SEO PROCES

Proces pozycjonowania strony internetowej

Pozycjonowanie stron www to złożony proces, który dla każdego klienta projektowany jest indywidualnie, zgodnie z potrzebami jego biznesu. Można jednak wyróżnić poszczególne etapy pozycjonowania, których możesz się spodziewać podejmując z nami współpracę.

Zobacz, jak przebiega pozycjonowanie strony zgodne z naszymi metodami.

Wyślij zapytanie o cenę

Jak przebiega proces pozycjonowania stron w agencji widoczni? Zobacz wideo!

01
Analiza i strategia

Kluczowy etap definicji założeń projektu pozycjonowania strony

Współpracę w zakresie projektu pozycjonowania strony internetowej rozpoczynamy od zbadania obecnego stanu Twojej strony, jak również pozostałych obszarów, które będą miały wpływ na prowadzoną przez nas kampanię.

Tylko w ten sposób możemy określić mocne i słabe strony Twojej witryny, aby dopasować strategie kampanii pozycjonowania stron do specyfiki Twojej grupy odbiorców.

Przeprowadzimy analizę rynku w Twojej branży, zbadamy konkurencję i zbudujemy profil potencjalnego Klienta. Nasi analitycy podzielą cały proces na poszczególne etapy pozycjonowania. Dzięki odpowiednio dobranym narzędziom do pozycjonowania odkryją intencje i frazy jakich mogą używać potencjalni Klienci aby dotrzeć do Twojej oferty. Zbadamy, które z nich prowadzą do zapytania ofertowego lub zakupu.

Analiza branży

Pozycjonowanie stron uwzględnia także podstawy takie jak analizę\a rynku w Twojej branży, zidentyfikowanie grupy docelowej oraz jej potrzeb i oczekiwań.  Na tej podstawie zbudujemy profil potencjalnego Klienta. 

Analiza fraz

W procesie profilowania lingwistycznego z wykorzystaniem dedykowanych narzędzi budujemy macierz słów kluczowych powiązanych z Twoją ofertą oraz potrzebami i intencjami Twoich Klientów. Frazy oceniamy pod względem popularności, trendów wyszukiwań a także wartości dla pozyskania konwersji.

Analiza konkurencji

Sprawdzamy strony internetowe Twojej bezpośredniej konkurencji, która już znajduje się w top 10. Dzięki temu obieramy sobie punkt wyjścia i robimy wszystko, aby Twoja strona wkrótce znalazła się na wyższej pozycji niż strony konkurencji.

p1.jpg
p2.jpg
  • p1.jpg
  • p2.jpg
02
Audyt i Optymalizacja

Przygotowanie zaleceń optymalizacyjnych pod kątem pozycjonowania

Przeanalizujemy Twój serwis od strony technicznej, zbadamy m.in. kod, adresy URL, metatagi, strukturę treści pod kątem budowy silosów tematycznych, linkowanie wewnętrzne, schemat nawigacji, prędkość działania i inne potencjalne ograniczenia widoczności w wyszukiwarkach

To ściśle techniczna i strategiczna praca, która daje nam podstawy do przeprowadzenia dalszych działań w zakresie pozycjonowania. Możesz być pewien, że nasi eksperci, którzy robili to już setki razy wiedzą jak zbudować skuteczne zalecenia optymalizacji strony pod kątem pozycjonowania. 

Niezależnie od rodzaju pozycjonowania, na który się zdecydujesz otrzymasz od nas zestaw zaleceń dotyczących poprawy funkcjonalności i użyteczności serwisu pod kątem optymalizacji konwersji. Pozwoli to zwiększyć zysk z prowadzonych kampanii - większa część odwiedzających zostanie Twoim Klientami. To, ile trwa pozycjonowanie stron www zależy właśnie od wdrożenia wszystkich zaleceń.

03
Content marketing

Wartościowe treści - podstawa pozycjonowania strony

Rozbudowa treści strony www w nowe teksty, zoptymalizowane z myślą o pozycjonowaniu, to jedyny bezpieczny i efektywny sposób dodania na stronę fraz. Jednocześnie treści stanowią wartość dla użytkowników, którzy otrzymują wysokiej jakości opisy produktów, kategorii, artykuły eksperckie i poradnikowe.

Same frazy wyszukane dzięki narzędziom pozycjonowania to za mało. Google ocenia strony pod względem przydatności dla użytkowników, dlatego tak istotny jest unikalny, ciekawy i wyczerpujący content na stronie. Realizujemy tematy, które są często wyszukiwane, tym samym edukując Twoich potencjalnych klientów.

Nie bez znaczenia jest także spójność tematyczna treści, dlatego bazując na macierzy fraz przygotowanych w ramach procesu pozycjonowania strony internetowej realizujemy rozbudowę, która ułatwia Google określenie tematyki Twojej witryny.

p1.jpg
p2.jpg
  • p1.jpg
  • p2.jpg
Inbound Marketing

Inbound Marketing to jeden z podstawowym elementów skutecznej strategii pozycjonowania stron. Etap ten polega na kierowaniu ruchu na stronę z powiązanych tematycznie portali. Uczestniczymy w wartościowych dyskusjach na forach i blogach, które wzbudzają zainteresowanie Twoimi produktami lub usługami.

