprawdzić SEO strony? Aspekty techniczne

Skutecznym sposobem, jak sprawdzić SEO strony, jest weryfikacja aspektów technicznych. Problemy w tym zakresie wykrywają różne narzędzia. W Google Search Console znajdziesz:

  • zduplikowane adresy URL,
  • błędy 4xx,
  • strony zablokowane przed indeksowaniem przez plik robots.txt oraz strony wyłączone z indeksowania przez tag noindex.

W innych narzędziach, np. w Netpeak Spider, znajdziesz:

  • błędy w optymalizacji adresów URL,
  • pętle i łańcuchy przekierowań,
  • problemy z linkami kanonicznymi,
  • niedziałające linki wewnętrzne.

W narzędziu Siteliner określisz zakres duplikacji treści.


Jak sprawdzić SEO strony? Optymalizacja mobilna

Dobrze zoptymalizowana strona mobilna to jeden z elementów niezbędnych do skutecznego pozycjonowania. Jak sprawdzić SEO strony i zweryfikować optymalizację mobilną? Skorzystaj z:

  • narzędzia Mobile Friendly Test, które sprawdzi, czy twoja witryna jest przystosowana do urządzeń mobilnych,
  • raportu Obsługa na urządzeniach mobilnych w Google Search Console, który wskaże błędy w zakresie obsługi strony na urządzeniu mobilnym.

Dlaczego to ważne? Ponieważ strony, które nie są dostosowane do mobile, nie są uwzględnione w rankingu Google, co uniemożliwia pozycjonowanie sklepu czy strony.


Jak sprawdzić SEO strony? Szybkość witryny

Szybka strona internetowa zwiększa szansę na wzrost ruchu na stronie oraz zaangażowania użytkowników i liczby konwersji. Jak sprawdzić SEO strony pod kątem czasu ładowania? Zastosuj narzędzie PageSpeed Insights. Znajdziesz w nim nie tylko parametry szybkości strony, ale także wskazówki, co możesz zrobić, by tę szybkość poprawić w krótkim czasie.


Podsumowanie

Efektywne strategia SEO to taka, której wyniki są stale monitorowane. Na podstawie generowanych efektów możesz wdrażać optymalizację strategii i dopasowywać ją do zmian na rynku, działań konkurencji czy nowych oczekiwań użytkowników. Jeśli chcesz być na bieżąco z aktualizacjami algorytmu i zyskać dostęp do najnowszej wiedzy i pozycjonowaniu, wybierz dobrą agencję SEO.

 

Przygotuj się do działań SEO, czyli od czego zacząć pozycjonowanie strony?

Pozycjonowanie strony nie stanowi jednorazowego działania, ale ciągły proces optymalizacji strony pod kątem robotów oraz użytkowników, który nigdy się nie kończy. Nie inwestowałeś wcześniej w SEO i nie wiesz, od czego zacząć? Sprawdź nasz przewodnik, w którym przeprowadzimy Cię przez kampanię SEO krok po kroku. Zobacz, od czego zacząć pozycjonowanie strony i jak zaplanować skuteczną strategię dopasowaną do potrzeb Twojej firmy i oczekiwań odbiorców.


Od czego zacząć pozycjonowanie? Krok 1: Wybór agencji SEO

Od czego zacząć pozycjonowanie strony lub sklepu? Pierwszym krokiem powinien być wybór agencji SEO. Dlaczego? Ponieważ współpracując ze sprawdzoną agencją od pozycjonowania, masz pewność, że działania są prowadzone zgodnie z wytycznymi Google oraz dopasowane do twojej firmy. Co więcej, zyskujesz dostęp do specjalistycznej wiedzy i narzędzi, a agencja SEO minimalizuje ryzyko popełniania błędów i następnego ich poprawiania. W efekcie wyniki uzyskasz szybciej, niż działając samemu, bez dostatecznej wiedzy o marketingu internetowym. Zobacz, jak wybrać firmę do pozycjonowania strony.


Od czego zacząć pozycjonowanie? Krok 2: Audyt strony

Od czego zacząć pozycjonowanie? Niezbędnym elementem jest audyt SEO strony. To analiza i ocena witryny, w trakcie której specjalista SEO weryfikuje aktualne pozycje strony w wynikach organicznych Google oraz stopień przystosowania witryny do pozycjonowania. Efekty generowane przez stronę na początkowym etapie mogą wpłynąć na czas potrzebny na uzyskanie lepszych pozycji, wzrostu ruchu oraz sprzedaży. W trakcie audytu SEO ocenie podlegają m.in.

  • widoczność w organicznych wynikach Google oraz ruch z bezpłatnych wyników
  • obecność i jakość treści,
  • liczba i jakość linków przychodzących,
  • stan optymalizacji technicznej i zakres prac potrzebnych do wykonania,
  • struktura i budowa strony.

Audyt SEO strony warto uzupełnić o analizę konkurencji w SEO. Na podstawie wyników konkurencji oraz optymalizacji ich stron można znaleźć inspirację do własnych działań i rozbudowy strategii SEO swojej strony.


Od czego zacząć pozycjonowanie sklepu lub strony? Krok 3: Określenie grupy docelowej

By prowadzić skuteczne pozycjonowanie stron, musisz wiedzieć, do kogo chcesz trafić ze swoim przekazem. To proces określania docelowej grupy odbiorców. Jak możesz go przeprowadzić?

  • Zastanów się, do jakiej grupy odbiorców chcesz trafić i kto będzie Twoim docelowym klientem. Określ go wg wieku, płci, zainteresowań, statusu materialnego i życiowego, poziomu wykształcenia.
  • Stwórz profil idealnego klienta (personę).

Zastanów się, jakie treści i informacje są ważne dla Twojej grupy docelowej, biorąc pod uwagę jej dane demograficzne. Czy potencjalny klient potrzebuje podstawowej edukacji, czy też może zaawansowanych danych technicznych. Jeśli Twoją grupą docelową są profesjonaliści, np. hurtownie czy elektrycy oferujący usługi, musisz zadbać o techniczne treści. Jeśli chcesz docierać do osób początkujących, zadbaj o podstawowe treści wprowadzające w temat.


Od czego zacząć pozycjonowanie? Krok 4: Określenie celów

Od czego zacząć pozycjonowanie strony lub sklepu? Nie możesz zapomnieć o określeniu celów. jeśli chcesz wiedzieć, czy zmierzasz w dobrym kierunku, musisz wiedzieć, co chcesz osiągnąć i w jakim terminie. Pamiętaj, że Twoje cele powinny być:

  • ograniczone w czasie,
  • konkretne,
  • możliwe do zmierzenia.

Przykładowy realny cel pozycjonowania sklepu to np. wzrost sprzedaży o 30% w ciągu 2 lat albo wzrost ruchu na stronie z wyników organicznych o 50% w ciągu roku. Każdy z tych celów ma ograniczony czas realizacji, jest konkretny i można go zmierzyć za pomocą narzędzi analitycznych, takich jak Google Analytics.


Od czego zacząć pozycjonowanie? Krok 5: Wybór słów kluczowych

Skuteczność strategii pozycjonowania zależy w dużej mierze od wyboru właściwych słów kluczowych. Jak wybierać słowa kluczowe w pozycjonowaniu?

