9 wskazówek marketingowych dla serwisu komputerowego

9 wskazowek marketingowych dla serwisu komputerowego
Spis treści

• Przygotuj strategię budowania obecności marki online

• Stwórz nowoczesny i przyjazny UX projekt strony internetowej

• Określ profil klientów serwisu komputerowego

• Opracuj unikalne treści, które zachwycą Twoich klientów

• Eksponuj User Generated Content w marketingu dla usług IT

• Zadbaj o optymalny czas ładowania strony serwisu komputerowego

• Dostosuj stronę serwisu komputerowego do urządzeń mobilnych

• Wykorzystaj potencjał SEO lokalnego w reklamie serwisu komputerowe

• Promuj działania marketingowe dla serwisu komputerowego za pomocą Google Ads

• Podsumowanie

Marketing dla usług IT i serwisów komputerowych wymaga szczególnego podejścia. W tej branży konkurencja jest wyjątkowo duża i rozwija się dynamicznie, a klienci oczekują specjalistycznej wiedzy i rzetelnego działania. Dlatego jeśli chcesz wyróżnić się na rynku i przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów, odkryj 9 sprawdzonych wskazówek marketingowych dla serwisu komputerowego i zwiększ swoje szanse na sukces.

Z artykułu dowiesz się:

 • jak przygotować strategię budowania obecności marki online,
 • ile znaczy dobry projekt strony dla marketingu online serwisu komputerowego,
 • jak określić profil klientów serwisu komputerowego,
 • jak przygotować unikalny content dla serwisu komputerowego,
 • jak wykorzystać w działaniach marketingowych dla serwisu komputerowego User Generated Content,
 • jak zadbać o szybkość ładowania strony serwisu komputerowego,
 • dlaczego dostosowanie strony do urządzeń mobilnych jest ważnym działaniem marketingu online serwisu komputerowego,
 • dlaczego warto wykorzystać SEO lokalne w strategii marketingu online serwisu komputerowego,
 • jak wykorzystać potencjał Google Ads w marketingu dla usług IT.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


1. Przygotuj strategię budowania obecności marki online

Budowanie obecności marki jest kluczowym elementem strategii marketingowej dla serwisu komputerowego. To kompleksowe działania, które podejmujesz w różnych kanałach, np. na stronie, w mediach społecznościowych, by wypromować swoją firmę online i zachęcić klientów do interakcji. Im bardziej przemyślana strategia, tym bardziej możesz przyczynić się do zwiększenia świadomości i zasięgu marki. Pozytywna reputacja i wiarygodność marki mają wpływ na zachowania użytkowników. Przekładają się na ich lojalność oraz decyzje zakupowe.
Jakie działania marketingowe dla serwisu komputerowego mogą pomóc Ci zbudować obecność marki online? Zadbaj m.in. o:

 • spójne logo - spraw, by identyfikowało Twoją firmę, nawiązywało do profilu działalności; bądź kreatywny, ale zachowaj umiar; dzięki temu, wyróżnisz się na tle konkurencji i łatwiej zapadniesz w pamięć,
 • przyjazną prezentację marki - opisz krótko ważne dla Ciebie wartości oraz cele; pisz przystępnie; posługuj się powszechnie znanym słownictwem; powiedz klientom, jak dzięki Twoim umiejętnościom możesz im pomóc; dołącz aktualne zdjęcia (swoje i pracowników) w naturalnym otoczeniu; to skróci dystans i może zwiększyć zaufanie do marki; przedstaw krótko swój zespół, ich stanowiska, zarys obowiązków; warto wskazać dane kontaktowe do każdego z nich, np. adres e-mail; dzięki temu klient będzie wiedział, do kogo może się zwrócić w razie ewentualnych problemów; w ten sposób poczuje się komfortowo, co może zachęcić go do skorzystania z Twoich usług,
 • stworzenie unikalnej oferty - określ i przedstaw klientom unikalne usługi swojego serwisu komputerowego; wskaż, dlaczego Twoja oferta jest wyjątkowa i zasługuje na zaufanie, np. wieloletnie doświadczenie specjalistów, określona liczba zadowolonych klientów; to może zachęcić klientów do skorzystania z Twoich usług,
 • przyjazny przekaz - to bardzo ważny element strategii marketingu online dla usług IT; Twoi klienci często podchodzą z dystansem do specjalistów z Twojej branży, nie rozumieją technicznego słownictwa; dlatego stwórz dla nich na swojej stronie przyjazne warunki; ogranicz żargon biznesowy do niezbędnego minimum, np. do symbolu produktu; staraj się przystępnie tłumaczyć zakres swoich usług; warto pisać językiem korzyści, bo eksponowanie profitów, jakie otrzyma klient, może skuteczniej przekonać do konwersji; w ten sposób staniesz się w oczach odbiorców profesjonalistą, któremu zależy na rozwiązaniu problemów klienta; to buduje zaufanie do marki.

