Jak reklamować wypożyczalnię samochodów w internecie?

Pozycjonowanie wypozyczalni samochodow. Jak to robimy
Spis treści

• Reklama wypożyczalni samochodów w internecie - wyzwania

• Reklama wypożyczalni samochodów - potencjalne efekty

• Strategia pozycjonowania

• Jak reklamować wypożyczalnię samochodów za pomocą pozycjonowania szerokiego?

• Pozycjonowanie lokalne dla wypożyczalni samochodów

• Jak reklamować wypożyczalnię aut w internecie w Google Ads?

• Optymalizacja konwersji oraz UX

• Reklama wypożyczalni samochodów na Facebooku i Instagramie

• Podsumowanie

Reklama w internecie dla wypożyczalni samochodów to klucz do sukcesu na rynku. Obecnie większość użytkowników poszukuje auta do zakupu lub na wynajem za pośrednictwem internetu, dlatego każdy właściciel wypożyczalni powinien być widoczny w wyszukiwarce Google i zainwestować w marketing internetowy. Jak reklamować wypożyczalnie aut w internecie? Sprawdź nasze wskazówki i doświadczenia.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54

 

Reklama wypożyczalni samochodów w internecie - wyzwania

Reklama w internecie dla branży motoryzacyjnej, w tym w przypadku stron wypożyczalni samochodowych, stawia wiele wyzwań. Poniżej znajdziesz kilka z nich:

 • Konieczność połączenia pozycjonowania lokalnego oraz szerokiego - jeśli klient ma kilka oddziałów, dla każdego z nich powinien utworzyć odrębną podstronę w swojej witrynie i dobrze opisać ofertę. To wiąże się zazwyczaj z koniecznością rozbudowy witryny.
 • Problemy logistyczne w postaci integracji systemów rezerwacji online oraz stacjonarnych.
 • Konieczność stworzenia wielu treści na ten sam temat, innym językiem, by uniknąć duplikacji, co zazwyczaj wymaga wsparcia kreatywnego specjalisty ds. content marketingu.
 • Konieczność doboru konwertujących słów kluczowych - frazy ogólne, takie jak “wypożyczalnia samochodów” są mniej skuteczne niż bardziej szczegółowe frazy long tail.
 • Duża konkurencja na rynku, także cenowa - zazwyczaj w dużych miastach znajduje się co najmniej kilka wypożyczalni aut, a duże, sieciowe wypożyczalnie mogą sobie pozwolić na niższe ceny.
 • Sezonowość - najwięcej samochodów wypożyczanych jest od późnej wiosny do wczesnej jesieni.
 • Konieczność spełnienia wysokich oczekiwań klientów w zakresie obsługi (możliwość zwrotu auta poza godzinami pracy wypożyczalni, możliwość zwrotu samochodu w innym punkcie niż odbiór itp.).

 

  Wykres sezonowości Google Trends dla frazy “wypożyczalnia samochodów”

 

Zobacz, jak pozycjonujemy wypożyczalnie samochodów

W naszym portfolio mamy wiele wypożyczalni samochodowych. Jednym z nich jest Car Net. Oto, jakie efekty osiągnęliśmy dla tego klienta:

 • 3 razy więcej rezerwacji wynajmu samochodów
 • Ponad 9500 fraz w czołówce wyników Google
 • 3 razy więcej odwiedzających na stronie
Zobacz, jak to zrobiliśmy
96285913 1920886048045754 4484840150819405824 n

 

Reklama wypożyczalni samochodów - potencjalne efekty

W naszym portfolio znajduje się kilka wypożyczalni samochodów, a niektóre z nich współpracują z nami nawet od 2012 roku. Długofalowa współpraca pozwoliła nam nie tylko osiągnąć dobre efekty widoczności i ruchu, ale także wdrożyć nowy serwis u klienta i optymalizować konwersję. Sprawdź, jakie działania SEO wykonaliśmy dla wypożyczalni samochodów i jakie efekty dzięki temu osiągnęliśmy.

 

Jak reklamować wypożyczalnię samochodów? Efekty SEO wypożyczalni samochodów po 9 latach pozycjonowania

Pozycjonowanie nigdy się nie kończy - wie o tym jedna z wypożyczalni samochodów, która współpracuje z nami od 2012 roku. Wypożyczalnia ma kilkanaście oddziałów w całej Polsce, w różnych lokalizacjach. Oferuje zarówno auto ekonomiczne, jak i luksusowe na ślub czy wizytę zagranicznych gości. Zapewnia możliwość wynajmu krótko-, średnio- i długoterminowego z dogodną formą odbioru samochodu.

