Marketing treści, który przyciąga. Sprawdź 3 sprawdzone zasady!

content marekting widoczni3

Dobrze przygotowany plan i realizacja strategii Content Marketingu pozwala na osiągnięcie planów sprzedażowych i budowanie wizerunku w Sieci. Dzisiejszy Content musi być bogaty, bardziej przemyślany, a przede wszystkim – nastawiony na odbiorcę. Jak tworzyć treści, które pozwolą zaistnieć? Przedstawiamy 3 zasady skutecznej strategii Content Marketingu.

 

Co to jest content marketing?

 

Chcesz zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym? Zobacz naszą ofertę

 

Google czy użytkownik – co jest ważniejsze?

Treści publikowane na firmowej stronie internetowej nie powinny być tylko połączeniem zdań, ze szczególnym uwzględnieniem słów kluczowych. Specjaliści od marketingu internetowego alarmują – pisanie tylko po, aby „zadowolić” Google jest bezcelowe. W oczach klientów, którzy są coraz bardziej świadomi, taka realizacja Contentu to prosta droga do spadku zaufania u kupujących.

 

Dobry pomysł to najlepszy początek

Żadna agencja marketingu internetowego ani najbardziej doświadczony copywriter nie przygotuje dobrego tekstu sprzedażowego ani skutecznej reklamy bez błyskotliwego pomysłu. Przeciętne rozwiązania generują przeciętne treści – aby zaistnieć, należy wybrać takie informacje o firmie, które wyróżniają ją od innych oraz przygotować ciekawą formę realizacji. Pomysł na strategię Content Marketingu należy dobrać indywidualnie dla każdej firmy. Promowanie artykułów, poradników czy wpisów na bloga pozwoli na dotarcie do większej liczby użytkowników. W tym celu warto wybrać takie kanały jak:

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • YouTube

 

Dyskretne reklamowanie

Artykuły i treści na firmowych stronach stawiają pytania dla użytkowników oraz rodzą potrzebę u konsumentów. Oprócz tego, powinny zawierać dobre odpowiedzi i rozwiązania dla jednej oraz drugiej grupy. Do tego celu warto stworzyć tematy pokrewne, które wzbogacą treści. Realizacja Content Marketingu powinna wskazywać na możliwości wykorzystania produktu firmy, przedstawieniu jego zalet, które na pierwszy rzut oka nie są oczywiste. Dzięki temu, użytkownik sam przyzna, że produkt lub usługa firmy jest mu potrzebna.

 

Środki przekazu, czyli jak i gdzie pisać?

Najchętniej czytane są w Sieci blogi, artykuły poradnikowe oraz treści realizujące konwencję „how to”. Nie tylko dlatego, że to forma przystępna i swobodna. Artykuły tego typu udzielają odpowiedzi i pozwalają użytkownikom na wykorzystanie zawartych tam porad. Realizacja Content Marketingu to ciągła aktualizacja, szczególnie treści oraz formy. Jeśli informacje w teksach nie będą „świeże”, a forma niedopasowana do potrzeb użytkowników, stracą na popularności natychmiastowo. Stały rozwój strategii Content Marketingu sprawi, że publikowane teksty, będą przyciągać.

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Oceń ten artykuł:
Marketing treści, który przyciąga. Sprawdź 3 sprawdzone zasady!

Średnia ocen użytkowników4.95 na podstawie 111 głosów

UDOSTĘPNIJ