SEO i optymalizacja konwersji - Twoja zwycięska strategia marketingowa

SEO i optymaliziacja kownersji Twoja zwycieska strategia marketingowa
Spis treści

• Inwestowanie wyłącznie w SEO - dlaczego nie warto?

• Inwestowanie w CRO z pominięciem SEO

• SEO vs CRO — jak łączą się strategie pozycjonowania i optymalizacji konwersji?

• Jak zwiększać sprzedaż dzięki SEO i CRO?

• Przeprowadź badania użytkowników na potrzeby CRO i SEO

• Zadbaj o podstawową optymalizację strony

• Twórz treści w oparciu o intencje użytkowników

• Optymalizuj treści SEO pod kątem konwersji

• Zoptymalizuj tytuły i meta opisy pod kątem SEO i konwersji

• Wykorzystaj siłę dowodów społecznych i referencji

• Realizuj testy A/B w strategii

• Podsumowanie

Inwestujesz w pozycjonowanie, ale nie widzisz efektów sprzedażowych? Być może SEO to zbyt mało! O wiele lepsze efekty możesz osiągnąć, łącząc pozycjonowanie z optymalizacją konwersji (CRO). Dlaczego warto i jak połączyć SEO oraz konwersje w spójnej strategii marketingowej? Zobacz nasze wskazówki, dzięki którym Twoja sprzedaż wzrośnie szybciej, niż myślisz.

Z artykułu dowiesz się:

 • dlaczego inwestycja wyłącznie w SEO nie jest opłacalna,
 • jak SEO i CRO wspólnie mogą zwiększać Twój marketingowy sukces,
 • jak łączyć pozycjonowanie i optymalizację konwersji.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54

 

Inwestowanie wyłącznie w SEO - dlaczego nie warto?

Problem z inwestycją wyłącznie w pozycjonowanie stron polega na tym, że owszem, dobrze wypozycjonowana strona dociera do potencjalnych klientów i dużą dozą prawdopodobieństwa będzie generowała ruch. Jednak to nie gwarantuje, że wygenerujesz zwrot z inwestycji, ponieważ same działania SEO nie wpływają na proces angażowania użytkowników i nie zachęcają odbiorców do konwersji i robienia zakupów czy wyboru Twojej oferty. Wówczas może się zdarzyć, że wydajesz wysokie kwoty na działania promocyjne, ale nie zarabiasz. Pamiętaj, że w działaniach marketingowych musisz skupiać się na tym, czy generują one Twój wzrost i pozyskują więcej klientów, czyli jakie dają efekty. Co z tego, że opracujesz świetną strategię SEO, jeśli ta w praktyce… nie działa i nie daje Ci zarabiać?

 

Inwestowanie w CRO z pominięciem SEO

Równie niekorzystną strategię jest inwestowanie wyłącznie w optymalizację konwersji z pominięciem aspektów pozycjonowania. Co z tego, że będziesz mieć świetną, płynną i intuicyjną stronę internetową, jeśli… nikt nie znajdzie jej w Google? Zawsze możesz połączyć CRO z kampaniami Google Ads czy marketingiem w mediach społecznościowych, to nie zmienia jednak faktu, że będziesz musiał wydać środki na promocję.

 

SEO vs CRO — jak łączą się strategie pozycjonowania i optymalizacji konwersji?

Optymalizacja strony pod kątem wyszukiwarek (SEO) oraz optymalizacja konwersji skupiają się wprawdzie na różnych elementach strony, ale są ze sobą blisko powiązane. W jaki sposób?

SEO koncentruje się na zwiększaniu widoczności strony internetowej w organicznych wynikach wyszukiwania, wykorzystując takie techniki jak optymalizacja słów kluczowych, content marketing, budowanie linków czy techniczne aspekty SEO. Jego głównym celem jest przyciągnięcie większej liczby użytkowników. Z drugiej strony optymalizacja konwersji skupia się na maksymalizowaniu procentu odwiedzających, którzy wykonują żądane działanie na stronie, na przykład dokonują zakupu lub zapisują się na newsletter. Wymaga to głębokiej analizy zachowań użytkowników, testowania A/B oraz dostosowywania elementów interfejsu i treści w celu zwiększenia ich skuteczności. Chociaż obie strategie różnią się pod względem swoich specyficznych celów i technik, efektywne połączenie SEO z optymalizacją konwersji może znacząco zwiększyć efektywność obecności online firmy.

