Odkryj, czym są i jak działają agencje marketingowe!

Odkryj czym sa i jak dzialaja agencje marketingowe
Spis treści

• Co to jest agencja marketingowa?

• Czym zajmuje się agencja marketingowa?

• Dlaczego warto skorzystać z usług agencji marketingowej?

• Jak działa agencja marketingowa i co może zaoferować klientom?

• Jak znaleźć właściwą agencję marketingową?

• Podsumowanie

Zastanawiasz się, czym zajmuje się agencja marketingowa i czy warto nawiązać z nią współpracę? Chcesz dotrzeć do szerszego grona odbiorców i zwiększyć sprzedaż, ale nie wiesz, jak działa agencja marketingowa? Przygotowaliśmy odpowiedzi na Twoje pytania! Dowiedz się, jak znaleźć właściwą agencję marketingową, która pomoże Ci osiągnąć cele biznesowe!

Z artykułu dowiesz się:

 • co to jest agencja marketingowa,
 • czym zajmuje się agencja marketingowa,
 • jak działa agencja marketingowa i co może zrobić dla swoich klientów,
 • jak znaleźć właściwą agencję marketingową dla swojej firmy.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54

 

Co to jest agencja marketingowa?

Agencja marketingowa to firma specjalizująca się w planowaniu, tworzeniu i zarządzaniu kampaniami reklamowymi oraz marketingowymi dla innych przedsiębiorstw. Jak działa agencja marketingowa? Jej głównymi celami są:

 • wspieranie klientów w promocji ich produktów, usług lub marek,
 • zwiększenie rozpoznawalności firmy na rynku,
 • generowanie większego zaangażowania klientów i konwersji,
 • dążenie do zwiększenia sprzedaży.

Agencję marketingową tworzy zespół wyszkolonych specjalistów, którzy współpracują, aby pomóc właścicielom firm przyciągnąć nowych klientów i poprawić ich doświadczenia poprzez różne kanały marketingowe, np. SEO, social media.

Na rynku działa wiele agencji marketingowych, np. agencje SEO, agencje social media, agencje reklamowe. Każda z nich oferuje unikalne kompetencje i usługi, które mogą być dostosowane do specyficznych potrzeb i celów biznesowych Twojej firmy. Wybór odpowiedniej agencji zależy od tego, jakie aspekty marketingu są dla Ciebie najważniejsze i w jakich obszarach potrzebujesz wsparcia.

Więcej informacji o agencjach marketingowych znajdziesz tu:

Główne cele agencji marketingowej przedstawione na infografice

 

Czym zajmuje się agencja marketingowa?

Zastanawiasz się, czym zajmuje się agencja marketingowa i czy może wesprzeć Twój biznes? Oczywiście! Zwłaszcza jeśli Twoja strategia działań nie przynosi satysfakcjonujących efektów. Przykładowo, gdy prowadzone kampanie reklamowe nie przyciągają grupy docelowej i nie generują konwersji, lub chcesz wypromować nowy produkt, ale nie masz pomysłu jak to zrobić. Wtedy warto skorzystać ze wsparcia ekspertów, którzy znają sprawdzone sposoby na zwiększenie efektywności działań. Specjaliści mogą zaproponować Ci świeże podejście do budowania obecności marki oraz promowania produktów.

Czym zajmuje się agencja marketingowa? Zakres jej usług jest szeroki i może obejmować m.in.: 

Zakres usług agencji marketingowej - infografika

 

Dlaczego warto skorzystać z usług agencji marketingowej?

Kiedy już wiesz, czym zajmuje się agencja marketingowa, warto przeanalizować, dlaczego warto skorzystać z jej usług. Nawiązanie współpracy z profesjonalistami zajmującymi się marketingiem, może pomóc Ci osiągnąć lepsze wyniki biznesowe oraz zwiększyć efektywność działań. Oto kilka najważniejszych zalet.

 

Profesjonalna wiedza i doświadczenie specjalistów

Agencje marketingowe zatrudniają specjalistów z różnych dziedzin marketingu, m.in.:

 • SEO,
 • content marketing,
 • social media,
 • ruch płatny,
 • analityka internetowa.

Dzięki temu możesz skorzystać z wiedzy i doświadczenia ekspertów, którzy mają za sobą wiele kampanii i projektów. Specjaliści z agencji marketingowych często mają świeże spojrzenie na Twoją firmę i rynek, na którym działasz. To pozwala im proponować innowacyjne i kreatywne rozwiązania, które wyróżnią Twoją markę na tle konkurencji.

