10 strategii, które poprawią widoczność Twojego sklepu

10 strategii ktore poprawia widocznosc Twojego sklepu
Spis treści

• Skuteczne strategie, które pomogą Ci zwiększyć widoczność sklepu e-commerce

• Wykorzystaj strategię SEO

• Skorzystaj z płatnych reklam Google Ads

• Analizuj działania konkurencji

• Zadbaj o pozytywne doświadczenie klienta

• Prowadź social media

• Stwórz profil firmy w Google

• Stwórz bloga

• Wykorzystaj filmy wideo

• Zoptymalizuj swoje opisy produktów

• Rozpocznij program lojalnościowy

• Podsumowanie

Twój sklep internetowy nie przynosi oczekiwanych rezultatów? Walczysz z niską widocznością i słabymi wynikami sprzedażowymi? Nie martw się! Dzisiejszy marketing internetowy zapewnia wiele skutecznych strategii, które pomogą Ci wyróżnić się na tle konkurencji i zwiększyć widoczność Twojego sklepu. W tym artykule przedstawimy Ci 10 skutecznych sposobów, które pozwolą Ci zaznaczyć swoją obecność w sieci, przyciągnąć uwagę klientów i zwiększyć zyski. Zapoznaj się z naszymi wskazówkami i rozwijaj swój biznes!

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Skuteczne strategie, które pomogą Ci zwiększyć widoczność sklepu e-commerce

W ostatnich latach rynek e-commerce niewiarygodnie się rozwinął, co oznacza, że konkurencja stała się o wiele większa. Aby przetrwać w tej branży i zapewnić sobie wysokie zyski, ważne jest, aby Twoja witryna e-commerce była łatwo dostępna i wyraźnie widoczna dla potencjalnych klientów. W tym celu potrzebujesz skutecznych metod, które pomogą Ci zwiększyć widoczność sklepu online i przyciągnąć więcej ruchu na Twoją stronę. Oto kilka cennych porad, które pomogą Ci w osiągnięciu tego celu:


1. Wykorzystaj strategię SEO

SEO dla sklepów e-commerce to doskonałe rozwiązanie, które pomaga w zwiększeniu widoczności w wynikach wyszukiwania Google oraz uzyskaniu długotrwałych efektów w postaci stałego ruchu na stronie i regularności w sprzedaży. Strategia pozycjonowania sklepów internetowych jest bardzo złożona. Aby zoptymalizować swoją stronę internetową, wykonaj kilka sprawdzonych kroków:


Wybierz odpowiednie słowa kluczowe

Słowa kluczowe są niezbędne do opracowania strategii SEO dla e-commerce. Do wyszukania słów i fraz istotnych dla Twojej branży możesz użyć narzędzi takich jak Google Keyword Planner, Ahfres czy Semrush. Kiedy już skompletujesz listę słów kluczowych, rozplanuj, gdzie dokładnie ich użyjesz — dobrze, aby znalazły się w nagłówkach na stronie, meta tagach, w atrybutach alt oraz w treściach takich jak opisy produktów, kategorii, na stronie głównej oraz na blogu.


Zaimplementuj SEO na swojej stronie głównej

Z reguły, większość firm skupia się na strategiach SEO dla swoich stron głównych, co ma sensowne uzasadnienie. Strona główna jest bowiem pierwszym punktem kontaktu dla odwiedzających witrynę i stanowi idealne miejsce na wprowadzenie słów kluczowych w tytułach, meta tagach i treści, co pozwala robotom Google precyzyjnie określić tematykę działalności firmy.


Uprość strukturę swojej strony internetowej

Aby zwiększyć swoją pozycję w wynikach wyszukiwania, ważne jest, aby Twoja witryna miała wyraźną i spójną wewnętrzną strukturę linków. Oznacza to, że nawigacja Twojej witryny, od strony głównej po kategorie produktów i poszczególne produkty, powinna być łatwa do zrozumienia i korzystna dla użytkowników. W idealnej sytuacji, odwiedzający Twoją witrynę powinni móc kupić produkt za pomocą zaledwie trzech kliknięć, zaczynając od strony głównej. Dzięki temu, wyszukiwarki będą w stanie lepiej zrozumieć i wskazać Twoją witrynę jako wartościową dla użytkowników, co może pomóc w poprawie jej pozycji w wynikach wyszukiwania.