W efekcie podczas gdy SEO koncentruje się na zwiększeniu ruchu w Twojej witrynie, CRO ma na celu konwersję tego ruchu, zachęcając więcej osób do podjęcia działań, niezależnie od tego, czy zapisują się do biuletynu, wypełniają formularz kontaktowy czy robią zakupy. Innymi słowy, CRO pomaga przekonwertować więcej ruchu generowanego dzięki SEO.

Na czym skupiają się pozycjonowanie i optymalizacja konwersji? Infografika

 

Jak zwiększać sprzedaż dzięki SEO i CRO?

Samo pozycjonowanie może dać Ci sprzedaż, jeśli będziesz mieć szczęście i przypadkowo trafisz w gusta użytkowników w zakresie designu strony albo gdy masz bardzo atrakcyjne ceny. Jednak większą szansę na wzrost sprzedaży masz wówczas, jeśli świadomie połączysz pozycjonowanie z optymalizacją konwersji na stronie czy w sklepie internetowym. Zobacz, jakie strategie w tym celu warto zastosować i co zrobić, by wycisnąć z nich 101%.

 

1. Przeprowadź badania użytkowników na potrzeby CRO i SEO

Nie ma skutecznej strategii optymalizacji konwersji i pozycjonowania bez badań użytkowników. By efektywnie docierać do odbiorców, musisz wiedzieć, jakie są ich preferencje, oczekiwania, motywacje. Jak realizować badania odbiorców w SEO i CRO?

 • Analizuj słowa kluczowe, które są popularne w wyszukiwarce Google oraz takie, które powodują wyświetlenie Twojej strony,
 • Twórz ankiety online, które pozwalają zebrać bezpośrednią informację od użytkowników o ich doświadczeniach i oczekiwaniach. Pytania powinny być skonstruowane tak, aby uzyskać konkretne informacje, które będą pomocne w optymalizacji. Na przykład, pytania o to, jakie informacje użytkownik szukał na stronie i czy udało mu się je znaleźć, mogą wskazać, które treści wymagają rozbudowy lub lepszego uwypuklenia.
 • Przeprowadzaj testy użyteczności, dzięki którym możesz obserwować użytkowników podczas interakcji ze stroną, co daje bezpośredni wgląd w to, jakie elementy są intuicyjne, a które sprawiają problemy. Wyniki tych testów mogą sugerować potrzebę zmian w układzie strony, nawigacji czy nawet w samym designie.
 • Twórz grupy fokusowe, które oferują możliwość dyskusji z użytkownikami i uzyskania szczegółowych opinii na temat ich doświadczeń z daną stroną. Ta metoda jest szczególnie wartościowa, gdy chcemy zrozumieć motywacje i odczucia użytkowników, które mogą nie być widoczne w danych kwantytatywnych.
 • Śledź mapy cieplne i nagrania sesji. To narzędzia, które pokazują, gdzie użytkownicy najczęściej skupiają swoją uwagę na stronie. Dzięki tym informacjom można odpowiednio dostosować rozmieszczenie kluczowych elementów konwersji, takich jak przyciski działania (CTA), ważne wiadomości i produkty.

Chcesz poprawić widoczność swojej strony w Google? Postaw na pozycjonowanie

 

2. Zadbaj o podstawową optymalizację strony w SEO i CRO

Nie ma skutecznego SEO i optymalizacji konwersji bez sprawnie działającej strony internetowej. To podstawa nie tylko Twojego biznesu, ale także marketingu i pozyskiwania klientów. Jak zadbać o stronę www, by wspierać pozycjonowanie i konwersje?

