Jak reklamować platformę telemedyczną w internecie?

Jak reklamowac platforme telemedyczna w internecie
Spis treści

• Wyzwania w reklamie platform telemedycznych w internecie

• Jak reklamować platformę telemedyczną za pomocą SEO?

• Jak reklamować usługi medyczne online w Google Ads?

• Działania SXO dla platform telemedycznych

• Jak reklamować platformę telemedyczną w mediach społecznościowych?

• Podsumowanie

Pandemia COVID-19 oraz pojawienie się recept oraz skierowań online sprawiło, że popularność platform telemedycznych wzrosła w krótkim czasie, a wielu z nas korzysta z nich w trakcie choroby. Nie wszyscy jednak wiedzą o takich rozwiązaniach. By dotrzeć do docelowych użytkowników, platformy telemedyczne mogą wykorzystać marketing internetowy. Jak reklamować platformę telemedyczną w internecie i z jakich narzędzi i możliwości skorzystać?

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Wyzwania w reklamie platform telemedycznych w internecie

Jakie wyzwania i potencjalne problemy wiążą się z reklamą usług telemedycznych w internecie? Sprawdźmy.

 • Brak wiedzy na temat takich usług - wielu użytkowników może nie wiedzieć, że istnieją platformy telemedycznej i jak z nich korzystać. Co więcej, w miejscach, których dostęp do internetu jest utrudniony bądź nie ma go w ogóle, skorzystanie z platformy telemedycznej i wsparcia lekarza online może wiązać się z dużym wyzwaniem.
 • Obawy co do jakości usług - pacjenci mogą mieć obawy co do jakości usług i porad lekarskich przekazywanych na odległość. Pacjent nie widzi lekarza, w związku z czym może mieć trudności w trafnej ocenie objawów, a to może budzić wątpliwości odbiorców.
 • Dodatkowe koszty - skorzystanie z platformy telemedycznej wymaga poniesienia dodatkowych kosztów (w przeciwieństwie do porad udzielanych w POZ dla osób ubezpieczonych, za które dodatkowo nie trzeba płacić).
 • Konkurencja - z racji zwiększającej się popularności usług medycznych online, na rynku pojawia się coraz więcej platform telemedycznych walczących o klienta, np. ceną usługi.
  Ograniczenia w zakresie reklamy usług w internecie (reklama jest możliwa, ale uwzględnia pewne zakazy).


Jak reklamować platformę telemedyczną za pomocą SEO?

Pozycjonowanie stron to jeden z najskuteczniejszych sposobów na promocję platformy telemedycznej wśród docelowych odbiorców. Dzięki SEO docierasz do osób, które aktywnie szukają Twoich usług w Google i są nimi realnie zainteresowani. Zobacz, jak pozycjonujemy strony platform telemedycznych.


Audyt SEO i analiza konkurencji

Proces współpracy z klientem w zakresie SEO rozpoczynamy od audytu SEO strony platformy telemedycznej oraz analizy konkurencji. Oceniamy, jak Twoja witryna prezentuje się na tle konkurencji i jakie wymagania SEO spełnia, a nad czym trzeba będzie jeszcze popracować i jakie zmiany wdrożyć. Weryfikujemy:

 • widoczność strony na popularne frazy powiązane z usługami medycznymi online,
 • wielkość ruchu bezpłatnego na stronie,
 • stan optymalizacji technicznej,
 • ilość i jakość treści,
 • liczbę i jakość linków przychodzących,
 • stan optymalizacji konwersji,
 • szybkość strony i stan optymalizacji mobilnej.

Na podstawie pozyskanych danych tworzymy listę zaleceń optymalizacyjnych do wdrożenia, dzięki którym ułatwimy pozycjonowanie strony. W procesie analizy konkurencji i audytu SEO korzystamy z profesjonalnych narzędzi - Senuto, Netpeak Spider, Google Analytics 4, Google Search Console czy Ahrefs. Sprawdźmy także, jak wyglądają strony konkurencji, na jakiej razy te strony się pozycjonują i jakie rozwiązania zostały na nich wdrożone. W ten sposób możemy ocenić, co trzeba będzie zrobić i wstępnie oszacować czas potrzebny na osiągnięcie pierwszych efektów w postaci wzrostu widoczności i ruchu.


Jak wybieramy słowa kluczowe w pozycjonowaniu platform telemedycznych?