Chcesz poprawić widoczność swojej strony w Google? Postaw na pozycjonowanie

 

Kompleksowe podejście do budowania strategii marketingowej

Sposób, w jaki działają agencje marketingowe, pozwala im na opracowanie kompleksowej strategii działań dla Twojego biznesu - SEO, SEM i PPC. Specjaliści mają doświadczenie w prowadzeniu projektów marketingowych, dlatego biorą pod uwagę wiele aspektów wpływających na skuteczność działań, np. trendy rynkowe, oczekiwania użytkowników, możliwości finansowe klientów. Dzięki temu możesz zlecić wszystkie działania marketingowe jednej firmie. To pozwala zachować spójność strategii i może przełożyć się na efektywniejsze zarządzanie kampaniami.

Sprawdź też:

 

Elastyczność i skalowalność strategii marketingowej

To, czym jeszcze zajmuje się agencja marketingowa, obejmuje elastyczne dostosowywanie zakresu usług do potrzeb Twojej firmy. Specjaliści systematycznie obserwują rynek oraz trendy konsumenckie. Potrafią elastycznie optymalizować strategię marketingową w taki sposób, by maksymalizować jej potencjał. To pozwala rozwijać działania marketingowe wraz ze wzrostem Twojego biznesu i zmianami bieżącej rzeczywistości. Dzięki temu możesz zwiększyć szanse na sukces online.

 

Budowanie marki i jej wizerunku

Ogromną zaletą skorzystania z usług profesjonalnej agencji jest wsparcie w budowaniu wizerunku marki. Czym zajmuje się agencja marketingowa w tym aspekcie? Dzięki profesjonalnym kampaniom marketingowym i działaniom PR pomaga m.in.:

W ten sposób możesz nawiązać więź z klientami, zwiększyć ich lojalność oraz zachęcić do poznania Twojej oferty. Spójny i wiarygodny wizerunek firmy może pomóc wygenerować jakościowy ruch na stronie oraz zwiększyć szanse na konwersję.

Szukasz szybkiej i skutecznej reklamy online? Przetestuj Google Ads

 

Oszczędność czasu i zasobów

Kolejną korzyścią z nawiązania współpracy z profesjonalistami jest oszczędność czasu i zasobów. Dzięki temu jak działa agencja marketingowa - opracowuje i optymalizuje Twoje działania marketingowe - możesz skoncentrować na innych aspektach prowadzenia biznesu. Ponadto nie musisz inwestować w szkolenia swoich współpracowników. Możesz zaangażować ich w inne ważne działania, które pomogą Ci rozwijać firmę. 

 

Dostęp do nowoczesnych narzędzi i technologii

Jedną z ważniejszych korzyści nawiązania współpracy z profesjonalnym zespołem specjalistów jest dostęp do narzędzi AI. To, czym zajmuje się agencja marketingowa na co dzień (poprawą jakości reklamy online przy wsparciu AI, tworzeniem zachwycających grafik dzięki generatorom AI itp.), może być dla Ciebie trudne. Dlatego warto skorzystać ze wsparcia profesjonalistów, by umiejętnie zwiększyć efektywność biznesu. Dzięki temu będziesz mógł wyróżnić się na tle konkurentów i przyciągniesz uwagę klientów.

Przeczytaj koniecznie:

Grafika wygenerowana przez DALL-E, którą można wykorzystać w nowoczesnej strategii promocji samochodu

 

Zwiększona efektywność analizy marketingowej

Specjaliści z agencji marketingowej potrafią umiejętnie korzystać z narzędzi analitycznych, np. Google Search Console, Facebook Insights, by ocenić m.in.:

Agencje marketingowe wykorzystują też możliwości AI w analityce internetowej. To pozwala specjalistom jeszcze lepiej monitorować efektywność działań marketingowych. Zebrane dane regularnie zbierają i przygotowują raporty wraz z ewentualnymi rekomendacjami. Możesz się z nimi zapoznać, by jak działa agencja marketingowa. Dzięki temu ocenisz skuteczność jej działań w kontekście rozwoju Twojej firmy.

Zadbaj o pozytywne doświadczenie klientów z Twoją stroną Poznaj naszą ofertę PRO SXO

 

Optymalizacja budżetu marketingowego

Kolejną korzyścią z nawiązania współpracy z agencją marketingową jest efektywne wykorzystanie budżetu. Wiedza i doświadczenie specjalistów pomoże Ci lepiej inwestować swoje pieniądze. Nie przepalisz budżetu, tylko przeznaczysz go na działania, które mogą przynieść wymierne efekty. To może przełożyć się na skuteczniejszą optymalizację wydatków oraz większy zwrot z inwestycji (ROI). Dzięki temu będziesz mógł ocenić, jak działa Twoja agencja marketingowa, oraz czy potrafi odpowiednio zainwestować Twoje pieniądze.