  • Utwórz wstępną listę fraz, które możesz zastosować.
  • Wykorzystaj wyszukiwarkę Google. Znajdziesz w niej listę popularnych fraz - przeszukaj sekcję “Podobne wyszukiwania”.
  • Wykorzystaj narzędzie Google Keyword Planner Google Ads i sprawdź popularność słów kluczowych, które wcześniej wybrałeś. Jednocześnie poszukaj innych popularnych fraz.
  • Szukaj różnego typu fraz - produktowych, określających kategorie produktowe, fraz poradnikowych i edukacyjnych, w formie pytań.
  • Skup się na frazach uwzględniających lokalizację, jeśli chcesz prowadzić pozycjonowanie lokalne.
  • Szukaj fraz o niskiej konkurencji, złożonych z kilku słów. Dają one większe szanse na konwersje, lepiej oddają intencje użytkowników i pozwalają konkurować nawet z dużymi i znanymi markami.

Sekcja podobnych wyszukiwań w Google

Dane o słowach kluczowych (popularności, konkurencji) znajdziesz w narzędzie Google Keyword Planner Google Ads


Od czego zacząć pozycjonowanie? Krok 6: Planowanie struktury i budowy witryny

Dobra struktura witryny oraz architektura informacji na stronie może na zaangażowanie użytkowników, a to z kolei może przyczynić się do lepszych wyników sprzedażowych i poprawy współczynnika konwersji. Od czego zacząć pozycjonowanie i budowę strony?

  • Stwórz ulepszoną strukturę witryny na podstawie listy słów kluczowych, na które chcesz pozycjonować stronę.
  • Przyporządkuj frazy kluczowe do poszczególnych podstron, w taki sposób, by uniknąć kanibalizacji.
  • Dla każdej usługi i lokalizacji utwórz odrębną podstronę w witrynie.
  • Popracuj nad strukturą menu w sklepie internetowym i przyporządkuj produkty do odpowiednich kategorii.
  • Pamiętaj, by jeden produkt znalazł się pod jednym adresem URL, nawet jeśli znajduje się w różnych kategoriach. To pozwoli Ci uniknąć duplikacji technicznej.


Od czego zacząć pozycjonowanie? Krok 7: Tworzenie treści

Tworzenie treści to bardzo ważny etap pozycjonowania. Jak zaprojektować content dla Twojej strony, by wzmocnić SEO?

  • Zadbaj, by na każdej stronie znalazły się wartościowe treści.
  • Stosuj język korzyści - pokaż użytkownikowi wartość, jaką może zyskać.
  • Pisz dla użytkowników, a nie dla robotów - zadbaj, by treści były wartościowe i atrakcyjne, a przede wszystkim, by zawierały przydatne informacje.
  • Pamiętaj o frazach kluczowych - stosuj je w sposób naturalny, by nie utrudniać odbioru treści.
  • Zadbaj o czytelność treści - stosuj boldy, wypunktowania, nagłówki, akapity.


Od czego zacząć pozycjonowanie? Krok 8: Pozyskiwanie linków przychodzących

Nie ma pozycjonowania stron bez linków przychodzących. Jak zacząć SEO i budowanie profilu linków?

  • Pozyskuj linki ze stron o ugruntowanej pozycji w Google, generujących duży ruch organicznych.
  • Pozyskuj linki ze stron podobnych tematycznie.
  • Twórz atrakcyjne i przydatne treści - one też mogą zdobyć dużo linków przychodzących.
  • Buduj profilu linków w sposób naturalny - zadbaj, by przyrost był stopniowy.
  • Weryfikuj skuteczność profilu linków przychodzących w narzędziu Ahrefs - śledź wskaźniki AR (Ahrefs Rating) i DR (Domain Rating).


Od czego zacząć pozycjonowanie sklepu lub strony? Krok 9: Optymalizacja techniczna

Nie wiesz, od czego zacząć pozycjonowanie sklepu lub strony? Nie możesz pominąć optymalizacji technicznej. Jest to szereg działań optymalizacyjnych na stronie, które nie dotyczą treści. W ramach technicznego SEO powinieneś:

  • zoptymalizować adresy URL w taki sposób by z góry informowały o zawartości (usuń znaki interpunkcyjne, liczby itp.),
  • popracuj nad szybkością strony,
  • stwórz mapę strony oraz plik robots.txt, by przyspieszyć indeksowanie strony,
  • popraw optymalizację mobilną witryny,
  • zadbaj o wdrożenie przekierowań i adresów kanonicznych,
  • zadbaj o bezpieczeństwo - zainstaluj certyfikat SSL i wybierz wydajny serwer, dopasowany do potrzeb, który obsłuży duży ruch w tym samym czasie,
  • dodaj linki wewnętrzne w treściach,
  • popraw stronę pod kątem Core Web Vitals,
  • zoptymalizuj meta tagi witryny.


Od czego zacząć pozycjonowanie strony? Krok 10: Optymalizacja UX

UX to nieodłączny element pozycjonowania. Pozwala zadbać o komfort użytkowników na stronie, zwiększyć ich zaangażowanie i zmaksymalizować efekty sprzedażowe. Jak zacząć optymalizację UX w SEO?

  • Zadbaj o intuicyjne menu.
  • Popraw czytelność i kolorystykę strony (wielkość czcionki, kontrast itp.).
  • Sprawdź funkcjonalność klikalnych elementów na stronie.
  • Dodaj elementy wizualne, np. video osadzone z YouTube.
  • Zadbaj, by wszystkie linki (wewnętrzne i zewnętrzne) działały i odsyłały we właściwe miejsca.
  • Zoptymalizuj wezwania do działania i przyciski.


Od czego i jak zacząć pozycjonowanie? Krok 11: Optymalizacja konwersji

Ostatnim etapem pozycjonowania, który powinieneś uwzględnić w strategii, jest optymalizacja konwersji. Dzięki niej możesz przekształcić ruch w sprzedaż. Jak zacząć pozycjonowanie sklepu lub strony i optymalizację konwersji?

  • Dodaj wewnętrzną wyszukiwarkę.
  • Dodaj możliwość filtrowania produktów.
  • Zadbaj o opcję dokonywania zakupów bez rejestracji.
  • Zoptymalizuj stronę koszyka zakupowego.
  • Dodaj na stronie produktowej informacje o dostawie, zwrocie itp.
  • Dodaj jak najwięcej form dostawy i płatności,
  • Dodaj live chat.
  • Dodaj sekcję bestsellerów, produktów powiązanych i podobnych.


Jak zacząć pozycjonowanie strony? Podsumowanie

Analiza odbiorców i audyt strony to dwa najważniejsze elementy, od których należy zacząć pozycjonowanie strony. Równie ważny jest wybór odpowiedniej agencji SEO, która zapewnia zaangażowanie, dobry kontakt i dostęp do narzędzi oraz specjalistycznej wiedzy. Nie obędzie się także bez tworzenia treści, pozyskiwania linków przychodzących i optymalizacji technicznej. ostatnim, ale istotnym etapem SEO, są optymalizacja konwersji oraz UX, które pozwalają przekształcić duży ruch w konwersje.