Kolejnym, bardzo ważnym etapem w promocji platformy telemedycznej jest wybór słów kluczowych. Specjalista SEO za pomocą narzędzi przeprowadza research w tym zakresie, wyszukując różnego typu frazy. Te najbardziej ogólne, np. takie jak: platforma telemedyczna, recepty online itp. wykorzystuje na stronie głównej. Bardziej szczegółowe frazy, dotyczące konkretnych specjalistów, uwzględnia na stronach poszczególnych usług. Poszukuje również fraz long tail, które lepiej oddają intencje pacjentów i pozwalają konkurować nawet z największymi platformami zdrowotnymi online w Polsce. Szukamy także fraz poradnikowych i edukacyjnych, które będziemy mogli wykorzystać do tworzenia treści na blogu platformy telemedycznej. Skupiamy się na frazach o niskiej lub średniej konkurencji i możliwie dużej liczbie wyszukiwań.
Dobre dopasowanie fraz do poszczególnych adresów URL pozwala uniknąć kanibalizacji fraz. Do analizy słów kluczowych wykorzystujemy następujące narzędzia:

Inspiracji poszukujemy także w sztucznej inteligencji ChatGPT czy w SEMSTORM oraz Ahrefs w modułach poświęconych analizie fraz.
Zobacz także:

 Frazy kluczowe powiązane z frazą “lekarz online” w Planerze słów kluczowych


Jak promować usługi lekarskie online za pomocą treści?

Content marketing to jeden z istotnych filarów pozycjonowania stron platform telemedycznych. Za pomocą treści możesz przekazać ważne informacje, budować zaangażowanie i zwiększać konwersję. W agencji widoczni będziesz współpracował z profesjonalnym specjalistą ds. content marketingu, który będzie na stałe odpowiedzialny za tworzenie treści na stronę platformy telemedycznej. W ramach współpracy zapewniamy:

 • różnego rodzaju treści - ofertowe, blogowe, treścią na stronę główną itp.,
 • wykorzystanie słów kluczowych w sposób skuteczny, ale naturalny, tak by ich obecność nie
 • zaburzają odbioru treści,
 • treści napisane językiem korzyści, które zachęcą klientów do konwersji,
 • dbanie o kwestie merytoryczne,
 • czytelność i przejrzystość treści.

Pamiętaj, że copywriter, z którym współpracujesz, je specjalistą ds. tworzenia treści. By tworzyć jak najlepsze teksty na Twoją stronę, potrzebuje wsparcia z Twojej strony. Dlatego zadbaj o sprawny kontakt i bieżące przekazywanie informacji o swojej działalności. Gotowe treści otrzymasz do weryfikacji, a specjalista w razie potrzeby wprowadza zmiany. Pamiętaj jednak, że by treści przyniosły efekt w pozycjonowaniu, muszą zawierać frazy kluczowe, dlatego pewne elementy muszą w nich pozostać.

Chcesz poprawić widoczność swojej strony w Google? Postaw na pozycjonowanie


Optymalizacja techniczna platform telemedycznych

W ramach działań SEO dla platform telemedycznych dbamy także o optymalizację techniczną. W efekcie strona jest lepiej przystosowana do indeksowania i może osiągać wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania. Techniczne SEO obejmuje:

Mapa strony w Google Search Console


Pozyskiwanie linków w pozycjonowaniu platform telemedycznych

Niezbędnym elementem działań SEO dla platform telemedycznych jest także pozyskiwanie linków przychodzących stanowiących ważny czynnik rankingowy w pozycjonowaniu. W jaki sposób pozyskujemy linki dla naszych klientów?

 • Szukamy portali i stron powiązanych tematycznie.
 • Do pozyskiwania linków typujemy strony o dobrej widoczności i dużym ruchu.
 • Odradzamy kupowanie linków i uczestnictwo w systemach wymiany linków.
 • W razie potrzeby w imieniu klienta zrzekamy się linków, które mogą szkodzić strategii pozycjonowania (spamerskich, pochodzących ze stron niskiej jakości o małym ruchu).

Zobacz również:

Analiza linków w Ahrefs


Jak reklamować usługi medyczne online w Google Ads?

W Google Ads istnieją pewne ograniczenia co do reklamy usług telemedycznych. Co do zasady reklama jest dozwolona, ale z pewnymi ograniczeniami - mianowicie nie można w tekstach reklam oraz na stronach docelowych wykorzystywać nazw leków (nie licząc środków antykoncepcyjnych). Nie wolno także reklamować środków na receptę jako dostępnych bez recepty, a ponadto promować leków stosowanych w procesie leczenia uzależnień. Jakie formaty reklam Google Ads warto wykorzystać w płatnej promocji usług telemedycznych?