Warto, żebyś przeczytał też:

 

Koncentracja na wynikach kampanii marketingowych

Gdy analizujesz korzyści ze współpracy z profesjonalistami, weź pod uwagę, jak działają agencje marketingowe. One dążą do osiągania zamierzonych wyników, aby osiągać zyski. To motywuje specjalistów do systematycznej i efektywnej pracy. Dzięki jasno określonym celom i kluczowym wskaźnikom efektywności (np. konwersjom, CTR)) możesz mieć pewność, że działania marketingowe agencji będą ukierunkowane na osiąganie wymiernych rezultatów. To może przełożyć się na satysfakcjonujące zyski dla Twojej firmy.

 

Jak działa agencja marketingowa i co może zaoferować klientom?

Jak działa agencja marketingowa? Strategicznie i efektywnie! Jej specjaliści działają jak strategiczni partnerzy dla firm. Oferują kompleksowe wsparcie w planowaniu, realizacji i optymalizacji działań marketingowych. Doświadczeni eksperci powinni poznać specyfikę Twojej firmy oraz założenia biznesowe. To pozwoli im dopasować strategię do wizji marki, by zachować jej spójność i wzmocnić efekty działań. Specjaliści z agencji marketingowej mogą zaproponować Ci wsparcie m.in. w obszarze: 

 • Weryfikacji rynku i klientów - specjaliści przeprowadzają szczegółową analizę grupy docelowej oraz analizę konkurencji, aby lepiej zrozumieć specyfikę Twojej branży i potrzeby klientów.
 • Audytu SEO - przeanalizują m.in. Twoje dotychczasowe wyniki oraz pozycję w SERP. Dzięki temu ocenią Twoje mocne strony i zakres potrzebnych optymalizacji.
 • Opracowania strategii marketingowej - to czym m.in. zajmuje się agencja marketingowa, to pomoc w zdefiniowaniu krótkoterminowych i długofalowych celów. Specjaliści przeanalizują, w które kanały sprzedażowe powinieneś zainwestować, jak dotrzeć do właściwych klientów, w jaki sposób zwiększyć zasięg marki itp. Przemyślany plan działań pomoże Ci systematycznie wzmacniać swoją pozycję i przybliżać Cię do zysków.
 • Optymalizacji SEO - eksperci z agencji marketingowej pokażą Ci jak poprawić jakość strony, aby odpowiadała oczekiwaniom klientów oraz algorytmów Google. Dzięki temu skuteczniej zadbasz o poprawę swojej widoczności w bezpłatnych wynikach wyszukiwania.
 • Realizacji kampanii - specjaliści pomogą Ci m.in. tworzyć wartościowe i angażujących treści przeznaczone na różne kanały, np. strona internetowa, social media. Udzielą wskazówek w zakresie planowania, uruchomienia oraz monitorowania kampanii reklamowych, np. Facebook Ads oraz w promowaniu lokalnej firmy (jeśli działasz też stacjonarnie).
 • Analizy i optymalizacji wyników - dzięki temu jak działa agencja marketingowa, będziesz mieć pewność, że dane o kampaniach będą zbierane na podstawie właściwych parametrów, np. współczynnika klikalności, oraz interpretowane. Otrzymasz regularne raporty dotyczące postępów, wraz z propozycjami działań optymalizacyjnych. Specjaliści mogą zaproponować przeprowadzanie testów A/B, by ocenić, która wersja poszczególnych elementów, np. CTA, tekstu reklamowego, okaże się skuteczniejsza.

Potrzebujesz skutecznej strategii w social mediach? Sprawdź naszą ofertę

 

Jak znaleźć właściwą agencję marketingową?

Jak znaleźć kreatywną agencję marketingową, dzięki której Twój biznes rozkwitnie? Wybór powinien poprzedzać solidny research na rynku agencji. Weź pod uwagę potrzeby swojego biznesu oraz możliwości finansowe. Warto nawiązać współpracę z profesjonalistami, którzy m.in. będą rozumieć potrzeby Twojej firmy, mają doświadczenie w prowadzeniu projektów marketingowych, promują otwartą komunikację z klientem. Jak sprawdzić agencję przed podpisaniem umowy? Oto kilka wskazówek:

 • zwróć uwagę na portfolio agencji – przeglądając wcześniejsze projekty, możesz ocenić, czym zajmuje się agencja marketingowa, jaki ma styl pracy i podejście do marketingu; dzięki temu sprawdzisz, czy jej działania odpowiadają Twoim oczekiwaniom; ważne, aby portfolio zawierało różnorodne projekty; to świadczy o wszechstronności i umiejętności adaptacji agencji do różnych branż i celów marketingowych,
 • sprawdź referencje i opinie klientów - odczucia i wrażenia dotychczasowych klientów agencji mogą dostarczyć Ci cennych informacji o tym, jak działa agencja marketingowa; w szczególności na temat jakości współpracy, terminowości oraz efektów działań marketingowych; opinie możesz znaleźć na stronie konkretnej agencji oraz na platformach zewnętrznych m.in. na Clutch czy Google,
 • przeanalizuj ofertę agencji marketingowej - jej usługi, np. digital, pozycjonowanie sklepów; upewnij się, że agencja ma doświadczenie w obszarach, które są ważne dla Twojej firmy; dlatego pytaj m.in. o usługę SEO, content marketing, social media, kampanie płatne; specjaliści powinni udzielić kompleksowej odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania; gdy coś jest dla Ciebie niejasne, dopytaj; dzięki temu będziesz mieć pewność, że to, czym zajmuje się agencja marketingowa, jest dla Ciebie jasne i zrozumiałe,
 • poznaj kulturę organizacji oraz komunikacji z klientem - skuteczna współpraca zależy od jasnej i regularnej komunikacji; dowiedz się, w jaki sposób i z jaką częstotliwością specjaliści kontaktują się z klientem, np. raz w tygodniu, raz w miesiącu; zapytaj, czy Twoją firmą zajmie się indywidualny opiekun, i jak będziesz mógł się z nim skontaktować, np. telefonicznie, stacjonarnie; warto dowiedzieć się, czy agencja oferuje dodatkowe formy kontaktu, np. dyżur eksperta; to świadczy o elastyczności agencji; możesz skonsultować się ze specjalistami w dogodnych dla Ciebie godzinach,
 • zweryfikuj sposób raportowania wyników - gdy zastanawiasz się, jak znaleźć właściwą agencję marketingową, warto ustalić, w jaki sposób specjaliści przedstawiają wyniki działań; dlatego zapytaj, czy będziesz otrzymywał raporty z działań i z jaką częstotliwością, np. w tygodniu, raz w miesiącu; upewnij się, że specjaliści mogą zaprezentować wyniki zgodnie z Twoimi oczekiwaniami, np. w formie graficznej; zapytaj też, czy będziesz mieć dostęp do raportów; transparentność ustaleń jest ważna dla monitorowania postępów i wprowadzania ewentualnych korekt,
 • zwróć uwagę na kreatywność i innowacyjność agencji - agencja marketingowa powinna wyróżniać się nie tylko estetycznym podejściem do klienta, ale również innowacyjnymi rozwiązaniami marketingowymi; dlatego zweryfikuj, czy specjaliści m.in. śledzą bieżące trendy, obserwując zachowania konsumentów, potrafią wykorzystać w kampaniach możliwości AI, by nadać im nietuzinkowego charakteru; to będą dla Ciebie wskazówki, jak znaleźć kreatywną agencję marketingową, która pomoże Ci się wyróżnić na tle branży, 
 • rozważ wielkość i strukturę agencji marketignowej - zarówno małe, jak i duże agencje marketingowe mają swoje zalety; mniejsze mogą oferować bardziej spersonalizowaną obsługę i elastyczność, podczas gdy większe agencje mogą mieć większe zasoby oraz możliwości przy tworzeniu strategii marketingowych; wybierz strukturę, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i oczekiwaniom,
 • ustal koszty współpracy - upewnij się, że oferowane usługi są w granicach Twojego budżetu; zapytaj o formę wypłaty wynagrodzenia dla agencji, np. miesięczna, abonamentowa; upewnij się, że znasz całkowite koszty współpracy; jeśli coś jest dla Ciebie niejasne - pytaj; przejrzystość warunków płatności jest ważna dla skutecznego planowania wykorzystania zasobów oraz płynności współpracy z agencją marketingową.

Sprawdź też:

 

Odkryj, czym są i jak działają agencje marketingowe! Podsumowanie

Czym zajmuje się agencja marketingowa? Przede wszystkim wspiera klientów w promocji ich produktów i usług. Dzięki wiedzy i doświadczeniu specjaliści znają rozwiązania, które mogą zwiększyć rozpoznawalność marki, wzmocnić zaangażowanie klientów i poprawić sprzedaż. Wiedzą, jak wykorzystać różne kanały marketingowe, by osiągnąć zamierzone cele biznesowe. To jak działa agencja marketingowa, zależy m.in. od doświadczenia, kreatywności, rozmiaru i kultury danej organizacji. Dlatego warto m.in. poznać styl pracy oraz sposób komunikacji agencji przed podpisaniem umowy. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że eksperci pomogą Ci wzmocnić Twoją pozycję online i zwiększyć skuteczność strategii marketingowej. Jak znaleźć właściwą agencję marketingową? Przeanalizuj rynek i pytaj o wszystko, co jest dla Ciebie ważne. Dzięki temu znajdziesz partnera, który pomoże Ci skutecznie wyróżnić się na rynku i osiągnąć sukces.