Ulepsz strony produktów

Strony produktowe stanowią serce Twojego biznesu e-commerce, a poprawa ich jakości przez dodanie większej liczby informacji o produktach może pomóc witrynie w znalezieniu się na wysokich pozycjach w wynikach wyszukiwania Google.

Istnieją dwie skuteczne taktyki, które można wykorzystać do usprawnienia stron produktów pod kątem SEO:

 • Optymalizacja nazwy produktu — do nazwy produktu należy dodać często wyszukiwane słowa lub frazy kluczowe. Nazwa produktu jest ważna, ponieważ używa się jej w tytule SEO oraz adresie URL strony produktowej. Na przykład, jeśli sprzedajesz obuwie, możesz umieścić słowo „buty” w nazwie produktu lub użyć frazy long tail, takiej jak „damskie buty sportowe”.
 • Optymalizacja obrazu — obrazy na Twojej stronie powinny szczegółowo przedstawiać produkty, aby klient wiedział dokładnie, co kupuje. Oprócz dobrej jakości zdjęć i przedstawienia produktu z różnych perspektyw bardzo ważne jest nazewnictwo plików graficznych. Nie używaj nazw takich jak IMG005.jpg, lecz nazwij zdjęcia dokładnie i opisowo, np. damskie-buty-sportowe-czarne.jpg. Precyzyjne nazewnictwo zdjęć pomoże Twojemu produktowi znaleźć się w wyszukiwarce graficznej Google.


Dostosuj swoją witrynę do urządzeń mobilnych

Aby zapewnić najlepsze doświadczenie użytkownikom korzystającym z urządzeń mobilnych, Google stosuje indeks mobile-first do oceny responsywności stron internetowych. Dlatego ważne jest, aby dostosować stronę swojego sklepu do różnych ekranów, ponieważ wpływa to na poprawę pozycji w wynikach wyszukiwania oraz lepszy komfort użytkowania.


Spraw, aby Twoja strona ładowała się szybciej

Prostym sposobem na podniesienie pozycji Twojej strony w wynikach wyszukiwania, jest zminimalizowanie czasu ładowania witryny. Aby to osiągnąć, warto zadbać o przejrzystość witryny, korzystać z mniejszych obrazków oraz usuwać zbędne wtyczki i dodatki. Dzięki temu strona będzie szybciej się wczytywać, co wpłynie pozytywnie na jej pozycję w wyszukiwarkach.


2. Skorzystaj z płatnych reklam Google Ads

Wykorzystanie płatnych reklam Google Ads pozwala na szybkie i efektywne zwiększenie widoczności sklepu e-commerce. Dzięki precyzyjnym narzędziom kierowania reklam mogą one dotrzeć do dokładnie sprecyzowanej grupy klientów, którzy aktywnie poszukują produktów oferowanych przez Twój sklep. Dodatkowo, kampanie reklamowe w Google Ads dla e-commerce są łatwe do mierzenia i analizy, dzięki czemu możesz szybko określić, które reklamy i słowa kluczowe przynoszą najlepsze wyniki. Pozwala to też na bieżąco optymalizować i usprawniać swoją strategię marketingową, tak aby przynosiła jak najlepsze wyniki. W przypadku promowania sklepu e-commerce najlepiej skorzystać z reklam takich jak:

 • Reklama produktowa — jest to rodzaj reklamy, która przedstawia produkty wraz z opisem, zdjęciami, cenami, a także odnośnikami do sklepu internetowego. Reklamy produktowe są wyświetlane w wynikach wyszukiwania Google, w sekcji Google Zakupy, a także na stronach partnerskich.
 • Reklama w sieci wyszukiwania — pojawia się w wynikach wyszukiwania Google, gdy użytkownik wpisze określone słowo kluczowe. Reklamy te są tekstowe i składają się z trzech głównych elementów: nagłówka, opisu i adresu URL strony docelowej.
 • Remarketing — jest to technika marketingowa, która polega na wyświetlaniu reklam użytkownikom, którzy wcześniej odwiedzili Twoją stronę internetową, ale nie dokonali żadnej konwersji, np. zakupu czy wypełnienia formularza. Remarketing pozwala na ponowne dotarcie do użytkownika i zachęcenie go do odwiedzenia strony.
 • Reklama wideo w serwisie YouTube — jest to reklama wyświetlana przed, w trakcie lub po odtwarzanym filmie. Do wyboru masz reklamy możliwe i niemożliwe do pominięcia oraz kilka innych formatów. Dowiedz się więcej o reklamach wideo w YouTube.

Reklama produktowa w Google Ads.


3. Analizuj działania konkurencji

Dokładna analiza konkurencji jest niezbędna, aby monitorować nowe trendy i przewidywać zmiany na rynku. Pierwszym etapem w tym procesie jest zlokalizowanie głównych rywali. Wyszukaj słowa kluczowe w wyszukiwarce Google, aby znaleźć firmy, które oferują te same produkty lub usługi, co Ty. Kolejnym krokiem jest odwiedzenie stron internetowych tych konkurentów, aby dokładnie przyjrzeć się ich ofercie. Analizując treść znajdującą się na ich stronie, zadaj sobie następujące pytania:

 • Jak szczegółowe są ich opisy produktów i jakie słowa kluczowe zawierają?
 • Czy brakuje im jakiegoś produktu w porównaniu do Twojego sklepu e-commerce?
 • Czy mają w ofercie coś, co mogłoby się pojawić również w Twoim sklepie?
 • Jak ich ceny wypadają w porównaniu z Twoimi?
 • Jaka jest prędkość ładowania ich strony internetowej?


Przeprowadzenie takiej analizy pozwala Ci zdobyć cenne informacje, które możesz wykorzystać w swojej strategii marketingowej. Do analizy konkurencji warto też użyć specjalistycznych narzędzi takich jak Ahrefs, Senuto czy Surfer, które pomogą Ci w analizie słów kluczowych czy profilu linków Twoich rywali. Dowiedz się więcej o analizie konkurencji.

Analiza fraz kluczowych konkurencji w narzędziu Ahrefs.


4. Zadbaj o pozytywne doświadczenie klienta

Zapewnienie klientom pozytywnych wrażeń na stronie Twojego sklepu, sprawia, że z chęcią do Ciebie wracają i polecają Twoje produkty innym użytkownikom. Dzięki temu zyskujesz większą liczbę klientów, co pozytywnie wpływa na widoczność i rozpoznawalność w sieci. Co możesz zrobić, aby Twoja strona była przyjazna dla użytkowników? Oto kilka prostych wskazówek:

 • Zadbaj o przejrzystość witryny internetowej i ułatw użytkownikom znalezienie pożądanych informacji lub produktów.
 • Uprość proces zakupowy i zoptymalizuj stronę koszyka zakupowego — możesz to zrobić za pomocą skrócenia formularzy kontaktowych, zapewnienia możliwości szybkiej płatności czy umieszczenia konkretnych i jasnych wezwań do działania.
 • Zminimalizuj czas ładowania Twojej strony — dzisiejsi klienci chcą szybko wykonywać działania na stronie, a spowolniony czas ładowania może sprawić, że ją opuszczą.
 • Zadbaj o to, by Twój sklep dobrze funkcjonował na urządzeniach mobilnych — zastosuj responsywny projekt strony internetowej, który dopasuje się do różnych rozmiarów ekranu.
 • Zadbaj o jasną komunikację, która pokaże klientom Twoje zaangażowanie — stwórz stronę z podziękowaniem, która wyświetli się po dokonaniu zakupu oraz prześlij użytkownikowi wszystkie potrzebne informacje dotyczące przesyłki. Jakiś czas później możesz wysłać też mail z zapytaniem o zadowolenie z zakupu — jest to miły gest, który na pewno zostanie zapamiętany.