Social media

poszerzamy naturalny zasięg postów publikowanych w mediach społecznościowych i budujemy zaangażowanie Twoich obserwatorów

Wartościowe linki

Dzięki profesjonalnym narzędziom pozycjonowania przygotujemy audyt aktualnego profilu linków przychodzących i zbudujemy skuteczną i bezpieczną strategię jego rozbudowy. Zróżnicujemy ilość, tempo i różnorodność pozyskiwanych linków stale dbając o ich wysoką jakość oraz  tematyczne powiązanie otoczenia treści linku z treścią do której prowadzi.

04
Popularność i wizerunek

Budowa profilu linków przychodzących - istotny czynnik rankingowy pozycjonowania strony

Budowa wartościowego profilu linków przychodzących w procesie pozycjonowania strony internetowej jest jednym z ważniejszych czynników rankingowych algorytmu wyszukiwarki Google. 

Przygotujemy audyt aktualnego profilu linków przychodzących i zbudujemy skuteczną i bezpieczną strategię pozycjonowania i rozbudowy. Zróżnicujemy ilość, tempo i różnorodność pozyskiwanych linków stale dbając o ich wysoką jakość oraz  tematyczne powiązanie otoczenia treści linku z treścią do której prowadzi. Możesz być pewien, że nasi eksperci w sposób naturalny i bezpieczny pozyskają wysokie jakościowo linki prowadzące do Twojej strony skutecznie zwiększając jej popularność.

Stawiamy nie tylko na klientów, którzy korzystają z wyszukiwarki Google, dlatego dbamy o obecność Twojej firmy także w mediach społecznościowych, na forach i w katalogach firmowych. Ta strategia niesie za sobą podwójną korzyść – szersze dotarcie do użytkowników oraz pozyskanie wartościowych linków przychodzących do Twojej strony www. 

p1.jpg
p2.jpg
p3.jpg
  • p1.jpg
  • p2.jpg
  • p3.jpg
05
Optymalizacja konwersji

Stale zwiększamy Zysk z Inwestycji (ROI)

Ten etap pozycjonowania stron jest niezwykle istotny. W ramach usługi SEO strony otrzymujesz od nas cenną usługę optymalizacji konwersji.

Koncentrujemy się na optymalizacji konwersji i sukcesywnym zwiększaniu współczynnika Zwrotu z Inwestycji (ROI).  Naszym celem jest wygenerowanie jak największej sprzedaży w ramach budżetu prowadzonych kampanii SEO.

W ramach optymalizacji konwersji dokonujemy zmian w wyglądzie, budowie i treści strony internetowej, a także bieżące modyfikacje w kampaniach marketingowych. Celem jest wykorzystanie potencjału pozyskiwanego ruchu na stronę i wygenerowanie jak największej liczby konwersji.

06
Pomiar i optymalizacja

Stale ulepszamy proces pozycjonowania strony internetowej i dobieramy najlepsze strategie

Tak jak Google nieustannie rozwija swoje algorytmy, tak zmienia się branża SEO i marketing w wyszukiwarkach. Naszym zadaniem jest śledzić te zmiany i odpowiednio reagować, dostosowując strategię pozycjonowania strony do bieżących trendów. Cyklicznie badamy możliwości i sprawdzamy, jak jeszcze można poprawić pozycjonowanie strony.

Zaletą pozycjonowania strony są mierzalne efekty – nie tylko rosnąca pozycja słów kluczowych i odwiedziny na stronie, ale przede wszystkim rosnąca liczba konwersji tj. zapytań lub zakupów. Od początku współpracy z klientem, dbamy o regularne raportowanie efektywności naszych działań. To, ile trwa pozycjonowanie stron zależy od szybkości wdrożenia zaleceń oraz branży klienta.

Monitorujemy, analizujemy, wyciągamy wnioski i cyklicznie optymalizujemy prowadzone kampanie pozycjonowania w jednym głównym celu: stałego zwiększania zysku z inwestycji (ROI - Return On Investment).

Współpraca
Skontaktuj się z nami
Zadzwoń do nas
Napisz do nas
Blog
Ostatnio na blogu
Wybrane, sprawdzone przez nas narzędzia do analizy profilu linków. Zobacz przegląd!
więcej
Media społecznościowe jako sposób promocji sklepu internetowego. Dowiedz się więcej!
więcej
Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę prowadząc sklep internetowy.
więcej
Bezpłatna 45min.
konsultacja + audyt

Chcesz zwiększyć sprzedaż? Jesteś niezadowolony z prowadzonych kampanii?

Zamów BEZPŁATNĄ telekonferencję z naszym ekspertem, który przeanalizuje Twój serwis i jego pozycję na tle konkurencji, a na koniec przedstawi możliwości ZWIĘKSZENIA SPRZEDAŻY.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej

Czy wiesz ile tracisz ruchu bez optymalizacji
strony pod kątem pozycjonowania?  

Dowiedz się jakie błędy zawiera Twoja strona oraz jak wygląda jej widoczność w Google na tle konkurencji.
 

Zamów Bezpłatny Audyt SEO