 

Na czym polega pozycjonowanie strony? Poznaj tajniki SEO

Google to najpopularniejsza wyszukiwarka na świecie, z której codziennie korzystają miliony użytkowników. Nic dziwnego, że przedsiębiorcy nie tylko chcą, ale i muszą się w niej promować. Taką możliwość daje pozycjonowanie stron internetowych. Na czym polega SEO, jakie etapy i prace obejmuje? Poznaj tajniki pozycjonowania razem z agencją Widoczni.


Pozycjonowanie stron internetowych - co to jest i na czym polega?

Na czym polega pozycjonowanie stron internetowych i co to jest? SEO (Search Engine Optimization) obejmuje szereg działań, których celem jest zapewnienie stronie jak najwyższych pozycji w organicznych (bezpłatnych) wynikach wyszukiwania Google. Pozycjonowanie stron nie stanowi jednorazowego działania, ale niekończący się proces, w ramach którego wykonuje się różnorodne prace. Główne obszary pozycjonowania obejmują:

  • SEO off-site, czyli działania SEO poza stroną, skierowane na pozyskiwanie linków przychodzących do witryny,
  • SEO on-site, czyli wszystkie działania SEO na stronie poza tworzeniem treści,
    content marketing.


Od czego zależy ranking wyników organicznych? O czynnikach rankingowych

Wiesz już, na czym polega pozycjonowanie strony, ale nie wiesz, co wpływa na pozycję strony w organicznych wynikach wyszukiwania. O kolejności wyników decyduje skomplikowany algorytm, który podlega licznym aktualizacjom już od 25 lat. W ciągu roku jest aktualizowany nawet kilkaset razy, jednak kluczowych aktualizacji jest kilkanaście. Warto jednak pamiętać, że cały czas dochodzą nowe. Celem aktualizacji algorytmu jest dostarczenie użytkownikom jak wartościowych wyników, które odpowiadają ich intencjom wyszukiwania i są jak najbardziej satysfakcjonujące. Roboty Google odwiedzają strony i indeksują ich zawartość i na tej podstawie oceniają ich jakość i dokonują uszeregowania witryny. Dla poprawy procesu indeksowania ważna jest dobra optymalizacja techniczna strony będące elementem SEO.

Na wyniki organiczne wpływa ponad 200 czynników rankingowych. Nie sposób poznać je wszystkie. Najważniejsze z nich znajdziesz w artykule “Co wpływa na pozycjonowanie strony?”.

Historia aktualizacji algorytmu Google


Na czym polega pozycjonowanie w agencji SEO? Wyjaśniamy etapy działań

Na czym polega pozycjonowanie w agencji SEO? Jest to rozbudowany proces, w ramach którego specjaliści wykonują szereg działań. Nad całym procesem i realizacją strategii czuwa specjalista SEO. Jego zdaniem jest:

  • przeprowadzenie audytu strony oraz analizy konkurencji,
  • przygotowanie zaleceń optymalizacyjnych, czyli zmian na stronie ułatwiających pozycjonowanie,
  • wybór słów kluczowych,
  • zbudowanie struktury witryny w oparciu o wybrane słowa kluczowe,
  • planowanie rozbudowy treści,
  • regularna analiza efektywności oraz wdrażanie optymalizacji.

Nad strategią SEO w agencji Widoczni czuwa zespół projektowy, złożony nie tylko ze specjalisty SEO, ale także z:

  • specjalisty Customer Success, który odpowiada za kontakt z klientem i pełni rolę jego opiekuna,
  • specjalisty ds. content marketingu, który odpowiada za tworzenie treści,
  • specjalisty ds. SEO off-site, który realizuje strategię budowy profilu linków przychodzących,
  • specjalisty ds. optymalizacji konwersji, który dba, by przekształcać ruch w konwersje.

 


Na czym polega pozycjonowanie? Działania SEO off-site

By w pełni dowiedzieć się, na czym polega pozycjonowanie, musisz poznać podział SEO na dwie gałęzie, które są równie ważne dla całego procesu. Jedna z nich to SEO off-site, czyli działania SEO skupione poza stroną internetową. Obejmują one pozyskiwanie linków przychodzących do strony z zewnętrznych źródeł. Wpływają one na autorytet witryny i jej pozycję w organicznych wynikach SEO. Na czym polega pozyskiwanie linków w pozycjonowaniu i jak robić to skutecznie?

  • Pozyskuj linki ze stron powiązanych tematycznie.
  • Zaangażuj się we współpracę w zakresie wymiany artykułów na stronie o profilu zbliżonym do Twojego.
  • Unikaj kupowania linków i uczestnictwa w serwisach wymiany linków.
  • Dbaj o regularny i stopniowy przyrost linków. Nagły wzrost może być dla robotów Google sygnałem, że linki pochodzą ze stron spamerskich.
  • Pozyskuj linki ze stron, które mają wysoką pozycję w wyszukiwarce i duży ruch organiczny z Google.
  • Bądź aktywny w branży online i offline - uczestniczy w webinarach, prelekcjach, warsztatach - to sprawdzony sposób na pozyskanie wartościowego linku.


Na czym polega pozycjonowanie? SEO on-site, czyli optymalizacja techniczna strony

Wyjaśniliśmy już, na czym polega pozycjonowanie off-site. Czym jest SEO on-site i jakie działania obejmuje? Jest to optymalizacja techniczna strony, czyli wszelkie działania na stronie poza tworzeniem treści. W zakres SEO on-site (technicznego SEO) wchodzi:

  • utworzenie mapy strony oraz pliku robots.txt,
  • wdrożenie przekierowań i linków kanonicznych,
  • wdrożenie i optymalizacja meta danych,
  • optymalizacja szybkości strony,
  • optymalizacja adresów URL,
  • zapobieganie duplikacji technicznej,
  • zadbanie o bezpieczeństwo strony,
  • optymalizacja mobilna,
  • wdrożenie linkowania wewnętrznego.

Optymalizacja szybkości strony w narzędziu PageSpeed Insights to jeden z elementów SEO on-site


Na czym polega pozycjonowanie? Słowa kluczowe w SEO

Nie ma pozycjonowania bez słów kluczowych. To od wyboru fraz do pozycjonowania w dużej mierze zależeć będzie efektywność kampanii. Jakie znaczenie mają słowa kluczowe w pozycjonowaniu i jak je skutecznie stosować, by wspierać realizację strategii? Słowa kluczowe muszą znaleźć się na Twojej stronie - m.in. na ich podstawie wyszukiwarka wyświetli Twój wynik, jeśli użytkownik wpisze w nią określone słowo. Bez słów kluczowych w witrynie nie będziesz mógł dotrzeć do użytkowników. Jak wybierać fraz w pozycjonowaniu?

  • Szukaj fraz o średniej lub niskiej konkurencji i dużej średniej miesięcznej liczbie wyszukiwań.
  • Pozycjonuj stronę na frazy z długiego ogona. Są one złożone z 3-4 słów, dobrze oddają intencje zakupowe odbiorców, budują konwersje i umożliwiają konkurencję nawet z dużymi i znanymi markami.
  • Poszukaj fraz określających Twoje produkty lub usługi za pomocą narzędzia Google Keyword Planner.
  • Poszukaj fraz poradnikowych i edukacyjnych (w tym w formie pytań) na potrzeby treści blogowych.
  • Jeśli prowadzisz działalność na ograniczonym obszarze, uwzględniając w strategii SEO frazy z lokalizacją (np. województwem, miastem, dzielnicą).
  • Przyporządkuj poszczególne frazy do konkretnych podstron w witrynie, by uniknąć kanibalizacji słów kluczowych.