Chociaż dane w narzędziu Senuto zbierane są od 2015 roku, a firma inwestuje w SEO od 2012 roku, na wykresach widać wyraźny wzrost liczby fraz w top3, top10 i top50.

 •  Wzrost liczby fraz w top10 w ciągu 6 lat (2015-2021) o ponad 250%,

 

 

 •  Wzrost liczby fraz w top3 w ciągu 6 lat SEO dla wypożyczalni samochodów o ponad 450%

 

 

 • Wzrost liczby fraz w top50 w ciągu 6 lat SEO dla wypożyczalni samochodów o 191%.

 

 

 • Kluczowe frazy na pozycjach top1, 2 i 3 dla pozycjonowanej wypożyczalni

 

 

W trakcie trwania współpracy regularnie przygotowywaliśmy i przygotowujemy wartościowe treści, optymalizujemy stronę pod kątem technicznym, pozyskujemy wartościowe linki oraz wdrażamy ewentualne zmiany. 

Chcesz skutecznie wypozycjonować swoją stronę? Zobacz ofertę!

 

Jak promować wypożyczalnię aut? Efekty optymalizacji konwersji w wypożyczalni samochodów

Naszym celem jest zapewnienie klientowi zwrotu z inwestycji w pozycjonowanie strony, dlatego też oferujemy również usługę optymalizacji konwersji. Dzięki niej wdrażamy zmiany w witrynie, które mają pomóc użytkownikom w sprawnej i szybkiej rezerwacji auta przez internet,bez konieczności kontaktu telefonicznego z wypożyczalnią. U naszego klienta wdrożyliśmy integrację systemów rezerwacyjnych (internetowego i wewnętrznego firmy). Dzięki temu użytkownik, rezerwujący auto przez internet, ma pewność, że samochód jest i będzie dostępny w określonym terminie. Na skutek wdrożenia systemu przychody znacząco wzrosły, co pokazuje poniższy wykres:Jak reklamować wypożyczalnię aut? Efekty SEO dla wypożyczalni samochodów po 8 miesiącach pozycjonowania

Krótkoterminowe efekty SEO polegają przede wszystkim na wzroście widoczności fraz. Jeden z naszych klientów po 8 miesiącach SEO dla wypożyczalni aut uzyskał satysfakcjonujące wzrosty widoczności w top10 i top3. Firma specjalizuje się w wynajmie długoterminowym oraz leasingu aut, kierując swoją ofertę przede wszystkim dla firm (chociaż baza klientów indywidualnych wciąż rośnie). Strona była wcześniej pozycjonowana przez freelancera, prowadzono także działania reklamowe w Google Ads oraz Social Media. Po 8 miesiącach efekty były następujące:

 • wzrost widoczności w top10 o 40%

 

 •  wzrost widoczności w top3 o 60%:

 

Reklama i promocja wypożyczalni samochodów. Strategia pozycjonowania

W pozycjonowaniu w branży motoryzacyjnej dla ofert wypożyczalni samochodów wykorzystujemy dwie strategie SEO - pozycjonowanie lokalne i pozycjonowanie szerokie. Pozycjonowanie lokalne pozwala skutecznie i szybko promować wypożyczalnię samochodów na konkretnym rynku i dotrzeć do kluczowych odbiorców, którzy mogą skorzystać z oferty i szukają jej w internecie. Z kolei strategia pozycjonowania szerokiego umożliwia efektywną promocję wypożyczalni na wiele różnych fraz kluczowych. Pozycje w top10 i top3 na wiele kluczowych fraz pozwalają uzyskać lepsze efekty pozycjonowania strony od pojedynczych fraz widocznych nawet na pierwszym miejscu w wynikach organicznych. Jak robimy SEO dla wypożyczalni samochodów w branży motoryzacyjnej? Poznaj naszą strategię.

Nie wiesz jaka strategia pozycjonowania będzie najlepsza? Sprawdź naszą ofertę!

 

 

Jak reklamować wypożyczalnię samochodów za pomocą pozycjonowania szerokiego?

Jakie działania wchodzą w zakres szerokiego pozycjonowania dla wypożyczalni aut? Poniżej omówimy poszczególne etapy SEO dla firm oferujących wynajem samochodów osobowych i dostawczych. 

 

Reklama wypożyczalni samochodów. Audyt SEO i analiza konkurencji

Podstawą działań promocyjnych i reklamowych w internecie dla wypożyczalni samochodów są audyt SEO strony i analiza konkurencji. Na ich podstawie specjalista SEO ocenia, jaki jest aktualny stan witryny w zakresie przystosowania do pozycjonowania, a także weryfikuje, jakie efekty SEO uzyskują konkurencyjne firmy, w jaki działania inwestują.
 