Dowiedz się więcej o optymalizacji pod kątem UX:

Nie wiesz, jak skutecznie wypromować sklep w internecie? Wypróbuj pozycjonowanie dla e-commerce


5. Prowadź social media

Media społecznościowe to kanał marketingowy, z którego zdecydowanie warto skorzystać, prowadząc sklep internetowy. Na pewno masz świadomość, jak wielu internautów korzysta na co dzień z social mediów, więc szkoda byłoby nie skorzystać z okazji promowania swojego sklepu na platformach społecznościowych. Dzięki prowadzeniu Instagrama, Facebooka czy TikToka możesz bardzo skutecznie dotrzeć do swojej grupy docelowej, zbudować pozytywny wizerunek i pracować nad coraz większą widocznością i rozpoznawalnością w sieci. Na swoim profilu w social mediach możesz m.in.:

 • umieszczać pozytywne recenzje produktów od Twoich klientów,
 • promować swoją markę za pomocą hashtagów,
 • nawiązywać relacje z klientami,
 • udostępniać treści generowane przez użytkowników, związane z Twoim sklepem.
  Platformy społecznościowe umożliwiają też prowadzenie płatnych kampanii reklamowych. Przykładem może być Facebook Ads, dzięki któremu możesz tworzyć bardzo efektywne reklamy w różnych formatach, które będą trafiać do precyzyjnie określonej grupy docelowej.

Przykładowa reklama e-commerce na Facebooku.


6. Stwórz profil firmy w Google

Stworzenie profilu firmy w Google jest ważnym krokiem, aby zwiększyć widoczność sklepu e-commerce, szczególnie jeśli prowadzisz też punkt stacjonarny. Założenie takiego profilu jest bardzo proste i szybkie, więc każdy przedsiębiorca może zrobić to samodzielnie. Profil ten pozwala na wyświetlanie informacji o firmie bezpośrednio w wynikach wyszukiwania Google. Mogą to być informacje takie jak:

 • adres,
 • godziny otwarcia,
 • numer telefonu,
 • strona internetowa,
 • zdjęcia i wiele innych.

Dodatkowo, założenie takiego profilu umożliwia użytkownikom dodawanie opinii i ocen, co pozytywnie wpływa na zaufanie do firmy i jej produktów. Poprawnie wypełniony profil firmy w Google może również zwiększyć szanse na pojawienie się w tzw. "local packu" - trzech pierwszych wynikach wyszukiwania wraz z mapką, wyświetlanych na podstawie lokalizacji użytkownika, który wyszukuje daną frazę.

Local pack w wynikach wyszukiwania Google.


7. Stwórz bloga

Prowadzenie bloga to kolejna sprawdzona metoda na większą widoczność sklepu w internecie i sprowadzenie organicznego ruchu na swoją stronę. Treści blogowe mogą być przydatne w strategii SEO, ale są też sposobem na zbudowanie wizerunku eksperta w branży. Dzięki artykułom blogowym dostarczasz swoim odbiorcom wartościowych treści, które są dla nich przydatne i mogą poszerzyć ich wiedzę. Dzięki regularnemu publikowaniu artykułów możesz też zbudować zaangażowaną i lojalną społeczność wokół Twojego sklepu. Oto kilka kroków, które pomogą Ci skutecznie prowadzić bloga:

 • Pisz wartościowe teksty — publikuj treści na stronie, które będą przydatne dla Twoich odbiorców i pomogą im zdobyć potrzebne informacje lub rozwiązać problem. Mogą to być poradniki, recenzje produktów, wywiady z ekspertami, informacje o najnowszych trendach w branży i wiele innych. Im bardziej wartościowe będą Twoje treści, tym większa szansa, że Twoja społeczność będzie je udostępniać, co pozwoli Ci na zdobycie nowych czytelników i pozyskiwanie linków zewnętrznych, które są bardzo istotne w SEO.
 • Używaj odpowiednich słów kluczowych — upewnij się, że Twoje treści są zoptymalizowane pod kątem wyszukiwarek. Używaj słów kluczowych związanych z Twoją branżą i produktami, które sprzedajesz. Dzięki temu łatwiej będzie potencjalnym klientom znaleźć Twoje treści w wynikach wyszukiwania.
 • Buduj społeczność — zachęcaj swoich czytelników do komentowania i udostępniania Twoich treści. Odpowiadaj na ich pytania i prośby. To pozwoli Ci na zbudowanie zaangażowanej społeczności i przyciągnięcie nowych klientów. Kluczem do sukcesu bloga jest właśnie nawiązanie relacji z odbiorcami, którzy chętnie będą promować Twoją markę.
 • Promuj bloga — upewnij się, że promujesz swojego bloga w odpowiednich kanałach. Możesz użyć social media, newsletterów, a także innych kanałów, które docierają do Twojej grupy docelowej. Im większa liczba ludzi będzie czytać Twoje treści, tym większa szansa, że przyciągniesz nowych klientów do swojego sklepu e-commerce.

Zależy Ci na zwiększenie sprzedaży w sklepie online? Postaw na Google Ads dla e-commerce


8. Wykorzystaj filmy wideo

Film wideo może być bardzo efektywnym elementem strategii marketingowej dla sklepów internetowych. Wideo pozwala na wzbudzenie zainteresowania klientów, przedstawienie produktów w sposób atrakcyjny oraz dostarczenie dodatkowej wartości dla użytkowników. Oto kilka wskazówek, jak wykorzystać filmy wideo, aby zwiększyć widoczność sklepu internetowego w sieci:

 • Twórz filmy o produktach — za pomocą wideo możesz przedstawić funkcje, korzyści i sposób użycia produktów, aby pomóc klientom zdecydować się na zakup. Dobrym pomysłem jest też prowadzenie transmisji na żywo, dzięki którym możesz mieć prawie rzeczywistą interakcję z klientami i odpowiadać na ich pytania oraz doradzać w wyborze produktu.
 • Opublikuj filmy na YouTube — YouTube jest drugą największą wyszukiwarką na świecie, co czyni go doskonałym miejscem do publikowania filmów marketingowych. Możesz również dodać je na stronę główną sklepu jako element przyciągający uwagę.
 • Wykorzystaj filmy do opowiadania historii — zamiast tylko pokazywać produkty, spróbuj opowiedzieć historię, która będzie angażująca dla Twoich klientów. Możesz np. pokazać, jak produkt powstaje od podstaw, jakie są jego właściwości czy wytłumaczyć, jak może pomóc w rozwiązaniu problemu.
 • Stwórz filmy instruktażowe — jeśli Twoje produkty wymagają specjalnej obsługi lub montażu, warto stworzyć filmy instruktażowe, które pomogą klientom w prawidłowym użytkowaniu produktu. Możesz opisać krok po kroku, jak z niego korzystać oraz w jaki sposób otrzymać najlepsze rezultaty.
  WIDEO: https://youtu.be/l5tJ0w2sF_E z opisem: Przykładowy film wideo prezentujący produkt.


9. Zoptymalizuj swoje opisy produktów

Opisy produktów, które znajdują się w Twoim asortymencie, są kluczowym elementem w procesie sprzedaży online, ponieważ to one często mają bezpośredni wpływ na decyzję o zakupie. Każda strona produktowa powinna zawierać unikalny opis produktu, który dostarczy użytkownikom wszystkich potrzebnych informacji. Aby Twoje opisy produktowe były zoptymalizowane zarówno pod kątem SEO, jak i użyteczności dla potencjalnych klientów powinny m.in.:

 • przedstawiać najważniejsze funkcje produktu oraz korzyści płynące z jego zakupu,
 • zawierać specyfikację techniczną (jeśli dany produkt jej wymaga),
 • być napisane językiem korzyści,
 • zawierać odpowiednio dobrane słowa kluczowe i frazy long tail,
 • być uzupełnione o wysokiej jakości zdjęcia.


