Czy można zakończyć działania SEO?

Czy mozna zakonczyc dzialania SEO
Spis treści

• Wpływ SEO na widoczność w wynikach wyszukiwania

• Co zrobić, gdy nie masz środków na SEO?

• Czy można prowadzić działania SEO przy ograniczonym budżecie?

• Czy opłaca się zakończyć pozycjonowanie?

• Jak wdrożyć skuteczną strategię SEO?

• Systematycznie analizuj wyniki działań SEO

• Podsumowanie

SEO to proces ciągły, który wymaga regularności. Czy można zakończyć działania SEO? Co do zasady tak, ale czy to Ci się opłaci? Zakończenie pozycjonowania może prowadzić do spadku pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Pamiętaj, zmieniają się tendencje i oczekiwania odbiorców, a konkurencja systematycznie ulepsza swoją strategię marketingową. Dlatego przed podjęciem decyzji przeczytaj nasze porady!

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jaki SEO ma wpływ na widoczność wynikach wyszukiwania,
  • czy możesz prowadzić działania SEO przy niskim budżecie,
  • czy zakończenie pozycjonowania jest opłacalne,
  • jak wdrożyć skuteczną strategię SEO

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

  • Pozycjonowania
  • Kampanii Google Ads
  • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Wpływ SEO na widoczność w wynikach wyszukiwania

Pozycjonowanie stron odgrywa kluczową rolę w strategii marketingowej i wymaga systematyczności. Jak pokazują badania, 70-80% ruchu na stronach internetowych pochodzi z wyników organicznych, a 75% przegląda użytkowników 10 pierwszych stron Google (źródło: https://www.searchenginejournal.com/seo/seo-statistics/#close).
Oznacza to, że powinieneś stale optymalizować strategię SEO, by utrzymać swoją pozycję. Pamiętaj, zmieniają się m.in.:

  • zapotrzebowania rynkowe - systematycznie pojawią się nowe produkty; użytkownicy szukają unikalnych i oryginalnych towarów, dzięki którym wyróżnią się na tle innych; każda grupa konsumencka ma inne potrzeby, np. pokolenie Z cechuje m.in. wrażliwość na kwestie społeczne, wysokie wymagania co do jakości udostępnianych treści, z kolei milenialsi docenią m.in. autentyczność marki, są otwarci na różnorodność,
  • sposoby komunikacji - język ewoluuje i napędza mechanizm marketingu internetowego; Twoje treści powinny spełniać bieżące oczekiwania Twojej grupy docelowej, która może być inna niż na początku Twojej działalności,
  • oczekiwania użytkowników - klienci coraz częściej dokonują świadomych zakupów, sprawdzają składy produktów (odzieży, artykułów spożywczych); dlatego powinieneś uwzględniać ich bieżące preferencje, jeśli chcesz utrzymać swoją pozycję w bezpłatnych wynikach wyszukiwania,
  • strategie marketingowe konkurentów - konkurencja jest duża, konkurenci obserwują zmiany rynkowe i optymalizują swoje działania, by osiągnąć jak najwyższą pozycję rankingową; dlatego powinieneś na bieżąco śledzić ich działania, by nie zostać w tyle; sprawdź: Jak wyprzedzić konkurencję i zyskać przewagę w SEO?,
  • algorytmy wyszukiwarek - Google regularnie aktualizuje swoje algorytmy, by zaspokoić oczekiwania odbiorców oraz zapobiec negatywnym praktykom pozycjonowania, tzw. Black Hat SEO, czyli np. nadmiernemu upychaniu słów kluczowych (tzw. keyword stuffing), nierzetelnym przekierowaniom; systematycznie pojawiają się nowe wytyczne dotyczące czynników rankingowych, np. ocen jakości treści.

Przeczytaj koniecznie!


Co zrobić, gdy nie masz środków na SEO?