Wybór słów kluczowych i rozbudowa struktury witryny wypożyczalni samochodów

Jak wybieramy słowa kluczowe w promocji wypożyczalni samochodów? Kluczowe jest:

 • opracowanie listy słów kluczowych, które dobrze opisują ofertę i odpowiadają oczekiwaniom użytkowników,
 • wybór słów kluczowych long tail, a następnie pozycjonowanie na frazy ogólne,
 • uwzględnienie dokładnych lokalizacji w słowach kluczowych.

Frazy kluczowe opracowujemy dzięki narzędziom, takim jak:

Stworzoną listę słów przesyłamy do akceptacji klienta, a następnie na jej podstawie planujemy rozbudowę struktury serwisu. Przygotowujemy nowe podstrony dotyczące ściśle określonych usług, np. wynajmu auta na ślub czy wynajmu auta dla firmy, wynajmu krótko- i długoterminowego. Każda z tych usług ma odrębną podstronę dla każdego miasta. To daje duże pole do popisu w zakresie rozbudowy strony (Google ceni rozbudowane witryny) oraz budowania widoczności i wartościowego ruchu. Dzięki zaplanowaniu struktury strony i dopasowaniu do niej słów kluczowych unikamy także kanibalizacji w pozycjonowaniu. Sprawdź, na ile słów kluczowych można wypozycjonować stronę.

 

 

 Podpowiedzi Google dla frazy “wypożyczalnia samochodów”

 

 Podobne wyszukiwania w Google dla frazy “wypożyczania samochodów”

 

Tworzenie treści dla wypożyczalni samochodów - sposób na reklamę w internecie

Content marketing jako reklama i promocja wypożyczalni samochodów obejmuje przede wszystkim ofertowe. Jest wymagający zwłaszcza w dużych serwisach, mających rozbudowaną strukturę. Dla każdej podstrony trzeba stworzyć unikalny content dotyczący konkretnej usługi. Jeśli firma ma swoje oddziały w wielu miastach w Polsce, oryginalnych treści jest jeszcze więcej. Wymaga to od specjalisty ds. content marketingu dużej kreatywności.

W procesie tworzenia treści na potrzeby reklamy dla wypożyczalni w internecie specjalista ds. content marketingu:

 • pozostaje w stałym kontakcie z klientem,
 • stosuje język korzyści,
 • pisze dla ludzi, a nie robotów Google,
 • optymalizuje treści pod kątem czytelności (stosuje nagłówki, boldy, wypunktowania itp.).

Dowiedz się więcej o treściach w marketingu internetowym:

Nie wiesz, jaką formę marketingu internetowego wybrać? Skontaktuj się z naszym doradcą

 

Optymalizacja techniczna strony wypożyczalni samochodów w marketingu internetowym

Reklama wypożyczalni w postaci pozycjonowania to złożony proces, w którym nie można zapomnieć o optymalizacji technicznej. W ramach współpracy z naszymi klientami wdrażamy następujące zmiany techniczne:

 • optymalizujemy adresy URL,
 • tworzymy unikalne title i description dla każdej podstrony,
 • eliminujemy duplikację treści,
 • wdrażamy przekierowania i adresy kanoniczne,
 • optymalizujemy stronę 404,
 • poprawiamy czas ładowania strony,
 • poprawiamy działanie strony na urządzeniach mobilnych,
 • usprawniamy nawigację na stronie.

 

Pozyskiwanie linków a promocja wypożyczalni w internecie

Linki zewnętrzne, obok treści i optymalizacji technicznej, stanowią najważniejszy czynnik rankingowy. W procesie pozycjonowania pozyskujemy różnorodne linki, by wspierać widoczność oraz ruch i budować wizerunek strony klienta w oczach robotów Google. Linki pozyskujemy:

 • w sposób naturalny i stopniowy,
 • z wartościowych stron, regularnie aktualizowanych zaplecz i portali ogłoszeniowych (również o zasięgu lokalnym).

To wszystko minimalizuje ryzyko kar od Google. W razie potrzeby w imieniu klientów zrzekamy się szkodliwych linków. Stosujemy również różnorodne treści linków (anchory). 