Poszukaj inspiracji do działań w naszych artykułach:

Korzyści na start

Odbierz 1200 zł na kampanię Google Ads

To Twoja pierwsza kampania Google Ads? Odbierz 1200 zł na wydatki w kampanii Google Ads.

Ciesz się korzyściami już od pierwszego dnia współpracy. Więcej szczegółów uzyskasz u naszych doradców.

Odbierz 1200 zł na kampanię Google Ads
Odbierz 1200 zł na kampanię Google Ads
Kampania na Twoim koncie
Kampania na Twoim koncie
Skorzystaj z bezpłatnego audytu konta
Skorzystaj z bezpłatnego audytu konta


2. Stwórz nowoczesny i przyjazny UX projekt strony internetowej

Dla 94% użytkowników projekt strony kształtuje pierwsze wrażenie dotyczące marki. (źródłohttps://www.paradigmmarketinganddesign.com/get-it-together-people-why-website-first-impression-statistics-matter/). To pokazuje, jak ważną rolę w marketingu online dla serwisu komputerowego odgrywa nowoczesny i atrakcyjny projekt strony internetowej.
Jednym z podstawowych elementów, na które powinieneś zwrócić uwagę, jest design. Atrakcyjna strona powinna m.in. odzwierciedlać profesjonalizm firmy i utrzymywać spójny przekaz, m.in. w zakresie logo, kolorystyki. Dzięki temu łatwiej i skuteczniej zapadniesz w pamięć. Zadbaj o przemyślany i spójny dobór kolorystyczny na stronie. Wybierz 2 lub 3 główne kolory, by nie przytłoczyć użytkownika, a najważniejsze elementy podkreślaj wyróżniającym kolorem, np. ceny promocyjne, CTA. Rozważ zastosowanie minimalistycznego i nowoczesnego designu, np. prostych i monochromatycznych elementów i nietuzinkowego kursora. Dzięki temu skutecznie wyeksponujesz swoją ofertę i wyróżnisz się na tle konkurencji.

Przykład nowoczesnego kursora (źródło: https://custom-cursor.com/)

Projektując nowoczesną stronę, pamiętaj, by odpowiadała potrzebom Twoich klientów i zapewniała im pozytywne wrażenia (UX). Dlatego zadbaj o intuicyjną i prostą nawigację, tak by klienci mogli swobodnie i sprawnie przechodzić pomiędzy podstronami i przeglądać ofertę. Wprowadź logiczne i przejrzyste menu, by użytkownicy mogli z łatwością znaleźć poszukiwane produkty, usługi, informacje. To zwiększy komfort użytkowników i może zachęcić ich do interakcji ze stroną.