Na czym polega pozycjonowanie? Tworzenie treści w SEO

Na czym polega pozycjonowanie? Nieodłącznym elementem SEO jest tworzenie treści. W efekcie tych działań pod każdym adresem URL, który podlega indeksowaniu, powinny znaleźć się wartościowe treści, które pomagają użytkownikom w podjęciu decyzji zakupowej, mają cel informacyjny czy edukacyjny. Jakie treści tworzy się na potrzeby pozycjonowania?

  • Opisy kategorii produktowych oraz produktów,
  • Treści blogowe,
  • Treści na stronę główną,
  • Treści na strony ofertowe (landing page’e).

Jak tworzyć treści na potrzeby SEO?

  • Pamiętaj o unikalności - nie kopiuj opisów produktów ze stron producentów ani konkurencji. Twórz własne, unikalne opisy.
  • Zadbaj, by w treściach znalazły się kluczowe frazy powiązane z Twoją ofertą.
  • Nie zapomnij o regularnym prowadzeniu firmowego bloga - ten buduje świadomość marki, zwiększa ruch i zaangażowanie, a także wspiera konwersje.
  • Stosuj język korzyści - pokaż użytkownikom, w jaki sposób dany produkt może ułatwić im życie.
  • Umieszczaj w treściach informacje, które faktycznie są przydatne i których użytkownicy szukają.
  • Umieść na stronie sekcje FAQ i odpowiedz na najważniejsze i najczęściej powtarzane pytania.


Na czym polega pozycjonowanie? Sprawdź możliwe efekty

Na czym polega pozycjonowanie? Jest to proces długofalowy, który zakłada pozyskiwanie nowych klientów przez długi czas i w dłuższej perspektywie. SEO nie działa od razu - czasem na efekty trzeba poczekać kilka, a nawet kilkanaście miesięcy. Mimo to jest to skuteczny sposób na wzrost świadomości marki w internecie, wzrostu ruchu i sprzedaży na stronie. Jakie efekty można osiągnąć dzięki pozycjonowaniu?

  • ponad 4-krotny wzrost przychodów w ciągu roku,
  • 5-krotny wzrost liczby transakcji online w ciągu 2 lat,
  • 2-krotny wzrost przychodów z e-commerce w ciągu niespełna 2 lat,
  • 10-krotny wzrost sprzedaży w ciągu 4 lat prowadzenia działań SEO.

Konwersje z e-commerce w Google Analytics


Na czym polega nowoczesne pozycjonowanie? O SXO

Głównym celem pozycjonowania w wyszukiwarce Google jest zbudowanie widoczności, czyli wysokich pozycji (w top3, top10) na frazy powiązane z ofertą. W praktyce jednak same pozycje nie gwarantują zwrotu z inwestycji. Dopiero wzrost ruchu na stronie i po części wynikający z niego wzrost sprzedaży są w stanie sfinansować kampanię SEO i zapewnić wzrost przychodów. Wyrazem potrzeb stron internetowych i ich właścicieli jest SXO. To pozycjonowanie stron połączone z optymalizacją doświadczeń użytkowników (UX) i optymalizacją konwersji. Jego efektem jest nie tylko wzrost widoczności strony w organicznych wynikach wyszukiwania, ale także wzrost ruchu na stronie oraz wzrost konwersji. Dzięki licznym optymalizacjom i zmianom na stronie witryna jest w stanie przekształcić więcej użytkowników w realnych klientów. W ramach SXO w agencji Widoczni przeprowadzamy:

  • dogłębną analizę potrzeb i zachowań użytkowników na stronie,
  • optymalizacje ograniczające procent porzuconych koszyków,
  • poprawę szybkości strony i optymalizacji mobilnej,
  • rozbudowaną analitykę internetową.

Na podstawie tych działań jesteśmy w stanie określić, jakie przeszkody stoją na drodze do konwersji, i wyeliminować je oraz ułatwić użytkownikom drogę do realizacji celu, a także poprawić ich komfort.


Na czym polega pozycjonowanie strony? Podsumowanie

Pamiętaj, że pozycjonowanie to nie jednorazowe działanie. Jeśli chcesz widzieć realne efekty, musisz stale inwestować w działania SEO. W ten sposób nadążysz za zmianami w wyszukiwarce, zmieniającymi się oczekiwaniami użytkowników oraz za konkurencją. Połącz działania SEO z optymalizacją konwersji oraz UX i ciesz się wzrostem leadów i sprzedaży z wyników organicznych.

 

SEO

Optymalizacja strony internetowej

Optymalizacja stron www to istotny element pozycjonowania. Pozwala ulepszyć stronę zarówno z myślą o robotach Google, jak i z myślą o użytkowniku. Dzięki dobrze zoptymalizowanej stronie masz większe szanse na wyświetlanie się na pierwszej stronie Google. Zwiększaj efektywność swojej strony www dzięki naszemu doświadczeniu i wiedzy w zakresie optymalizacji www pod pozycjonowanie.

 

Optymalizacja Stron WWW z widoczni to:
1
Najkorzystniejsza cenowo inwestycja w promocję Twojej strony
2
Nielimitowana liczba fraz
3
Bez długoterminowych umów
4
Skutecznie - Nasze kampanie finansują się same!
5
Zwiększamy sprzedaż
6
20 lat doświadczeń

Na czym polega optymalizacja strony www?

Pojęcie optymalizacji SEO dla wyszukiwarek wymieniane jest w różnych kontekstach: poprawy komfortu użytkowników strony, zwiększania sprzedaży, eliminowania błędów technicznych. My realizujemy optymalizację strony, która jest elementem złożonej usługi - pozycjonowania stron w wyszukiwarce. Zobacz, jakie na czym polega optymalizacja stron internetowych i jakie działania przeprowadzimy dla Ciebie, gdy zdecydujesz się na optymalizację SEO strony.

Techniczne SEO SEO copywriting Słowa kluczowe Działanie strony Link building

Techniczna optymalizacja www

W ramach technicznej optymalizacji strony zajmiemy się zarówno poprawą błędów na Twojej stronie, jak i ulepszeniem ważnych elementów.

Przeprowadzimy więc m.in. optymalizację meta danych, adresów URL, zlecimy wdrożenie przekierowań, usuniemy duplikację treści i problemy związane z indeksacją strony w Google, przygotujemy wskazówki odnośnie efektywnej struktury i nawigacji strony i wiele innych.

Najważniejsze dla Ciebie jest to, że taka optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych toruje drogę Twojej witryny do top 10 wyników wyszukiwania.

Optymalizowanie stron pod kątek treści

Brak błędów to nie wszystko, trzeba dać także wartość, dlatego przeprowadzamy optymalizację strony www pod kątem treści.

Planujemy długoterminowo rozwój treści na poszczególnych podstronach. Optymalizujemy objętość, budowę i tematykę treści. Teksty na stronie muszą jasno komunikować wyszukiwarce Google, co oferujesz i w jakiej branży działasz.