 • Popraw czas ładowania stronyszybkość ładowania jest kluczowym czynnikiem zarówno dla SEO, jak i CRO. Wpływa na pozycję w wynikach wyszukiwania oraz zadowolenie użytkownika. W celu przyspieszenia strony skompresuj obrazy, zminimalizuj kod CSS i JavaScript oraz skorzystaj z technologii takich jak lazy loading czy Content Delivery Network. Sprawdź także, co jeszcze możesz zrobić, w narzędziu PageSpeed Insights.
 • Popracuj nad responsywnością strony — każda strona powinna być dostosowana do potrzeb użytkowników mobilnych. Obecnie Google wyświetla jedynie strony, które są mobile friendly, co więcej, szansa, że pozyskasz konwersje ze strony niedostosowanej do mobile, jest nikła. Co możesz z tym zrobić? Przeanalizuj swoją stronę w Google Search Console (w raporcie: Obsługa na urządzeniach mobilnych” i zastosuj się do znajdujących się tam wskazówek.
 • Popracuj nad strukturą strony i nawigacją — logiczna, prosta i intuicyjna nawigacja ułatwia użytkownikom znalezienie poszukiwanych informacji i zwiększa prawdopodobieństwo konwersji. Menu powinno być wyraźnie widoczne, a jego elementy jednoznacznie opisane.
 • Przygotuj wartościowe treści, które niosą wartość dla użytkowników i zachęcają do konwersji. Pisz nie tylko w oparciu o słowa kluczowe, ale także o potrzeby odbiorców.
 • Zapewnij bezpieczeństwo strony — wyświetl na stronie systemy płatności i certyfikaty bezpieczeństwa, z których korzystasz, zainstaluj certyfikat SSL, usuń zbędne wtyczki i stosuj zabezpieczenia przed atakami hakerskimi. Sprawdź inne sposoby na zadbanie o bezpieczeństwo strony.
 • Dodaj wezwania do działaniaCTA powinny być łatwo zauważalne i jasno komunikować użytkownikom, co powinni zrobić, aby wykonać kolejny krok (np. „Kup teraz”, „Zarejestruj się”, „Dowiedz się więcej”). Lokalizacja i projektowanie przycisków CTA powinny przyciągać uwagę i być spójne z całym designem strony.

 

Zobacz także:

 

3. Twórz treści w oparciu o intencje użytkowników

Samo tworzenie treści w SEO i CRO to zbyt mało. By efektywnie zwiększać sprzedaż, łączyć pozycjonowanie i optymalizację konwersji, musisz tworzyć treści uwzględniające intencje użytkowników. Rozumienie intencji użytkowników pomaga tworzyć content, który nie tylko przyciąga ruch z wyszukiwarek, ale także skutecznie konwertuje gości w klientów. Jakie kroki musisz podjąć, by treści docierały do właściwych odbiorców i rezonowały z ich potrzebami?

 • Zrozum intencję użytkownika w oparciu o słowa kluczowe. Zastanów się, czego szuka użytkownik, który wykorzystuje dane słowo kluczowe. Jeśli masz wątpliwości, wpisz daną frazę w Google i sprawdź, jakie treści pojawiają się w odpowiedzi na zapytanie. Czy są to blogi, zestawienia, treści poradnikowe, a może treści ofertowe bądź strony produktów?
 • Twórz treści uwzględniające potrzeby użytkowników na różnych etapach ścieżki zakupowej (customer journey):
  • Dla intencji informacyjnych twórz szczegółowe przewodniki, posty blogowe, FAQ i artykuły, które odpowiadają na konkretne pytania użytkowników. Na przykład, dla zapytania "jak zrobić domowy chleb" warto stworzyć obszerny artykuł krok po kroku z przepisami, wideo tutorialami i odpowiedziami na często zadawane pytania dotyczące wypieku chleba.
  • Optymalizując treści na zapytania nawigacyjne, upewnij się, że Twoja strona jest łatwo rozpoznawalna i dostępna w wyszukiwarce Google. Na stronie głównej dodaj linki wewnętrzne, które prowadzące bezpośrednio do najbardziej poszukiwanych zasobów, jak na przykład strony najpopularniejszych produktów.
  • W przypadku intencji transakcyjnych oferuj jasne i przekonujące opisy produktów, łatwy dostęp do recenzji i ocen oraz wyraźne CTA. Przykładem może być strona produktu z opcjami "dodaj do koszyka", "kup teraz" i uproszczonym procesem zakupu. Sprawdź, jak wykorzystać opinie produktowe w SEO.