Ważnym aspektem dla branży IT w kontekście projektu strony, jest rozwój nowoczesnych technologii. Jeśli Twoja strona nie będzie spójna z najnowszymi trendami, możesz stracić wiarygodność, a wraz z nią szanse na zyski. Opracowując strategię marketingu online dla serwisu komputerowego, warto wykorzystać możliwości sztucznej inteligencji, w tym wirtualnej rzeczywistości, by podkreślić unikalność marki. Możesz udostępnić m.in.:

 • opcję interaktywnego procesu naprawy produktów, np. procesora, komputera,
 • wirtualny spacer po Twojej stronie,
 • interaktywne dobieranie części komputerowych.

Dzięki temu dostarczysz użytkownikom pozytywnych wrażeń i zapewnisz wysoki komfort korzystania z Twojej strony. To może zachęcić ich do interakcji oraz przełożyć się na satysfakcjonujące zyski.

Przeczytaj też:


3. Określ profil klientów serwisu komputerowego

Analiza grupy docelowej to jedno z kluczowych działań marketingowych dla serwisu komputerowego. Pozwala dostosować ofertę oraz podejście do klienta, co z kolei ma znaczenie dla budowania lojalności, a także osiągane zyski. Możesz określić profil swoich klientów np. za pomocą narzędzia Google Analytics 4 na podstawie kluczowych czynników demograficznych, m.in. wieku, płci, lokalizacji, zainteresowań, wzorców zakupowych. Dzięki temu będziesz mógł lepiej poznać i zrozumieć swoich odbiorców. Dowiesz się m.in. jakim językiem się posługują, z jakich urządzeń najchętniej korzystają, dlaczego zainteresowali się Twoim serwisem komputerowym (konkurencyjne ceny, wyjątkową jakość usług, przyjazna obsługa klienta itp.). To pozwoli Ci przeprowadzić precyzyjną segmentację odbiorców na podstawie podobnych cech i preferencji, np. klientów biznesowych, studentów, entuzjastów branży IT. Dostosujesz język, treści oraz ofertę dla konkretnej grupy docelowej. Personalizacja przekazu pomoże Ci dotrzeć do klientów rzeczywiście zainteresowanych Twoją ofertą i może zachęcić do odwiedzenia Twojej strony, wzmocnić ich zaangażowanie oraz zadowolenie. Dzięki temu zwiększysz szanse na powodzenie swojej strategii marketingowej.

Warto analizować swoich klientów regularnie, dostosowując częstotliwość do potrzeb odbiorców i specyfiki branży. Dzięki temu będziesz mógł na bieżąco monitorować zmiany w ich preferencjach i potrzebach oraz dostosowywać do nich strategię biznesową. Jeśli np. zauważysz rosnące zainteresowanie wymianą dysków SSD, możesz zdecydować się na poszerzenie oferty w tym obszarze. To może przyczynić się do zwiększenia zainteresowania marką i przełożyć się na wyższe zyski.
Dowiedz się więcej o grupie docelowej tutaj:

Analiza danych demograficznych użytkowników w narzędziu Google Analytics 4


4. Opracuj unikalne treści, które zachwycą Twoich klientów

Przemyślana strategia content marketingu to idealny sposób na zaprezentowanie marki w internecie i nieodłączny element marketingu online serwisu komputerowego. Za pomocą treści możesz m.in.:

 • dostarczyć wartościowych informacji dla klientów, pomagając im zrozumieć różne aspekty technologii i mechanizmów komputerowych,
 • budować zaufanie i autorytet w branży, co może przełożyć się na większą wiarygodność serwisu,
 • zwiększyć swoją widoczność online - treści są jednym z najważniejszych czynników rankingowych w Google i mają kluczowe znaczenie dla strategii pozycjonowania.