Dzieje się to za sprawą zawartości odpowiednich słów kluczowych. Ale o tym kolejny punkt.

Optymalizacja stron internetowych pod kątem fraz

To działanie, które zawiera w sobie wyszukiwanie fraz za pomocą narzędzi i analizy konkurencji, a następnie selekcję, nadanie im priorytetów i dopasowanie do odpowiednich podstron witryny.

Optymalizacja SEO strony pod kątem fraz powinna odbywać się cyklicznie, szczególnie, gdy po miesiącach działań dodane do treści strony frazy nie przynoszą efektów w postaci większej liczby odwiedzin, a następnie sprzedaży.

Optymalizacja kodu strony pod SEO

Na czas ładowania się strony ma wpływ wiele czynników, m.in. przeładowany niepotrzebnymi skryptami kod strony, który wymaga optymalizacji. Jeśli ten problem dotyczy Twojej witryny, przeprowadzamy taką optymalizację dla wyszukiwarek internetowych, bo one także oceniają szybkość ładowania się stron.

Optymalizacja strony www pod kątem linków

Wreszcie istotnym filarem pozycjonowania, który nazywamy w branży optymalizacją off-site jest budowa profilu linków przychodzących. Uważamy to za jedno z najważniejszych i najskuteczniejszych działań w ramach pozycjonowania.

Co wyróżnia naszą optymalizację www off-site? Różnorodność, nacisk na bezpieczeństwo Twojej strony i wysoką efektywność.

Ale optymalizacja strony w zakresie linków dotyczy również linków pomiędzy poszczególnymi podstronami serwisu. Optymalizacja struktury linkowania wewnętrznego to kolejne działanie, które ma ułatwić robotom Google odczytywanie całej strony i w efekcie ocenianie jej wartości dla użytkownika.

Koszty

Optymalizacja SEO cena cennik pozycjonowania www

Ile kosztuje optymalizacja strony pod pozycjonowanie? Aby poznać cennik optymalizacji stron www, skontaktuj się z nami przez formularz. Warto wiedzieć, co sprawia, że cena optymalizacji SEO dla wyszukiwarek oferowanej na rynku różni się pomiędzy agencjami. 

Na koszt optymalizacji www wpływa m.in.:
1
Powtarzalność działań

U nas optymalizacja strony pod SEO jest działaniem cyklicznym. Wychodzimy z założenia, że nie ma recepty na skuteczne pozycjonowanie, dlatego na bieżąco analizujemy skuteczność strategii optymalizacji i w miarę potrzeby modyfikujemy ją. Nasz cennik optymalizacji stron internetowych uwzględnia ciągłe działania, a nie tylko jednorazową naprawę błędów czy zmianę meta danych.

2
Dostęp do specjalistycznych narzędzi

Skuteczna optymalizacja stron wymaga korzystania z narzędzi, które zazwyczaj są płatne, a więc i cena optymalizacji strony jest od tego zależna. Korzystając z naszej usługi optymalizacji masz pewność, że nie działamy po omacku, tylko opieramy się na danych z czołowych na rynku narzędzi SEO.

3
Termin realizacji

Optymalizacja strony jest u nas projektem, który realizuje zespół z ekspertem pozycjonowania na czele. To sprawia, że cena optymalizowania stron jest wyższa niż w przypadku działań prowadzonych przez jedną osobę. Dzięki wsparciu copywriterów i osób zajmujących się wdrażaniem zmian na stronie, zespół projektowy może działać znacznie szybciej niż przypadku optymalizacji strony realizowanej przez jedną osobę; krótszy czas wdrażania zmian i optymalizacji serwisu to także krótsza droga do top 10 wyników wyszukiwania.

Optymalizacja strony pod wyszukiwarki - co warto wiedzieć?

Optymalizacja SEO dla wyszukiwarek zakłada wprowadzanie zmian na stronie. Warto więc przygotować się na takie sytuacje jak:

  • konieczność udostępnienia nam danych dostępowych do strony
  • wdrożenie pierwszych zaleceń optymalizacyjnych
  • cykliczne akceptowanie rekomendowanych zmian na stronie
  • akceptowanie fraz i nowych treści na stronę
  • akceptacja zmian w wyglądzie strony - zamiast samych zdjęć, niezbędne są także teksty

Skuteczna optymalizacja stron www to w większości praca zespołu SEO, ale w niewielkim stopniu także Twoje zaangażowanie w postaci zgody na działania i ewentualnie wskazanie kierunku dalszej optymalizacji w zgodzie z Twoim biznesem.

widoczni 4

Jakie są cele optymalizacji strony?


Pozycjonowanie nieodłącznie wiąże się z optymalizacją strony, która ma na celu wprowadzenie takich zmian na stronie, aby znalazła się jak najwyżej w wynikach wyszukiwania Google lub innej wyszukiwarki.

SEO optymalizacja strony ma na celu także dostosowanie treści do potrzeb użytkownika. Google ocenia jakość strony przez pryzmat użytkownika, w szczególności użytkownika urządzeń mobilnych. Takie aspekty jak prawidłowe wyświetlanie się treści i zachowanie funkcjonalności strony na smartfonie, nabierają coraz większego znaczenia.

 

Jak optymalizować stronę?

Optymalizacja strony obejmuje zarówno zmiany na stronie, które są widoczne dla użytkownika (treści, nagłówki) oraz zmiany w postaci optymalizacji kodu, które są widoczne tylko dla Google. Aby wprowadzić skuteczną optymalizację strony, niezbędna jest wiedza z zakresu aktualnych wymagań Google i trendów w SEO. A także umiejętności techniczne, które pozwalają na wdrożenie optymalizacji na stronie.

SEO optymalizacja strony ma na celu także dostosowanie treści do potrzeb użytkownika. Google ocenia jakość strony przez pryzmat użytkownika, w szczególności użytkownika urządzeń mobilnych. Takie aspekty jak prawidłowe wyświetlanie się treści i zachowanie funkcjonalności strony na smartfonie, nabierają coraz większego znaczenia.

 

Optymalizacja treści SEO - podstawowe zalecenia

Obecnie optymalizacja treści SEO to nie tylko powtarzanie fraz kluczowych, lecz szereg rozbudowanych zabiegów. Dlatego, aby cieszyć się gwarantowanymi sukcesami, najlepiej zgłosić się do profesjonalnej agencji marketingowej. Na co przede wszystkim warto zwrócić uwagę podczas optymalizacji treści SEO?

  • Treści o niskiej jakości - do ich wykrycia możesz wykorzystać narzędzia takie jak Google Search Console, Google Analytics czy Ahrefs, wskażą ci treści o niskim zainteresowaniu. Podczas optymalizacji treści SEO pamiętaj, aby była wartościowa i sensowna, w tym celu można wykorzystać wypowiedzi ekspertów i sekcję FAQ.
  • Frazy kluczowe - zadbaj, aby były doprecyzowane do zawartości strony. W ramach optymalizacji treści SEO aktualizuj również wcześniejsze frazy, które przestały być popularne.