Więcej o profilu linków znajdziesz w poniższych artykułach:

 

Pozycjonowanie lokalne dla wypożyczalni samochodów

SEO lokalne dla wypożyczalni aut obejmuje:

 • stworzenie wizytówki Google Moja Firma dla danego oddziału wypożyczalni i jej optymalizację,
 • zachęcanie klienta do pozyskiwania opinii o swojej wypożyczalni,
 • uwzględnianie fraz lokalnych w wyborze słów kluczowych oraz w treściach na stronie, np. wypożyczalnia samochodów Kraków Czyżyny, auta luksusowe na wynajem Poznań, wypożyczalnia samochodów Poznań Ławica,
 • rozbudowę struktury witryny wypożyczalni aut o nowe strony docelowe kierowane na lokalizacji.

Więcej o pozycjonowaniu lokalnym znajdziesz w poniższych artykułach:

  

Jak reklamować wypożyczalnię aut w internecie w Google Ads?

Skuteczną reklamę wypożyczalnia samochodów w internecie oferuje także system Google Ads. Z jakich form płatnej promocji dla firm z branży motoryzacyjnej warto zastosować?

 

Reklama Google Ads w sieci wyszukiwania dla wypożyczalni samochodów

Jak przygotować kampanię reklamową dla wypożyczalni samochodów w sieci wyszukiwania?

 • Zadbaj o wartościową treść reklamy: umieść w niej informacje istotne dla użytkowników, które przyciągną ich uwagę (np. rabat, możliwość zwrotu auta w innym punkcie itp.).
 • Opracuj listę słów kluczowych, które są popularne w wyszukiwarce i dobrze oddają Twoją ofertę, np. wypożyczalnia samochodów luksusowych Poznań.
 • Wybieraj frazy kluczowe long tail.
 • Wybierz odpowiedni typ dopasowania słów kluczowych - zacznij od dopasowań do wyrażenia i dopasowania przybliżonego.
 • Dodaj wykluczające słowa kluczowe (np. “tania wypożyczalnia samochodów” to nieopłacalne słowo, jeśli Twoje usługi nie są tanie).
 • Kieruj reklamę na lokalizację.
 • Dopasuj treść reklamy oraz strony docelowej do zapytania użytkownika.
 • Regularnie optymalizuj kampanię - sprawdzaj skuteczność słów kluczowych, koszt kliknięcia itp.
 • Zadbaj o dobrą strukturę konta Google Ads.
 • Zoptymalizuj stronę docelową pod kątem konwersji.
 • Zastosuj rozszerzenia reklam, by wyróżnić swoją reklamę i zwiększyć współczynnik kliknięć.
 • Zastosuj kampanię inteligentną.

 Reklama Google Ads w sieci wyszukiwania dla wypożyczalni samochodów

 

Reklama Google Ads w mapach Google dla wypożyczalni samochodów

Jak promować wypożyczalnie samochodów? Postaw na reklamę Google Ads w mapach Google. Dzięki niej Twoja firma wyświetli się w Google Maps i zaprowadzi użytkownika prosto przed Twoje drzwi. Pamiętaj jednak, że reklama lokalna Google Ads w mapach Google może być utworzona dopiero po utworzeniu reklamy w wyszukiwarce.

 

Reklama wypożyczalni w Google Ads. Remarketing

Reklama Google Ads dla wypożyczalni samochodów umożliwia także dotarcie do użytkowników, którzy już odwiedzili Twoją stronę. W tym celu wykorzystaj remarketing. Jest to skuteczna strategia, która wyświetla reklamę Twojej firmy użytkownikom, którzy już byli na Twojej stronie, ale nie zrealizowali konwersji, np. nie zarezerwowali samochodu. Możesz uzupełnić przekaz o atrakcyjny rabat, by wzmocnić efekt.

 

Inne formy reklamy Google Ads dla wypożyczalni

Chcesz budować świadomość i rozpoznawalność marki wypożyczalni samochodów? Wypróbuj inne formaty reklamy Google Ads, takie jak reklama video czy reklama w sieci reklamowej. W ten sposób dotrzesz do tysięcy użytkowników, którzy codziennie przeglądają setki stron internetowych. Pamiętaj jednak, że te formy reklamy dla wypożyczalni ma znacznie mniejszy potencjał sprzedażowy od reklamy w sieci wyszukiwania oraz remarketingu i reklamy w mapach Google. 

 

Optymalizacja konwersji oraz UX w marketingu internetowym wypożyczalni aut

Reklamę wypożyczalni samochodów warto uzupełnić o działania SXO (optymalizacji doświadczeń użytkowników na stronie) oraz CRO (optymalizacji konwersji). pozwolą one przekształcić ruch na stronie w konwersje. Jak reklamować wypożyczalnię w internecie poprzez optymalizację SXO i CRO?