Zobaczmy, jak wykorzystać te wskazówki w praktyce:

Przykład: Wyszukiwanie transakcyjne:

Załóżmy, że wyszukuję frazę z zamiarem dokonania transakcji lub zakupu — „kup smartfon iPhone 15 Pro”. Oto co zwraca Google:

Wyszukiwanie transakcyjne

 

Dwa pierwsze wyniki to strony produktowe, na których można kupić wyszukiwany model smartfona. Trzecia strona to porównywarka cen, która również zawiera opis produktu, opinie, parametry techniczne i za pośrednictwem której można przejść do sklepów oferujących produkt w najlepszych cenach.

Zobacz także, jak sprzedawać na każdym etapie ścieżki klienta w SEO.

Szukasz szybkiej i skutecznej reklamy online? Przetestuj Google Ads

 

4. Optymalizuj treści SEO pod kątem konwersji

Jak zwiększyć sprzedaż poprzez SEO i CRO? Twórz treści, które są zoptymalizowane nie tylko pod kątem pozycjonowania, ale i pozyskiwania konwersji. Zadbaj nie tylko o uwzględnienie słów kluczowych, ale także o elementy, które mogą wpłynąć na decyzje zakupowe użytkowników. Inne taktyki, które warto zastosować, to:

 • stosowanie fraz kluczowych z wysokim potencjałem konwersji, czyli tzw. fraz long tail - będa to frazy bardziej rozbudowane (choć mniej popularne), które sugerują, że użytkownik jest ukierunkowany na zakup. Mogą zawierać takie hasła, jak kup, cena, najlepszy, marka + model, np. sukienka damska mini rozmiar L kolor czerwony,
 • używanie przekonujących tytułów i opisów stron — wprawdzie meta opis strony nie jest czynnikiem rankingowym w SEO, ale może wpływać na ruch na stronie, ponieważ są z reguły pierwszym elementem, który użytkownik widzi w wyszukiwarce. Upewnij się, że są one nie tylko zoptymalizowane pod kątem słów kluczowych, ale także zachęcają do kliknięcia. Na przykład tytuł "Najlepsze kamery 2024 – Kup teraz z darmową wysyłką" może skutecznie przyciągnąć uwagę i zachęcić do działania.
 • poprawę klarowności i struktury treści na stronie — treść powinna być łatwa do skanowania i czytania. Użyj nagłówków, list, pogrubień i wyraźnych sekcji, aby ułatwić użytkownikom znalezienie najważniejszych informacji. Każdy element powinien przyczyniać się do zachęcania czytelnika do działania,
 • umieszczenie przekonujących wezwań do działania — strony, kluczowe z punktu widzenia biznesowego, warto uzupełnić o wezwanie do działania. Zadbaj, by na każdej stronie było tylko jedno CTA, dodaj je w strategicznych miejscach i zoptymalizuj jego treść tak, by użytkownik jasno wiedział, co ma zrobić. Zobacz 30 genialnych przykładów CTA na Twoją stronę,
 • oferowanie wartości dodanej — zawsze zastanów się, co możesz dać czytelnikowi, co skłoni go do konwersji. Mogą to być darmowe materiały w postaci e-booków, wcześniejszy dostęp do premierowych produktów, specjalne zniżki czy tutoriale.