Zastanawiasz się, czy możesz prowadzić działania SEO, kiedy nie masz na nie pieniędzy? Tak! Przeanalizuj swoje dotychczasowe rozwiązania oraz ich skuteczność, np. w narzędziu Google Search Console. Oceń, które działania możesz czasowo ograniczyć albo poprowadzić w mniejszym budżecie, by nie stracić swojej pozycji rankingowej. Możesz np. na pewien czas wdrożyć recykling treści zamiast tworzenia nowego contentu. Obserwuj na bieżąco wyniki swoich działań. Kiedy zaczną przynosić zyski lub poprawi się Twoja sytuacja finansowa, możesz wrócić do wcześniejszych działań SEO.


Czy można prowadzić działania SEO przy ograniczonym budżecie?

Strategia SEO to długofalowy proces. Inwestujesz w niego pieniądze i oczekujesz na wyniki działań, które pojawią się po dłuższym czasie. Długoterminowemu planowaniu mogą czasem przeszkodzić obiektywne okoliczności, takie jak m.in. nagła zmiana rzeczywistości, np. wybuch pandemii, nieoczekiwane zachwianie budżetu. Nawet w takich sytuacjach warto kontynuować działania SEO, by utrzymać pozycję swojej firmy w branży. Możesz wdrażać niskobudżetowe rozwiązania, które przyniosą wymierne efekty. Jak prowadzić działania SEO w niskim budżecie? Sprawdź kilka wskazówek!


Zdefiniuj mocne strony swojej marki

Możesz przeanalizować skuteczność dotychczasowych działań SEO np. w bezpłatnym narzędziu Google Search Console. Sprawdzisz w nim m.in. liczbę wyświetleń, współczynnik CTR, pozycję rankingową swojej strony, responsywność mobilną. Dzięki temu ocenisz, które obszary Twojej strony cieszą się największym zainteresowaniem i wykorzystasz to, by utrzymać ruch, np. możesz udostępniać nowe artykuły blogowe, jeśli sekcja blogowa cieszy się największą popularnością.
W tym czasie będziesz mógł gromadzić środki na dodatkowe działania marketingowe. Pamiętaj o systematycznej analizie zachowań użytkowników na stronie, by dostosowywać rozwiązania do ich potrzeb, co przy niskim budżecie odgrywa kluczową rolę.

Raport Podstawowe wskaźniki internetowe wygenerowany w narzędziu Google Search Console


Określ swoje cele i oczekiwania

Prowadzenie pozycjonowania przy niskim budżecie wymaga precyzyjnego zdefiniowania swoich dążeń marketingowych. Weź pod uwagę, że w ciągu miesiąca możesz nie być liderem w bezpłatnych wynikach wyszukiwania. Dlatego przeanalizuj, np. we wspomnianym wyżej lub innym darmowym narzędziu SEO swoją aktualną pozycję rankingową, ustal kluczowe założenia i dostosuj je do swojego budżetu, np. aktualizując zestaw słów kluczowych na stronach produktowych i przeprowadzając kolejną analizę za 2 miesiące.
Dla zwiększenia skuteczności swojej strategii SEO wyznacz sobie cele SMART, które będą:

  • konkretne (specific),
  • mierzalne (measureable),
  • osiągalne (achievable),
  • istotne (relevant),
  • ograniczone w czasie (time-bound)

Infografika celów SMART


Zastosuj strategię pozycjonowania lokalnego

Pozycjonowanie lokalne to działania, dzięki którym możesz poprawić swoje rankingi na podstawie kryterium lokalnego, np. miasta, dzielnicy. Dzięki temu po wpisaniu przez użytkownika frazy uwzględniającej lokalizację, np. sklep obuwniczy Poznań, Twoja strona wyświetli się w postaci widocznej mapki i pomoże mu, jak do Ciebie dotrzeć. Ta strategia jest szczególnie ważna, jeśli prowadzisz równolegle sprzedaż stacjonarną. Możesz m.in. zwiększyć swoją widoczność i wiarygodność oraz zasięg swojej marki wśród klientów lokalnych. Koncentrując działania na rynek lokalny, masz szansę na zwiększenie zysków. Zarobione pieniądze będziesz mógł przeznaczyć na marketing internetowy.
Przygotowując strategię SEO lokalnego, powinieneś m.in.:

  • stworzyć profil firmy w Google - dzięki temu Twoja firma pojawi się w Mapach Google,
  • wskazać pełne i prawdziwe dane określające Twoją lokalizację, m.in. nazwa firmy, adres, numer telefonu, godziny otwarcia i opis usług,
  • systematycznie aktualizować swój profil - na bieżąco informuj klientów o swoich działaniach, dodawaj aktualne zdjęcia, aktualizuj m.in. godziny otwarcia, zwłaszcza w okresach świątecznych, np. wigilii,
  • dodawać opinie klientów - to jeden z kluczowych czynników rankingowych w lokalnym SEO, warto zachęcać klientów do pozostawienia opinii, bo to może zwiększyć Twoją wiarygodność i zbudować zaufanie,
    dodawać znaczniki schema.org - dzięki nim ułatwisz robotom Google zrozumienie treści lokalnych.

Więcej inspiracji znajdziesz w:

local packa w wynikach wyszukiwania Google dla usług gastronomicznych


Zadbaj o linkowanie wewnętrzne

Linkowanie wewnętrzne pomaga robotom Google lepiej indeksować zawartość strony oraz wskazuje na jej wiarygodność. Linki uławiają też użytkownikom poruszanie się po Twojej stronie, co zwiększa im pozytywne doświadczenia (UX) oraz zaspokaja ich potrzeby. Algorytmy Google to docenią, co może przełożyć się na wysoką pozycję w rankingach. Linkowanie wewnętrzne to niskobudżetowe działanie SEO, ponieważ wykorzystujesz swoje treści oraz podstrony.
Powinieneś sprecyzować główne cele, np. większą sprzedaż, i dostosować do nich strategię linkowania wewnętrznego. Weź pod uwagę, że linkowanie do strony głównej jest mało efektywne dla SEO, dlatego że ma charakter informacyjny i nie generuje konwersji.
Umiejętnie połącz ze sobą podstrony przy pomocy silnego anchor text, zawierającego np. frazę kluczową, nazwę Twojej marki. Najlepiej, jeśli będziesz linkować do stron:

  • powiązanych ze sobą tematycznie, np. do innych kategorii produktowych dla kotów w kategorii karmy dla kotów,
  • dopasowanych do treści, zwłaszcza jeśli linkujesz do artykułów blogowych - wtedy umieść anchor na słowie kluczowym nawiązującym tematycznie do innego artykułu,
  • o największym znaczeniu biznesowym, np. strony produktowe,
  • najnowszych lub najpopularniejszych, np. najnowszych artykułów blogowych, najpopularniejszych produktów, możesz umieść link m.in. w dolnej sekcji strony głównej.

Im precyzyjniejsze będzie linkowanie wewnętrzne, tym większe szanse na skoncentrowanie ruchu na stronach generujących najwyższą konwersję. Raport dotyczący konwersji możesz wygenerować np. w narzędziu Google Analytics 4. Dla zwiększenia skuteczności swoich działań SEO połącz konto Google Analytics 4 i Google Search Console. Dzięki temu możesz osiągnąć lepsze wyniki sprzedażowe i podreperować swój budżet.

Raport dotyczący Konwersji w Google Analytics 4


Czy opłaca się zakończyć pozycjonowanie?

Zawsze możesz podjąć decyzję o zakończeniu pozycjonowania. Zanim to zrobisz, rozważ opłacalność swojego wyboru. SEO jest konkurencyjne i zmienne. Raz podjęte działania nie zapewnią skuteczności i wysokiej pozycji w bezpłatnych wynikach wyszukiwania na zawsze.
Dlaczego warto aktualizować strategię SEO i jak często to robić? Weź pod uwagę, że rzeczywistość się zmienia a wraz z nią preferencje Twoich klientów. W branży pojawiają się konkurenci, którzy też dążą do zdobycia miejsca w top10 Google. Regularna analiza konkurencji pomoże Ci ocenić swoje szanse na rynku oraz zainspiruje do zoptymalizowania swojej strategii pozycjonowania.
Dla SEO kluczową rolę odrywają zmieniające się trendy. Dlatego dobrze, jeśli systematycznie korzystasz np. z narzędzia Google Trends. Przeprowadzisz w nim analizę m.in. popularności fraz kluczowych i zagadnień, którymi interesują się użytkownicy oraz branży (np. śledzenie zainteresowania hasłami związanymi z konkretną branżą, np. dotyczącą pielęgnacji włosów). Dzięki temu odświeżysz strategię pozycjonowania, by dopasować ją do oczekiwań klientów.