Treści powinny być dopasowane do potrzeb i preferencji grupy docelowej. Dzięki temu przekaz dotrze do właściwych osób. Tworząc content, pisz m.in.:

 • prosto i przystępnie - to bardzo ważny element marketingu online dla serwisu komputerowego; unikaj zbyt skomplikowanego języka technicznego, by nie zniechęcić odbiorcy; używaj powszechnie znanych słów i zwrotów; dzięki temu ułatwisz zrozumienie przekazu i możesz zwiększyć szanse na interakcję,
 • czytelnie - stosuj podział na akapity; wyróżniaj nagłówki; stosuj wypunktowania i pogrubienia; dzięki temu użytkownik będzie mógł łatwo oraz szybko przeskanować; to wpłynie na jego komfort oraz może poprawić doświadczenia w kontakcie ze stroną,
 • rzetelnie - udostępniaj sprawdzone i prawdziwe informacje; przywołuj źródła danych; jeśli wskażesz nieprawdziwe dane, możesz stracić zaufanie do klientów, którzy już nie wrócą na Twoją stronę; to może negatywnie wpłynąć na Twoją pozycję rankingową,
 • językiem korzyści - podkreślaj, jak możesz rozwiązać problemy nurtujące klientów i jakie profity mogą dzięki temu zyskać, np. Twój laptop długo się uruchamia? My wymienimy dysk, a Ty zyskasz czas; obietnica korzyści może zachęcić użytkowników do skorzystania z Twoich usług.

Zoptymalizuj treści pod kątem słów kluczowych. Przeanalizuj frazy kluczowe w odpowiednich narzędziach, np. Keyword Planner, Senuto. Weź pod uwagę m.in. ich popularność, aktualność i konkurencyjność, dopasowanie do profilu Twojej działalności. Wykorzystaj frazy typu long tail, np. sprawdzony serwis komputerowy, by dotrzeć do klientów rzeczywiście poszukujących usług IT. Im lepiej dopasujesz frazy, tym większa szansa, że roboty Google prawidłowo odczytają zawartość strony i dopasują ją do intencji wyszukiwania. Dzięki temu możesz przyciągnąć większy ruch na stronę oraz poprawić swoją pozycję rankingową.

Szukasz szybkiej i skutecznej reklamy online? Przetestuj Google Ads

Działając w branży IT, warto prowadzić blog firmowy. To świetna przestrzeń, w której będziesz mógł udzielać porad, wskazówek dotyczących rozwiązywania typowych problemów komputerowych, porównywania produktów. Wykorzystaj do tego frazy poradnikowe, np. Jak skonfigurować domową sieć? Jak wybrać dobry procesor? Dzięki temu zbudujesz w oczach odbiorców obraz profesjonalisty, zaangażowanego w swoją działalność. To pomoże Ci wzmocnić ich zaufanie i może zachęcić do poznania Twojej oferty.

Regularnie publikuj treści. To może przyczynić się do utrzymania interesu klientów i zachęcić ich do powracania na stronę Twojego serwisu komputerowego. Pamiętaj, że branża IT rozwija się dynamicznie. Dlatego Twoje treści powinny być na bieżąco aktualizowane, by odzwierciedlały najnowsze wydarzenia i zmiany.

Więcej wskazówek o tworzeniu treści znajdziesz tutaj:


5. Eksponuj User Generated Content w marketingu dla usług IT

User Generated Content, czyli treści generowane przez użytkowników, np. opinie i recenzje klientów, wpisy w mediach społecznościowych, stanowi kolejny ważny element strategii marketingu dla usług IT. Dlaczego? Ponieważ m.in.:

 • wzmacnia autentyczność marki - użytkownicy wnikliwie czytają opinie innych i ufają im; dlatego zdecydowanie chętniej skorzystają z usług serwisu komputerowego, który cieszy się zaufaniem i dobrą opinią,
 • zwiększa zaangażowanie klientów, którzy chętniej będą udostępniać m.in. zdjęcia, wpisy; to pomaga zwiększyć świadomość i zasięg marki,
 • buduje zaufanie do marki - opinie czy komentarze użytkowników, mogą zachęcić innych do skorzystania z usług serwisu komputerowego,
 • może poprawić współczynnik klikalności (CTR) - duża liczba publikacji na stronie, może zachęcić innych do zapoznania się z Twoją ofertą; to może przełożyć się na poprawę widoczności strony w wynikach wyszukiwania.