 

FAQ — pytania i odpowiedzi

Czym zajmuje się agencja marketingowa?
Down arrow

Agencje marketingowe oferują wiele usług, które mogą obejmować:

 • Kreowanie strategii marketingowych - planowanie i realizacja kampanii reklamowych.
 • Content marketing - tworzenie wartościowych treści, takich jak artykuły, blogi, filmy i infografiki.
 • Social media marketing - zarządzanie profilami w mediach społecznościowych oraz tworzenie angażujących postów.
 • SEO i SEM - optymalizacja stron internetowych pod kątem wyszukiwarek oraz prowadzenie kampanii reklamowych w Google.
 • Reklama cyfrowa - realizacja kampanii reklamowych online, w tym banery, reklamy wideo i remarketing.
 • Analityka marketingowa - monitorowanie i analiza wyników kampanii w celu ich optymalizacji
Jak działa agencja marketingowa?
Down arrow

Agencje marketingowe działają na zasadzie współpracy z klientem, który zazwyczaj rozpoczyna się od zrozumienia jego potrzeb i celów biznesowych. Proces zwykle obejmuje:

 • Analizę rynku, konkurencji i grupy docelowej klienta.
 • Opracowanie szczegółowej strategii marketingowej, która uwzględnia różne kanały i narzędzia.
 • Wdrożenie zaplanowanych działań marketingowych, takich jak kampanie reklamowe, tworzenie treści czy zarządzanie social media.
 • Systematyczne monitorowanie wyników i analizę efektywności działań.
 • Wprowadzanie zmian i ulepszeń na podstawie zebranych danych, aby zmaksymalizować efektywność kampanii.
Jak znaleźć kreatywną agencję marketingową?
Down arrow

Znalezienie odpowiedniej agencji marketingowej może być kluczowe dla sukcesu Twojej marki. Oto kilka kroków, które pomogą Ci wybrać kreatywną i skuteczną agencję:

 • Określ swoje potrzeby - zastanów się, jakie usługi marketingowe są Ci potrzebne i jakie cele chcesz osiągnąć.
 • Przeprowadź research - sprawdź różne agencje, ich portfolio, opinie klientów oraz case studies.
 • Spotkaj się osobiście - umów się na spotkanie lub rozmowę online, aby lepiej poznać zespół i ich podejście do pracy.
 • Zapytaj o referencje - poproś o kontakt do poprzednich klientów, aby dowiedzieć się, jak przebiegała współpraca.
 • Porównaj oferty - przeanalizuj propozycje kilku agencji pod kątem ceny, zakresu usług oraz proponowanych strategii.


Poznaj historie sukcesów naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 500 pozytywnych opinii w Google i 80 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Maria Błaszkowiak
Maria Błaszkowiak

Maria pierwsze kroki w marketingu stawiała na kursie podstaw SEO, copywritingu i content marketingu. W agencji widoczni zajmuje się pisaniem eksperckich artykułów z zakresu SEO, Google Ads i innych zagadnień związanych z marketingiem internetowym, które pomagają firmom osiągać cele biznesowe. W pracy wykorzystuje takie narzędzia jak np. Keyword Planner, Senuto, Google Analytcs 4 i Google Search Console.

Systematycznie poszerza wiedzę z obszaru marketingu, czytając artykuły branżowe na stronach m.in.. Search Engine Journal, MOZ, sprawny.maketing. Na bieżąco śledzi nowinki e-commerce na stronie Federacji e-commerce i sprzedaży na odległość (Fevad), w poszukiwaniu inspiracji do treści marketingowych.

Pasjonują ją możliwości AI i ich wpływ na marketing internetowy. Dlatego rozwija swoje kompetencje, pracując z różnymi narzędziami AI, np. ChatGPT, Gemini AI. Czyta publikacje dotyczące AI, np. na stronach Harvard Buissnes Review, HubSpot, by doskonalić swoje umiejętności i nadawać świeżości treściom.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Odkryj, czym są i jak działają agencje marketingowe!
Nikt jeszcze nie ocenił tego artykułu. Badź pierwszy
UDOSTĘPNIJ