Wyniki wyszukiwań w Google Trends

Wyniki najpopularniejszych wyszukiwań w Google Trends

Popularność wyszukiwanych fraz sprawdzisz też w darmowym narzędziu Answer The Public. Wpisując, np. pielęgnacja włosów, zobaczysz w formie kołowego diagramu listę zapytań użytkowników, podzielonych według częstotliwości wyszukiwań. To świetne źródło inspiracji np. do tematów na bloga.

Panel wyszukiwania w Answer The Public

Rozwój technologii, w szczególności sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego może pomóc w usprawnieniu pozycjonowania. Możesz skorzystać z automatyzacji zadań SEO, np. przy analizie słów kluczowych, wyszukiwaniu błędów technicznych, optymalizacji szybkości ładowania strony. Zaawansowane algorytmy opracują dla Ciebie najkorzystniejsze działania SEO. Dzięki zaoszczędzisz czas i znacząco usprawnisz proces optymalizacji strony. To może zwiększyć skuteczność strategii SEO. Dlatego przeczytaj: Co powinieneś wiedzieć o ChatGPT? 38 najważniejszych statystyk w 2023! i Jak pisać dobre prompty w ChatGPT i komunikować się ze sztuczną inteligencją? Zobacz 90 przykładów!


Jak wdrożyć skuteczną strategię SEO?

Zastanawiasz się, jak przygotować przemyślaną strategię SEO, która zapewni Ci wysoką pozycję rankingową i będzie cały czas aktualna? Przygotowaliśmy dla Ciebie zestaw kluczowych wskazówek!

Chcesz poprawić widoczność swojej strony w Google? Postaw na pozycjonowanie


Regularnie analizuj swoją grupę docelową

Analiza grupy docelowej jest podstawowym elementem skutecznej strategii SEO. Dokonuj jej w narzędziu Google Analytics 4, w którym możesz wygenerować zaawansowane raporty dotyczące użytkowników, m.in. danych demograficznych (np. wiek, płeć, lokalizacja).

Raport dotyczący użytkowników w Google Analytics 4

Badanie odbiorców to kompleksowy proces, w którym powinieneś oceniać m.in.:

  • płeć - wraz ze wzrostem samoświadomości społecznej i kulturowej, wśród dwóch głównych płci wyodrębniła się grupa osób niebinarnych, które nie identyfikują się z żadną z nich; warto uwzględnić w swojej strategii pozycjonowania, która z tych grup demograficznych stanowi Twoich klientów, by zwiększyć aktualność i skuteczność przekazu, np. dostosowując formę zaimków, czy sposób komunikacji - do kobiet mogą przemówić konkretne, ale empatyczne komunikaty, a do mężczyzn konkretne, ale bardziej dynamiczne

Analiza płci użytkowników w narzędziu GA4

  • wiek - pomoże Ci określić język, jakim powinieneś się posługiwać oraz formę przekazu i dostosowywać je do profilu Twojej działalności; inny przekaz skierujesz do osoby z grupy millenialsów (bardziej bezpośredni, kreatywny) a inny do osób z grupy 50+ (bardziej wyrafinowany, nawiązujący do ich kulturowych upodobań); możesz śledzić media społecznościowe, aby zrobić rozeznanie co do modnych słów i wyrażeń, które będziesz mógł wpleść w swoją strategię SEO

Raport wieku użytkowników z Google Analytics 4

  • wykształcenie - determinuje sposób komunikacji z klientem, w szczególności poprawność językową (m.in. przestrzeganie zasad interpunkcji, ortografii); równie ważna jest rzetelność treści; kierując ofertę np. do prawników (pomoce naukowe, komentarze), weź pod uwagę, że potrafią zweryfikować Twoje treści, jeśli nie będą poprawne merytorycznie, stracisz wiarygodność i szanse na wygenerowanie wartościowego ruchu na stronie,
  • lokalizację - dzieki niej skierujesz działania marketingowe na poszczególne lokalizacje, np. tam, gdzie Twoje produkty są najbardziej popularne (w Polsce lub za granicą); ma znaczenie dla tworzenia języka komunikacji, np. regionalizmów, tak aby klienci z poszczególnych obszarów zrozumieli Twoją ofertę.