 

Skuteczna optymalizacja pod kątem treści

W ramach optymalizacji strony pod kątem treści warto korzystać z dostępnych źródeł informacji. W tym celu przeanalizuj najskuteczniejsze wpisy. W ten sposób dowiesz się co zachęca użytkowników do częstych odwiedzin. Na co należy zwrócić uwagę w trakcie tego etapu optymalizacji strony pod kątem treści?

  • Typ treści - poradniki case study, checklisty, zestawienia
  • Sposób optymalizacji pod względem czytelności
  • Konstrukcja nagłówków i wyróżnień tekstu
  • Wykorzystane grafiki

Pamiętaj, że optymalizacja strony pod kątem treści ma przede wszystkim służyć czytelnikowi. Dlatego warto, go poznać, zrozumieć czego potrzebuje i co lubi. Wykorzystaj zdobytą wiedzę do optymalizacji wcześniejszych stron pod kątem treści.

 

Elementy optymalizacji strony pod kątem wyszukiwarek

Optymalizacja strony pod kątem wyszukiwarek obejmuje szereg działań mających na celu zwiększenie jej pozycji w rankingach wyszukiwania poprzez poprawę jej odbioru przez daną wyszukiwarkę. Spośród różnych zabiegów w celu optymalizacji strony pod wyszukiwarkę warto przede wszystkim:

  • ukierunkować tematycznie podstrony - twórz nowe podstrony dla odmiennych treści. Ułatwi to optymalizację strony pod kątem wyszukiwarki oraz zwiększy zainteresowanie użytkowników,
  • być na bieżąco z trendami - w ten sposób uatrakcyjnisz stronę nie tylko pod kątem wyszukiwarek, ale również dla użytkowników,
  • aktualizować zawartość - co jakiś czas usuwaj nieaktualne posty,
  • pamiętać o tekście - roboty wyszukiwarek potrzebują treści do analizowania, jednocześnie pamiętaj, że nie czytają obrazów, zdjęć, filmów czy animacji, dlatego, gdy optymalizujesz stronę pod kątem wyszukiwarek zadbaj o opisy alternatywne,
  • zdobywać odesłania - postaraj się, aby twoja strona była linkowana na popularnych miejscach w internecie.

 

Czas oczekiwania na efekty optymalizacji pod seo

Optymalizacja pod SEO jest dostosowana do potrzeb i celów konkretnej strony internetowej. Takie zróżnicowanie, uniemożliwia jednocześnie określenie jednakowego okresu oczekiwania na pierwsze efekty. W niektórych przypadkach optymalizacji pod seo, zyski pojawiają się dość szybko. Jednak zazwyczaj efekty są widoczne po kilku miesiącach współpracy. Pamiętaj, że proces pozycjonowania składa się z wielu etapów. Nastawiając się na dłuższy okres oczekiwania unikniesz niepotrzebnych nieporozumień. Dużo zależy od samej agencji, dlatego warto wyjaśnić tą kwestię w trakcie omawiania strategii optymalizacji pod seo.

Narzędzia służące optymalizacji strony pod kątem wyszukiwarki

Na skuteczną optymalizację strony pod kątem wyszukiwarki wpływa doświadczenie i wiedza specjalistów ds. SEO oraz specjalnie zaprojektowane w tym celu narzędzia. Poznaj kilka praktycznych narzędzi wspomagających optymalizację strony pod kątem wyszukiwarki:

  • Majestic SEO/Ahrefs - ułatwiają analizę i audyt profilów linków
  • Google Search Console - jedną z wielu funkcji jest weryfikacja skuteczności treści, a także błędów technicznych. Pomaga m.in. w indeksowaniu strony.
  • Surfer - wspomaga optymalizację strony pod kątem wyszukiwarki poprzez analizę linków oraz planowanie i tworzenie treści.
  • Google Keyword Planner - wyszukuje frazy kluczowe w celu optymalizacji strony pod kątem wyszukiwarki.

Jak przeprowadzić optymalizację strony?

Zastanawiasz się, jak przeprowadzić optymalizację strony? Jest to rozbudowany zabieg składający się z kilku kroków, wymagających praktycznej wiedzy i doświadczenia. Najlepszym rozwiązaniem jest skierowanie się do specjalisty ds. SEO. Wyróżniamy kilka elementów składających się na to, jak przeprowadzić optymalizację strony:

  • Działania wstępne - na tym etapie przeprowadzany jest audyt SEO oraz analiza konkurencji. Na tej podstawie buduje się strategię pozycjonowania, mówiącą jak przeprowadzić optymalizację strony klienta.
  • Optymalizacja techniczna - czyli zadbanie o elementy takie jak: plik robots.txt, certyfikat bezpieczeństwa SSL, szybkość strony, wersja mobile oraz brak duplikacji treści i niedziałających linków.
  • Optymalizacja on-site - czyli, jak przeprowadzić optymalizację strony wewnętrznie. Są to głównie zadania contentowe - zadbanie o strukturę treści, nagłówki, tytuł, adres URL.
  • Optymalizacja off-site - inaczej linkbuilding, czyli pozyskiwanie linków ze stron zewnętrznych.
  • Analityka - obejmuje przeanalizowanie efektów, jak przeprowadzono optymalizację strony. Najczęściej przy użyciu Google Analytics.

Optymalizacja witryn internetowych pod względem czasu ładowania

Podczas procesu optymalizacji witryn internetowych, specjalista oprócz zadbania o linkbuiding czy strukturę treści, musi zwrócić uwagę na czas ładowania strony. Aktualnie użytkownicy porzucają stronę, jeśli nie załaduje się w ciągu kilku sekund. O czym warto pamiętać podczas optymalizacji witryn internetowych?

  • Wykorzystanie pamięci podręcznej przeglądarki - pozwoli to robotowi wyszukiwarki pobrać elementy ze swojej pamięci.
  • Optymalizacja obrazków - na szybkość strony wpływa rozdzielczość i rozmiar obrazka.
  • Włączanie kompresji po stronie serwera - dzięki takiej optymalizacji witryn internetowych, dane są kompresowane na serwerze i dekompresowane przez przeglądarkę.

Optymalizacja serwisów internetowych i rola nagłówków

Budując content w ramach optymalizacji serwisów internetowych należy zwrócić szczególną uwagę na nagłówki. Są one podstawowym miejscem umieszczenia fraz kluczowych i w znaczącym stopniu wpływają na pozycjonowanie strony. Optymalizacja serwisów internetowych powinna uwzględnić hierarchię nagłówków - im wyższy nagłówek tym wyższa jego waga. Kolejnym aspektem są powtórzenia - najważniejszy nagłówek (H1) powinien występować pojedynczo, resztę można powtarzać. W trakcie optymalizacji serwisów internetowych warto pamiętać o umiarze. Podstawowym celem nagłówków w ramach pozycjonowania jest użycie w nich słów kluczowych. Najważniejsze dla danej trony powinno znaleźć się w każdym nagłówku.

Optymalizacja stron pod seo – niedoceniane działania

Optymalizacja stron pod seo to przejście przez szereg elementów składających się na rozbudowany proces pozycjonowania. W natłoku zleceń, łatwo pominąć pomniejsze działania. Jednak, aby uzyskać najlepsze efekty optymalizacji stron pod seo, warto zwrócić uwagę również na drobiazgi.