Przykłady User Generated Content w infografice

Jak możesz zdobyć User Generated Content? Warto m.in.:

 • zachęcać do pozostawienia opinii,
 • udostępnić formularz,
 • przygotować oryginalny hashtag,
 • wysłać e-mail z podziękowaniem za skorzystanie z usług i zachęcić do wypełnienia ankiety satysfakcji,
 • przygotować chwytliwe i precyzyjne CTA, które zachęci użytkownika do interakcji.

Kluczem do sukcesu jest umiejętne eksponowanie treści generowanych przez użytkowników. Umieszczaj opinie i recenzje na widocznych miejscach na stronie, np. na stronie głównej. Dzięki temu będą łatwo dostępne dla odbiorców. Eksponuj pozytywne opinie, np. za pomocą gwiazdki. Warto aktywnie odpowiadać na recenzje klientów, także te negatywne. Wtedy okazujesz klientowi szacunek i budujesz pozytywny wizerunek firmy oraz dbasz o jej reputację.

Jeśli chcesz wzmocnić swoją strategię, wykorzystaj społeczny dowód słuszności, np. certyfikaty potwierdzające jakość i bezpieczeństwo korzystania z usług Twojego serwisu, rekomendacje klientów, case study, osiągnięcia. Podkreślaj pozytywne cechy produktów lub usług oraz ich zalet, które wyróżniają Cię na tle konkurencji. Dzięki temu wywołasz u odbiorcy psychologiczną potrzebę znalezienia się w grupie zadowolonych osób i skorzystania z oferty Twojej firmy.
Sprawdź też:

Panel z osiągnięciami jako przykład społecznego dowodu słuszności


6. Zadbaj o optymalny czas ładowania strony serwisu komputerowego

Jednym z ważniejszych działań marketingowych dla serwisu komputerowego jest optymalizacja szybkości ładowania strony. Ma bezpośredni wpływ na doświadczenie użytkownika, pozycję Twojej strony w wynikach wyszukiwania oraz współczynnik konwersji. Jak możesz poprawić prędkość ładowania strony? Przeanalizuj nasze wskazówki:

 • zoptymalizuj obrazy - możesz np. używać formatów plików, takich jak WebP, które nie wpłyną na obniżenie jakości pliku,
 • ogranicz liczbę reklam do niezbędnego minimum,
 • wykorzystaj sieć rozproszonych serwerów CDN - to przyspieszy dostęp do treści dla użytkowników w różnych lokalizacjach,
 • zminimalizuj kod HTML,
 • skorzystaj z pamięci cache do przechowywania kopii stron na serwerze i przyspieszenia dostępu do nich; dzięki temu przyspieszysz ładowanie powtarzających się treści
 • zmniejsz liczbę i rozmiar skryptów JavaScript.

Do analizy czasu ładowania strony możesz wykorzystać narzędzie Google PageSpeed Insights. Możesz w nim sprawdzić, jak szybko Twoja strona ładuje się na komputerach i urządzeniach mobilnych. Monitoruj wyniki regularnie oraz wprowadzaj niezbędne optymalizacje, by dbać o satysfakcję użytkowników i stałą pozycję swojej strony.

Analiza czasu ładowania strony na komórkach w Google PageSpeed Insights

Analiza wydajności strony na komputerach w Google PageSpeed Insights


7. Dostosuj stronę serwisu komputerowego do urządzeń mobilnych

Nowoczesna strona powinna być responsywna, czyli dostosowana do różnych urządzeń i rozmiarów ekranów, takich jak komputery, tablety i smartfony. To nieodłączny element marketingu online serwisu komputerowego, ponieważ coraz więcej osób korzysta z urządzeń mobilnych w poszukiwaniu usług online. Responsywny projekt strony wpływa m.in. na:

 • poprawę doświadczeń użytkownika,
 • lepszą widoczność strony w wynikach wyszukiwania,
 • zmniejszenie ryzyka duplikacji treści,
 • zwiększenie ruchu mobilnego.