Dane użytkowników według kryterium kraju pochodzenia w GA4


Sprawdzaj aktualność treści

Skuteczny content marketing to przemyślane działania, które odpowiadają aktualnym trendom oraz potrzebom odbiorców. Tworzenie wartościowych treści, m.in. produktowych czy o charakterze tzw. topical authority, pomaga w pozyskaniu klientów. Czy można zakończyć na tym proces pozycjonowania? Lepiej nie, bo treści się dezaktualizują. Zmienia się rzeczywistość, mody oraz potrzeby i zainteresowania użytkowników. Dlatego dla utrzymania uwagi odbiorców i pozycji rankingowej, ważna jest cykliczna aktualizacja treści na Twojej stronie internetowej.
Częstotliwość zmian powinna być dostosowana do potrzeb Twojego biznesu, np. wprowadzasz nowy produkt na rynek, dane zawarte w artykule blogowym się zdezaktualizowały, oraz do oczekiwań Twojej grupy docelowej. W budowaniu strategii content marketingowej warto wykorzystać Google Analytics 4. Dzięki niemu możesz m.in.:

  • dopasować typ treści do ścieżki konwersji - ocenisz, które treści są dla Ciebie najskuteczniejsze pod kątem potrzeb klienta; sprawdzisz ich długość, rodzaj; możesz przeanalizować skuteczność swoich e-booków, wideo; pamiętaj o różnorodności contentu, tj. ofert produktowych, artykułów poradnikowych, eksperckich, by zbudować w oczach odbiorcy obraz profesjonalisty i zachęcić do poznania Twojej marki,
  • tworzyć treści przy wykorzystaniu uczenia maszynowego - możliwości sztucznej inteligencji pomogą Ci m.in. personalizować treści i rekomendować je na podstawie np. historii przeglądania, interakcji z treściami; dzięki temu podpowiesz użytkownikowi, które treści mogą mu się spodobać i zwiększysz szanse na jego interakcję ze stroną,
  • monitorować zaangażowanie treściami za pomocą zdarzeń niestandardowych, by sprawdzać np. kliknięcia określonego przycisku, przesłanie formularza; dzięki temu zyskasz więcej informacji, które pomogą Ci optymalizować strategię SEO,
  • sprawdzić wydajność treści - w raporcie Strony i ekrany m.in. ocenisz, które strony generują największy ruch, najwięcej zdarzeń, największe zaangażowanie użytkowników oraz czas zaangażowania i regularność korzystania ze strony,
  • zaplanować nowe treści - kompleskowe dane o użytkownikach mogą być dla Ciebie inspiracją do tworzenia contentu zorientowanego na ich aktualne potrzeby i oczekiwania.

Szukasz szybkiej i skutecznej reklamy online? Przetestuj Google Ads

 

Dzięki tym działaniom możesz znacznie przyspieszyć i udoskonalić proces tworzenia contentu. Warto połączyć Google Search Console z Google Analytics 4, by ulepszyć proces analizy słów kluczowych. W ten sposób będziesz mógł na bieżąco śledzić m.in. tendencje i sezonować fraz kluczowych, by dbać o jakość swoich treści oraz pozycję w bezpłatnych wynikach wyszukiwania.

Dla zapewnienia skuteczności działań SEO twórz treści z wyprzedzeniem, np. sezonowym, bo efekty swoich działań zobaczysz po jakimś czasie. Dlatego opracuj kalendarz treści, wspomagając się danymi z narzędzia analitycznego. Przygotujesz w nim zestaw treści, które będziesz mógł cyklicznie publikować. Regularność może się przełożyć zwiększenie ruchu na stronie oraz wzrost zainteresowania contentem i Twojej pozycji rankingowej. Pomoże Ci też stworzyć w oczach odbiorców obraz profesjonalisty i specjalisty w branży, co przekłada się wzrost zaufania do marki.