Zobacz koniecznie:

 

5. Zoptymalizuj tytuły i meta opisy pod kątem SEO i konwersji

Optymalizacja tytułów meta i meta opisów jest fundamentalna zarówno dla SEO, jak i dla CRO. Dobre praktyki w tej dziedzinie mogą znacznie zwiększyć CTR (Click-Through Rate), czyli wskaźnik klikalności, co bezpośrednio wpływa na ruch na stronie oraz na konwersje. Jak skutecznie zoptymalizować te elementy?

 • Zoptymalizuj długość tytułu i opisu — tytuły powinny mieć od 50 do 70 znaków ze spacjami, aby zapobiec ich skracaniu w wynikach wyszukiwania. Idealna długość to około 150-160 znaków. Chociaż Google czasami pokazuje dłuższe opisy, ważne jest, aby kluczowe informacje znalazły się na początku.
 • Strategicznie używaj słów kluczowych — umieść główne słowo kluczowe na początku tytułu i w miarę możliwości na początku opisu. To pomaga w rankingach i zwraca uwagę użytkownika w wynikach wyszukiwania. Używaj słów kluczowych naturalnie, unikaj nadmiernego upychania słów kluczowych
 • Twórz tytuły i opisy, które zachęcają do kliknięcia — tytuły: powinny być atrakcyjne i obiecujące. Na przykład, zamiast "Kup buty online", lepiej brzmi "Odkryj stylowe buty na lato - Kup teraz z darmową wysyłką!". W opisach użyj aktywnego języka i bezpośrednio zwracaj się do użytkownika, np. "Znajdź idealne buty dla siebie. Sprawdź naszą kolekcję i skorzystaj z ekskluzywnych ofert już dziś!"
 • Wyróżnij się za pomocą wartości dodanej — podkreślaj unikalne propozycje wartości, które odróżniają Cię od konkurencji, np. "bezpłatny zwrot", "następny dzień dostawy", "bezpieczne płatności".
 • Wykorzystaj elementy zachęcające do działania, takie jak ograniczona oferta czasowa, aby stworzyć poczucie pilności, np. "Oferta ważna tylko do końca tygodnia!"
 • Zapewnij spójność i klarowność — upewnij się, że tytuł i opis są spójne z treścią strony. Nieprawidłowe obietnice mogą zwiększyć współczynnik odrzuceń i zaszkodzić zarówno SEO, jak i reputacji strony. Tytuły i opisy powinny jasno komunikować, co użytkownik znajdzie na stronie, unikając niejasności i nieprecyzyjnych sformułowań.

Przykład title i description w Google

 

6. Wykorzystaj siłę dowodów społecznych i referencji w strategii SEO i CRO

Recenzje i referencje (społeczne dowody słuszności) mogą być przydatne zarówno dla SEO, jak i CRO. Ponieważ większość użytkowników czyta recenzje klientów przed podjęciem decyzji o zakupie, mogą też działać jako sygnał wiarygodności, która według Google jest ważnym wskaźnikiem jakości treści. Jeśli masz pozytywne recenzje lub referencje klientów, rozważ dodanie ich do treści swojej witryny. W przypadku lokalnych firm zachęcaj klientów do pozostawiania recenzji na platformach zewnętrznych, np. profil firmy w Google. Wówczas Twój lokalny biznes będzie miał wyższą liczbę gwiazdek. W przypadku firm B2B referencje klientów mogą świadczyć o zadowoleniu klientów. I Twojej wyjątkowej propozycja wartości (USP). Inne sposoby prezentowania recenzji obejmują:

 • Dodawanie znaczników Schema.org recenzji do stron internetowych
 • Utworzenie strony z recenzjami” w Twojej witrynie
 • Dodanie opinii klientów do nagłówka lub stopki witryny
 • Dodawanie recenzji do treści niektórych stron lub postów

Im więcej pozytywnych recenzji otrzymasz, tym lepiej możesz je wykorzystać w swojej strategii SEO i CRO. Jednak w miarę zdobywania większej liczby recenzji będziesz potrzebować sposobu, aby nimi zarządzać. Pamiętaj, żeby odpowiadać na recenzje, także te negatywne, a także w razie popełnienia błędu dążyć do rekompensaty dla klienta i wyjaśnienia sprawy telefonicznie lub mailowo. Zobacz także:

Zadbaj o pozytywne doświadczenie klientów z Twoją stroną Poznaj naszą ofertę PRO SXO

 

7. Realizuj testy A/B w strategii CRO i SEO

Realizacja testów A/B jest niezbędnym elementem efektywnego łączenia strategii SEO z CRO. Testy A/B pozwalają eksperymentalnie porównać dwie wersje strony internetowej lub jej elementów, aby zidentyfikować, które zmiany skutecznie zwiększają ruch i konwersje. Oto jak można skutecznie zaimplementować testy A/B w połączonej strategii SEO i CRO:

 • Wybierz elementy do testowania — możesz przetestować różne aspekty strony, które mogą wpływać na SEO i CRO, takie jak tytuły, meta opisy, treść strony, wywołania do działania (CTA), układ strony, obrazy i wiele innych. Wybór elementu do testowania powinien opierać się na wcześniejszej analizie danych analitycznych oraz na celach biznesowych.
 • Ustal hipotezy — dla każdego testu A/B ważne jest, aby mieć jasno sformułowaną hipotezę. Na przykład, jeśli testujesz dwa różne CTA – „Kup teraz” i „Dowiedz się więcej” – Twoja hipoteza może brzmieć: „CTA ‚Kup teraz’ generuje więcej bezpośrednich zakupów, podczas gdy ‚Dowiedz się więcej’ zwiększa zaangażowanie i czas spędzony na stronie”.
 • Zaprojektuj wersje testowe — przygotuj dwie wersje elementu, który poddajesz testowaniu: wersję A (kontrolną) i wersję B (zmodyfikowaną). Upewnij się, że różnice między wersjami są wyraźne i dotyczą tylko jednego elementu jednocześnie, aby łatwiej było zidentyfikować, co spowodowało zmianę wyników.
 • Przeprowadź test — użyj narzędzi do testów A/B, takich jak Google Optimize, Optimizely czy VWO, które pozwolą ci przekierować część ruchu na każdą z wersji strony. Test powinien trwać wystarczająco długo, aby uzyskać statystycznie istotne wyniki, zazwyczaj od kilku tygodni do miesiąca, w zależności od ruchu na stronie.
 • Analizuj wyniki — po zakończeniu testu analizuj wyniki, aby zobaczyć, która wersja osiągnęła lepsze wyniki w zakresie określonych metryk, takich jak wskaźnik odrzuceń, czas spędzony na stronie, wskaźnik konwersji, itp. Narzędzia analityczne mogą pomóc określić, czy różnice między wersjami są statystycznie istotne.
 • Wdrażaj zmiany — jeśli wersja B jest wyraźnie lepsza, rozważ jej wdrożenie na stałe. Pamiętaj jednak, aby monitorować wpływ zmian na dłuższą metę, zwłaszcza w kontekście SEO, gdzie zmiany mogą różnie wpływać na rankingi w zależności od aktualizacji algorytmów wyszukiwarek.
 • Kontynuuj testy — testy A/B to ciągły proces. Po zakończeniu jednego testu identyfikuj kolejne obszary do optymalizacji i przeprowadzaj nowe testy. Każdy test jest szansą na uzyskanie głębszego zrozumienia preferencji i zachowań użytkowników.

SEO i optymalizacja konwersji — Twoja zwycięska strategia marketingowa. Podsumowanie

Efektywne łączenie strategii SEO z CRO jest kluczowe dla sukcesu marki w internecie. SEO zwiększa widoczność strony w wynikach wyszukiwarek, a CRO skupia się na konwersji ruchu w konkretne działania. Integracja tych dziedzin wymaga ciągłego monitorowania, testowania i dostosowywania. Dzięki regularnym testom A/B, optymalizacji treści i meta tagów, a także analizie intencji użytkowników, firmy mogą znacząco poprawić swoje wyniki. Stała adaptacja do zmieniających się trendów i algorytmów pozwala markom skutecznie rozwijać swoją obecność online i zwiększać konkurencyjność na rynku.