Reklama platformy telemedycznej w sieci wyszukiwania

Jak reklamujemy platformy telemedyczne w wyszukiwarce Google? W ramach współpracy zapewniamy:

 • wsparcie doświadczonego, dedykowanego specjalisty, który będzie sprawował stałą opiekę nad Twoją kampanią w wyszukiwarce,
 • dobór słów kluczowych w oparciu o profesjonalny research (dokonywany za pomocą narzędzi, np. Google Keyword Planner),
 • dobór wykluczających słów kluczowych, by nie marnować budżetu na kliknięcia, które nie dają szansy na konwersje,
 • prowadzenie kampanii na Twoim koncie, dzięki czemu masz dostęp do danych zarówno w trakcie trwania współpracy, jak i po jej zakończeniu,
 • tworzenie atrakcyjnych treści reklam ((teksty, nagłówki, CTA itp.),
 • tworzenie struktury konta Google Ads, w tym grup reklam dopasowanych do Twojej oferty i odzwierciedlających strukturę Twojej strony www,
 • optymalizację stawek za kliknięcie oraz budżetu reklamowego, by mieć pewność, że w danym budżecie jesteśmy w stanie osiągnąć wymierne efekty,
 • stałą kontrolę nad skutecznością kampanii, wydatkami itp.,
 • optymalizacja stron docelowych, by generowały jak najwięcej konwersji.

Zobacz również:

Reklama platformy telemedycznej w wyszukiwarce Google

Przykład strony docelowej w reklamie tekstowej Google Ads dla platformy telemedycznej


Rekamuj platformę telemedyczną za pomocą remarketingu

Masz wielu użytkowników, którzy trafiają na Twoją stronę, ale nie decydują się na skorzystanie z oferty, np. zamówienie recepty online lub konsultację telefoniczną z lekarzem? Wykorzystaj remarketing Google Ads. Dzięki niemu poprawisz efektywność działań i zwiększasz szansę na ponowne zainteresowanie użytkownika oraz zaprowadzenie go do konwersji. Remarketing umożliwia wyświetlanie odbiorcy reklamy Twojej strony internetowej w trakcie, gdy ten przegląda inne witryny. Do użytkowników docierasz za pomocą specjalnej listy remarketingowej, w której możesz segmentować odbiorców według różnych kryteriów, np. czasu interakcji ze stroną czy odwiedzonych podstron. Dowiedz się więcej o remarketingu:

Szukasz szybkiej i skutecznej reklamy online? Przetestuj Google Ads


Jak reklamować usługi telemedyczne w sieci reklamowej?

Promocja Google Ads w sieci reklamowej stanowi dobre uzupełnienie reklamy w sieci wyszukiwania. Relatywnie niskie koszty umożliwiają zbudowanie świadomości marki wśród różnorodnych odbiorców. W efekcie Twoja reklama będzie wyświetlać się im w momencie, gdy ci przeglądają różnorodne witryny w internecie zrzeszone w sieci reklamowej Google.


Jak wykorzystać reklamę wideo dla platformy telemedycznej?

Codziennie z platformy YouTube korzystają miliony użytkowników, a Ty możesz dotrzeć do nich za pomocą atrakcyjnej reklamy. Wśród dostępnych opcji są reklamy wideo, które użytkownik może pominąć, i takie, w których nie jest to możliwe, a reklama wyświetla się w całości. Niskie koszty reklamy sprawiają, że skorzystają z niej różnorodne firmy, w tym platformy telemedyczne. Możesz określić tematykę filmów, w których będą wyświetlać się Twoje reklamy i tym samym skierować przekaz do osób zainteresowanych treściami zdrowotnymi. Zobacz także:


Działania SXO dla platform telemedycznych

Samo pozycjonowanie platform telemedycznych może nie być skuteczne, jeśli nie połączymy go z optymalizacją UX oraz konwersji. Usługa SXO, łącząca działania SEO oraz CRO (optymalizacja konwersji) pozwalają nie tylko przyciągnąć na stronę właściwych użytkowników, ale także zachęcić ich do realizacji celu i skorzystania z oferty platformy telemedycznej np. poprzez konsultację z lekarzem czy zamówienie recepty online. Jakie zmiany na stronie warto wprowadzić, by zwiększyć liczbę konwersji i komfort użytkowników?