Raport Strony i ekrany w Google Analytics 4


Bądź na bieżąco z trendami

Czy można zakończyć proces pozycjonowania i przestać interesować się trendami? Oczywiście, jednak może to grozić utratą pozycji rankingowej w Google. Twoja elastyczność i umiejętność wykorzystania trendów może przyczynić się do utrzymania uwagi dotychczasowych klientów oraz zwiększyć zasięg marki. Jak możesz to zrobić? Oto kilka wskazówek:

  • korzystaj z narzędzia Google Trends, by zorientować się w bieżących trendach,
  • analizuj regularnie potrzeby swoich odbiorców - możesz to zrobić w narzędziach SEO lub wpisując w dowolną wyszukiwarkę, np. Google, Bing, frazę kluczową związaną z Twoją marką; dowiesz się, czego aktualnie szukają Twoi klienci, jakie są ich problemy; możesz też czytać ich posty na stronie, dzięki temu sprawdzisz które treści zwracają ich uwagę i czego potrzebują,
  • zadbaj o ciekawy przekaz - coraz więcej konsumentów oczekuje kreatywnego przekazu; to ułatwia zrozumienie treści oraz zachęca do poznania marki; dlatego wzbogać treści o elementy wizualne, np. infografiki, wykresy, zdjęcia; dużą popularnością cieszą się również krótkie filmy wideo, na których możesz w ciekawy sposób zaprezentować produkt lub usługę; taki przekaz łatwiej trafia do odbiorców i jest dla nich przystępniejszy; dostosuj element wizualny do kanału komunikacyjnego oraz potrzeb odbiorców, by zwiększyć jego skuteczność; pamiętaj, aby przekaz był przyjemny dla użytkownika, a nie agresywny i przytłaczający,
  • bądź aktywny w social mediach - media społecznościowe nie są czynnikiem rankingowym, ale są świetnym źródłem inspiracji do działań marketingowych; śledząc fora, grupy dyskusyjne, możesz poznać problemy swoich odbiorów; wykorzystaj potencjał oraz zasięg social mediów i np. twórz wydarzenia powiązane z Twoją marką, wypróbuj live commerce, by nawiązać więź z klientem i zwiększyć szanse na sprzedaż, twórz tutoriale dotyczące Twoich usług; publikuj regularnie posty dotyczące Twojej branży i marki; dzięki temu możesz zwiększyć zasięg marki i przyciągnąć ruch na stronę.


Sprawdzaj optymalizację techniczną strony

Optymalizacja techniczna stanowi kluczowy element działań SEO. Nawet jedna usterka może wpłynąć na Twoją pozycje w wynikach wyszukiwania. Dlatego warto regularnie przeprowadzać audyt techniczny SEO, zamiast kończyć pozycjonowanie po stworzeniu strony. Możesz to zrobić np. w narzędziu Google Search Console, Page Speed Insights. Powinieneś systematycznie sprawdzać m.in.:

  • szybkość ładowania strony, aby zapewnić klientom komfort przeglądania strony,
  • nawigację - czy jest przyjazna i intuicyjna; to wpływa na zwiększenie pozytywnych wrażeń użytkowników,
  • SEO mobilne - coraz więcej klientów korzysta z urządzeń mobilnych, robiąc zakupu w internecie; dlatego sprawdź, czy Twoja strona jest dostosowana do tych potrzeb,
  • uszkodzone linki - zwłaszcza jeśli odświeżasz swoją ofertę, powinieneś zadbać o to, aby klient odwiedzający Twoją stronę nie napotkał strony z błędem 404; to może go zniechęcić do zakupów i ponownych odwiedzić; przez to Twoja pozycja rankingowa może spaść; dlatego pamiętaj o niezbędnych przekierowaniach.