 

FAQ — pytania i odpowiedzi

Jak długo trwa zobaczenie efektów z połączonych działań SEO i CRO?
Down arrow

Efekty działań SEO mogą być widoczne już po kilku tygodniach, ale pełne rezultaty często pojawiają się po kilku miesiącach systematycznej pracy. Z kolei zmiany związane z CRO mogą dać wyniki niemal natychmiast po wprowadzeniu, szczególnie jeśli dotyczą optymalizacji elementów interaktywnych strony jak CTA czy layout. Połączenie obu strategii wymaga cierpliwości i regularnego monitorowania wyników.

Czy każda strona internetowa może skorzystać na połączeniu SEO z CRO?
Down arrow

Tak, każda strona internetowa może skorzystać na integracji SEO z CRO, niezależnie od branży czy wielkości. Dla stron e-commerce, połączenie tych strategii może zwiększyć zarówno ruch organiczny, jak i sprzedaż. Serwisy informacyjne czy blogi zyskają lepsze pozycjonowanie i wyższe zaangażowanie użytkowników. Kluczowe jest dostosowanie strategii do specyfiki strony i jej celów.

Jakie narzędzia są polecane do testowania i analizy wyników SEO i CRO?
Down arrow

Do analizy SEO i CRO można wykorzystać wiele narzędzi. Google Analytics 4 jest podstawowym, ale potężnym narzędziem do śledzenia ruchu i zachowań użytkowników. Google Search Console pomoże monitorować wydajność strony w wynikach wyszukiwania. Narzędzia takie jak SEMrush czy Ahrefs są przydatne w analizie słów kluczowych i konkurencji. Do testów A/B można użyć Optimizely lub Google Optimize, które pozwalają na łatwe przeprowadzanie eksperymentów i analizę ich efektów.


Poznaj historie sukcesów naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 550 pozytywnych opinii w Google i 80 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Chcesz pozyskiwać więcej konwersji?
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Katarzyna Kapelczak
Katarzyna Kapelczak

Zawodową karierę zaczynała od dziennikarstwa sportowego, by następnie trafić do agencji widoczni i tworzyć treści dla klientów. Od 2018 roku przeszła drogą od juniora do stanowiska Content Managerki. Obecnie planuje i koordynuje proces tworzenia merytorycznych treści o digital marketingu na blogu widoczni, szuka nowych pomysłów na treści i usprawnienia. Tworzy artykuły blogowe dotyczące różnych aspektów marketingu internetowego – m.in. pozycjonowania, content marketingu, płatnych kampanii Google Ads, optymalizacji konwersji oraz UX. Regularnie poszerza swoją wiedzę, czytając zagraniczne blogi o pozycjonowaniu i promowaniu biznesu w internecie (m.in. Search Engine Journal, Search Engine Land, MOZ, Content Marketing Institute, blog Neil'a Patela). W swojej pracy wykorzystuje szereg narzędzi marketingowych, takich jak: Planer słów kluczowych, Ahrefs, Surfer, Senuto, Semstorm, a ChatGPT powoli przestaje mieć przed nią tajemnice. Swoje treści publikuje nie tylko na blogu widocznych, ale także w branżowych magazynach, np. Nowa Sprzedaż, E-commerce & Digital Marketing, Online Marketing.

Jest trenerką Akademii Widoczni, w ramach której realizuje szkolenia z zakresu zastosowania sztucznej inteligencji w content marketingu. Uczy, jak z powodzeniem wykorzystywać ChatGPT i inne narzędzia AI do tworzenia treści, by zwiększyć wydajność content marketingu bez utraty jakości i zaufania klientów.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
SEO i optymalizacja konwersji - Twoja zwycięska strategia marketingowa
Nikt jeszcze nie ocenił tego artykułu. Badź pierwszy
UDOSTĘPNIJ