Uwagę użytkowników przyciągają strony intuicyjne, przez które mogą przejść szybko i łatwo. Jednym ze sposobów jest zbudowanie uporządkowanego menu, które usprawni nawigację po stronie i odnalezienie interesujących materiałów.

W ramach optymalizacji strony pod seo nie może zabraknąć przygotowania wersji mobile. Zdecydowana większość użytkowników pochodzi ze smartfonów, strona niedostosowana do wersji mobile będzie niewygodna dla użytkowników i częściej porzucana.

Specjaliści ds. Pozycjonowania, podczas optymalizacji strony pod seo, przygotowuję listę elementów, które warto zmienić w celu poprawy sprzedaży. Jednym z nich jest CTA, należy je umieszczać w widocznych miejscach, zachowując jednocześnie umiar.

Optymalizacja seo - na czym polega?

SEO (Search Engine Optimization) to cały szereg działań optymalizujących strony www pod kątem wyszukiwarek. Celem optymalizacji SEO jest zwiększenie widoczności przez stronę i osiągnięcie jak najwyższych pozycji w organicznych (bezpłatnych) wynikach wyszukiwania na kluczowe frazy powiązane z ofertą. Optymalizacja seo na czym polega? W ramach procesu pozycjonowania przeprowadza się techniczną edycję strony, czyli przygotowanie pliku robots.txt, wersji mobilnej strony, certyfikatu bezpieczeństwa SSL, usuwa się również wszelkie doplikacje treści i niedziałające linki. Optymalizacja seo polega także na działaniach na stronie (np. optymalizacja treści i struktury strony) oraz działaniach zewnętrznych (np. linkbuilding). Optymalizacja seo polega nie tylko na zadowoleniu robotów wyszukiwarek, ale także realnych użytkowników.

Techniczna optymalizacja serwisu

Optymalizacja serwisu w obrębie tylko i wyłącznie strony, dotycząca wszystkich elementów poza treścią, nazywana jest SEO technicznym. Celem takiej optymalizacji serwisu jest ułatwienie robotom zrozumienia i zaindeksowania zawartości poszczególnych stron w witrynie, a także poprawa komfortu użytkowników w procesie korzystania ze strony. Do zadań technicznej optymalizacji serwisu zaliczamy m.in.:

  • przygotowanie i wdrożenie mapy strony,
  • utworzenie i dodanie na stronie pliku robots.txt,
  • wdrożenie certyfikatu SSL,
  • optymalizację adresów URL,
  • wdrożenie i optymalizację meta tagów,
  • zaplanowanie i wdrożenie spójnej struktury linków wewnętrznych,
  • usunięcie duplikacji treści,
  • wdrożenie danych strukturalnych,
  • wdrożenie przekierowań,
  • wdrożenie linków kanonicznych,
  • optymalizacja szybkości strony,
  • przygotowanie mobilnej wersji strony.

Nieodłącznym elementem optymalizacji serwisu jest analityka, która pozwoli zbadać aktualny stan strony i wykryje ewentualne błędy.

Na czym polega optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych?

Efektywne pozycjonowanie strony to optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych. Przygotowując strategie działania należy zwrócić uwagę na wytyczne wyszukiwarek internetowy u których chcemy się znaleźć wysoko w rankingach. Na jakie elementy warto zwrócić uwagę podczas optymalizacji dla wyszukiwarek internetowych?

Atrakcyjna i wartościowa zawartość zachęci użytkowników do wejścia na naszą stronę oraz ponownych odwiedzin. Często publikowane treści, poprawią ruch na stronie i zwiększą zainteresowanie wyszukiwarek internetowych

Istotnym elementem optymalizacji dla wyszukiwarek internetowych jest liczba i jakość linków przychodzących. Nie można do tego podejść lekceważąco czy na masową skalę, ponieważ roboty wyszukiwarek zwracają uwagę na wiarygodność i rzetelność źródeł.

Podczas optymalizacji dla wyszukiwarek warto zwrócić uwagę na responsywność strony, czyli dostosowanie do urządzeń mobilnych oraz szybkość ładowania strony. Oba czynniki wpływają na zadowolenie użytkowników i popularność strony.

Narzędzia do audytu przed optymalizacją strony pod kątem seo

Działania optymalizujące stronę pod kątem seo wyprzedza analiza aktualnego stanu strony, czyli audyt SEO. Specjalistów wspomagają oczywiście sprawdzone narzędzia, takie jak:

  • DeepCrwal - sprawdza czy witryna spełnia wymagania techniczne pod kątem SEO, jednak nie analizuje treści nagłówków
  • Screamin Frog - pomaga w optymalizacji strony pod kątem seo poprzez weryfikację wielu elementów strony, indeksacji witryny oraz poprawności wdrożenia kodów Googla
  • PageSpeed Insight - jest to darmowe narzędzie do sprawdzania szybkości ładowania strony

Jest to zestaw jednych z wielu narzędzi wspomagających proces optymalizacji strony pod kątem seo.

Optymalizacja witryny lokalnej

Podczas promocji lokalnej firmy należy zadbać o optymalizację witryny lokalnej pod względem SEO. W takim wypadku oprócz klasycznych etapów procesu pozycjonowania, podczas optymalizacji witryny lokalnej warto uwzględnić:

  • dane kontaktowe w widocznym miejscu - zabieg ten wpływa na budowanie zaufania, jeśli firma zajmuje się szybkimi interwencjami, dane kontaktowe powinny znaleźć się jak najwyżej strony, a nie klasyczni w stopce,
  • treści dotyczące lokalnych wydarzeń - optymalizacji witryny podlega również content, dzięki relacją z lokalnych wydarzeń firma staje się częścią społeczności,
  • lokalne słowa kluczowe - uwzględnienie lokalnych słów kluczowych pozwala stworzyć long tail precyzyjnie dopasowany do intencji użytkowników,
  • znaczniki shema.org - uwzględniająca je optymalizacja witryny pozwoli zawrzeć dodatkowe informacje o ofercie i firmie w organicznych wynikach wyszukiwarki.

Optymalizacja seo strony a Google Ads

Zarówno optymalizacja seo strony i działania Google Ads należą do obszaru marketingu internetowego. Dotyczą jednak zupełnie odrębnych inwestycji w usługi i sposoby promocji.

Optymalizacja seo strony, inaczej zwana pozycjonowaniem, to szereg działań mających na celu zdobycie lepszych pozycji w rankingu wyszukiwarek na dane frazy i pozyskanie ruchu z organicznych wyników. Na wyniki optymalizacji seo strony trzeba jednak trochę poczekać, gdyż nie wynikają z dokonywania płatności.

Z kolei narzędzie Google Ads wpływa na pojawienie się strony w wyszukiwarce, jednak po dokonaniu zapłaty. Widoczność budowana jest prawie natychmiastowo, chociaż na efekty również trzeba trochę poczekać. W przeciwieństwie do optymalizacji seo strony, korzyści z Google Ads nie są organiczne lecz sponsorowane.

Optymalizacja strony pod seo a linkowanie wewnętrzne

Wprowadzenie błędnej struktury linków wewnętrznych w ramach optymalizacji strony pod seo, może utrudnić robotom wyszukiwarek poruszanie się po niej. W efekcie następują problemy w indeksowaniu strony. Czego wystrzegać się podczas optymalizacji strony pod seo?