 • Zadbaj o prawidłowe działanie formularzy wypełnianych przez pacjentów przed wizytą - pamiętaj o optymalizacji mobilnej.
 • Maksymalnie skróć proces zakupowy - powinien on obejmować 3-4 kroki.
 • Udostępnij szybkie płatności - PayU, Przelewy24, BLIK.
 • Zadbaj o kompleksowość treści - poinformuj pacjentów, jakie świadczenia mogą uzyskać i na jakie choroby czy przypadłości, dokładnie opisz proces udzielania porady lekarskiej online i działanie platformy telemedycznej.
 • Dodaj widoczne przyciski do działania zachęcające do konsultacji, np. Rozpocznij konsultację.
 • Dodaj najpopularniejsze usługi w widocznym miejscu.
 • Dodaj chat online lub zadbaj o wdrożenie chatbota, by szybko odpowiedzieć na pytania pacjentów.
 • Udostępnij sekcję z opiniami pacjentów.
 • Dodaj sekcję FAQ, w której pacjent znajdzie odpowiedzi na najważniejsze i najczęściej powtarzające się pytania.
 • Zadbaj o dostępność strony dla osób z niepełnosprawnościami.
 • Popraw szybkość działania strony.

Sprawdź także:

 Opis procesu działania platformy telemedycznej

Chatbot na stronie przychodni online świadczącej usługi telemedyczne


Jak reklamować platformę telemedyczną w mediach społecznościowych?

Facebook, Instagram, a nawet TikTok są świetnymi platformami,w których możesz promować swoje usługi telemedyczne wśród różnych grup wiekowych. Za pomocą reklamy na TikToku i Instagrama dotrzesz do grup odbiorców, którzy są najlepiej zaznajomieni z technologią i nie mają obaw do korzystania z usług online. Za pośrednictwem Facebooka zachęcisz do skorzystania z telemedycyny starsze grupy wiekowe. Jak przygotowujemy skuteczną reklamę Facebook Ads dla platformy telemedycznej?

 • Wybieramy różne formaty reklam Facebook Ads i testujemy ich skuteczność.
 • Wykorzystujemy pozytywne opinie i rekomendacje pacjentów, aby budować zaufanie i wiarygodność Twojej platformy telemedycznej. Udostępniamy recenzje w reklamach, aby przekonać potencjalnych pacjentów do skorzystania z oferty.
 • Wybieramy odpowiednie cele reklamowe (ruch na stronie, rozpoznawalność marki, konwersje, aktywność).
 • Uruchamiamy kampanie retargetingowe, by dotrzeć do osób, które były na stronie platformy, ale nie skorzystały z oferty.
 • Tworzymy angażujące reklamy. Wykorzystujemy grafiki, wideo i teksty, które przyciągną uwagę użytkowników. Skupiamy się na korzyściach, jakie oferuje Twoja platforma telemedyczna, takich jak wygoda, szybki dostęp do opieki zdrowotnej i wsparcie online.
 • Regularnie monitorujemy skuteczność kampanii reklamowych na Facebooku. Analizujemy wskaźniki takie jak wskaźnik konwersji, koszt za kliknięcie (CPC) czy zaangażowanie użytkowników. Na podstawie uzyskanych danych dostosowujemy strategię reklamową i optymalizujemy wyniki.

Zobacz także:

Cele reklamowe na Facebooku


Jak reklamować platformę telemedyczną w internecie? Podsumowanie

Reklama platformy telemedycznej w internecie może skutecznie dotrzeć do docelowych użytkowników. Pozycjonowanie stron, reklama Google Ads, optymalizacja konwersji i reklama na Facebooku są kluczowymi narzędziami. Odpowiednie dostosowanie strategii reklamowej, optymalizacja strony pod kątem UX i konwersji oraz monitorowanie wyników to kluczowe elementy sukcesu. Pamiętaj, że reklama platformy telemedycznej to proces ciągły, który wymaga analizy i dostosowania. Wykorzystaj potencjał marketingu internetowego, aby zwiększyć widoczność i osiągnąć sukces w reklamowaniu swojej platformy telemedycznej.