Zadbaj o pozytywne doświadczenie klientów z Twoją stroną Poznaj naszą ofertę PRO SXO

Przeanalizuj np. w narzędziu Google Search Console lub Mobile Friendly Test, swoją stronę, by zidentyfikować ewentualne błędy oraz ustalić kierunek potrzebnych optymalizacji. Skoncentruj się m.in. na:

 • wyeliminowaniu wtyczek niedostosowanych do urządzeń mobilnych, np. Flash,
 • dostosowaniu rozmiaru czcionki do urządzeń mobilnych,
 • optymalnym rozmieszczeniu elementów, tak aby nie były zbyt blisko siebie,
 • dostosowaniu szerokości treści do rozmiaru małego ekranu.

Warto, żebyś przeczytał:

Raport dotyczący obsługi urządzeń mobilnych w Google Search Console


8. Wykorzystaj potencjał SEO lokalnego w reklamie serwisu komputerowe

Coraz więcej osób szukających serwisów komputerowych, zaczyna od sprawdzenia opinii i ocen o firmie oraz wskazówek dotyczących lokalizacji, godzin otwarcia itp. Dlatego jeśli prowadzisz stacjonarny punkt usług i chciałbyś rozszerzyć działania marketingowe dla serwisu komputerowego w swojej lokalizacji, wykorzystaj możliwości pozycjonowania lokalnego! Ta strategia polega na zwiększeniu widoczności strony lub sklepu ze stacjonarnymi punktami w wynikach wyszukiwania w konkretnej lokalizacji, np. mieście, dzielnicy. Skuteczna optymalizacja strony serwisu komputerowego może sprawić, że po wpisaniu przez użytkownika frazy uwzględniającej określony region, np. serwis komputerowy Gdańsk, wyświetli się strona Twojego serwisu. Dlaczego warto inwestować w SEO lokalne? Dzięki niemu możesz m.in.:

 • wzmocnić swoją widoczność w określonej lokalizacji,
 • przyciągnąć większy ruch na stronę,
 • zbudować zaufanie wśród lokalnej społeczności,
 • znaleźć się w tzw. local packu, czyli trzech pierwszych wynikach wyszukiwań Google z widoczną mapką - dzięki temu klienci mogą łatwiej dotrzeć do Twojego stacjonarnego punktu usług,
 • zwiększyć szanse na zyski.

Szukasz szybkiej i skutecznej reklamy online? Przetestuj Google Ads

O SEO lokalnym przeczytasz więcej tutaj:

Przykład tzw. local packa dla serwisu komputerowego w Google


9. Promuj działania marketingowe dla serwisu komputerowego za pomocą Google Ads

Kampanie Google Ads stanowią niezwykle istotne narzędzie dla marketingu online serwisu komputerowego. Pozwalają dotrzeć do potencjalnych klientów w momencie, gdy aktywnie poszukują pomocy związanej ze sprzętem komputerowym czy usługami IT. Kampanie opierają się na odpłatności za kliknięcie (PPC), czyli koszty ponosisz w momencie kliknięcia. Kampanie płatne mogą przynieść szybkie efekty, pod warunkiem ich skutecznej optymalizacji.

Platforma Google oferuje szeroki wybór reklam Twoich usług. Możesz wybrać m.in.:

Który typ kampanii wybrać? Każdy z nich realizuje określone cele i wykorzystuje indywidualne funkcje, aby zmaksymalizować szanse powodzenia kampanii. Powinieneś wybrać ten, który może najlepiej zrealizować Twoje założenia biznesowe, np. zwiększenie świadomości marki, odpowiada preferencjom Twoich klientów oraz Twoim możliwościom finansowym. Kampanie Google Ads należy regularnie monitorować m.in. w panelu Google Ads pod kątem ich skuteczności. Dzięki temu będziesz mógł na bieżąco dostosowywać je potrzeb użytkowników i zmian na rynku, np. zmienić typ kampanii, zaktualizować zestaw słów kluczowych.
Sprawdź także:

Przykładowa reklama w sieci wyszukiwania dla serwisu komputerowego


9 wskazówek marketingowych dla serwisu komputerowego. Podsumowanie

Marketing online dla serwisu komputerowego to inwestycja, która może zapewnić Ci satysfakcjonujące zyski. Kluczem do sukcesu jest przygotowanie przemyślanego planu i jego systematyczne wdrażanie. Branża IT i oczekiwania klientów dynamicznie się zmieniają, dlatego bądź elastyczny i otwarty na nowe pomysły promocyjne. Przeanalizuj nasze wskazówki, wybierz strategię najlepszą dla swojego serwisu komputerowego i ciesz się sukcesem online!


FAQ - Pytania i odpowiedzi

Jakie kroki można podjąć, aby rozpocząć działania marketingowe dla serwisu komputerowego?
Down arrow

Rozpoczęcie skutecznych działań marketingowych dla serwisu komputerowego wymaga określenia swojej grupy docelowej, opracowania strategii SEO, tworzenia wartościowych treści. Warto też udzielać się w mediach społecznościowych, prowadzić kampanie reklamowe online. Ważnym elementem skutecznej strategii są również: monitorowanie wyników, dbanie o reputację i zdobywanie zaufania klientów.

Czy istnieją specjalne techniki marketingowe, które są bardziej efektywne w branży IT?
Down arrow

Tak, istnieją specyficzne techniki marketingowe, które są szczególnie efektywne w branży IT. Należą do nich tworzenie treści eksperckich, udział w konferencjach i targach branżowych, współpraca z influencerami IT oraz rozwijanie programów partnerskich z firmami technologicznymi. Dla usług IT istotna jest także konsekwentna optymalizacja SEO i reklama na platformach, gdzie Twoja grupa docelowa spędza czas.

Jak można mierzyć skuteczność działań marketingowych dla serwisu komputerowego?
Down arrow

Istnieje wiele narzędzi do pomiaru skuteczności działań marketingowych w branży IT. Możesz śledzić ilość nowych klientów, przychody generowane przez kampanie marketingowe, konwersje na Twojej stronie internetowej, wskaźniki SEO, zaangażowanie na mediach społecznościowych, opinie klientów oraz stopień zadowolenia klientów. Regularna analiza tych danych pomoże Ci dostosować swoje strategie marketingowe i osiągnąć lepsze wyniki.


Poznaj historie sukcesów naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 500 pozytywnych opinii w Google i 70 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Maria Błaszkowiak
Maria Błaszkowiak

Maria pierwsze kroki w marketingu stawiała na kursie podstaw SEO, copywritingu i content marketingu. W agencji widoczni zajmuje się pisaniem eksperckich artykułów z zakresu SEO, Google Ads i innych zagadnień związanych z marketingiem internetowym, które pomagają firmom osiągać cele biznesowe. W pracy wykorzystuje takie narzędzia jak np. Keyword Planner, Senuto, Google Analytcs 4 i Google Search Console.

Systematycznie poszerza wiedzę z obszaru marketingu, czytając artykuły branżowe na stronach m.in.. Search Engine Journal, MOZ, sprawny.maketing. Na bieżąco śledzi nowinki e-commerce na stronie Federacji e-commerce i sprzedaży na odległość (Fevad), w poszukiwaniu inspiracji do treści marketingowych.

Pasjonują ją możliwości AI i ich wpływ na marketing internetowy. Dlatego rozwija swoje kompetencje, pracując z różnymi narzędziami AI, np. ChatGPT, Gemini AI. Czyta publikacje dotyczące AI, np. na stronach Harvard Buissnes Review, HubSpot, by doskonalić swoje umiejętności i nadawać świeżości treściom.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
9 wskazówek marketingowych dla serwisu komputerowego

Średnia ocen użytkowników4.97 na podstawie 129 głosów

UDOSTĘPNIJ