Dzięki prawidłowej optymalizacji opisów produktowych sklep e-commerce będzie wyświetlał się wysoko w SERPach na hasła wyszukiwane przez Twoich potencjalnych klientów. To z kolei prowadzi do zwiększenia ruchu na stronie sklepu, a w konsekwencji do wzrostu sprzedaży.


10. Rozpocznij program lojalnościowy

Program lojalnościowy jest jednym z narzędzi, które sklepy e-commerce wykorzystują do zwiększenia swojej widoczności i zachęcenia klientów do powrotu na stronę sklepu oraz do dokonywania kolejnych zakupów. Założeniem programów lojalnościowych jest nagradzanie lojalnych klientów, którzy regularnie robią zakupy w danym sklepie. Takie programy wprowadziło wiele supermarketów, sklepów odzieżowych czy drogerii internetowych i cieszą się one ogromnym powodzeniem. Aby wdrożyć program lojalnościowy do swojego sklepu internetowego, wykonaj kilka kroków:

 • Określ zasady działania programu lojalnościowego — ustal, jakie nagrody i korzyści będą dostępne dla klientów, którzy dołączą do programu. Mogą to być np. punkty, które klienci będą mogli wymieniać na zniżki lub darmowe produkty, ekskluzywne oferty czy darmowa wysyłka.
 • Wybierz odpowiedni systemu do zarządzania programem lojalnościowym — istnieją gotowe rozwiązania, które można wdrożyć na stronie sklepu e-commerce, jak również wiele firm, które przygotują dla Ciebie indywidualny projekt.
 • Po wyborze systemu należy zadbać o promocję programu i zapewnić klientom łatwe zapisywanie się do niego.
 • Na koniec należy monitorować funkcjonowanie programu i w razie potrzeby naprawić błędy lub wprowadzić zmiany.


10 strategii, które poprawią widoczność Twojego sklepu. Podsumowanie

Widoczność sklepu online jest kluczowym czynnikiem sukcesu w dzisiejszym konkurencyjnym świecie e-commerce. Dzięki zastosowaniu wspomnianych strategii, takich jak optymalizacja SEO, promocja w mediach społecznościowych, korzystanie z reklam Google Ads czy tworzenie ciekawych treści, możesz znacznie zwiększyć widoczność swojego sklepu i przyciągnąć nowych klientów. Pamiętaj, że świadome i systematyczne działania w obszarze promocji online mogą przynieść wymierne efekty w postaci zwiększenia sprzedaży i zbudowania trwałego wizerunku marki.

 
Poznaj historie sukcesu naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 500 pozytywnych opinii w Google i 70 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Milena Masłowska
Milena Masłowska

Milena swoje doświadczenie w marketingu internetowym zdobywała, pracując na stanowisku copywriterki w agencji oraz jako freelancerka. Regularnie pogłębia wiedzę z zakresu content marketingu, SEO, czy Google Ads studiując na kierunku Copywriting jako narzędzie reklamy.

Jest absolwentką studiów na kierunku Filologia rosyjska, ze specjalizacją literaturoznawstwo. Ukończyła kursy marketingu internetowego, a na co dzień doszkala się, czytając blogi o promowaniu biznesu i poznaje nowe zagadnienia związane z Google Ads. Swoje treści opiera na najświeższych informacjach branżowych i danych pozyskanych z narzędzi takich jak Senuto, Semstorm i Ahrefs.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
10 strategii, które poprawią widoczność Twojego sklepu

Średnia ocen użytkowników4.89 na podstawie 146 głosów

UDOSTĘPNIJ