Jakie są najważniejsze metody pozycjonowania stron internetowych platform telemedycznych?
Down arrow

Pozycjonowanie stron internetowych jest kluczowym elementem reklamy platform telemedycznych. Oto kilka ważnych metod pozycjonowania:

 • Optymalizacja treści: Stwórz treści na stronie internetowej, które są związane z tematyką medyczną i telemedyczną. Użyj odpowiednich słów kluczowych i zapewnij wartościowe informacje, aby przyciągnąć uwagę użytkowników i wyszukiwarek.
 • Link building: Buduj jakość i ilość linków prowadzących do swojej strony. Możesz zdobywać linki poprzez zamieszczanie artykułów gościnnych na innych witrynach, udział w branżowych wydarzeniach i angażowanie się w społeczności medyczne online.
 • Optymalizacja techniczna: Upewnij się, że strona jest zoptymalizowana pod kątem prędkości ładowania, responsywności na różne urządzenia i dostępności dla wyszukiwarek.
Czy reklama Google Ads jest skutecznym narzędziem dla platform telemedycznych?
Down arrow

Tak, reklama Google Ads może być bardzo skutecznym narzędziem dla platform telemedycznych. Oto kilka powodów, dlaczego warto rozważyć reklamę Google Ads:

 • Precyzyjne kierowanie: Możesz dostosować reklamy do konkretnych słów kluczowych, lokalizacji, grup docelowych i urządzeń, dzięki czemu dotrzesz do odpowiednich pacjentów w odpowiednim momencie.
 • Płatność za wyniki: Płacisz tylko wtedy, gdy użytkownik kliknie w Twoją reklamę lub wykonuje pożądaną akcję, na przykład umawia się na wizytę telemedyczną. Możesz również ustawić budżet reklamowy, aby kontrolować wydatki
 • Analiza i optymalizacja: Google Ads oferuje narzędzia do monitorowania i analizy skuteczności reklam. Możesz mierzyć wskaźniki takie jak współczynnik konwersji i ROI, aby dostosować strategię reklamową i optymalizować wyniki.
Jakie są korzyści z reklamy na Facebooku dla platform telemedycznych?
Down arrow

Reklama na Facebooku może przynieść wiele korzyści dla platform telemedycznych. Oto kilka z nich:

 • Duża liczba użytkowników: Facebook ma ogromną bazę użytkowników, co daje możliwość dotarcia do szerokiej grupy potencjalnych pacjentów zainteresowanych usługami telemedycznymi.
 • Precyzyjne targetowanie: Możesz dokładnie określić grupę docelową na podstawie wieku, lokalizacji, zainteresowań i innych czynników. Możesz również wykorzystać funkcje remarketingu, aby dotrzeć do osób, które już miały kontakt z Twoją platformą.
 • Interakcja i zaangażowanie - reklamy na Facebooku umożliwiają interakcję z użytkownikami poprzez komentarze, wiadomości prywatne i polubienia. Możesz również prowadzić kampanie promocyjne i konkursy, aby zwiększyć zaangażowanie użytkowników.


Poznaj historie sukcesu naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 500 pozytywnych opinii w Google i 80 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Katarzyna Kapelczak
Katarzyna Kapelczak

Zawodową karierę zaczynała od dziennikarstwa sportowego, by następnie trafić do agencji widoczni i tworzyć treści dla klientów. Od 2018 roku przeszła drogą od juniora do stanowiska Content Managerki. Obecnie planuje i koordynuje proces tworzenia merytorycznych treści o digital marketingu na blogu widoczni, szuka nowych pomysłów na treści i usprawnienia. Tworzy artykuły blogowe dotyczące różnych aspektów marketingu internetowego – m.in. pozycjonowania, content marketingu, płatnych kampanii Google Ads, optymalizacji konwersji oraz UX. Regularnie poszerza swoją wiedzę, czytając zagraniczne blogi o pozycjonowaniu i promowaniu biznesu w internecie (m.in. Search Engine Journal, Search Engine Land, MOZ, Content Marketing Institute, blog Neil'a Patela). W swojej pracy wykorzystuje szereg narzędzi marketingowych, takich jak: Planer słów kluczowych, Ahrefs, Surfer, Senuto, Semstorm, a ChatGPT powoli przestaje mieć przed nią tajemnice. Swoje treści publikuje nie tylko na blogu widocznych, ale także w branżowych magazynach, np. Nowa Sprzedaż, E-commerce & Digital Marketing, Online Marketing.

Jest trenerką Akademii Widoczni, w ramach której realizuje szkolenia z zakresu zastosowania sztucznej inteligencji w content marketingu. Uczy, jak z powodzeniem wykorzystywać ChatGPT i inne narzędzia AI do tworzenia treści, by zwiększyć wydajność content marketingu bez utraty jakości i zaufania klientów.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Jak reklamować platformę telemedyczną w internecie?

Średnia ocen użytkowników4.97 na podstawie 125 głosów

UDOSTĘPNIJ