Systematycznie analizuj wyniki działań SEO

Utrzymanie wysokiej pozycji w rankingu Google wymaga systematycznej pracy, dlatego nie warto kończyć procesu pozycjonowania. Masz do wyboru wiele narzędzi analitycznych, m.in. Google Analytics 4, Google Search Console, Ahrefs, dzięki którym możesz sprawdzać kluczowe czynniki rankingowe, np. jakość treści, linki wewnętrzne, linki zwrotne i optymalizować swoją strategię SEO. To pozwoli Ci śledzić potrzeby swoich odbiorców oraz wymagania algorytmów Google i dostosowywać je do swoich działań SEO.


Czy można zakończyć działania SEO? Podsumowanie

Rynek ewoluuje a wraz z nim jego użytkownicy oraz ich nawyki. Dlatego zastanów się, czy warto kończyć działania SEO. Może lepiej wdrożyć nasze porady i opracować strategię pozycjonowania? Dzięki nim będziesz mógł regularnie dbać o swój sukces w marketingu wirtualnym!

Dlaczego SEO jest ważne?
Down arrow

SEO jest ważne z kilku powodów:

  • Zwiększa widoczność, dzięki temu możesz przyciągać więcej ruchu na swoją stronę.
  • Zwiększa jakość ruchu: poprzez odpowiednie słowa kluczowe i treści związane z nimi, SEO pomaga przyciągać odwiedzających, którzy są zainteresowani Twoją ofertą. To oznacza, że masz większą szansę na konwersje.
  • Buduje zaufanie: strony internetowe, które są wyżej w wynikach wyszukiwania, często są postrzegane jako bardziej wiarygodne i godne zaufania przez użytkowników. Dzięki SEO możesz budować pozytywny wizerunek swojej marki.
  • Optymalizuje doświadczenie użytkownika: SEO poprawia jakość strony, to oznacza szybsze ładowanie, lepszą nawigację i dostosowanie do urządzeń mobilnych, co wpływa na zadowolenie użytkowników.
  • Redukuje koszty reklam: działania SEO mogą przyczynić się do obniżenia kosztów reklamy, ponieważ organiczny ruch z wyników wyszukiwania jest często tańszy niż płatne reklamy.
  • Konkurencyjność: konkurencja w e-commerce jest ogromna, dzięki SEO masz szansę wyróżnić się i pozostać konkurencyjnym na rynku.
Czy można skończyć SEO działania?
Down arrow

SEO to proces ciągłego doskonalenia strony internetowej, treści i linków. Nie można go zakończyć, jeśli chcesz utrzymać konkurencyjność online i widoczność w wynikach wyszukiwania.

Czy można skończyć SEO i zobaczyć stałe rezultaty?
Down arrow

SEO nie zapewnia stałych rezultatów. Stały konkurencyjny rynek i zmiany w algorytmach oznaczają, że trwałe działania SEO są konieczne. Jednak mogą one przynosić trwałe korzyści w dłuższej perspektywie.


Poznaj historie sukcesów naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.7
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 570 pozytywnych opinii w Google i 80 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Maria Błaszkowiak
Maria Błaszkowiak

Maria pierwsze kroki w marketingu stawiała na kursie podstaw SEO, copywritingu i content marketingu. W agencji widoczni zajmuje się pisaniem eksperckich artykułów z zakresu SEO, Google Ads i innych zagadnień związanych z marketingiem internetowym, które pomagają firmom osiągać cele biznesowe. W pracy wykorzystuje takie narzędzia jak np. Keyword Planner, Senuto, Google Analytcs 4 i Google Search Console.

Systematycznie poszerza wiedzę z obszaru marketingu, czytając artykuły branżowe na stronach m.in.. Search Engine Journal, MOZ, sprawny.maketing. Na bieżąco śledzi nowinki e-commerce na stronie Federacji e-commerce i sprzedaży na odległość (Fevad), w poszukiwaniu inspiracji do treści marketingowych.

Pasjonują ją możliwości AI i ich wpływ na marketing internetowy. Dlatego rozwija swoje kompetencje, pracując z różnymi narzędziami AI, np. ChatGPT, Gemini AI. Czyta publikacje dotyczące AI, np. na stronach Harvard Buissnes Review, HubSpot, by doskonalić swoje umiejętności i nadawać świeżości treściom.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Czy można zakończyć działania SEO?

Średnia ocen użytkowników4.97 na podstawie 125 głosów

UDOSTĘPNIJ