 • Na stronie głównej dodaj specjalny formularz, który umożliwia zarezerwowanie auta w wybranej lokalizacji i terminie.
 • Na każdej stronie ofertowej dodaj formularz kontaktowy albo formularz rezerwacyjny.
 • Umieść dane kontaktowe firmy w stopce lub nagłówku na każdej podstronie.
 • W stopce umieść także linki do podstron poszczególnych oddziałów.

 

  Formularz rezerwacyjny auta, źródło: autocash24.pl

 

  Oddziały wypożyczalni wraz z danymi teleadresowymi zamieszczone w stopce, źródło: autocash24.pl

 

Reklama wypożyczalni samochodów na Facebooku i Instagramie

Skuteczna reklama wypożyczalni aut na Facebooku i Instagramie zależy od poprawnego przygotowania i optymalizacji reklamy. Jak reklamować wypożyczalnię aut w Facebook Ads?

 • Dobrze poznaj swoich odbiorców - sprawdź, w jakim są wieku, jakiej płci, jakie mają zainteresowania i kieruj przekaz reklamowy do osób o określonych cechach.
 • Nie określaj zbyt szerokiego grona odbiorców - to może spowodować, że wydatki na reklamę pójdą na marne. W zamian zastosuj szczegółowe kierowanie.
 • Przygotuj reklamę na ruch i konwersje (wypełnienie formularza kontaktowego).
 • Kieruj reklamę na lokalizację - wybierz rejony w pobliżu punktu odbioru i zwrotu aut, by dotrzeć do osób zainteresowanych.
 • Stwórz reklamę, w której skierujesz użytkowników do formularza rezerwacyjnego aut albo do określonego segmentu cenowego aut, który może ich interesować.
 • Stwórz reklamę video i zadbaj o atrakcyjny przekaz wizualny w formie baneru.
 • Zadbaj o ochronę danych osobowych użytkowników - dodaj zgodę RODO w formularzach rejestracyjnych i pozyskujących dane kontaktowe.

Zaznacz swoją obecność w mediach społecznościowych Zainwestuj w reklamę Facebook Ads

 

Podsumowanie

Odpowiednio zaplanowana strategia marketingu internetowego w branży motoryzacyjnej dla wypożyczalni samochodów nie tylko zwiększa widoczność, ale także ruch i konwersje. Dzięki wdrożonym rozwiązaniom z zakresu pozycjonowania i Google Ads oraz Facebook Ads Twoja wypożyczalnia może pozyskać więcej klientów i zagwarantować znaczny wzrost przychodów.

 

Poznaj historie sukcesu naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 560 pozytywnych opinii w Google i 70 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: w Google i na Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Katarzyna Kapelczak
Katarzyna Kapelczak

Zawodową karierę zaczynała od dziennikarstwa sportowego, by następnie trafić do agencji widoczni i tworzyć treści dla klientów. Od 2018 roku przeszła drogą od juniora do stanowiska Content Managerki. Obecnie planuje i koordynuje proces tworzenia merytorycznych treści o digital marketingu na blogu widoczni, szuka nowych pomysłów na treści i usprawnienia. Tworzy artykuły blogowe dotyczące różnych aspektów marketingu internetowego – m.in. pozycjonowania, content marketingu, płatnych kampanii Google Ads, optymalizacji konwersji oraz UX. Regularnie poszerza swoją wiedzę, czytając zagraniczne blogi o pozycjonowaniu i promowaniu biznesu w internecie (m.in. Search Engine Journal, Search Engine Land, MOZ, Content Marketing Institute, blog Neil'a Patela). W swojej pracy wykorzystuje szereg narzędzi marketingowych, takich jak: Planer słów kluczowych, Ahrefs, Surfer, Senuto, Semstorm, a ChatGPT powoli przestaje mieć przed nią tajemnice. Swoje treści publikuje nie tylko na blogu widocznych, ale także w branżowych magazynach, np. Nowa Sprzedaż, E-commerce & Digital Marketing, Online Marketing.

Jest trenerką Akademii Widoczni, w ramach której realizuje szkolenia z zakresu zastosowania sztucznej inteligencji w content marketingu. Uczy, jak z powodzeniem wykorzystywać ChatGPT i inne narzędzia AI do tworzenia treści, by zwiększyć wydajność content marketingu bez utraty jakości i zaufania klientów.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Jak reklamować wypożyczalnię samochodów w internecie?
Nikt jeszcze nie ocenił tego artykułu. Badź pierwszy
UDOSTĘPNIJ