  • Zamieszczania niepowiązanych tematycznie z podstroną.
  • Nadmiernego linkowania na jednej stronie.
  • Wykorzystywania jednakowego anchora dla różnych linków.
  • Wykorzystywania różnych anchorów prowadzących do tej samej podstrony.

Optymalizacja strony pod seo - o czym pamiętać podczas linkowania wewnętrznego?

  • W treściach blogowych zamieszczaj pasujące tematycznie linki.
  • Wykorzystuj różnorodne treści linków
  • Linkuj tylko do podstron na tym samym poziomie lub wyższym.

Optymalizacja www początkującego sklepu

Równocześnie z założeniem firmy powinna powstawać jego strona internetowa. Właściciele zazwyczaj nie mają doświadczenia w branży SEO i nie wiedzą jak poprawnie przeprowadzić optymalizację www. W takiej sytuacji można zgłosić się do odpowiednie agencji lub zaryzykować i przeprowadzić samodzielnie optymalizację www. W obu przypadkach warto mieć wiedzę o podstawowych czynnościach, które czekają stronę:

  • Dobieranie chwytliwej nazwy - ważne, aby wpadała w ucho użytkowników i kojarzyła się z branżą, najczęściej jest nią nazwa firmy lub słowa kluczowe.
  • Budowanie intuicyjnego szkieletu strony -w trakcie optymalizacji www, nie powinno się zapomninać o elementach, do których przywykli użytkownicy (rozwijane menu, zakładki “o nas/kontakt”, wersja mobile). Użytkownicy porzucają strony, które są dla nich niekomfortowe.
  • Planowanie treści - pierwszym krokiem jest określenie grupy odbiorców, treść powinna być dla nich atrakcyjna, optymalizacja www treści uwzględnia słowa kluczowe oraz przygotowanie publikacji z wyprzedzeniem.
  • Działania on-site i off-site - proces ten składa się z wielu elementów, dlatego zaleca się kontakt ze specjalistom
  • Prowadzenie analityki - zbieranie danych od samego początku pomoże w kolejnych optymalizacjach www

Optymalizacja strony internetowej seo a backlinki

Jest wiele aspektów wpływających na pozycję w rankingach Google. Jednym z najbardziej kluczowych elementów optymalizacji strony internetowej seo powinna być budowa profili linków prowadzących do niej. Spośród możliwych sposobów pozyskiwania linków warto wyróżnić:

  • wymianę artykułów,
  • prowadzenie branżowych szkoleń,
  • stworzenie e-booka,
  • przeprowadzenie wywiadu z ekspertami,
  • występowanie na branżowych eventach.

Skuteczną i bezpieczną metodą optymalizacji strony internetowej seo jest pozyskiwanie naturalnych linków. W ten sposób powstaje wizerunek zaufanej firmy która jest w otoczeniu uznana za autorytet i wiarygodnego eksperta w branży. Zbudowana na takim gruncie optymalizacja strony internetowej seo przynosi długofalowe efekty.

Zalety optymalizacji strony internetowej

Pod pojęciem optymalizacji strony internetowej kryje się szereg zadań wewnętrznych mających na celu poprawę jej pozycji w wyszukiwarce. Inaczej proces ten nazywany jest on-site SEO. Jakie korzyści niesie za sobą optymalizacja strony internetowej?
Strona internetowa zwiększy swoją widoczność i będzie wyświetlała się wyżej na odpowiednie do treści słowa kluczowe. Zaowocuje to większym ruchem i prawdopodobieństwem konwersji. Optymalizacja strony internetowej to również poprawa jej jakości. Umożliwia to użytkownikom na trafne, sprawne i efektywne poruszanie się po niej. Z kolei zadowolony gość chętniej wróci na naszą stronę. Proces optymalizacji strony internetowej przynosi długofalowe korzyści związane z rozpoznawalnością marki.

Pozycjonowanie mobilne

Popularność urządzeń mobilnych wśród użytkowników Internetu stawia przed właścicielami witryn i sklepów internetowych nowe wyzwanie. Google szczegółowo sprawdza nie tylko to, czy Twoja strona jest dostępna w wersji mobilnej lub RWD, ale także czy zachowuje wszelkie zasady użyteczności.
Aby wyeliminować źle wyświetlające się strony z mobilnych wyników wyszukiwania, Google opublikowało algorytm, który zupełnie zmienia mobilne wyniki wyszukiwania.

Pozycjonowanie mobilne jest więc niezbędne do osiągania czołowych pozycji w mobilnych wynikach Google właśnie na urządzeniach przenośnych (tablety i telefony).

widoczni 26

Pozycjonowanie mobilne - najważniejsze działania

Pozycjonowanie mobilne to po części te same działania, których dokonujemy przy pozycjonowaniu pełnowymiarowych serwisów. Urządzenia mobilne mają jednak inne możliwości niż komputery. Google sprawdza więc nie tylko wersję strony, ale także jej techniczne możliwości i budowę.

Najczęściej popełniane błędy na stronach mobilnych to:

  • zbyt mały font
  • zbyt blisko osadzone przyciski
  • wyskakujące, nieskalowalne okienka
  • włączone autoodtwarzanie wideo
  • załączanie informacji w formie dużych plików pdf
  • przekierowanie do wideo na YouTube, niedostępnego na urządzeniach mobilnych
  • przekierowanie do stron źle wyświetlających się na urządzeniach mobilnych
  • stosowanie technologii Flash zamiast HTML5

W uniknięciu tych błędów pomóc może audyt stron mobilnych, który przeprowadzają nasi eksperci.

1

Audyt stron mobilnych

Zanim podejmiemy działania optymalizacyjne w ramach pozycjonowania mobilnego, sprawdzimy jaka wersja Twojej witryny dostępna jest na urządzeniach mobilnych. W trakcie audytu strony mobilnej zdiagnozujemy i usuniemy błędy, które powodują nieprawidłowe wyświetlanie się strony i sprawdzimy przekierowania.

2

Funkcjonalność strony mobilnej

Strona na urządzenia mobilne to nie tylko dopasowanie jej do wymiarów wyświetlacza, ale również zachowanie funkcjonalności i skuteczności. Przetestujemy możliwość nawiązania kontaktu, dokonania zakupu czy sprawdzenia oferty bez konieczności korzystania z komputera lub pobierania ciężkich plików.

3

Mobile vs. RWD

Jeśli jeszcze nie posiadasz odpowiedniej wersji strony, przygotujemy propozycję jej rozwoju pod kątem użytkowników urządzeń mobilnych. Pomożemy Ci wybrać najlepsze rozwiązanie dla Twojego biznesu i doradzimy czy lepsze będzie stworzenie strony mobilnej czy strony responsywnej RWD (ang. Responsive Web Design).

4

Wszystko w jednym miejscu

W ramach pozycjonowania mobilnego zaprojektujemy, wdrożymy i odpowiednio zoptymalizujemy stronę zgodną z wymaganiami Google dla stron na urządzenia mobilne. Następnie będziemy ją monitorować, aby była zgodna ze zmieniającymi się wymaganiami Google dotyczącymi SEO mobile.